^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 13 grudnia 2022

Vasseur przechodzi do Ferrari. Kto na jego miejsce w Alfie?

Dziś oficjalnie poinformowano, że w styczniu 2023, Fred Vasseur w przenosi się z ekipy Alfa Romeo do Ferrari. Kto na miejsce Freda w Alfie? Jak informuje Autosport ma to być Andreas Seidl który aktualnie jest szefem McLarena! 

Vasseur

Fot. Alfa Romeo F1 Team ORLEN

Adieu, Fred

Dyrektor zespołu Alfa Romeo F1 Team ORLEN i prezes Sauber Motorsport, Frédéric Vasseur, opuści firmę w styczniu 2023 roku, po sześciu udanych sezonach spędzonych za sterami zespołu.

Ogłoszenie to oznacza ostatni rozdział osobistej i zawodowej drogi rozwoju zarówno dla zespołu, jak i dla człowieka, która zakończyła się osiągnięciem przez Alfa Romeo F1 Team ORLEN najlepszego od dekady wyniku w klasyfikacji konstruktorów Formuły 1 – szóstego miejsca w sezonie 2022.

To moment, w którym kończy się pewna epoka – moment, w którym nasz zespół podsumowuje zmiany, jakie zaszły pod kierownictwem Vasseura. Powołanie Freda było jednym z pierwszych aktów nowego udziałowca zespołu, w 2017 roku: popularny Francuz dołączył do zespołu, który utknął na tyłach stawki i walczył o przyciągnięcie nowych talentów.

Dzięki nieustannej pracy, wierze we własny potencjał i sprytnemu zarządzaniu, pod okiem Freda wszystko się poprawiło: punkty stały się regularnym celem; partnerzy zaczęli ozdabiać pustą niegdyś karoserię samochodu; liczba pracowników stale rosła.

Postępy na torze i poza nim sprawiły, że w Hinwil zaczęło rosnąć poczucie pewności siebie: pewność, że ten zespół znów może być w czołówce; pewność, że z sezonu na sezon będzie lepiej; pewność, że największe talenty znów rozkwitną.

To wszystko wynikało z poczucia zaufania Freda: nie w siebie, ale w projekt, który został mu przedstawiony w 2017 roku – projekt, w który był jednym z pierwszych, którzy uwierzyli.

Frédéric Vasseur opuszcza zespół wzmocniony przez nowych partnerów, rosnącą siłę roboczą i ze świetlaną przyszłością jako zespół roboczy producenta w niedalekiej przyszłości.

Odchodzi jako przyjaciel, mentor, szef, który potrafił wydobyć ze swoich podopiecznych to, co najlepsze. Wchodząc w nowy rozdział historii naszego zespołu, będziemy tęsknić za uśmiechami i żartami, które towarzyszyły mu podczas obchodu w naszej siedzibie w Hinwil.

Merci, Fred, et bonne chance. Będziemy Ci kibicować, gdziekolwiek będziesz.

Frederic Vasseur :

“Przygotowując się do zakończenia mojej przygody w Alfa Romeo F1 Team ORLEN, mogę z sentymentem spojrzeć na te sześć lat razem. Mam dług wdzięczności wobec każdego pracownika zespołu, bo to dzięki niemu zespół stanął na nogi i pnie się po szczeblach naszej dyscypliny.”

“Jestem dumny z pracy, którą wspólnie wykonaliśmy jako zespół i firma, a jeszcze bardziej z mocnych fundamentów, które położyliśmy pod to, co będzie dalej: ale to, z czego jestem najbardziej dumny, to ludzie, dzięki którym to wszystko było możliwe, którzy z czasem stali się przyjaciółmi.”

“Tej ekipie będę kibicował gdziekolwiek nie pójdę. Wiele się nauczyłem podczas mojej pracy jako Dyrektor Generalny i Dyrektor Zespołu i czuję, że każdy dzień przygotowuje mnie do tego, co ma nadejść. Wiem, że Alfa Romeo F1 Team ORLEN będzie się rozwijał z dnia na dzień i nie mogę się doczekać, aby w najbliższych latach zobaczyć ich w czołówce stawki.”

Finn Rausing, Prezes Zarządu Sauber Holding AG:

“Frédéric dał naszemu zespołowi sześć lat inspirującego przywództwa i ciężkiej pracy, pomagając odbudować naszą firmę i nasz zespół. Potrafił zachęcić każdego z nas do dawania z siebie wszystkiego, a coraz lepsze wyniki, jakie osiągamy, świadczą o jakości jego pracy u steru zespołu.”

“Jako pierwszy uwierzył w nasz projekt i pozostawia zespół w znacznie silniejszej i zdrowszej pozycji niż wtedy, gdy do nas przybył, mając przed sobą świetlaną przyszłość, a to wszystko, czego można było od niego wymagać. Jestem pewien, że powtarzam słowa wszystkich w zespole, gdy życzę Fredowi wszelkich sukcesów w jego przyszłych przedsięwzięciach.”

Sauber-Group.com

Z Hinwil do Maranello

Fot. Ferrari.com

Maranello (Włochy), 13 grudnia 2022 – Ferrari N.V. (NYSE/EXM: RACE) (“Ferrari” lub “Spółka”) ogłosiło dzisiaj, że Fred Vasseur dołączy do Scuderia Ferrari 9 stycznia jako Dyrektor Zespołu i Dyrektor Generalny.

Vasseur ma ponad 25 lat zwycięskiego doświadczenia w wyścigach samochodowych, zaczynając w formułach juniorskich, a przez ostatnią dekadę w Formule 1. W tym czasie był również powszechnie uznawany za sukces w rozwijaniu talentów kierowców, zdobywając tytuł mistrza serii GP2 w 2005 (Nico Rosberg) i 2006 (Lewis Hamilton).

Vasseur ostatnio pełnił funkcję CEO i Team Principal w Sauber Motorsport (obecnie Alfa Romeo F1 Team) od 2017 roku. Wcześniej, w 2016 roku był dyrektorem w Renault F1 Team.

Komentując nominację, dyrektor generalny Ferrari Benedetto Vigna powiedział:

“Jesteśmy zachwyceni, że możemy powitać Freda Vasseura w Ferrari jako naszego dyrektora zespołu. W całej swojej karierze z powodzeniem łączył swoje techniczne atuty jako wyszkolony inżynier z konsekwentną zdolnością do wydobycia tego, co najlepsze w swoich kierowcach i zespołach.”

“To podejście i jego przywództwo są tym, czego potrzebujemy, aby pchnąć Ferrari do przodu z nową energią.”

Fred Vasseur skomentował:

“Jestem naprawdę zachwycony i zaszczycony, że mogę przejąć przywództwo Scuderia Ferrari jako dyrektor zespołu. Jako ktoś, kto zawsze utrzymywał przez całe życie pasję do sportów motorowych, Ferrari zawsze reprezentował dla mnie sam szczyt świata wyścigów.”

“Cieszę się, że mogę pracować z utalentowanym i prawdziwie pasjonującym zespołem w Maranello, aby uhonorować historię i dziedzictwo Scuderii i dostarczyć dla naszych Tifosi na całym świecie “.

Źródło : Ferrari.com

Kto zostanie nowym szefem w Alfa Romeo F1 Team ORLEN?

Według Autosport.com zastępcą Vasseura w Alfie Romeo ma zostać aktualny szef Mclarena – Andreas Seidl

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Karolina
o 10:24

Udostępnij:

error: Content is protected !!