^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 8 grudnia 2015

Robert Kubica i ostatnie tygodnie 2015 roku. | Skład teamu Mercedes AMG DTM w styczniu lub lutym 2016 : Aktualizacja Sobota

robert-kubica-32Ostatni miesiąc tego roku zaczął się identycznie jak grudzień 2014, wciąż czekamy na decyzję, jaką podejmie Robert Kubica odnośnie kolejnego sezonu. Zobaczmy w telegraficznym skrócie co przyniósł nam początek grudnia.

Najmilszym chyba akcentem był ostatni poniedziałek i urodziny Roberta – najmilszym, bo dosłownie cały świat motorsportu pokazał, że życzy Kubicy tego samego – sukcesów na które zasługuje. Bardzo miłe słowa padały nie tylko od kibiców – każdy kto choć trochę identyfikował się z poniedziałkowym solenizantem pokazał, że pamięta i wciąż życzy mu szczerze wszystkiego najlepszego na sportowej drodze.

Do miłych akcentów należy zaliczyć te ranking kierowców WRC jaki przygotował Autosport – Robert Kubica uplasował się w nim na wysokiej szóstej pozycji. Według D. Evansa Kubica był w minionym sezonie najlepszym kierowcą dysponującym podwoziem Fiesty WRC. Ponadto wyprzedził w zestawieniu fabrycznych kierowców Citroena (Mads Ostberg) i Hyundaia (Thierry Neuville).

Włoski portal rally.it pisze o sezonie Kubicy w DTM łączonym z wybranymi rundami w WRC. Włosi piszą także o oczekiwaniu na decyzję FIA dotyczącą zmian technicznych dokonanych specjalnie dla Roberta.

Natomiast szef M-Sportu Malcolm Wilson w wypowiedzi dla WRC Live o planach Roberta Kubicy powiedział “Wszyscy wiemy, że istnieje możliwość startów w DTM i wybranych rundach WRC w przyszłym sezonie. Nie mam pojęcia jak chciałby to połączyć. W poprzednim tygodniu Richard  [Millener – menedżer M-Sportu ds kontaktów z klientami] spotkał się z Robertem na Monzy. Jestem całkiem przekonany, że w nowym sezonie zobaczymy go w niektórych rajdach.”


i20Poznaliśmy nowego Hyundaia i20 WRC 2016…

Aktualizacja 9.12.2015 g. 11:20

Hyundai Motorsport zaprezentował skład zespołu, nowy model i20 WRC 2016 oraz pionierski model i20 R5. Zapraszamy do przeczytania, krótkiej relacji w “Tymczasem w WRC”…

 

Więcej na: Poznaliśmy nowego Hyundaia i20 WRC 2016…


MeekeMatMeeke w rajdzie Monte Carlo w zespole Citroena ?

Aktualizacja 9.12.2015 g. 14:04

Nie jest tajemnicą, że Kris Meeke prowadzi rozmowy z szefem zespołu Toyoty, Tommi Mäkinenem na temat długoterminowego kontraktu. Podpisując ów kontrakt Meeke zostałby w nadchodzącym sezonie kierowcą testowym Yarisa WRC, po czym w roku 2017 powróciłby do Mistrzostw Świata WRC.  Dzisiaj okazało się, że również Citroen chciałby zatrudnić Irlandczyka i to już w styczniowym rajdzie Monte Carlo.

Więcej na: Meeke w rajdzie Monte Carlo w zespole Citroena ?


Skład teamu Mercedes AMG DTM w styczniu lub lutym 20162012_Mercedes-Benz_C-klasse_coupé_DTM_006_0196

Aktualizacja 12.12.2015 g. 14:45

Mercedes poinformował iż skład swoich kierowców na Deutsche Tourenwagen Masters 2016 ogłosi po Nowym Roku. Przed Galą Stars & Cars na Mercedes Benz Arena w Stuttgarcie potwierdził ten fakt Ulrich Fritz Szef Działu DTM Mercedesa: “Mercedes tradycyjnie podaje swój skład w pierwszym lub drugim miesiącu nowego roku. Sądzę, że i tym razem postąpimy podobnie”.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: TOMek
o 16:02

Udostępnij:

error: Content is protected !!