^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 24 sierpnia 2015

Belgijska mieszanka wybuchowa

Dwie awarie opon w trakcie jednego weekendu Grand Prix, jedna z nich pozbawiła zawodnika trzeciego miejsca na mecie.

Tym zawodnikiem był naturalnie Sebastian Vettel z Ferrari, którego zespół postanowił zaryzykować i przejechać wyścig na jednym pit-stopie. Efekt był taki, że na kilkadziesiąt metrów przed metą jedna z opon w jego bolidzie odmówiła posłuszeństwa i tym samym Niemiec stracił trzecie miejsce na podium. To przypadło ‘w prezencie’ Romainowi Grosjeanowi z Lotusa.

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2015-08-23 153847.bmpWielka gafa w garażu Williamsa, mechanicy stajni założyli do bolidu Valtteri Bottasa mieszane opony, przez co kierowca musiał zjeżdżać na karę przejazdu przez boksy. Gafa także u producentów silników, bo zanim rywalizacja rozpoczęła się na dobre, do kosza powędrowało kilka jednostek napędowych.

Przebłyski ze strony Maxa Verstappena jeśli chodzi o agresywność jazdy oraz walkę o pozycje, dobrze także Daniil Kvyat – szczególnie w końcowej fazie rywalizacji.

GP wygrał duet Mercedesa, Lewis Hamilton przed Nico Rosbergiem. Trzecie miejsce padło łupem Romaina Grosjeana, czwarte Daniila Kvyata.

Weekend zapamiętamy głównie w kontekście opon Pirelli, które zawiodły w bolidach Rosberga (piątkowy trening) oraz Vettela. Jeśli chodzi o tego drugiego, wrzawa w mediach trwa. A co ze spodziewanym chaosem na starcie wyścigu spowodowanym zmianami w przepisach? Takowego nie było.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Elena
o 19:58

Udostępnij:

error: Content is protected !!