^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 27 lipca 2015

Kubica / Szczepaniak. Test day – ostatnia część przygotowań do Rally Finland 2015

Po kilku tygodniach przygotowań w kraju zespół RK WRT już w komplecie zameldował się w niedzielne popołudniu w Jyväskylä bazie 8 rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata jubileuszowego 65 Neste Oil Rally Finland.
Rajdowy tydzień rozpoczynamy poniedziałkowymi testami załogi Kubica / Szczepaniak.

Po dokonaniu niezbędnych czynności administracyjnych w biurze rajdu oraz  rozładunku nasz zespół rozpoczął przygotowania do testów, które to stanowią ostatni, bardzo ważny etap przygotowań do rajdu i odbędą się w poniedziałek na trasie jednego z oesów, poprzedniej edycji Rally Finland.Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 40

Pogoda na chwilę obecną nie rozpieszcza zawodników i zespołów, przybyłych na tą ciekawą imprezę. Od początku miesiąca praktycznie cały czas pada co spowodowało, że trasy rajdu są bardzo miękkie, co szczególnie będzie wdawało się we znaki kierowcom w zalesionych fragmentach odcinków specjalnych. Wszystkie teamy, które do tej pory wykonały swoje testy na fińskich szutrach właśnie z taką, mocno deszczową aurą miały do czynienie. Zobaczymy jakie warunki podczas dzisiejszych testów przygotuje aura dla naszego teamu. Dzisiaj poza naszym team-em swoje testowali zapowiedzieli  m. in. Khalid Al-Qassimi z teamu Citroen Racing, zespół Skoda Motorsport z Esapekką Lappim oraz zawodnik Jipocar Czech National Team Martin Prokop.

Kiedyś Malcolm Wilson powiedział: „…..Robert Kubica będzie szybki, nie ma co do tego wątpliwości. Był tam szybki rok temu. Sęk w tym, że w Finlandii kierowca może odczuć złudne poczucie bezpieczeństwa. Raz czy dwa może ci się udać, ale Finlandia wreszcie cię ukąsi, ponieważ prędkości są tutaj bardzo wysokie. Myślę, że Robert pokaże solidne podejście, tak jak zrobił to w poprzednich rundach…..”

Projekt Rc82 Workchop wizja …

fot. Rc82 workchop

fot. Rc82 workchop

Tego właśnie życzymy naszej załodze: owocnych testów i “solidnego” tempa podczas rajdu. Powodzenia.

Galeria wideo:

Robert Kubica – Slow Motion – test Neste Oil Rally Finland 2015Robert Kubica – Klub Kibiców#Kubica #WRC #RallyFinland #RajdFinlandii #forzaRKVideo by Rafał Cebula

Posted by Robert Kubica – Klub Kibiców on 27 lipca 2015

Po testach w Serwis Parku…

fot. RK-KK

fot. RK-KK

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: marciinex
o 07:28

Udostępnij:

error: Content is protected !!