^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 15 czerwca 2021

Grand Prix Francji 2021 – zapowiedź

Grand Prix Francji już w ten weekend. Ekipa ARRO ma nadzieję na zdobycie kolejnych punktów właśnie na torze Paul Ricard.

Grand Prix Francji

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

Grand Prix Francji nadzieją na zdobycie kolejnych punktów

Zespół Alfa Romeo Racing ORLEN udaje się na Grand Prix Francji na torze Paul Ricard z nadzieją na kolejny dobry wynik, po tym jak w dwóch ostatnich wyścigach uplasował się w pierwszej dziesiątce.

Jako, że Formuła 1 rozpoczyna pierwszy potrójny wyścig sezonu – we Francji, po którym odbędą się dwa wyścigi w Austrii – zespół zamierza wykorzystać swoją dobrą passę i kontynuować progres.

Francja jest w końcu miejscem, w którym zespół rozpoczął podobny ciąg trzech punktowanych finiszów z rzędu, w 2019 roku. Paul Ricard jako tor powinien być dobrze dopasowany do bolidu C41.

Po chaosie panującym w Baku, rozległe przestrzenie toru Le Castellet powinny stanowić scenerię dla bardziej regularnego weekendu wyścigowego, który powinien pozwolić zespołowi w pełni uwolnić osiągi swoich samochodów.

Wyścigi zbliżają się wielkimi krokami, a sezon znajduje się w kluczowym momencie. Wszyscy dawali z siebie 100% zarówno na torze, jak i w fabryce i nadszedł czas, aby zebrać owoce tej ciężkiej pracy.

https://www.sauber-group.com/motorsport/f1-news/2021-french-grand-prix-preview/

Frederic Vasseur :

Grand Prix Francji

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“Jedziemy do Francji z postanowieniem kontynuowania naszej passy zdobywania punktów w trzecim wyścigu z rzędu. W końcu zaczęliśmy dostrzegać efekty naszej dobrej pracy i wiemy, że zespół ma duży potencjał.Wiemy też, że bezproblemowy weekend jest kluczowy dla osiągnięcia tych celów.”

“Zakłócone kwalifikacje i burzliwy wyścig w Baku nieco zamaskowały prawdziwe tempo naszego samochodu. Miejmy nadzieję, że we Francji naprawdę pokażemy, na co nas stać.”

Kimi Raikkonen :

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“Zdobycie punktu w ostatnim wyścigu było oczywiście pozytywne, ale wciąż chcemy więcej od siebie i samochodu. We  Francji nie będzie inaczej. W środku stawki będzie bardzo ciasno i od piątku do niedzieli wszystko będzie musiało się zgadzać. Luki są tak małe, że różnica między miejscem w pierwszej dziesiątce a poza nią jest bardzo duża.”

Antonio Giovinazzi :

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“Nie mogę się doczekać, kiedy wyjedziemy na tor we Francji. Wiemy, że dokonaliśmy znacznych ulepszeń i potrzebujemy tylko regularnego weekendu, aby pokazać, na co nas stać. Tor Paul Ricard powinien nam na to pozwolić.”

“To pierwszy wyścig z trzech pod rząd, co oznacza, że czeka nas intensywny miesiąc wyścigów. Zdobywanie punktów będzie kwestią bycia najostrzejszym w środku pola, a nie tylko najszybszym. Jestem przekonany, że uda nam się osiągnąć dobry wynik.”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 16:42

Udostępnij:

error: Content is protected !!