^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 5 lipca 2021

Alfa Romeo : GP Austrii zakończyło się frustracją

Alfa Romeo Racing ORLEN po raz kolejny był bardzo blisko zdobycia punktów, ale Grand Prix Austrii zakończyło się dla zespołu frustracją. Kimi Räikkönen, który do ostatniego okrążenia walczył o 10. miejsce, po kolizji przejechał linię mety na 16. pozycji, podczas gdy kolega z zespołu Antonio Giovinazzi zajął 14. miejsce po tym, jak na początku wyścigu został ukarany.

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

Antonio i Kimi startowali z miejsc P15 i P16. Antonio po postoju na pierwszym okrążeniu ruszył z tyłu, podczas gdy Kimi, startujący na twardych oponach, miał okazję przedłużyć swój pierwszy stint i poprawić pozycję.

Kara nałożona na początku wyścigu sprawiła, że Antonio stracił dodatkowe pięć sekund podczas drugiego pit-stopu, przez co znalazł się na końcu stawki.

Z drugiej strony Kimi był w stanie zmniejszyć dystans do samochodów z przodu, wykorzystując w pełni swoje średnie opony. Gdy Russell i Alonso walczyli o P10, Kimi zmniejszył dystans i szykował się do ruchu: niestety, kontakt z Brytyjczykiem kosztował go trochę czasu, przez co Fin musiał walczyć z  Vettelem.

Zderzenie z Astonem Martinem na ostatnim okrążeniu wyścigu sprawiło, że obaj opuścili tor, a Kimi ostatecznie przekroczył linię mety na 16. pozycji, dwa miejsca za Antonio.

To był frustrujący koniec kolejnego wyścigu, w którym pokazaliśmy dobre tempo, ale nie udało nam się przebić do pierwszej dziesiątki.

https://www.sauber-group.com/motorsport/f1-news/a-good-effort-ends-with-no-points/

Frederic Vasseur (szef Alfa Romeo Racing ORLEN) :

Alfa Romeo

Fot. Ala Romeo Racing ORLEN

“Oczywiście rozczarowujące jest to, że po dwóch wyścigach, w których mieliśmy dobre tempo, wyjeżdżamy z Austrii bez punktów. Zapłaciliśmy cenę za słabą sobotę, bo start z 15. i 16. pola niepotrzebnie utrudniał nam życie.”

“Oba samochody miały tempo, co pokazał Kimi pod koniec wyścigu, ale zadanie, które mieliśmy do wykonania, okazało się zbyt duże. Możemy oczywiście bazować na pozytywach, ale będziemy musieli zająć się naszymi słabymi stronami. Po to aby zrobić ostatni krok w kierunku pierwszej dziesiątki w Wielkiej Brytanii.”

Kimi Raikkonen :

Alfa Romeo

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“To był wyścig, w którym samochód był całkiem w porządku, ale zabrakło nam trochę, aby znaleźć się w pierwszej dziesiątce. Mieliśmy pierwszy długi stint na twardych oponach, potem na średnich udało nam się dogonić rywali z przodu walczących o dziesiątkę.”

“Alonso wyprzedził Russella, ja pojechałem blisko, potem doszło do kontaktu z Sebem. Zderzyliśmy się i to wszystko, ostatecznie nie zmieniło to końcowego wyniku, bo obaj bylibyśmy trochę bez punktów.”

Antonio Giovinazzi :

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“To był frustrujący dzień: podobnie jak w zeszłym tygodniu, nasz wyścig był zagrożony już na pierwszym okrążeniu. Miałem kontakt z Estebanem i musiałem zjechać na pit-stop: potem mieliśmy dobre tempo, ale wszyscy byli dość blisko siebie i bardzo trudno było wiele odzyskać..”

“Utknąłem za Williamsem, a potem dostałem nawet karę – to był weekend, o którym można zapomnieć. Mam nadzieję, że na Silverstone będziemy mieli lepszy wyścig, bo wyniki nie były złe.”

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 08:29

Udostępnij:

error: Content is protected !!