^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 20 czerwca 2021

Alfa Romeo, Francja i brak punktów

Alfa Romeo Racing ORLEN niestety kończy Grand Prix Francji bez punktów. Ekipa przyznaje, że nie wybrali najlepszej strategii na wyścig. 

Alfa Romeo

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

Antonio Giovinazzi i Kimi Räikkönen zajęli odpowiednio P15 i P17 miejsce po trudnym dla zespołu wyścigu.

W niedzielę, po pozytywnych wynikach w Monako i Baku oraz wczorajszej sesji kwalifikacyjnej, w której Antonio stracił do Q3 mniej niż 0,2 sekundy, zespół spodziewał się walki o pierwszą dziesiątkę. Dobry start obu kierowców zapowiadał walkę o punkty, ale rzeczywistość okazała się inna. W końcu, w wyścigu, zespół nie był w stanie przebić się na pozycje dające punkty.

Krok w tył po dwóch w przód – ale szansa na odkupienie jest niedaleka: już za kilka dni wracamy do wyścigów, ponieważ zespół jedzie do Austrii na podwójny wyścig w Spielbergu.

https://www.sauber-group.com/motorsport/f1-news/france-leaves-us-feeling-the-blues/

Frederic Vasseur (szef Alfa Romeo Racing ORLEN) :

Alfa Romeo

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“Po dwóch dobrych wyścigach w punktach i obiecujących kwalifikacjach wczoraj, dzisiejsze popołudnie było dość trudne dla zespołu. Na starcie poczyniliśmy pewne postępy, ale niestety nie opłaciło nam się wybrać odwrotnej strategii.”

“Wystartowaliśmy na twardych oponach, ale wpadliśmy w spory ruch i kosztowało nas to sporo czasu. W drugiej części wyścigu nie byliśmy w stanie maksymalnie wykorzystać potencjału średnich opon, ponieważ musieliśmy radzić sobie z wszystkimi niebieskimi flagami, więc nie mogliśmy nadrobić żadnego dystansu.”

“Oczywiście wyciągniemy z tego wnioski i wrócimy silniejsi na podwójny wyścig w Austrii.”

Kimi Raikkonen :

Alfa Romeo

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“Musimy zrozumieć, dlaczego nie udało nam się powtórzyć dobrych wyników, które mieliśmy ostatnio. Miałem dobry start, potem mieliśmy problemy z zarządzaniem oponami, ale myślę, że to samo dotyczyło wszystkich. Ogólnie rzecz biorąc, nie mieliśmy takiej prędkości, jaką mieliśmy ostatnio.”

“Dużo lepsze tempo mieliśmy po zmianie opon na średnie, ale wtedy byliśmy już trochę za daleko z tyłu i przez ten czas, który straciliśmy na niebieskie flagi, nie mogliśmy poprawić końcowej pozycji. Przeanalizujemy ten wyścig i zobaczymy, jak poprawić się na Austrię.”

Antionio Giovinazzi :

Alfa Romeo

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“W przeciwieństwie do ostatnich kilku wyścigów, dziś nie mieliśmy tempa, aby zdobyć punkty. Wczoraj byliśmy dobrzy na jednym okrążeniu, więc musimy zrozumieć, co się stało dzisiaj.”

“W końcu nie był to łatwy wyścig, bo w pierwszej części zmagaliśmy się z twardymi oponami, a potem nie robiliśmy postępów na średnich. Nie mogę się doczekać powrotu do samochodu w Austrii: inny tor, inne warunki i mam nadzieję na inny, lepszy wynik.”

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 19:19

Udostępnij:

error: Content is protected !!