^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 27 lutego 2022

Alfa Romeo F1 Team ORLEN : prezentacja malowania bolidu C42

Najnowszy bolid Alfa Romeo F1 Team ORLEN został wreszcie zaprezentowany w przyciągającym wzrok biało-czerwonym malowaniu, uzupełniając tym samym stawkę w zapowiadającym się niesamowitym sezonie wyścigów Formuły 1.

Alfa Romeo

Fot. Alfa Romeo F1 Team ORLEN

Po intensywnym tygodniu testów w Barcelonie, C42 – który w Hiszpanii jeździł w specjalnym kamuflażu – został zaprezentowany za pomocą serii zdjęć CGI i filmów wideo, które jednocześnie trafiły do mediów i fanów na całym świecie. 

Alfa Romeo F1 Team ORLEN C42 jest pierwszym bolidem wyprodukowanym w Hinwil zgodnie z regulaminem “budget cap” i przeznaczonym do nowej ery Formuły 1, która rozpocznie się w 2022 roku. Zaprojektowany przez zespół pod kierownictwem Dyrektora Technicznego Jana Monchaux bolid stanowi radykalne odejście od przeszłości. C42, napędzany nowym silnikiem Ferrari, jest maszyną wyścigową stworzoną do walki.

Linia nadwozia, zaprojektowana i opracowana przez słynne Centro Stile Alfa Romeo, jest wspaniałym, ale subtelnym ukłonem w stronę przeszłości, przywołującym historyczne wzory sprzed lat oraz dziedzictwo Alfa Romeo i Sauber Motorsport, w 30. roku działalności zespołu z Hinwil w Formule 1. Partnerzy tytularni, Alfa Romeo i ORLEN, zajmują poczesne miejsce, a samochód jest ozdobiony znakami firmowymi wielu partnerów, zarówno tych powracających, jak i nowych, którzy dołączyli do zespołu – jest to wyraźny dowód na to, że zespół jest coraz bardziej atrakcyjny dla firm.

W rękach 10-krotnego zwycięzcy wyścigów, Valtteriego Bottasa, oraz Zhou Guanyu, pierwszego kierowcy F1 z Chin i jedynego debiutanta na starcie w 2022 roku, C42 jest gotowy, aby zrobić wrażenie.

https://www.sauber-group.com/motorsport/f1-news/a-car-for-the-new-era-the-alfa-romeo-f1-team-orlen-c42-is-born/

Frederic Vasseur (szef Alfa Romeo F1 Team ORLEN)

Alfa Romeo

Fot. Alfa Romeo F1 Team ORLEN

“Początek sezonu to zawsze ekscytujący czas, w którym widzimy owoce pracy setek ludzi. C42 to samochód, którego nie możemy się doczekać zobaczyć w wyścigach, nie tylko dlatego, że jest pierwszym zbudowanym przez nas w tym nowym cyklu regulaminowym, w którym wyścigi powinny być bliższe i bardziej emocjonujące, ale dlatego, że jesteśmy przekonani, iż pomoże on zespołowi zrobić duży krok naprzód w kierunku czołówki.”

Jan Monchaux (dyrektor techniczny Alfa Romeo F1 Team ORLEN)

Alfa Romeo

Fot. Alfa Romeo F1 Team ORLEN

“Kiedy odsłaniamy model C42, może się to wydawać początkiem nowego sezonu: wiemy jednak, że ta premiera to tylko kamień milowy w znacznie dłuższej podróży, w którą cały nasz personel w Hinwil zainwestował tak wiele czasu, zasobów i energii.”

“Zaprojektowanie i zbudowanie tego samochodu było ogromnym przedsięwzięciem i możemy być dumni z tego, co udało nam się osiągnąć, ale nasza praca jeszcze się nie skończyła. Jak zawsze w nowym cyklu zasad, krzywa rozwoju będzie w tym sezonie najbardziej stroma i musimy kontynuować wydobywanie nowych osiągów z C42, aby osiągnąć postęp, który wyznaczyliśmy sobie jako cel.”

Valtteri Bottas 

Alfa Romeo

Fot. Alfa Romeo F1 Team ORLEN

“Jestem pod wrażeniem naszego nowego samochodu, C42. Sądzę, że kolorystyka jest naprawdę piękna, Alfa Romeo Centro Stile wykonało świetną robotę. To oczywiście mój pierwszy samochód w Alfa Romeo F1 Team ORLEN, co czyni go wyjątkowym i nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł nim wystartować w Bahrajnie.”

“Ekscytujące jest to, że nie mamy pojęcia, jak potoczy się pierwszy wyścig. Testy pomogły nam potwierdzić nasze oczekiwania co do miejsca, w którym się znajdujemy, postępów, jakie poczyniliśmy w samochodzie, ale teraz zbliżamy się do momentu, który jest naprawdę ważny.”

“Odkąd dołączyłem do zespołu, widzę w nim tak wiele motywacji: wszyscy bardzo się starają, pracują ciężej niż inni, aby być konkurencyjnymi, a to z kolei daje mi dodatkowy zastrzyk energii, gdy siedzę w kokpicie.”

Guanyu Zhou

Alfa Romeo

Fot. Alfa Romeo F1 Team ORLEN

“Jestem w pełni gotowy na sezon, a widok C42 w barwach, w których będę się ścigał, sprawia, że staje się to realne. Jesteśmy na początku nowej ery, z nowymi samochodami i nowymi przepisami, a to stwarza okazję dla wszystkich zespołów do poczynienia postępów, ponieważ wszyscy zaczynamy od zera.”

“Wszyscy w Alfa Romeo F1 Team ORLEN byli bardzo pomocni od momentu, gdy dołączyłem do zespołu. Widzę ciężką pracę, zaangażowanie i motywację wszystkich w Hinwil i na torze, co napawa mnie dumą i ekscytacją.”

“Nie mogę się doczekać, aby stanąć na starcie w tym samochodzie i pracować z moim zespołem nad osiągnięciem wyników, które wspólnie zamierzamy osiągnąć.”

Robert Kubica

Alfa Romeo

Fot. Alfa Romeo F1 Team ORLEN

“Początek nowego sezonu to zawsze czas, w którym oczekiwania, nadzieje i plany łączą się ze sobą: w tym roku stawka jest jeszcze wyższa, ponieważ wraz z nowymi przepisami wykonujemy skok w nieznane.”

“W ten samochód, C42, włożono niewiarygodnie dużo pracy i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co zespół może dzięki niemu osiągnąć.”

“W mojej roli staram się zapewnić jak największą pomoc w rozwoju tego samochodu: wiemy, jak duże są marginesy ulepszeń na tym etapie życia samochodu i wiemy, że każde ulepszenie może mieć znaczenie, więc praca, którą wykonujemy w fabryce, będzie miała kluczowe znaczenie dla wyników na torze.”

Bolid C42 

Alfa Romeo F1 Team ORLEN – Konferencja prasowa

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Honorata HiP
o 10:23

Udostępnij:

error: Content is protected !!