^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 14 marca 2022

Kubica i Prema po testach na Sebring

Robert Kubica i ekipa Prema ORLEN Team zakończyli testy przed rozpoczęciem sezonu WEC 2022. Sezon ten startuje już w ten piątek, na torze Sebring International Raceway .

Kubica

Fot. Paweł HiP Rally

Zespół Prema ORLEN Team zakończył swój pierwszy oficjalny start w sezonie FIA WEC na torze Sebring Raceway dwudniowym testem Prologue. Zespół pracował konsekwentnie i bezawaryjnie przez cztery sesje, wypróbowując różne sytuacje i rozwiązania, w tym przejazdy w trymie wyścigowym i kwalifikacyjnym.

W dniu otwarcia, który został przerwany przez potężną ulewę późnym rankiem, samochód Prema ORLEN Team Oreca z Robertem Kubicą za kierownicą znalazł się na czele klasyfikacji generalnej. W niedzielę zespół utrzymał się w czołówce, a po południu Szwajcar Louis Delétraz przejechał czwarte najszybsze okrążenie w klasyfikacji generalnej i był trzeci w klasie LMP2. Dzień rozpoczął się chłodno, ale w miarę upływu czasu temperatury gwałtownie rosły.

Test był również doskonałą okazją dla Lorenzo Colombo. Włoch, który debiutuje w wyścigach długodystansowych, miał okazję dobrze przejechać kilometry przed wyścigiem i przyzwyczaić się do nowych dla niego zmiennych. Prema ORLEN Team rozpocznie teraz przygotowania do wyścigu 1000 Miles of Sebring. Runda otwierająca sezon FIA WEC odbędzie się już w najbliższy piątek.

Źródło : https://premapowerteam.com/en/news/18878-prema-orlen-team-shows-positive-form-in-sebring-wec-prologue

Lorenzo Colombo

Fot. Paweł HiP Rally

“Musiałem się zgrać z torem, ponieważ jest on dla mnie nowy i wyjątkowo wyboisty. Od samego początku miałem dobre tempo, także dzięki moim kolegom z zespołu, którzy są świetnie przygotowani.”

“W każdej sesji pracowaliśmy nad samochodem, aby poprawić to, czego potrzebowaliśmy, i cały czas posuwaliśmy się naprzód. Test wypadł naprawdę pozytywnie, zrobiliśmy sporo kilometrów i jesteśmy w dobrym miejscu przed wyścigiem.”

Fot. Paweł HiP Rally

Louis Deletraz

“Kilka dni testów było udanych. Wypróbowaliśmy kilka rzeczy i uczyliśmy się jako nowy zespół, dzień po dniu. Teraz, gdy zbliża się weekend wyścigowy, mamy dwa dni danych do przeanalizowania i już nie możemy się doczekać.”

Robert Kubica

“Przede wszystkim zaczęliśmy odkrywać tor, który jest dość ciekawy i inny niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni w Europie. Jest on bardzo wyjątkowy. Mieliśmy wiele do zrobienia dla siebie jako kierowców i dla zespołu.”

“To było kilka ciężkich dni pod względem ilości pracy, a w najbliższych tygodniach i miesiącach nie będzie łatwiej. Musimy pracować dalej, analizować, co możemy poprawić, i mamy nadzieję, że będziemy tak dobrze przygotowani, jak to tylko możliwe. Naprawdę doceniam pracę, która została wykonana do tej pory.”

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Honorata HiP
o 10:10

Udostępnij:

error: Content is protected !!