^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 13 lipca 2015

R. Kubica / M. Szczepaniak – im wsparcie jest nadal potrzebne.

Lotos 72 Rajd Polski był wyjątkowym rajdem, atmosfera jaką zgotowali obecni tam kibice sprawiła, że po raz kolejny wszystkie kamery i aparaty fotograficzne w swoich obiektywach pokazywały tłumy kibiców, niezliczone ilości flag i płynące zewsząd wsparcie dla załogi RKWRT.
I dziś właśnie o wsparciu, które jest nadal potrzebne w drodze jaką wybrał Robert Kubica.

Przed ostatnim rajdem Robert Kubica w jednej z wypowiedzi nawiązał do kolejnego sezonu mówiąc: ” W tym sezonie trzeba o tym zacząć myśleć trochę wcześniej, by nie powtórzyła się sytuacja z poprzedniego roku”
No dobrze, ale w jaki sposób dotyczy to kibiców? Już wyjaśniamy…
Wsparcie, które kibice dają Robertowi i Maćkowi nieustannie nie dotyczy tylko pokazania, że jesteśmy, kibicujemy bez względu na wszystko, bardzo ważne jest pokazywanie całemu światu, że zainteresowanie naszą załogą jest ciągle na tym samym – bardzo wysokim poziomie.

fot. Jakub Pojmicz

fot. Jakub Pojmicz

Nie ma tu potrzeby koloryzowania czegokolwiek – ale musimy o tym ciągle pamiętać by nie kibicować “po cichu”

Nie trudno jest zauważyć, ze nasza załoga rozpoczęła kolejny etap w rajdowej karierze, ale jest to nadal jeden z tych etapów gdzie łatwo nie jest.
1. Rozpoczęcie startów w eliminacjach mistrzostw świata – mamy już za nami wszystko co najtrudniejsze, dziś nasz team nie kończy rajdów na pierwszych odcinkach wypadając z trasy jak np. w Walii 2013.
Pierwsze obrazki z rajdów nie pokazują już auta Roberta leżącego na dachu – frycowe zostało już dawno zapłacone!
2. Drugi kolejny etap to teraźniejszość – ukończyć rajd i niekoniecznie zameldować się na mecie w okolicach załóg z WRC2.
Tu Robert z Maćkiem zaskakują bo etap drugi szybko połączyli z trzecim.
3. Systematyczna walka w czołówce.
Już teraz potrafią wygrać odcinek, zameldować się na mecie z lepszym czasem od bardziej doświadczonych i startujących w fabrycznych zespołach, potrafią coraz częściej popełnić mniej błędów niż ci bardziej doświadczeni.
4. Walka o mistrzostwo – choć to dość odległa perspektywa, to jednak do zrealizowania, a znając charakter i upór Roberta połączony ze sportowym duchem Maćka możemy być pewni, że taki etap z pewnością nadejdzie.

Robert to sportowiec wyjątkowy, opinie o nim i wielkie słowa, które od zawsze padały pod jego adresem to nie żadna próba zbudowania sztucznego wyobrażenia o super bohaterze, to fenomen na sportowej arenie.

fot. Robert Komorowski

fot. Robert Komorowski

Jeżdżąc w prywatnym zespole, zbudowanym w kilka krótkich miesięcy jest w stanie powalczyć z najlepszymi. Być może jego sprawność fizyczna jeszcze długo nie będzie porównywalna z innymi kierowcami, ale jego podejście do sprawy, umiejętność wykorzystywania opon, bardziej konkurencyjny team przyniosą w niedalekiej przyszłości najlepszą nagrodę .. dla nas wszystkich – najlepsze przed nami.

Wielkie słowa podziękowania dla partnerów RKWRT: Lotos i Grupa Azoty!
Z niecierpliwością czekamy na zbliżający się Rajd Finlandii.Zapraszamy do odwiedzenia nowej zakładki Tymczasem w WRC … znajdziecie tam informacje z tematyki Rajdowych Mistrzostw Świata


 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: TOMek
o 07:30

Udostępnij:

error: Content is protected !!