^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 23 listopada 2014

Robert Kubica wygrywa Monza Rally Show!!!

Robert Kubica - Alessandra Benedetti - Monza Rally Show 2014Program aktywności Roberta Kubicy zgodnie z tradycją nie kończy się na ostatnim planowanym rajdzie w roku. Przed nami Monza Rally Show – kultowy i spektakularny event, który wpisał się na stałe w kalendarz imprez legendarnego toru. Impreza co roku obfituje w wielkie nazwiska ze świata rajdów, Formuły 1 czy Moto GP. W zbliżającej się edycji zobaczymy takich zawodników jak: Ken Block, Valentino Rossi, Kurt Busch, Piero Longhi, Marco Bonanomi, Paolo Andreucci, Gigi Galli i Tony Cairol.

Pierwsza edycja Rally of Monza odbyła się w 1978 roku, kiedy organizatorzy zdecydowali się otworzyć legendarny tor nawet dla samochodów rajdowych. Rally of Monza ma wygląd wyścigu hybrydowego mimo, że w pierwszych edycjach przypominał prawdziwy rajd, ze specjalnymi trasami na piaszczystych drogach na terenie autodromu. Później powstała koncepcja połączenia tego z asfaltowymi ścieżkami toru. Dzięki nowej i oryginalnej konfiguracji Rally of Monza liczył wśród gości nie tylko najważniejszych mistrzów świata w rajdach ale i także kierowców Formuły 1 i Moto GP.

W minionych latach wzrosło znaczenie imprezy z prostego wyścigu w wielki medialny event pod obecną nazwą “Monza Rally Show”. Przez 30 lat trwania show pojawiły się takie nazwiska jak: Alessandro Zanardi, Colin Mcrae, Dani Sordo, Dindo Capello, Giancarlo Fisichella, Ivan Capelli, Jean Alesi, Loris Capirossi, Marku Alen, Markus Gronholm, Michele Alboreto, Miki Biasion, Valentino Rossi, Sebastien Loeb i wiele innych w akompaniamencie osób z telewizji, kina i sportów. Mistrzowie i show to jest mix składników kreujących Monza Rally Show jako klasyk w kalendarzu toru.

 

Przydatne linki:

Monza Rally Show

Monza Rally TV

Monza Rally Show Livetiming

Lista startowa

Harmonogram:

Czwartek 27.11

13:20 – 13:50 Shakedown

16:00 – 16:30 Shakedown

Piątek 28.11

14:53 GRID EXHIBITION

16:01 – OS 1 Autodromo 1 (9,00 km)

18:24 – OS 2 Monza 1 (10,10 km)

Sobota 29.11

08:10 – OS 3 Autodromo 2 (9,00 km)

10:33 – OS 4 Maxi Grand Prix (44,10 km)

13:13 – OS 5 Pit Lane 1 (9,50 km)

15:36 – OS 6 Grand Prix 1 (32,50 km)

18:16 – OS 7 Monza 2 (10,10 km)

Niedziela 30.11

08:10 – OS 8 Pit Lane 2 (9,50 km)

10:23 – OS 9 Grand Prix 2 (32,50 km)

13:30 – MASTERS’ SHOW (1,50 km)

Monza Rally Show w TV:

Monza Rally TV Live

rai_sport2

 

 

Piątek 28.11

22:30 – Monza Rally Show : dzień 1

Sobota 29.11

22:30 – Monza Rally Show : dzień 2

Niedziela 30.11

13:30 – Monza Rally Show: dzień 3

Poniedziałek 01.12

02:45 – Monza Rally Show : dzień 3 (powtórka)

Pogoda na Monza Rally Show:

[simple-weather location=”Monza, IT” latitude=”45.623088” longitude=”9.284243” days=”3″ night=”no” units=”metric” date=”l d.m”]

Mapy:

Galeria zdjęć:

Galeria wideo:


Alessandra Benedetti

Alessandra Benedetti

Jak donoszą włoskie media, pilotem Roberta Kubicy podczas Monza Rally Show będzie Alessandra Benedetti, która wystartowała już w paru rajdach, ostatnio u boku Barbary Lencioni.We włoskim Show pojedzie po raz pierwszy. Robert Kubica i Alessandra Benedetti wystartują Fordem Fiestą WRC przygotowanym przez A-Style Team. W lipcu tego roku Robert Kubica i Przemek Mazur wygrali tym egzemplarzem Rally del Casentino.


 

fot. A-StyleTeam

fot. A-StyleTeam

Oczekuję, że spędzę cztery fajne dni z zespołem A-Style. Dobrze znam ten team, choć zaliczyłem z nim tylko jeden rajd, tegoroczny Casentino. Przede wszystkim podchodzę do startu na luzie, bo jak mówi nazwa imprezy, będzie to Show. Spodziewam się, że przyjdzie dużo kibiców i chcemy stworzyć dla nich trochę widowiska, choć oczywiście rajdowy samochód na torze nie jest zbyt spektakularny. Z pewnością nie będzie to typowy rajd. Pomysł jest bardzo fajny. Gratulacje dla organizatorów. Liczę, że będę się dobrze bawił. Dla mnie to 4-5 dni dobrej zabawy. Zobaczymy co przyniesie pogoda, choć dla mnie warunki są obojętne. Podchodzę do tych zawodów na luzie, ale rzecz jasna, postaram się dobrze pojechać.


Dzień 1

Wyniki


Pierwsze wrażenia Alessandra Benedetti z jazdy obok Roberta Kubicy, krótko i na temat :)

Tomek_RK_Klub : Come prime impressioni? :)

Alessandra Benedetti : WOW!!!


Robert Kubica: nie zamierzam zmieniać pilota

– Nowa osoba na pana prawym fotelu wzbudziła wielką sensację . Jak dobierał pan pilota na ten rajd?

A jakoś tak wyszło… Był to pomysł spontaniczny. Alessandrę trochę znam i zdecydowaliśmy się jechać ten rajd razem. Maciek jest na wakacjach. Poza tym nie ukrywam, że tu dość ważna jest waga pilota, a nic nie ujmując Maćkowi, tych parę kilogramów mniej w aucie zawsze trochę pomaga.

– Na przyszły rok też tak wyjdzie?

Nie. Jeśli będę dalej startował w rajdach to nie zamierzam zmieniać osoby na moim prawym fotelu. Nie może być tu żadnych podtekstów, poza jednorazowym wspólnym startem dla frajdy.

Więcej na : Onet.pl


Dzień 2


robert-kubica-al-rally-di-monza-2014Robert Kubica dla Redbull.com o swojej przyszłości.

“Na razie jeszcze nie wiem, ale będę musiał podjąć pewne decyzje dotyczące mojej przyszłości bardzo szybko. W ciągu kilku dni, ale nie później niż dwa tygodnie. Będę musiał wybrać, co robić w przyszłym roku. Zobaczymy, ale istnieje kilka możliwości …”

“Oczywiście chciałbym kontynuować karierę w WRC, ale z drugiej strony mógłbym wrócić na tor… To dla mnie bardzo ważne osobiste wyzwanie! Więc zobaczymy …”

Na pytanie czy wiąże przyszłość z RallyCross odpowiada:
“Wiem, czym jest rallycross, ta kategoria ostatnio bardzo się rozwija, ale nie widzę siebie na tych torach w 2015 r.”

 


Wypowiedź Roberta Kubicy po OS 4 Maxi Grand Prix

“Wybraliśmy zbyt miękkie opony i jeszcze rozcięliśmy je ponieważ myślałem, że aż tak tor nie przeschnie, jednak 20 minut przed naszym wyjazdem wyszło spore słońce i tor bardzo przesechł, także już po 10 kilometrach było bardzo ciężko. Nie można było atakować. Szczególnie trzy, cztery zakręty były zupełnie suche i tam ta opona się przegrzewała i robiła się taka gumowata. Dojechaliśmy. Jak zjeżdżaliśmy z oseu, na którym przejeżdżało siedem okrążeń, brakowało auta przed nami. Trochę było stresu, ponieważ myślałem, że źle policzyliśmy okrążenia i zjechaliśmy zbyt wcześnie. Okazało się, że auto przed nami pojechało o jedno okrążenie za dużo. Było trochę, nie nerwówki, ale nie byłoby fajnie zjechać okrążenie wcześniej, ale ogólnie można być zadowolonym.” – Robert Kubica

Źródło: PolsatSport.pl

Robert Kubica - Klub Kibiców - Monza Rally Show 2014

 

Dzień 3

Trzy dni, trochę walki było, chociaż tak naprawdę ten rajd rządzi się swoimi prawami i chyba ostatni oes to potwierdził, ale nie będę się za bardzo zgłębiał w szczegóły

– “Jestem zadowolony, ponieważ udało się przejechać bardzo równy rajd, chociaż ciężko to nazwać rajdem, bo jeździmy cały czas po torze, też fragmentami po starym torze. Jestem zadowolony dla zespołu A-Style, ponieważ tak naprawdę oni się przyczynili do tego, że tutaj jestem i chyba nie było lepszego podziękowania im niż wygrywając ten rajd. Jestem bardzo szczęśliwy dla nich i dla siebie też trochę, ponieważ jednak nie było łatwo, ale się udało.”

Robert dla Polsat Sport

 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Elena
o 19:48

Udostępnij:

error: Content is protected !!