^

Robert Kubica - Klub Kibiców

Statystyki : Grand Prix Australii 2018

Statystyki F1

STATYSTYKI : 2018 FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX

Albert Park Circuit, Melbourne

 

Najszybsze okrążenie GP Australli 2018

PosNoDriverCarLapTime of dayTimeAvg Speed
13Daniel RicciardoRed Bull Racing TAG Heuer5417:37:131:25.945222.128
27Kimi RäikkönenFerrari5717:41:311:26.373221.027
344Lewis HamiltonMercedes5017:31:161:26.444220.845
45Sebastian VettelFerrari5317:35:351:26.469220.782
533Max VerstappenRed Bull Racing TAG Heuer5417:37:321:26.880219.737
62Stoffel VandoorneMcLaren Renault5717:41:591:26.958219.54
714Fernando AlonsoMcLaren Renault5717:41:521:26.978219.489
877Valtteri BottasMercedes5417:37:341:27.019219.386
927Nico HulkenbergRenault5717:41:551:27.081219.23
1031Esteban OconForce India Mercedes5717:42:181:27.600217.931
1111Sergio PerezForce India Mercedes5117:33:201:27.633217.849
1255Carlos SainzRenault5117:33:191:27.944217.079
1328Brendon HartleyScuderia Toro Rosso Honda5717:43:141:28.176216.507
1418Lance StrollWilliams Mercedes5517:39:411:28.511215.688
1516Charles LeclercSauber Ferrari5617:41:091:28.759215.085
168Romain GrosjeanHaas Ferrari2316:48:021:28.805214.974
1720Kevin MagnussenHaas Ferrari2116:45:031:29.534213.224
1810Pierre GaslyScuderia Toro Rosso Honda1316:33:301:30.649210.601
199Marcus EricssonSauber Ferrari416:19:411:32.210207.036
2035Sergey SirotkinWilliams Mercedes316:18:121:32.573206.224

Pit Stop GP Australli 2018

StopsNoDriverCarLapTimeTotal
128Brendon HartleyScuderia Toro Rosso Honda122.21322.213
17Kimi RäikkönenFerrari1821.42121.421
144Lewis HamiltonMercedes1921.82121.821
116Charles LeclercSauber Ferrari2022.24222.242
133Max VerstappenRed Bull Racing TAG Heuer2120.95320.953
120Kevin MagnussenHaas Ferrari2221.98321.983
155Carlos SainzRenault2223.86823.868
228Brendon HartleyScuderia Toro Rosso Honda2222.29644.509
131Esteban OconForce India Mercedes2321.85421.854
18Romain GrosjeanHaas Ferrari2423.05423.054
127Nico HulkenbergRenault2422.62822.628
111Sergio PerezForce India Mercedes2422.32722.327
12Stoffel VandoorneMcLaren Renault2522.47422.474
177Valtteri BottasMercedes2521.66421.664
118Lance StrollWilliams Mercedes2525.50425.504
15Sebastian VettelFerrari2621.78721.787
13Daniel RicciardoRed Bull Racing TAG Heuer2621.4421.44
114Fernando AlonsoMcLaren Renault2622.57322.573
216Charles LeclercSauber Ferrari2722.83645.078
218Lance StrollWilliams Mercedes2921.39746.901

DHL AWARDS 2018

DHL Fastest Lap Award 2018 FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX DHL Fastest Pit Stop Award 2018 FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX

Pirelli  – Pit Stops, Fastest lap i Longest Stint

 

Historia Najlepszych czasów (2013-2017)

Wyniki : Wyścig / Kwalifikacje / Trening – GP Australii 2017

Najszybsze okrążenie – GP Australii 2017

Podsumowanie Pit-Stop – GP Australii 2017

Nagrody DHL – Najszybsze okrążenie i Pit Stop

Statystyki Pirelli

 

Historia najlepszych czasów

 

2017

Pole position Lewis Hamilton (Mercedes) 1:22.188
Zwycięzca Sebastian Vettel (Ferrari) 1h:24m:11.670
Najszybsze okrążenie Kimi Raikkonen (Ferrari) 1:26,538

2016

Pole position Lewis Hamilton (Mercedes) 1:23.837
Zwycięzca Nico Rosberg (Mercedes) 1h:48m:15.565
Najszybsze okrążenie Daniel Ricciardo (Red Bull) 1:28.997

2015

Pole position Lewis Hamilton (Mercedes) 1:26,327
Zwycięzca Lewis Hamilton (Mercedes) 1h:31m:54.067
Najszybsze okrążenie Lewis Hamilton (Mercedes) 1:30.945

2014

Pole position Lewis Hamilton (Mercedes) 1:44.231
Zwycięzca Nico Rosberg (Mercedes) 1h:32m:58.710
Najszybsze okrążenie Nico Rosberg (Mercedes) 1:32.478


Wyniki : Wyścig / Kwalifikacje / Trening

 

Wyniki końcowe wyścigu GP Australii 2017

PosNoDriverCarLapsTime/RetiredPts
15Sebastian Vettel Ferrari571:24:11.67225
244Lewis HamiltonMercedes57+9.975s18
377Valtteri BottasMercedes57+11.250s15
47Kimi RäikkönenFerrari57+22.393s12
533Max VerstappenRed Bull Racing 57+28.827s10
619Felipe MassaWilliams Mercedes57+83.386s8
711Sergio PerezForce India Mercedes56+1 lap6
855Carlos SainzToro Rosso56+1 lap4
926Daniil KvyatToro Rosso56+1 lap2
1031Esteban OconForce India Mercedes56+1 lap1
1127Nico HulkenbergRenault56+1 lap0
1236Antonio GiovinazziSauber Ferrari55+2 laps0
132Stoffel VandoorneMcLaren Honda55+2 laps0
NC14Fernando AlonsoMcLaren Honda50DNF0
NC20Kevin MagnussenHaas Ferrari46DNF0
NC18Lance StrollWilliams Mercedes40DNF0
NC3Daniel RicciardoRed Bull Racing 25DNF0
NC9Marcus EricssonSauber Ferrari21DNF0
NC30Jolyon PalmerRenault15DNF0
NC8Romain GrosjeanHaas Ferrari13DNF0

Sesja kwalifikacyjna GP Australii 2017

PosNoDriverCarQ1Q2Q3
144Lewis HamiltonMercedes1:24.1911:23.2511:22.188
25Sebastian VettelFerrari1:25.2101:23.4011:22.456
377Valtteri BottasMercedes1:24.5141:23.2151:22.481
47Kimi RäikkönenFerrari1:24.3521:23.3761:23.033
533Max VerstappenRed Bull Racing1:24.4821:24.0921:23.485
68Romain GrosjeanHaas Ferrari1:25.4191:24.7181:24.074
719Felipe MassaWilliams Mercedes1:25.0991:24.5971:24.443
855Carlos SainzToro Rosso1:25.5421:24.9971:24.487
926Daniil KvyatToro Rosso1:25.9701:24.8641:24.512
103Daniel RicciardoRed Bull Racing1:25.3831:23.989DNF
1111Sergio PerezForce India Mercedes1:25.0641:25.081
1227Nico HulkenbergRenault1:24.9751:25.091
1314Fernando AlonsoMcLaren Honda1:25.8721:25.425
1431Esteban OconForce India Mercedes1:26.0091:25.568
159Marcus EricssonSauber Ferrari1:26.2361:26.465
1636Antonio GiovinazziSauber Ferrari1:26.419
1720Kevin MagnussenHaas Ferrari1:26.847
182Stoffel VandoorneMcLaren Honda1:26.858
1918Lance StrollWilliams Mercedes1:27.143
2030Jolyon PalmerRenault1:28.244

3 Sesja treningowa GP Australii 2017

PosNoDriverCarTimeGapLaps
15Sebastian VettelFerrari1:23.38012
277Valtteri BottasMercedes1:23.859+0.479s12
344Lewis HamiltonMercedes1:23.870+0.490s12
47Kimi RäikkönenFerrari1:23.988+0.608s10
527Nico HulkenbergRenault1:25.063+1.683s10
63Daniel RicciardoRed Bull Racing TAG Heuer1:25.092+1.712s15
78Romain GrosjeanHaas Ferrari1:25.581+2.201s11
855Carlos SainzToro Rosso1:25.948+2.568s11
926Daniil KvyatToro Rosso1:26.049+2.669s11
1020Kevin MagnussenHaas Ferrari1:26.138+2.758s11
1119Felipe MassaWilliams Mercedes1:26.237+2.857s15
1233Max VerstappenRed Bull Racing TAG Heuer1:26.269+2.889s7
1311Sergio PerezForce India Mercedes1:26.457+3.077s12
1414Fernando AlonsoMcLaren Honda1:26.556+3.176s7
152Stoffel VandoorneMcLaren Honda1:26.699+3.319s9
1631Esteban OconForce India Mercedes1:27.103+3.723s16
1718Lance StrollWilliams Mercedes1:27.327+3.947s12
189Marcus EricssonSauber Ferrari1:27.402+4.022s10
1930Jolyon PalmerRenault1:28.320+4.940s12
2036Antonio GiovinazziSauber Ferrari1:28.583+5.203s18

2 Sesja treningowa GP Australii 2017

PosNoDriverCarTimeGapLaps
144Lewis HamiltonMercedes1:23.62034
25Sebastian VettelFerrari1:24.167+0.547s35
377Valtteri BottasMercedes1:24.176+0.556s34
47Kimi RäikkönenFerrari1:24.525+0.905s30
53Daniel RicciardoRed Bull Racing1:24.650+1.030s27
633Max VerstappenRed Bull Racing 1:25.013+1.393s8
755Carlos SainzToro Rosso1:25.084+1.464s34
88Romain GrosjeanHaas Ferrari1:25.436+1.816s29
927Nico HulkenbergRenault1:25.478+1.858s36
1026Daniil KvyatToro Rosso1:25.493+1.873s39
1111Sergio PerezForce India Mercedes1:25.591+1.971s35
1214Fernando AlonsoMcLaren Honda1:26.000+2.380s19
1331Esteban OconForce India Mercedes1:26.145+2.525s37
1419Felipe MassaWilliams Mercedes1:26.331+2.711s6
159Marcus EricssonSauber Ferrari1:26.498+2.878s29
1618Lance StrollWilliams Mercedes1:26.525+2.905s27
172Stoffel VandoorneMcLaren Honda1:26.608+2.988s33
1894Pascal WehrleinSauber Ferrari1:26.919+3.299s30
1920Kevin MagnussenHaas Ferrari1:27.279+3.659s8
2030Jolyon PalmerRenault1:27.549+3.929s4

1 Sesja treningowa GP Australii 2017

PosNoDriverCarTimeGapLaps
144Lewis HamiltonMercedes1:24.22022
277Valtteri BottasMercedes1:24.803+0.583s25
33Daniel RicciardoRed Bull Racing TAG Heuer1:24.886+0.666s19
433Max VerstappenRed Bull Racing TAG Heuer1:25.246+1.026s19
57Kimi RäikkönenFerrari1:25.372+1.152s16
65Sebastian VettelFerrari1:25.464+1.244s10
719Felipe MassaWilliams Mercedes1:26.142+1.922s28
88Romain GrosjeanHaas Ferrari1:26.168+1.948s20
927Nico HulkenbergRenault1:26.183+1.963s15
1011Sergio PerezForce India Mercedes1:26.276+2.056s29
1155Carlos SainzToro Rosso1:26.450+2.230s24
1226Daniil KvyatToro Rosso1:26.514+2.294s25
1318Lance StrollWilliams Mercedes1:26.734+2.514s29
1414Fernando AlonsoMcLaren Honda1:27.116+2.896s18
159Marcus EricssonSauber Ferrari1:27.348+3.128s30
1631Esteban OconForce India Mercedes1:27.656+3.436s23
1720Kevin MagnussenHaas Ferrari1:27.667+3.447s20
1894Pascal WehrleinSauber Ferrari1:28.539+4.319s22
1930Jolyon PalmerRenault1:28.585+4.365s6
202Stoffel VandoorneMcLaren Honda1:28.695+4.475s14

Najszybsze okrążenie GP Australii 2017

PosNoDriverCarLapTime of dayTime
17Kimi RäikkönenFerrari5617:29:33
1:26.538
277Valtteri BottasMercedes5617:29:23
1:26.593
35Sebastian VettelFerrari5317:24:49
1:26.638
426Daniil KvyatToro Rosso5117:23:52
1:26.711
533Max VerstappenRed Bull Racing TAG Heuer4317:10:39
1:26.964
644Lewis HamiltonMercedes4417:11:49
1:27.033
720Kevin MagnussenHaas Ferrari4617:18:31
1:27.568
855Carlos SainzToro Rosso5317:26:31
1:27.677
919Felipe MassaWilliams Mercedes4917:20:09
1:28.045
1011Sergio PerezForce India Mercedes5617:30:55
1:28.336
1131Esteban OconForce India Mercedes5517:30:181:28.475
1227Nico HulkenbergRenault5517:30:19
1:28.486
1336Antonio GiovinazziSauber Ferrari5117:25:08
1:29.052
1418Lance StrollWilliams Mercedes3817:05:07
1:29.389
152Stoffel VandoorneMcLaren Honda5317:28:271:29.440
163Daniel RicciardoRed Bull Racing TAG Heuer2116:41:40
1:29.447
1714Fernando AlonsoMcLaren Honda4817:19:51
1:30.077
188Romain GrosjeanHaas Ferrari1216:24:44
1:30.183
199Marcus EricssonSauber Ferrari1816:34:46
1:32.052
2030Jolyon PalmerRenault616:15:59
1:32.195

Podsumowanie Pit-Stop GP Australii 2017

StopsNoDriverCarLapTime of dayTime
120Kevin MagnussenHaas Ferrari116:08:47
31.336
118Lance StrollWilliams Mercedes516:14:2222.293
12Stoffel VandoorneMcLaren Honda916:20:40
39.562
131Esteban OconForce India Mercedes1516:29:32
22.154
136Antonio GiovinazziSauber Ferrari1516:29:57
28.591
114Fernando AlonsoMcLaren Honda1616:31:00
22.484
127Nico HulkenbergRenault1616:31:01
23.13
144Lewis HamiltonMercedes1716:31:40
21.709
111Sergio PerezForce India Mercedes1716:32:20
22.045
155Carlos SainzToro Rosso1816:33:49
21.762
119Felipe MassaWilliams Mercedes2016:36:44
21.568
15Sebastian VettelFerrari2316:40:32
21.988
177Valtteri BottasMercedes2516:43:42
21.44
133Max VerstappenRed Bull Racing TAG Heuer2516:43:56
22.208
17Kimi RäikkönenFerrari2616:45:16
22.033
218Lance StrollWilliams Mercedes2916:51:13
22.38
227Nico HulkenbergRenault3016:52:40
23.159
126Daniil KvyatToro Rosso3416:57:51
25.559
220Kevin MagnussenHaas Ferrari4417:15:10
22.189
226Daniil KvyatToro Rosso4917:20:30
24.026

Nagrody DHL – Najszybsze okrążenie i Pit Stop 2017

STATYSTYKI : 2018 FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIXSTATYSTYKI : 2018 FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX

 


Statystyki Pirell 2017

KOMENTARZE KIBICÓW