^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 8 grudnia 2015

Autosport Awards 2015 – Rally Driver Award…

autosportPo raz kolejny w tym sezonie Robert Kubica melduje się w czołówce klasyfikacji….. Podczas dorocznej Gali prestiżowego, brytyjskiego magazynu Autosport nasz kierowca zajął wysokie szóste miejsce w klasyfikacji Rally Driver Award 2015. Zwyciężył Mistrz Świata, Francuz Sebastien Ogier. Gala odbyła się w Grosvenor House Hotel w Londynie.

Za przygotowanie tego prestiżowego zestawienia 10 najlepszych kierowców sezonu 2015 WRC odpowiedzialny był brytyjski dziennikarz Davida Evansa, jeden z najbardziej znanych dziennikarzy w światku WRC, od lat specjalizującego się w tematyce rajdów samochodowych. Zdaniem Evansa, Kubica mimo odległej, 12 pozycji w klasyfikacji generalnej sezonu zasługuje na to, aby być traktowanym jako jeden z czołowych zawodników serii.

Według Davida Evansa Kubica był w minionym sezonie najlepszym kierowcą dysponującym podwoziem Forda Fiesty RS WRC. Ponadto wyprzedził on w zestawieniu kierowców fabrycznych teamów Hyundaia – Thierrego Neuvilla oraz  Citroena – Madsa Ostberga.

RK FIA

“Co zdumiewające, są osoby, które wciąż kwestionują jego umiejętności… Mam pomysł, kiedy spadnie śnieg, weźcie swoje auto, wyłączcie wszystkie elektroniczne systemy wspomagające i spróbujcie przy pomocy hamulca ręcznego wejść w zakręt i opanować auto. Och…. i zróbcie to trzymając w jednej ręce kubek z kawą. Biorąc pod uwagę jego ograniczenia, to właśnie robi Robert Kubica” – stwierdził Evans w uzasadnieniu 6. miejsca dla naszego kierowcy.

Robert Kubica w sezonie 2015 występował w WRC ze swoim prywatnym zespołem RK WRT. Mimo silnej konkurencji przede wszystkim ze strony fabrycznych ekip, zdołał wygrać dziewięć odcinków specjalnych. Na drodze do kolejnych stanęły powtarzające się problemy z samochodem.

auto

“W tym roku, gdy wszystko było u niego w porządku, pokazywał dlaczego uważano, że byłby mistrzem świata F1. Jeśli byłaby jakaś sprawiedliwość na świecie, to zostanie rajdowym mistrzem świata” – uznał Evans.

W tegorocznym zestawieniu 10 najlepszych kierowców rajdowych zwyciężył Sebastien Ogier z ekipy Volskwagen Motorsport WRT. Mistrz Świata wyprzedził Krisa Meeka z Citroena oraz zespołowego kolegę Jarri-Mati Latvalę. Kolejne miejsca zajęli Hayden Paddon z Hyundaia oraz Andreas Mikkelsen z VW.

Natomiast za najlepsze tegoroczne konstrukcje w motorsporcie uznano, w kategorii samochodów wyścigowych Mercedesa F1 W06 Hybrid oraz w kategorii samochodów rajdowych VW Polo R WRC.

auto2015

Wszystkim zwycięzcom i nominowanym serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w nadchodzącym sezonie.