^

Robert Kubica - Klub Kibiców

sobota, 24 października 2015

Robert Kubica / Maciej Szczepaniak Rajd Hiszpanii 2015 : Sobota

fot. Jaanus Ree

fot. Jaanus Ree

Oglądając naszą załogę w piątek mogliśmy przeżywać cały wachlarz emocji – od euforii, po wygranym OS 3 Caseres 1, po smutek, widząc przez 3 minuty stojące auto Roberta, na trasie OS 5 Terra Alta 1.

Już pierwsza próba w piątek, OS 2 Móra d’Ebre – Ascó 1, pokazała, że Kubica będzie liczył się w tym rajdzie. Choć nie obyło się bez problemów z ręcznym, nasza załoga zajęła świetną 3 pozycję, ze stratą zaledwie 0.1s do prowadzących Paddona i Ostberga. Na OS 3 Caseres 1 Robert pokazał na co go stać wygrywając swój pierwszy szutrowy odcinek specjalny oraz obejmując prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Szczęście jednak nie trwało zbyt długo. Już na kolejnym odcinku, tj. OS4 Bot 1, po małym błędzie, nasza załoga zajęła 4 miejsce i nadal utrzymywała prowadzenie w generalce. Ale najgorsze nadeszło zaraz na początku OS 5 Terra Alta 1. Przebita opona, strata czasu ponad 3 minuty, jazda za Lefebvre i kolejna przebita opona spowodowały, że załoga Robert Kubica / Maciek Szczepaniak spadła na 29 pozycje w klasyfikacji generalnej, ze stratą prawie 5 minut do prowadzącego Ogiera.

„Wielka szkoda. Widać w tym roku musi iść źle.Szczerze mówiąc po południu wolałbym pójść do baru niż na oesy” – tak nasz kierowca podsumował pierwszą pętle. I choć zapowiedział, że jedzie na dojechanie do serwisu, to na OS6 Móra d’Ebre – Ascó 2 wygrywa odcinek, razem z Tanakiem. Kolejny odcinek, OS 7 Caseres 2,  to kolejny “kapeć”, a na OS 8 Bot 1 Robert znów zajmuje wysokie 4 miejsce. Na koniec dnia los znów nie oszczędził naszej załogi. Na ostatnim odcinku, OS 9 Terra Alta 2, psuje się skrzynia biegów i oczywiście znów przebita opona, a chłopaki tracą kolejne 3 minuty.

Czy asfalt będzie dla Roberta i Maćka bardziej łaskawy? czy samochód będzie działał w 100% a opony Pirelli wytrzymają tempo naszej załogi? Nie pozostaje nam nic innego jak śledzić dalsze zmagania załogi RK WRT i życzyć im powodzenia, a klubowiczom kolejnej dawki emocji oraz udanego Kubicowania.


Przydatne linki

Oficjalna strona rajdu
Live stream – Service Park
Radio rajdowe
Rezultaty rajdu WRC.com
Live timing by Citroen Racing
Klasyfikacja rajdu eWRC

Rajd Hiszpanii w klubie

Robert Kubica / Maciej Szczepaniak Rajd Hiszpanii 2015- czwartek i piątek

Pogoda

meteo Salou

Harmonogram rajdu

stage itinerary

Transmisje TV

big-polsat-sport-extra

sobota 24.10 godz. 0:30 Magazyn WRC Rajd Hiszpanii skrót wydarzeń dnia

sobota 24.10 godz. 13:30 Magazyn WRC Rajd Hiszpanii skrót wydarzeń dnia (powtórka)

niedziela 25.10 godz. 11:20 Magazyn WRC Rajd Hiszpanii skrót wydarzeń dnia

niedziela 25.10 godz. 12:00 SS23 Duesaigues 2 / Power Stage (na żywo)

niedziela 25.10 godz. 21:00 Magazyn WRC Rajd Hiszpanii skrót wydarzeń dnia

niedziela 25.10 godz. 21:30 Magazyn WRC Rajd Hiszpanii podsumowanie

poniedziałek 25.10 godz. 23:30 Magazyn WRC Rajd Hiszpanii podsumowanie (powtórka)

indeks

RACC wrc+

Galeria foto:

Galeria wideo:


Klasyfikacja generalna po piątku.

RK WRT po II dniach Rally RACC Catalunya-Costa Daurada

RACC2015 statistic

Start list for Section 5 – sobota 24.10.2015

startlist RACC3

SS10 Porrera – 7.43 km

10

“Było w porządku. Myślę, że jest trochę za zimno dla naszych opon, ale pracują dobrze. Na asfalcie było już trochę szutru więc pozycja startowa nam nie pomaga”

SS11 La Figuera 1 – 26.26 km

11

“Jest tak, jak jest. Nie możemy tego zmienić. Wczoraj po problemach wiedziałem, że dzisiaj będziemy tego jeszcze bardziej żałować. Pirelli pracują bardzo dobrze. Jestem bardzo zadowolony.”

SS12 Poboleda 1 – 10.63 km

12

SS13 Capafonts 1 – 19.80 km

10

“Ok, żadnych dużych problemów, wszystko dobrze. Opony całkiem ok, ale męczyliśmy się trochę, ale ogólnie dobrze”


David Evans: Kubica zasługuje na prawdziwą szansę

David Evans, dziennikarz prestiżowego magazynu “Autosport” w rozmowie z WP o prawdopodobnym odejściu Robert Kubica z WRC, możliwościach polskiego kierowcy oraz o szansach Kajetana Kajetanowicza na starty w przyszłym sezonie w WRC.

David Evans: “Z dużym smutkiem przyjąłem słowa Roberta o tym, że w przyszłym sezonie prawdopodobnie zamieni rajdy na coś innego. Według mnie Robert to prawdziwy, czysty talent, jeden z nielicznych w WRC. Zasługuje na miejsce w zespole fabrycznym, zasługuje na prawdziwą szansę. Jeśli, ktoś rozumie ten sport i zna się na rajdach to wie, że to co robi Robert jest niesamowite. On jest wyjątkowym człowiekiem i właśnie takich ludzi potrzebujemy w WRC.”

Więcej na: WP.pl


Robert Kubica po I sobotniej pętli

“To był udany poranek. Bez dramatów. Trochę zimno. Po prostu sobie jedziemy. Gdyby było trochę cieplej, byłoby dla nas trochę lepiej. Miejscami przeszkadza wilgoć, w innych miejscach opony działają dobrze. Tam gdzie czułem się pewnie, naciskałem, a w innych miejscach odpuszczałem. Jedziemy dobrze”…


Sebastien Ogier: “Robert jedzie bardzo dobrze. Na pierwszych trzech oesach zawsze był bardzo blisko mnie, a na ostatnim pojechał trochę wolniej. Nie wiem, czemu. Myślę, że przejechał wspaniale tę pętlę. Wielka szkoda, że wczoraj uszkodził oponę, bo z łatwością mógłby się znaleźć na drugiej pozycji w klasyfikacji, a może nawet… Byłby blisko nas!”.


SS14 La Figuera 2 – 26.26 km

SS14

SS15 Poboleda 2 – 10.63 km

ss15

“Było OK, ale samochód hamuje tylko na 3 koła. Tylny prawy hamulec nie działa. Na poprzednim OS-ie pod koniec samochód stanął bokiem po wciśnięciu hamulca”

SS16 Capafonts 2 – 19.80 km

„Nadal nie mamy prawego tylnego hamulca. Na cięciu zawadziłem o krawędź drogi i musieliśmy zmienić prawe tylne koło”.

SS17 Salou – 2.24 km

os17

“Było ok, prowadzenie z 3 sprawnymi hamulcami i bez ręcznego… Cud, że tylko raz musieliśmy tu cofać. Jutro postaramy się najwięcej nauczyć. Nie bardzo da się cokolwiek zrobić bez ręcznego hamulca podczas oesu jak ten. Znaleźliśmy coś interesującego, co spróbujemy sprawdzić jutro”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Lady_D
o 01:22

Udostępnij:

error: Content is protected !!