^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 12 lipca 2015

WRC 2017 : Zmiany w regulaminie, będzie szybciej i bardziej agresywnie w wyglądzie!

M-SportFIA World Motor Sport Council (Światowa Rada Sportu Motorowego) zatwierdziła w Meksyku zmiany w regulaminie technicznym dla samochodów WRC od roku 2017. Samochody WRC będą szybsze, szersze i bardziej agresywne w wyglądzie.

Choć szczegóły homologacji zostaną ustalone w późniejszym terminie, celem zmian jest samochód o znacznie dynamiczniejszej i charakterystycznej prezencji.

Dopuszczalna moc silnika zostanie zwiększona do 380 koni mechanicznych poprzez wprowadzenie większej, 36-milimetrowej zwężki, przy ciśnieniu doładowania 2.5 bara. Obniżenie minimalnej masy o 25 kg i zmiana kształtu bryły samochodu to dalsze zwiększenie dynamiki jazdy. Powraca także elektronicznie kontrolowany dyferencjał.

Zmiany poparł już Sebastian Ogier, który powiedział:

Każdy kierowca szuka większej dynamiki. Większe tylne skrzydło i nowa aerodynamika poprawią docisk samochodu, zwiększą przyczepność i prędkość dojazdu do zakrętu.

Zwiększy to też atrakcyjność rajdów, a więcej mocy i agresywny wygląd to lepsze widowisko dla kibiców.

Szef M-Sport, Malcolm Wilson:

Te przepisy to początek nowego, ekscytującej ery w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Samochody w 2017 będą nie tylko lepiej wyglądać, zobaczymy również wzrost mocy i wydajności.

Ta koncepcja bardzo przypomina mi dni Grupy B. Jeśli połączymy atmosferę tamtych czasów z wielkimi postępami w sferze bezpieczeństwa wprowadzonymi przez FIA, to będzie początkiem nowego rozdziału w WRC.

Choć samochody będą wyglądać zupełnie inaczej i zmiany w karoserii będą wymagały sporego nakładu pracy, pewne podzespoły z naszego obecnego samochodu mogą zostać zastosowane po udoskonaleniu.

Z finansowego punktu widzenia, zwiększymy zasięg obecnych projektów rozwojowych. Cały zespół z niecierpliwością czeka na rozpoczęcie pracy.

FIA udostępniło również wizualizację zmian:

WRC 2017

WRC 2017

 

Bardziej realistyczne wizualizacje poniżej:

 

Citroen Volkswagen Toyota M-Sport

 


Źródła: FIA, autosport.com

Oprac. @Ostry, @robf

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Ostry
o 09:28

Udostępnij:

error: Content is protected !!