^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 2 lutego 2022

Alfa Romeo F1 Team ORLEN – data prezentacji bolidu na sezon 2022

Rozpoczęcie sezonu F1 2022 tuż , tuż. Alfa Romeo F1 Team ORLEN ogłosiła, że prezentacja nowego bolidu pojawi się  27 Lutego 2022.

Alfa Romeo

Fot. Alfa Romeo F1 Team ORLEN

Nowy sezon, nowa nazwa zespołu i zmiany…

Odświeżona tożsamość na miarę nowej ery Formuły 1 – oto nowa nazwa i logo zespołu z Hinwil który kończy przygotowania do sezonu 2022. Nowa tożsamość marki jest już oficjalnie dostępna i po raz pierwszy będzie można ją zobaczyć w akcji podczas pierwszego przedsezonowego testu w Barcelonie, który odbędzie się pod koniec lutego.

Wprowadzenie unowocześnionej nazwy reprezentuje nowe podejście do zespołu w momencie, gdy sport wkracza w nową erę z nowymi przepisami, jednocześnie zachowując związki z niedawną przeszłością: jest to tożsamość, która przekazuje silną deklarację zaangażowania ze strony partnerów tytularnych zespołu, Alfa Romeo i ORLEN, którzy pozostają z zespołem w długoterminowej współpracy i kontynuują jego rozwój.

Dodanie do nazwy “F1 Team” jest dla zespołu szczególną odznaką honoru: oznacza przynależność do jednego z najbardziej ekskluzywnych klubów na świecie, jednego z zaledwie dziesięciu zespołów na świecie uprawnionych do używania tego prestiżowego znaku. Odzwierciedla również silne wyścigowe DNA Saubera i Alfy Romeo oraz historię tych marek.

Zmiany zostaną również odzwierciedlone w nazwie podwozia, która zostanie oficjalnie zgłoszona do FIA. Nazwa ta zostanie zmieniona z Alfa Romeo Racing na Alfa Romeo, co oznacza dalsze zbliżenie zespołu do jednej z najbardziej historycznych marek w świecie sportów motorowych.

Źródło : https://www.sauber-group.com/motorsport/f1-news/alfa-romeo-f1-team-orlen-ready-for-2022/

Prezentacja bolidu na sezon 2022

Ekipa odsłoni swój bolid na sezon Formuły 1 2022 po pierwszej sesji testowej w Barcelonie, która odbędzie się w tym miesiącu.

Zespół potwierdził w środę, że ich nową maszynę, nazwaną C42, zademonstruje 27 lutego – dwa dni po zakończeniu jazd na Circuit de Barcelona-Catalunya

Ekipa z Hinwil przekazała, że samochód „zostanie zaprezentowany w pełnym malowaniu poprzez cyfrową premierę, ze zdjęciami i filmami wideo udostępnionymi publiczności oraz prasie”.

Zanim jednak zostanie przedstawiony światu ostateczny projekt, C42 będzie jeździł w specjalnym, tymczasowym malowaniu podczas pierwszych testów przedsezonowych, które odbędą się w Hiszpanii dniach 23-25 lutego, za zamkniętymi drzwiami. 

Szwajcarski zespół  przystąpi do mistrzostw w zupełnie nowym składzie, w którym znajdą się były kierowca Mercedesa – Bottas i Zhou –  trzeci zawodnik Formuły 2 z sezonu 2021.

Przed tegorocznymi mistrzostwami zespół przeszedł subtelną zmianę nazwy, z Alfa Romeo Racing na Alfa Romeo F1 Team, a sponsorem tytularnym pozostaje Orlen, który wspiera również ich kierowcę rezerwowego – Roberta Kubicę.

Żródło : https://pl.motorsport.com/f1/news/prezentacja-alfy-romeo-dopiero-po-testach/7821727/

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 21:07

Udostępnij:

error: Content is protected !!