^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 24 lipca 2015

Przygotowania RK WRT do Rally Finland 2015

Przerwa pomiędzy rundami Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata, nawet ta wakacyjna, nie oznacza wcale czasu wytchnienia i wypoczynku. Dla członków naszego teamu RK WRT to czas wytężonej pracy i przygotowań do kolejnego trudnego rajdu.

Postanowiliśmy odwiedzić kwaterę naszej ekipy i zobaczyć jak przebiegają przygotowania do startu na szybkich i krętych szutrach Finlandii. Jak zapewne już wiecie, RK World Rally Team skorzystał z pomocy swoich przyjaciół Pana Krzysztofa Oleksowicza oraz Maćka Oleksowicza i ulokował swoją bazę w przerwie pomiędzy 7 i 8 rundą WRC w naszym kraju.

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 01

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 02

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 08

Samochód Roberta i Maćka od razu po Rajdzie Polski został rozebrany na czynniki pierwsze i przeszedł gruntowny przegląd mający na celu jak najlepsze przygotowanie go do wymagającej fińskiej rundy. Nad Fiestą cały czas pracował zespół mechaników kierowany i nadzorowany przez “niezmordowanego” Koordynatora Teamu Pana Rafała Cebulę. Trzeba przyznać, że ekipa wykonała wspaniałą pracę, a “Piękna” prezentuje się co raz dostojniej i z całą pewnością nie zawiedzie naszej załogi podczas Neste Oil Rally Finland.

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 00

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 04Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 11

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 12

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 10

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 16

Kompletnemu przeglądowi poddane zostało również “serce” Fiesty Roberta i Maćka, które na turnus wzmacniający udało się aż do siedziby M-Sport w Cumbrii na wyspach brytyjskich. Z całą pewnością teraz będzie biło w taki rytm, jakiego nasza załoga oczekuje, na szybkich odcinkach Neste Oil Rally Finland.

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 09

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 13

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 14

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 05

Należy tutaj również podkreślić, iż przeglądowi poddano wszystkie pojazdy teamu w tym także auto treningowe, które to również w 100 % przygotowane czeka już na wyczerpujące, dwudniowe zapoznanie z trasą rajdu. Wozy techniczne zespołu, po przeglądzie, także czekają aby wyruszyć w drogę do Jyväskylä.

DSC_5499DSC_5502

DSC_5504

Nasz team rusza w podróż do Finlandii w sobotę wczesnym rankiem tak aby dotrzeć do bazy rajdu w niedzielne popołudnie. Tam nastąpi rozładunek oraz budowa stanowiska zespołu w serwis parku.

Na poniedziałek natomiast, co zapewne ucieszy całą rzeszę kibiców wybierających się na 8 rundę mistrzostw świata, RK WRT zaplanował całodniowe testy Fiesty RS WRC, które odbędą się w okolicach Jyväskylä. Jak stwierdził Pan Rafał Cebula “…. każde testy staramy się wykorzystywać maksymalnie efektywnie….”  co brzmi bardzo zachęcająco i stanowi niezłą zapowiedź emocji dla kibiców naszego teamu, którzy już od niedzieli będą na miejscu dopingować Robert i Maćka.

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 17

Czas przygotowań do Neste Oil Rally Finland dla RK WRT zakończy w poniedziałek wieczorem, gdy nasza załoga szczęśliwie zjedzie do serwis parku w Jyväskylä po ciężkim i z całą pewnością owocnym dniu testów.

Podczas gdy prace nad “Piękną” dobiegają końca nasza załoga również ciężko pracuje. Robert i Maciek przebywają w Gdańsku wykonując swoje obowiązki na rzecz partnerów teamu m. in. podczas odbywającego się pod Trójmiastem turnieju golfowego Lotos Polish Open. Wśród graczy turnieju znajdziemy m.in: Mariusza Czerkawskiego, Tomasza Iwana, Jerzego Dudka oraz Mateusza i Michała Ligockich.

Kubica

fot. Zbigniew Kostecki

 

fot. Jerzy Dudek

fot. Jerzy Dudek

indeks

fot. Jerzy Dudek

fot. Jerzy Dudek

fot. Michał Owczarek

fot. Michał Owczarek

fot. Dominika Woźniak

fot. Dominika Woźniak

fot. Michał Ligocki

fot. Michał Ligocki

Maciek Szczepaniak: “Już jutro wylot na testy i rajd Finlandii, a wczoraj byliśmy z krótką wizytą nad morzem. Przy okazji turnieju golfa odbył się wyścig golfcartów ( nieoficjalny ;) )”

Korzystając z okazji i chwili wolnego czasu Pana Rafała Cebuli zapytaliśmy go o kilka kwestii dotyczących jego osoby i naszego zespołu. Cała, bardzo ciekawa rozmowa z Koordynatorem naszego teamu ukaże się u nas jutro wraz z dokładną informacją o miejscu testów RK WRT…. c.d.n.

Naszej załodze życzymy powodzenia w Finlandii, a Maćkowi Oleksowiczowi bardzo dziękujemy za wsparcie zespołu RK WRT…

Part II

Tak jak obiecaliśmy, co też niniejszym czynimy, kontynuujemy relację z ostatnich chwil naszego teamu przed wyjazdem na 8 rundę mistrzostw świata Neste Oil Rally Finland….. Dzisiaj od wczesnych godzin porannych towarzyszyliśmy naszej ekipie w końcowych przygotowaniach do podróży…. Do bazy naszego zespołu przybyliśmy niemal równocześnie z naszą ekipą…..Pomimo zakończenie prac nad autem w późnych godzinach nocnych wszyscy przybyli na miejsce bardzo skoncentrowani ale uśmiechnięci i jak zwykle gotowi do ciężkiej pracy….

III (3)

III (97)

Widok gotowej do walki Fiesty Roberta i Maćka od razu poprawił nam humory i spowodował uśmiech na twarzy pomimo tak wczesnych, sobotnio-wakacyjnych godzin porannych….. Było warto czekać na efekty prac ekipy naszych mechaników….

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 26

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 24

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 27

Zaraz po przyjeździe zespół zabrał się do przygotowania i pakowania wozów technicznych. Zadanie to wydające się na pozór bardzo prostą sprawą w rzeczywistości jednak jest ciągiem logicznych czynności, które to w znacznym stopniu ułatwią naszemu teamowi pracę, zarówno po przybyciu do Jyväskylä jak i na poniedziałkowych testach oraz rozładunek sprzętu i rozłożenie stanowiska zespołu w serwis parku. Miło było obserwować jak członkowie zespołu, bez słów rozumieli się podczas wykonywania tych czynności. W między czasie Roberto wraz z Mauro, mechanicy naszego zespołu, dokonywali ostatnich kontroli “Pięknej” sprawdzając m. in. poziomy płynów, kontrolująć i ustawiając geometrię kół oraz zatankowali paliwo tak aby auto było w 100 % gotowe do poniedziałkowych testów…..

III (15)

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 20

III (33)

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 21

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 23

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 22

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 28

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 29

Po dokonaniu ostatnich czynności kontrolnych “Pięknej” nadszedł wreszcie ten czas aby uruchomić nowe serce Fiesty i przeprowadzić króciutką acz intensywną “przebieżkę” konieczną w przypadku kapitalnego przeglądu silnika oraz wszystkich elementów i podzespołów samochodu….. Chwila wyczekiwania…. i zagrała nasza “Piękna” jak przystało na najładniejsze oraz ….. najbardziej waleczne auto cyklu WRC.  W końcu nastąpiła ta chwila i Fiesta RS WRC teamu RK WRT, po bez mała trzytygodniowym “spa”, wyjechała z garażu.  Od razu było widać, że auto, nawet w rękach serwismenów, rwie się do pracy i znudziło mu się już tak długie wyczekiwanie na kolejny rajd ;-)……  Trzeba przyznać, że zespół naszych mechaników bardzo sprawnie i szybko sprawdził oraz rozruszał “Piękną”…. Do pełni szczęścia brakowało tylko Roberta i Maćka….

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 31

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 32

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 33

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 34

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 35

Przygotowania do podróży dobiegały powoli końca i nadszedł czas aby Fiesta i Lancer umieszczone zostały na swoich przyczepach oraz odpowiednio zabezpieczone na czas jazdy.  Należy przyznać, że i te czynności nasza ekipa wykonywała niezwykle sprawnie i bez problemów.

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 36

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 38

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 41

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 42

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 40

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 43

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 44

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 45

Nad całością działań czuwał oraz, co należy podkreślić, aktywnie w nich uczestniczył Koordynator naszego zespołu Pan Rafał Cebula. Po załadunku samochodów technicznych oraz auta rajdowego i treningowego Lancera na przyczepy, osobiście dokonał sprawdzenia czy wszystko jest w porządku i gotowe do drogi…. “….wszystko w porządku, możemy ruszać….”

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 46

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 47

Tak oto, dobiegł końca “polski” etap przygotowań do Neste Oil Rally Finland. Finałowa ich faza odbędzie się już na miejscu, gdzie w niedzielne popołudnie, cały już zespół w komplecie spotka się w bazie rajdu w Jyväskylä…. Będą to ostatnie spokojne chwile dla naszego teamu przed długim rajdowym tygodniem i kolejnym etapem bardzo ciężkiej pracy, która mamy nadzieję i głęboko w to wierzymy przyniesie kolejne sukcesy Roberta i Maćka oraz wspaniałe emocje dla wszystkich kibiców RK World Rally Teamu…..

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 30

Nasza ekipa wyruszyła w drogę do Finlandii via Tallin (Estonia) o godz. 10.30…… Życzyliśmy zespołowi szczęśliwej podróży i powodzenia na szybkich, fińskich szutrach…. Do zobaczenia na rajdzie ….

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 50

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 48

Na koniec taka oto niespodzianka…… ciekawe kto z kibiców zauważył ten sympatyczny szczegół podczas naszej relacji :-)) Samochód Roberta i Maćka otrzymał nowe numery rejestracyjne….. Przyznacie sami, że świetnie się prezentują :-))

Robert Kubica - RKWRT - Przed Rajdem Finlandii 2015 - 37


Jak już wiecie Grupa Lotos Partner naszego teamu RK WRT przygotowała dla uczestników i gości weekendowej części turnieju Lotos Polish Open szeroki wachlarz dodatkowych atrakcji. Największą z nich, stanowiło niewątpliwie spotkanie z Robertem i Maćkiem, którzy uświetnili turniej swoją obecnością… a już dzisiaj nasza załoga wylatuje do Finlandii na kolejną rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata….

fot. Mateusz Ochocki / KFP

fot. Mateusz Ochocki / KFP

Źródło: informacja własna RK-KK.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: marciinex
o 19:53

Udostępnij:

error: Content is protected !!