^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 18 lipca 2021

Alfa Romeo podsumowuje GP Wielkiej Brytanii

Alfa Romeo Racing ORLEN po raz kolejny kończy wyścig bez punktów. Do przerwy letniej pozostało już tylko jedno Grand Prix. Czy w końcu ekipe z Hinwil uda się przerwać złą passę?

Alfa Romeo

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

Alfa Romeo Racing Orlen podsumowuje wyścig

Pierwszy weekend Grand Prix Sprintu w historii Formuły 1 przeszedł do archiwum dzięki wyścigowi, który dostarczył emocji od zgaśnięcia świateł do flagi w szachownicę i w którym zespół Alfa Romeo Racing ORLEN pokazał się z dobrej strony, mimo że końcowa nagroda w postaci punktów pozostała prawie nieosiągalna.

Antonio Giovinazzi przekroczył linię mety na 13. miejscu, a Kimi Räikkönen, który przez całą pierwszą część wyścigu jechał w pierwszej dziesiątce, znalazł się na P15.

Startując z miejsc P13 i P15 po dobrej pracy we wczorajszych kwalifikacjach, zarówno Kimi, jak i Antonio wybrali, podobnie jak większość stawki, start na średnich oponach.

Dobry występ na pierwszym okrążeniu sprawił, że znaleźli się na dziewiątym i dziesiątym miejscu, zanim wyścig został przerwany z powodu kraksy Maxa Verstappena. Po wznowieniu wyścigu nasz duet dobrze się bronił, a następnie osiadł na miejscach P10 i P13, gdy wyścig nabrał rytmu.

Po jedynej rundzie pit-stopów  (obaj kierowcy zmienili opony podczas czerwonej flagi), obaj kierowcy mocno naciskali, aby przebić się do pierwszej dziesiątki, z Kimim na 12. miejscu i Antonio na 15. Kimi zdołał powrócić na 10. pozycję, ale radość trwała krótko, ponieważ pod koniec wyścigu doszło do dramatycznej sytuacji, w której Fin i Sergio Perez zetknęli się, a Kimi obrócił się i musiał wracać z 16. pozycji.

Ostatecznie oba samochody Alfa Romeo Racing ORLEN ukończyły wyścig na 13. i 15. miejscu, co niestety nie jest nagrodą za walkę o punkty w ten weekend.

https://www.sauber-group.com/motorsport/f1-news/showing-some-fight-in-silverstone-thriller/

Frederic Vasseur (szef Alfa Romeo Racing ORLEN) :

Alfa Romeo

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“Kolejny wyścig, w którym nasze dobre tempo pozwoliło nam zbliżyć się do punktów, ale nagroda ostatecznie nam umknęła. Mieliśmy dobry start, byliśmy w stanie jechać w pierwszej dziesiątce zarówno przed pitstopami, jak i w momencie kontaktu Kimiego z Checo, ale w końcu zabrakło nam czegoś, aby utrzymać się w czołówce.”

“Nadal zmniejszamy dystans do reszty ekip, nawet na torze, na którym spodziewaliśmy się nieco więcej walki, a to powinien być dobry znak przed kolejnymi torami, na których możemy mieć nadzieję wydobyć więcej z naszego pakietu.”

Kimi Raikkonen :

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“Wyścig nie był zły, dopóki nie doszło do kontaktu z Perezem. Wiedzieliśmy, że to będzie trudne popołudnie, ale dobrze wystartowaliśmy i przez jakiś czas jechaliśmy w pierwszej dziesiątce. Miałem fajną walkę z Sergio, jechaliśmy obok siebie w kilku zakrętach, ale nagle zabrakło miejsca.”

“Nie jestem pewien co się stało, ale obróciłem się i to wszystko. W końcówce musieliśmy się sporo bronić, brakowało nam jeszcze czegoś, aby być w punktach do samej mety. Mam nadzieję, że kolejne tory będą bardziej odpowiednie dla nas i będziemy mogli być bardziej konkurencyjni.”

Antonio Giovinazzi :

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“To był długi wyścig i nie był dla mnie zbyt ekscytujący, mieliśmy dobre tempo, ale nie mogliśmy się pozbierać, gdy miało to znaczenie. Przed pit stopami byliśmy przed Tsunodą, ale utknęliśmy za Russellem i nie mogliśmy się przebić.”

“To nie był tor, na którym wyprzedzanie jest łatwe i to spore rozczarowanie, gdy widzi się, że Yuki ostatecznie zakończył wyścig w punktach. Musimy wyciągnąć z tego wnioski i skupić się na Węgrzech. To tor z wolnymi zakrętami i bez długich prostych, więc powinien nam bardziej pasować.”

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 21:23

Udostępnij:

error: Content is protected !!