^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 22 listopada 2015

“Pożegnania nadszedł czas”… Sebastien Loeb opuszcza Citroena.

pol_pl_Ksiazka-Sebastien-Loeb-Moj-styl-jazdy-Sebastian-Loeb--6874_1
Zakończyła się pewna ważna era w świecie motorsporcie. Sebastien Loeb po 17 latach współpracy pożegnał się z Citroenem. Legenda WRC potwierdziła, że po długiej i pełnej sukcesów karierze rozstaje się z francuskim producentem i przenosi się do Peugeota…

 

 

 

 

 

 

 

Sebastien Loeb dołączy do wchodzącej w skład grupy PSA marki Peugeot Sport i weźmie udział w styczniowym Rajdzie Dakar. Po dwóch latach spędzonych w barwach Citroena w mistrzostwach świata samochodów turystycznych FIA WTCC, w przyszłym roku nie wystartuje już w tej serii. Tym sposobem końca dobiega współpraca, która zapoczątkowana została w 1998 roku i uczyniła Francuza jednym z najlepszych kierowców w historii WRC. Loeb sięgał po tytuł mistrza świata aż dziewięć razy z rzędu, wygrywając jednocześnie 78 rajdów. W 2012 roku zakończył starty w pełnym cyklu. Okazyjnie wracał jednak za kierownicę, a jego ostatni start miał miejsce podczas tegorocznego Rajdu Monte Carlo.

SL citroen

“Kończy się wspaniała historia, ale niczego nie żałuję. Wręcz przeciwnie. Mam tylko same wspaniałe wspomnienia. Od początku roku 2000 Citroen był bardzo bliski mojemu sercu. Przeżyliśmy wspólnie niesamowite chwile. Kiedy byłem młody nie byłem w stanie sobie tego wymarzyć. Chciałbym za to podziękować wszystkim, którzy dali mi szansę żyć swoją pasją każdego dnia, wierzyli we mnie i wygrywali razem ze mną” – powiedział Sebastien.

“Zapisaliśmy w historii marki wspaniałe karty. Oczywiście wszystkie te chwile przeżywaliśmy wspólnie z członkami Citroen Racing: mechanikami, inżynierami i oczywiście z „Danosem” Eleną. Ci koledzy stali się moimi przyjaciółmi, moją drugą rodziną. Chcę powiedzieć tylko jedno – dziękuję” – dodał Loeb.

sl peugeot

Szefowa Citroena Linda Jackson, która wczoraj potwierdziła dalsze zaangażowanie marki w WRC, informując o jej pracach nad nowym, ekscytującym samochodem na sezon 2017, także podziękowała Loebowi: Przez ostatnie 17 lat Sebastien Loeb i Citroen wspólnie pisali historię. To był absolutnie niesamowity okres, który na zawsze zapisał się w świecie sportu. Chcielibyśmy podziękować mu za wszystkie te zwycięstwa, tytuły i rekordy” .

Tak więc zakończył się pewien etap w historii motorsportu. Zapewne długo nie doczekamy się takiej indywidualności w świecie rajdów samochodowych. 9-krotny Mistrz Świata WRC rozpoczyna nowy etap swojej sportowej kariery. Wraz z Peugeotem rusza na podbój rajdów cross country. Z całą pewnością zobaczymy go również w świątyni wyścigów górskich – słynnym wyścigu Pikes Peak, w którym to francuski kierowca miał okazję już startować, odnosząc w 2014 roku zwycięstwo za kierownicą Peugeota 208 T16 Pikes Peak.  Powodzenia Sebastien, do zobaczenia na rajdowych trasach…

za: WRC.com

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: marciinex
o 16:00

Udostępnij:

error: Content is protected !!