^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 25 sierpnia 2015

Malcolm Wilson o składzie M-Sport WRT na sezon 2016

Podczas zakończonego w niedzielę w Trier ADAC Rallye Deutschland 2015 Szef M-Sport Malcolm Wilson wypowiedział się na temat składu swojego zespołu na przyszłoroczny sezon WRC.

1223_Ford-Wilson-2013_3_592x333

Malcolm Wilson ujawnił, że bacznie obserwuje rynek kierowców, jednak na przyszły sezon skład teamu M-Sport pozostaje bez zmian. Zespół nadal reprezentować będą młodzi Estończyk Ott Tanak oraz Brytyjczyk Elfyn Evans.

M-sport teamWilson przyznał, że taką sytuację determinuje brak strategicznego sponsora, takim jaki był Ford, który to, jak wiemy, wycofał się przed kilku laty z głównego sponsorowania teamu z Cumbrii. Aktualna strategia M-Sportu skierowana jest na systematyczny rozwój swoich młodych kierowców i próba doprowadzenia ich do co raz lepszych wyników w rajdowych mistrzostwach świata. “Pomimo nie dysponowania takim budżetem jak teamy fabryczne, jesteśmy bardzo zmotywowani i zrobimy wszystko aby dalej się rozwijać oraz stać się konkurencyjnym w mistrzostwach świata”.

ford-transit-m-sport-55-1440px

Przyznał, że gdyby pozyskali strategicznego sponsora najbardziej pożądanymi  kierowcami byli by Hyden Paddon oraz Thierry Neuville. O kierowcy z Nowej Zelandii powiedział:“Jestem pod wrażeniem kilku jego tegorocznych występów oraz tego jakie robi postępy…”

Natomiast zapytany o Thierrego stwierdził, iż z wiadomych przyczyn żadnych rozmów na chwilę obecną nie prowadzą jednak:“Jeśli dysponowałbym odpowiednim budżetem to zrobiłbym wszystko aby sprowadzić Thierrego do siebie. Mimo, iż ten sezon przebiega dla niego z różnymi przygodami nadal wierzę, iż jest jednym z niewielu kierowców mogących konkurować z aktualnym mistrzem świata Sebastienem Ogierem”.

Podsumowując stwierdził także, że kierowca rajdowy aby móc się prawidłowo rozwinąć oraz zacząć wygrywać rundy WRC potrzebuje od 3 do 5 lat w topowym, fabrycznym zespole.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: marciinex
o 11:30

Udostępnij:

error: Content is protected !!