^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 14 lipca 2021

Grand Prix Wielkiej Brytanii – zapowiedź

Grand Prix Wielkiej Brytanii będzie wyjątkowe. Po raz pierwszy zamiast kwalifikacji odbędzie się wyścig sprinterski dececydujący o ustawieniu na gridzie. To interesujący format, jeszcze niesprawdzony, który pokazuje, że Formuła 1 dąży do oferowania nowych, rozrywkowych pomysłów dla fanów tego sportu.

Grand Prix

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

Nowy format podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii

Alfa Romeo Racing ORLEN z niecierpliwością czeka na weekend Grand Prix Wielkiej Brytanii, ponieważ Formuła 1 po raz pierwszy w swojej ponad siedmioletniej historii organizuje wyścig sprinterski. Wraz z nowym formatem pojawiają się nowe możliwości, a zespół ma nadzieję wykorzystać je jak najlepiej, aby na Silverstone powrócić do zdobywania punktów.

Weekend jest odwrócony do góry nogami, a każdy dzień akcji na torze ma teraz kluczowy moment, który przykuje uwagę fanów: W piątek odbędzie się sesja treningowa, a po niej kwalifikacje, które ustawią stawkę do wyścigu Sprint. Po drugiej sesji treningowej, która odbędzie się w sobotę rano, odbędzie się nowy sobotni Sprint, 100-kilometrowy wyścig do flagi, którego ostateczna kolejność ustawi grid do niedzielnego showdownu. Główna oferta weekendu będzie przebiegać w zwykły sposób.

https://www.sauber-group.com/motorsport/f1-news/new-format-new-opportunities/

Frederic Vasseur :

Grand Prix

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“Formuła 1 podjęła odważny krok, wprowadzając ten nowy format, co pokazuje, że zależy jej na dostarczaniu nowych, ekscytujących ofert dla rosnącej bazy fanów tego sportu. Taki weekend wyścigowy to coś, czego nigdy wcześniej nie robiliśmy, więc spodziewam się, że wszyscy będą ciekawi, jak to się potoczy.”

“Co najważniejsze, wiemy, że Formuła 1 sprawdzi, jak ten format działa i wyciągnie ważne wnioski, aby nasz sport był istotny i ekscytujący zarówno dla zawodników, jak i widzów. Niezależnie od tego, co przyniesie weekend, wiemy, że nowe scenariusze niosą ze sobą nowe możliwości i musimy  je jak najlepiej wykorzystać.”

“Wszystko może się zdarzyć, a my musimy mieć pewność, że jesteśmy na właściwej pozycji, aby wyciągnąć z nowego formatu jak najlepsze wyniki.”

Kimi Raikkonen :

Grand Prix

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“Nowy format będzie interesujący: Nie czuję, że jesteśmy jeszcze w stanie go ocenić, zobaczymy co przyniesie ten weekend i wtedy będziemy mogli wyrobić sobie o nim zdanie mając większą wiedzę.”

“Najważniejsze jest to, że niezależnie od tego, jak będzie wyglądał weekend, musimy być konkurencyjni od samego początku: wszystko zaczyna się liczyć w piątek i musimy od początku walczyć o pierwszą dziesiątkę, jeśli chcemy tam być na koniec dnia w niedzielę.”

Antonio Giovinazzi:

Grand Prix

Fot. Alfa Romeo Racing ORLEN

“Jestem podekscytowany powrotem do wyścigów, szczególnie mając świeżo w pamięci entuzjazm, jaki towarzyszył mi podczas świętowania zwycięstwa Włoch w Mistrzostwach Europy. Mam nadzieję, że w ten weekend trochę tego blasku na mnie spłynie i uda nam się osiągnąć większy sukces niż w dwóch ostatnich wyścigach, kiedy to  wypadliśmy z rywalizacji już na pierwszym okrążeniu.”

“Wiemy, że możemy być konkurencyjni i walczyć z każdym z naszych bezpośrednich rywali, gdy sprawy nie układają się po naszej myśli, więc upewnijmy się, że w ten weekend to nam się uda”.

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 08:55

Udostępnij:

error: Content is protected !!