^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 25 października 2015

Robert Kubica / Maciej Szczepaniak – Niesamowity Rajd Hiszpanii 2015 : Niedziela

fot. Sarah Vessely

fot. Sarah Vessely

Sobota, trzeci dzień 51 Rally RACC Catalunya-Costa Daurada był naprawdę niesamowity !!!
Po piątkowym wygranym odcinku specjalnym w sobotę nasza załoga Robert Kubica / Maciej Szczepaniak imponowała i zadziwiała dosłownie wszystkich. Dwukrotnie nasz zespół RK WRT ukończył odcinki na drugiej pozycji, “objeżdżając” kierowców fabrycznych team-ów. Kolejne dwa SS udało się ukończyć na czwartym miejscu.
Ten młody, mały, a przede wszystkim prywatny zespół potrafi walczyć z wielkimi teamami i doświadczonymi kierowcami – 0,7 sek. straty na jednym z odcinków do Sebastiena Ogiera w Polo R WRC jest najlepszym dowodem na to jakim potencjałem dysponuje utalentowany Robert Kubica. Końcówka sobotniej drugiej pętli to znów powracające koszmary – problemy techniczne, które nękają nasz zespół przy okazji każdej imprezy. Tym razem hamulce odmówiły posłuszeństwa naszej załodze. Działające przez większość dnia, tylko na trzy koła, posłuszeństwa odmawia również tak bardzo potrzebny hamulec ręczny. Pomimo problemów Robert Kubica i Maciek Szczepaniak dotarli do mety kończąc ten ciężki i niesamowity dzień.

Dzisiaj przed nami ostatnie 6 odcinków specjalnych 51 Rally RACC Catalunya-Costa Daurada. Wszystkie asfaltowe, z ulubionym przez naszą załogę SS20/23 Duesaigues (SS23 Power Stage), na którym mocno zaciskać będziemy kciuki za naszą załogę i gorąco, jak zawsze, im kibicować.

Zapraszamy wszystkich Kibiców do wspólnego kibicowania naszemu teamowi…


Przydatne linki

Oficjalna strona rajdu
Live stream – Service Park
Radio rajdowe
Rezultaty rajdu WRC.com
Live timing by Citroen Racing
Klasyfikacja rajdu eWRC

Rajd Hiszpanii w klubie

Robert Kubica / Maciej Szczepaniak Rajd Hiszpanii 2015- czwartek i piątek
Robert Kubica / Maciej Szczepaniak Rajd Hiszpanii 2015- sobota

Pogoda

meteo Salou

Harmonogram rajdu

stage itinerary

Transmisje TV

big-polsat-sport-extra

 

niedziela 25.10 godz. 11:20 Magazyn WRC Rajd Hiszpanii skrót wydarzeń dnia

niedziela 25.10 godz. 12:00 SS23 Duesaigues 2 / Power Stage (na żywo)

niedziela 25.10 godz. 21:00 Magazyn WRC Rajd Hiszpanii skrót wydarzeń dnia

niedziela 25.10 godz. 21:30 Magazyn WRC Rajd Hiszpanii podsumowanie

poniedziałek 25.10 godz. 23:30 Magazyn WRC Rajd Hiszpanii podsumowanie (powtórka)

indeks

RACC wrc+

Galeria foto:

Galeria wideo:


Robert Kubica/Maciek Szczepaniak after day3

RACC2015 statistic d3


 

Start list Section 8 – niedziela 25.10.2015

startlist RACC4

SS18 Guiamets 1 – 6,8 km

ss18

“Było ok. Dobre przebudzenie. Wszystko dobrze”

SS19 Pratdip 1 – 19,3 km

ss19

“Wszystko w porządku, jedziemy do mety”

SS20 Duesaigues 1 – 12,1 km

ss20

“Poprawiałem notatki przed Power Stage, zakręt się zacieśniał i uderzyliśmy w bandę. Musiałem zrestartować silnik i nawrócić”

SS21 Guiamets 2 – 6,8 km

ss21

“Na poprzednim OS-ie popełniliśmy głupi błąd. Korygowałem notatki i nie słyszałem wszystkiego i uderzyliśmy w barierę. Mierzyliśmy w Power Stage, a teraz będzie trudniej, ale jest OK.”

SS22 Pratdip 2 – 19,3 km

ss22

“Mamy problem ze skrzynią, praktycznie straciliśmy 2 bieg, niby jest, ale nie używamy go. Zastanawiam się nad opuszczeniem ostatniego OS-u bo taka jazda nie ma sensu”

SS23 Duesaigues 2 – 12,1 km

ss23

“Wszystko OK, no prawie bo mamy problem ze skrzynią biegów. Próbowaliśmy jechać gładko. Nie był to jednak gładki weekend”


colinkubica

Bardzo ciekawa rozmowa z Colin Clark o Robert Kubica​ i jego przyszłości.

-Wiele mówi się o przyszłości Roberta Kubicy w rajdach. Która droga jest dla niego najlepsza?

Colin Clark: “Moim zdaniem on powinien zostać w rajdach. Cały czas się uczy, jeździ coraz szybciej, ma bardzo dobre czasy zarówno na szutrze jak i na asfalcie. Ma co prawda ograniczenia, które trudno mu przeskoczyć, ale jednej rzeczy mu tak naprawdę brakuje – samochodu, który nie będzie się psuł i dobrego zespołu wokół niego. Powinien zostać w rajdach na najwyższym poziomie, w samochodzie WRC.

To ciągle młody chłopak w rajdowym rozumieniu, ma przecież tylko 31 lat. Mamy teraz w rajdowych mistrzostwach świata utalentowanego młodziaka, Haydena Paddona, a on ma 28 lat. To tylko o trzy mniej niż Kubica! Kubica ma jeszcze wiele czasu, by zdobyć doświadczenie.

Chciałbym go oglądać przez cały kolejny sezon, ale rozumiem jego frustrację, bo nie ma całego pakietu. Na to składa się odpowiedni zespół, odpowiedni samochód, odpowiednie opony oraz możliwość testowania. Kubica to perfekcjonista, ktoś kto wymaga najwyższych standardów od samego siebie, ale wymaga tego samego od ludzi, którzy z nim pracują. O to w prywatnym zespole jest bardzo ciężko. Dla niego idealnie byłoby się znaleźć w zespole fabrycznym, ale w tej chwili nie widzę takiej możliwości.

Dla rajdów byłaby to ogromna strata, jeśli Kubica nie kontynuowałby ścigania się na najwyższym poziomie. Jest charyzmatyczny, jest inny niż wszyscy, jest znany na całym świecie z innych dyscyplin motorsportu. Ma też przeogromny talent i świetnie się go ogląda. Przez ostatnie dwa lata wiele się nauczył i chciałbym, żeby tę wiedzę wykorzystywał w rajdach. To byłby wstyd dla cyklu WRC, gdyby go w nim zabrakło.”

– Kubica mówi, że jeśli zostanie w rajdach, to ograniczy swój program startów. Będzie startował mniej, ale chce być lepiej przygotowany.

Colin Clark: “To bardzo interesujące, ale wszystko sprowadza się do pieniędzy. Jest wiele plotek dotyczących głównego sponsora Kubicy, firmy Lotos, której dalsze zaangażowanie w rajdy wydaje się w tej chwili wątpliwe. Jeśli Kubica mówi, że będzie jeździł mniej, ale bardziej profesjonalnie, to dla mnie sygnał, że jego budżet jest jednak ograniczony, a tym samym chce pieniądze wydawać w bardziej konkretny sposób. Jeśli będzie w przyszłym sezonie miał dobrego sponsora, który umożliwi mu starty w półfabrycznym zespole, to będzie to dobra sytuacja. Bo rajdowe mistrzostwa świata stają się lepsze, jeśli jest w nich Kubica.”

Więcej na: sport.pl


RK -Rajd Hiszpanii 2015

Robert Kubica​ w podsumowaniu Rajdu Hiszpanii dla onet.pl

– Skąd czerpiesz motywację?

Robert Kubica : “Motywację… Ja wsiadam za kółko i mi się micha cieszy, ponieważ lubię jeździć. To motywuje, choć nie ukrywam, że tak naprawdę w sytuacji, w jakiej jesteśmy musimy się cieszyć tymi pozytywnymi rzeczami. Moim zdaniem było ich ostatnio wiele, ale niestety są zawsze przykrywane jakimiś wpadkami, albo z mojej strony, albo technicznymi. To zamazuje później obraz. Nie doceniamy przez to rzeczy pozytywnych. A fakty są takie, że w dwóch ostatnich rajdach na początku liderem było auto prywatne. Jeden był asfaltowy, a drugi szutrowy. To moim zdaniem wielkie rzeczy, ale przekreślają je te wydarzenia negatywne. Zaryzykowałbym też twierdzenie, że większość z nich przytrafia się nie z naszej winy. W pecha nie wierzę, ale ostatnio zdarza się wiele rzeczy, na które nie mamy wpływu.”

-Nie chcesz zdradzać planów na przyszłość, ale wyglądasz na zdeterminowanego.

Robert Kubica  : “Co będę robił w przyszłym roku tak naprawdę nie wiem. Mam jakiś swój zamysł i zobaczymy. Najpierw na pewno nie będę chciał czekać do świąt i wysyłać zgłoszenia na rajd w ostatniej chwili… Nie wszystko zależy ode mnie. Na pewno tak jak powiedziałem na konferencji przed rajdem są małe szanse, abyśmy w przyszłym roku wystartowali w całym cyklu, jeśli ma to wyglądać tak, jak teraz.”

Więcej na:  onet.pl


KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: TOMek
o 05:40

Udostępnij:

error: Content is protected !!