^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 8 stycznia 2024

Kubica i Deletraz ponownie w jednym teamie!

Robert Kubica, Louis Deletraz i Jonny Edgar – to skład ekipy ORLEN Team AO by TF na nadchodzący sezon European Le Mans Series.

Kubica ELMS

ORLEN Team AO by TF

Nowy rok często przynosi ze sobą nowe wyzwania i nowe cele do osiągnięcia. Dla nas rok 2024 przyniósł cel walki o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej European Le Mans Series. Aby urzeczywistnić tę wizję, ORLEN Team AO by TF skompletował trzech asów za kierownicą #14 Oreca 07 Gibson, który będzie ścigał się w klasie LMP2 w nadchodzącej edycji European Le Mans Series.

Legenda Formuły 1 i samochodów sportowych, Robert Kubica, będzie jednym z kierowców gotowych przebić się przez bardzo zatłoczoną stawkę LMP2. Polak, który ma na koncie 99 startów i 12 podiów w Formule 1, w tym zwycięstwo w Grand Prix Kanady w 2008 roku, wniesie do zespołu swoją szybkość i doświadczenie.

U boku Kubicy będzie Louis Delétraz, który odegrał już ważną rolę w budowaniu sukcesu zespołu. Szwajcarski kierowca zapisał się w historii w 2023 r. dzięki TF Sport, odnosząc wspaniałe zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w 4-godzinnym wyścigu w Barcelonie w ramach European Le Mans Series, pierwszym i jedynym w historii samochodem Pro/AM. Louisowi i Robertowi nie są obce sukcesy w LMP2: razem wygrali Europejską Serię Le Mans w 2021 roku i są obecnymi mistrzami World Endurance Championship LMP2.

Do dwójki doświadczonych kierowców dołączy młody, utalentowany i szybki kierowca. Jonny Edgar uzupełni skład ORLEN Team AO by TF LMP2 #14. Anglik, który przez całą swoją karierę wykazywał się dużą szybkością w bolidach Formuły, a przez pięć lat był członkiem Red Bull Junior Team, będzie idealnym uzupełnieniem doskonale dobranego składu. Dzięki odpowiedniemu połączeniu doświadczenia, szybkości i talentu, trzej kierowcy są gotowi odcisnąć swoje piętno w sezonie 2024 European Le Mans Series.

Kubica i Deletraz ponownie w jednym teamie

Kubica

ORLEN Team AO by FT

Robert Kubica :

“Z przyjemnością ogłaszam, że dołączę do TF Sport wraz z Louisem, z którym ścigałem się w 2021 roku, oraz Jonnym, bardzo młodym i utalentowanym kierowcą. Z niecierpliwością czekam na ORLEN Team AO by TF w nadchodzącym sezonie ELMS 2024, który z pewnością nie będzie łatwy z wieloma niezwykle konkurencyjnymi samochodami i składami kierowców.”

“Powrót do mistrzostw, które wygrałem razem z Louisem, daje nam dużo pewności siebie, ale z pewnością będzie to trudna rywalizacja. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy z nową grupą ludzi i nowym zespołem: Cieszę się, że mogę być częścią tego nowego projektu.”

Louis Deletraz :

“Jestem bardzo podekscytowany programem ELMS z ORLEN Team AO by TF. Pracowałem już z Tomem i jego zespołem w 2023 roku i zrobili na mnie duże wrażenie. Powrót do ELMS z Robertem wiele dla mnie znaczy po tym, jak wygraliśmy mistrzostwa w 2021 roku.”

“To będzie nasz czwarty rok razem, myślę, że będę musiał zacząć myśleć o kupieniu mu pierścionka! Również przybycie Jonny’ego jest fantastyczne: jest młody, szybki i jest świetnym kierowcą, który ma przed sobą świetlaną przyszłość. Nie mam wątpliwości, że idealnie wpasuje się w zespół. Wreszcie, cieszę się, że AO Racing dołącza do nas w tym wspaniałym programie. Mamy silny zespół i silnych partnerów, nie mogę się doczekać, aby zacząć”

Jonny Edgar

“Jestem naprawdę podekscytowany dołączeniem do tak wspaniałego zespołu i nie mogę się doczekać pracy z Louisem i Robertem. Obaj wygrali wiele wyścigów w ważnych kategoriach i chcę się od nich jak najwięcej nauczyć.”

“W tym roku będą wyzwania, ponieważ jest to dla mnie nowa kategoria i nowy styl ścigania, ale jestem przekonany, że TF Sport jest najlepszym domem dla tego kolejnego kroku w mojej karierze”.

Tom Ferrier ( szef ORLEN Team AO by TF)

“Ten skład jest fantastyczny, zebranie go wymagało wiele pracy w tle i jesteśmy naprawdę wdzięczni za wsparcie Orlenu i AO w tym programie. Mamy trzech fantastycznych kierowców, którzy są nie tylko bardzo szybcy, ale także są świetnymi facetami i prawdziwymi graczami zespołowymi.”

“Jako zespół pokazaliśmy świetną prędkość i wyniki w zeszłym roku oraz w trwającej Asian Le Mans Series. Czuję, że jesteśmy teraz gotowi, aby zrobić krok naprzód i wygrać w klasyfikacji generalnej European Le Mans Series, i to jest nasz jasny cel.”

Źródło : https://newsletter.tfsport.co.uk/press24001/

http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Honorata HiP
o 16:59

Udostępnij:

error: Content is protected !!