^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 18 października 2015

Nazywam się Ecclestone, Bernie Ecclestone…

Bernard Charles “Bernie” Ecclestone, 84 letni Brytyjczyk, Prezydent i szef Formula One Administration, człowiek uznawany za jedynego władcę F1 kolejny już raz mocno zaakcentował swoje ekscentryczne i stanowcze poglądy oraz opinie. Miłośnik zarówno szybkich samochodów jak i pięknych kobiet, podczas Russian F1 Grand Prix udzielił dużego wywiadu dla  rosyjskiej telewizji. Oto jego obszerne fragmenty….

bernie-ecclestone-f1_3317503

Przywództwo/liderstwo: “Problem w dzisiejszym świecie polega na tym, że nie mamy zbyt wielu prawdziwych liderów. Jeśli spojrzymy na wszystkie państwa i zechcemy kogoś wybrać, to nie będzie to łatwe. Mamy jedynie typ ludzi, którzy mówią, że byliby w stanie zrobić to czy tamto, ale w rzeczywistości nie są”

Rosja, która używa F1 dla PR: “Nie uważam, że Rosja potrzebuje uciekać się do sportowych imprez, żeby być dobra i wyglądać na dobra. Pokazuje to tylko reszcie świata jaka naprawdę jest Rosja, a to jest różnica”

Władimir Putin: “Super. Jestem jego największym stronnikiem”

Putin0_2_3070254b

Demokracja w F1: “Nie uważam, że jest tu miejsce na demokrację, to przede wszystkim”

Bycie dyktatorem: “Myślę, że jeżeli potrafisz mniej więcej przekonać do siebie, lub do czegoś, czym się zajmujesz, ludzi, to przypomina to raczej demokrację”

Bernie-Ecclestone_zpsheclxynh

Sepp Blatter Prezydent FIFA: “Nie uważam, że powinien on kiedykolwiek ustąpić i nie uważam, że kiedykolwiek powinny być mu postawione zarzuty, ponieważ to właśnie dzięki niemu w wielu krajach na świecie gra się w tym momencie w piłkę nożną. Jeżeli niektórzy ludzie w tych krajach musieli zostać przekupieni, żeby te rzeczy mogły się dziać, to dobrze. To cena, jaką futbol musiał zapłacić”

Formula1 Show: “Myślę, że jesteśmy w show-biznesie. Kiedy przestajemy dostarczać rozrywkę, mamy kłopoty. Ludzie lubią wyścigi… Myślę, że naszym największym problemem jest obecnie fakt, że zarówno ja, jak i wszyscy inni, wiemy, kto będzie już w tym sezonie mistrzem świata. Nie może być inaczej”

Bernie-Ecclestone-Tamara_2963498

Zasady w przyszłości: “Myślę, że wiele technicznych przepisów jest obecnie zbyt rygorystycznych i wszystko wygląda staromodnie, a ludzie ciągle je rozwijają i, naprawdę, nikt nie wie, po co coś się do nich dodaje. Jestem tak samo winny jak wszyscy pozostali, dlatego uważam, że powinniśmy to podrzeć i od nowa napisać tę książkę. Staliśmy się zbyt sterylni, mamy zbyt dużo przepisów i regulacji i myślę, że gdy kierowcy wyjeżdżają z garażu żeby się ścigać, powinni polegać tylko na sobie. Nie powinni otrzymywać pomocy z boksów, jedynie porady”

Kierowcy w F1: “Przywiązujesz się do niektórych kierowców. Do niektórych bardzo łatwo jest się przywiązać. Kilku było i jest moimi bliskimi przyjaciółmi. Tworzysz relacje z tymi ludźmi. Każdy z nich ma w sobie coś specjalnego. Przed chwilą rozmawiałem z Hamiltonem na temat kilku rzeczy, które chce wcielić w życie i ma bardzo dalekosiężne plany, dlatego miło jest zachęcać go do działania”

Lewis Hamilton: “Jest bardzo otwarty, jest trzeźwo myślącą osobą i myślę, że wykonuje genialną pracę dla Formuły 1. Myślę, że docenia biznes, w którym się znalazł”

lewis-hamilton-meinung-bernie-ecclestone-bessere-c

USA: “Nie jestem bardzo entuzjastycznie nastawiony jeśli chodzi o Amerykę więc… największy problem z nimi polega na tym, że oni wierzą, że mają największą moc na świecie. I to jest trudne, ponieważ są wielką wyspą, dlatego są trochę odizolowani, powoli uczą się, co potrafią inni ludzie na tym świecie”

Ekspansja wschodu: “Jesteśmy mistrzostwami świata, zawsze byliśmy mistrzostwami świata. Mniej więcej koncentrujemy się na Europie, więc trudno nazywać to mistrzostwami świata. Możliwości zachęcają nas do ruszenia się stąd, chciałem zorganizować na wschodzie wyścig już w latach 80-tych. Zawsze chciałem udać się w tym kierunku. Myślę, że Europa jest przeszłością. Myślę, że dla ludzi z Chin, czy nawet stąd (Rosji) byłoby miło odwiedzić i zobaczyć, jak wyglądały stare czasy. To nie zniknie”

f1-adderly-fong-ecclestone-inline

F1 po swoim odejściu: “Myślę, że znajdą pewnie kogoś, kto będzie wykonywał tę pracę dużo lepiej, niż ja. Może w nieco inny sposób. Może będzie to ktoś z bardziej demokratycznym podejściem”

Co jeszcze chciałbyś jeszcze zrobić: “Mógłbym spełniać się w mojej dawnej profesji, byłem kiedyś dilerem samochodów, dlatego mógłbym to kontynuować. Kiedy kupiłem zespół wyścigowy i zdecydowałem się odejść z tego biznesu, podróżować po świecie i dbać o moją ekipę wyścigową, ale mógłbym wrócić do poprzednich zajęć”…

iah0jwhggp0op4f5bnzx

źródło: motorsport.com

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: marciinex
o 12:09

Udostępnij:

error: Content is protected !!