^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 12 lipca 2015

Yves Matton chce powrotu Loeba do WRC od 2016

Yves Matton, szef Citroen Racing, planuje przekonać Sebastiena Loeba do powrotu do WRC. Według niego Loeb nadal mógłby powalczyć o rajdowe mistrzostwo świata.

Loeb ma długoterminowy kontrakt z Citroenem jako ambasador marki, ale jego umowa na wyścigi w WTCC upływa z końcem roku. Matton będzie rozmawiał z Loebem o opcjach na przyszłość i WRC jest jedną z możliwości.

Według Mattona:

Jedną ze słabości WRC jest fakt że w chwili obecnej są tylko dwaj kierowcy zdolni do regularnych zwycięstw. Jeden z nich uczestniczy w mistrzostwach, a drugi ściga się w WTCC.

Sebastien jest i długo jeszcze pozostanie ambasadorem marki. Musimy jednak porozmawiać o tym, co chce robić w przyszłym roku.

Sądzę że to co obecnie robi sprawia mu przyjemność. Z pewnością nie jest to największa frajda, gdy nie wygrywasz – ale to normalne biorąc pod uwagę że będąc takim zawodnikiem jak on chciałoby się wygrywać w każdy weekend, a stawka w WTCC jest o wiele bardziej wyrównana.

Rozmawiamy o wielu sprawach i możemy też zaproponować mu powrót do WRC, choć myślę że nie byłby zainteresowany całym sezonem mistrzostw.

Loeb testował niedawno Peugeota 2008 DKR i niewykluczone że zaangażuje się w rajdzie Dakar. O ile nie mógłby połączyć Dakaru z WTCC, niewykluczone byłyby w takiej sytuacji występy w części sezonu WRC 2016.

Loeb na luzie [redbull.com]

Źródło: autosport.com

Oprac. @Ostry

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Ostry
o 10:04

Udostępnij:

error: Content is protected !!