^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 12 stycznia 2022

Kubica i Prema ORLEN Team w WEC!

Zespół Prema ORLEN Team ma przyjemność ogłosić skład na 2022 FIA World Endurance Championship. Debiutujący w wyścigach samochodów sportowych zespół wystartuje w nowym samochodzie wyścigowym Oreca 07 LMP2 we współpracy z uznaną firmą GT Iron Lynx. Kampania będzie obejmować wyjazd do Le Mans na 90. edycję legendarnego 24-godzinnego wyścigu na Circuit de la Sarthe.

Kubica

Fot. Prema ORLEN Team

W dążeniu do powtórzenia sukcesu osiągniętego w wyścigach bolidów jednomiejscowych, zespół postawi na trio o dużym potencjale, w skład którego wchodzą aktualni mistrzowie ELMS Robert Kubica i Louis Delétraz oraz obiecujący Lorenzo Colombo, który w tym sezonie przejdzie z wyścigów bolidów jednomiejscowych.

Dla Kubicy dołączenie do zespołu Prema ORLEN Team w 2022 roku będzie miłym powrotem. 37-letni Polak startował we włoskiej ekipie w 2003 roku, rozpoczynając monumentalną karierę, która zaowocowała 99 startami w Formule 1, w tym jednym zwycięstwem i pole position. W 2021 roku Kubica z powodzeniem przeniósł się do wyścigów długodystansowych, wygrywając trzy z sześciu wyścigów ELMS i prowadząc przez sporą część 24-godzinnego wyścigu Le Mans.

Szwajcar 24-letni Delétraz zadebiutował w wyścigach długodystansowych w 2020 roku, wciąż rywalizując w Mistrzostwach FIA Formuły 2. W tym samym roku wziął udział w swoim pierwszym 24-godzinnym wyścigu Le Mans, zajmując czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. 

Po zajęciu trzeciego miejsca w Mistrzostwach Włoch Formuły 4 w 2017 roku, Colombo zdobył sześć zwycięstw w Eurocup Formula Renault. W zeszłym roku ścigał się w FIA Formula 3 Championship z jednym zwycięstwem na koncie. W 2022 roku Colombo wyruszy na nieznane terytorium, aby zrobić kolejny krok w swojej profesjonalnej karierze.

Źródło : https://www.premapowerteam.com/en/news.php?id_news=18862

Lorenzo Colombo :

“Cieszę się, że wraz z Prema ORLEN Team wejdę na najwyższy poziom wyścigów długodystansowych! Przede mną jeszcze wiele nauki, ale czuję się bardzo pewnie w zespole i wśród kolegów, z którymi będę dzielił samochód.”

“Jestem pewien, że pomogą mi wydobyć z siebie wszystko, co mam i stać się bardziej profesjonalnym kierowcą wyścigowym. Po prostu nie mogę się doczekać, aby zacząć i dać z siebie wszystko, aby uzyskać ważne wyniki dla wszystkich!”

Louis Deletraz :

“Cieszę się, że dołączyłem do zespołu Prema ORLEN Team na sezon 2022 FIA WEC. Zespołu nie trzeba przedstawiać, ścigałem się z nim przez wiele lat na najwyższym poziomie w bolidach jednomiejscowych, a sukcesy, jakie odnosili, mówią same za siebie.”

“Zespół musi się jeszcze wiele nauczyć od Endurance, ale mamy wielkie ambicje, utalentowanych ludzi i dużo motywacji. Współpraca z Robertem po zdobyciu tytułu mistrzowskiego w ELMS w 2021 roku jest fantastyczna, a Lorenzo również do nas dołączył. Z niecierpliwością czekam na wspólny sezon.”

Robert Kubica :

“Cieszę się, że dołączyłem do zespołu Prema ORLEN Team. Ścigałem się już z nimi w Formule 3 Euro Series w 2003 roku. Znam rodzinę Rosinów i kilka kluczowych osób z tamtego okresu i choć minęło sporo czasu, wszyscy wiemy, że zespół jest niezwykle konkurencyjny w wyścigach jednomiejscowych.”

“Jest to nowe wyzwanie dla zespołu i dla mnie również, ponieważ w zeszłym roku ścigałem się tylko w trzech wyścigach FIA WEC: Le Mans i dwóch w Bahrajnie. Cieszę się, że będę mógł pracować z Louisem, którego znam z zeszłorocznych wyścigów ELMS i Le Mans, oraz z Lorenzo.”

“Nie mogę się doczekać tego wyzwania, które będzie wymagało dużo pracy i poświęcenia. Mam nadzieję, że uda nam się rozpocząć sezon mocno, bez większych problemów. Mamy przed sobą wiele do skupienia i nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu.”

Rene Rosin (szef Prema ORLEN Team) :

“Rozpoczęcie tak znakomitego przedsięwzięcia z tak dużym potencjałem nie zdarza się często i muszę przyznać, że perspektywa startu w World Endurance Championship i 24-godzinnym wyścigu Le Mans jest niezwykle ekscytująca. Jestem dumny z tego, jak wiele pracy zespół wykonał w dostępnym czasie i jestem przekonany, że nasi kierowcy staną na wysokości zadania.”

“Cieszę się, że Robert dołączył do Prema ORLEN Team, a wraz z Louisem mamy prawdopodobnie jedną z najsilniejszych par. Cieszymy się również na współpracę z Lorenzo. Znamy go z wyścigów jednomiejscowych, jest jednym z najciekawszych kandydatów i jestem przekonany, że bardzo, bardzo szybko pokona swoją debiutancką krzywą uczenia się.”

Kalendarz WEC 2022

Kubica WEC

Fot. FIA WEC

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 10:03

Udostępnij:

error: Content is protected !!