^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 16 grudnia 2015

Kris Meeke pozostaje kierowcą Citroena.

Zagadka dalszej kariery  Krisa Meeke została dzisiaj rozwiązana. Razem ze swoim pilotem, Paulem Nagle, Meeke pozostanie kierowcą zespołu Citroena do przynajmniej 2018 roku. Irlandczyk podpisał trzyletnią umowę i usiądzie za kierownicą DS3 WRC biorąc udział w 10 rundach Mistrzostw Świata. Obsługa samochodu będzie zadaniem PH Sport. W 2016 będzie rownież współpracował nad rozwojem nowego samochodu WRC.

Kris Meeke

“Miałem kllika opcji na kontynuację kariery” mówi Kris. “Zdecydowałem się jednak pozostać w ekipie Citroena, aby móc zbierać owoce minionych dwóch lat. Należy też na to spojrzec, jako na wyraz mojej wdzięczności za podarowane mi zaufanie. Dobrze się znamy. To zaufanie jest decydujące w odniesieniu do rozwoju nowego auta.  Bardzo się cieszę  na to, co nas oczekuje w nadchodzących miesiącach. Swoją karierę w motorsporcie zaczynałem jako inżynier konstrukcji, dlatego nie mogę się doczekać momentu, kiedy będę  mógl  zasiąść w nowym samochodzie. Każdą nową fazę rozwoju będę śledził z wielkim zainteresowaniem. Jestem zachwycony nowymi przepisami. Auta staną się silniejsze i będą miały bardziej spektakularny wygląd. Cała ta praca ma na celu umożliwienie mi  walki o zwycięstwa i o mistrzostwo świata. Jestem dumny, że jestem częścią nowego rozdziału w historii tej marki.”

Kris Meeke

 

Szef zespołu Citroena, Yves Matton w ten sposób uzasadnił przedłużenie współpracy: “W odniesieniu do naszego nowego programu, chcieliśmy przede wszystkim doświadczonego kierowcę z czołówki, posiadającego zmysł techniczny. Kris był niewątpliwie najlepszym wyborem. Cieszymy się bardzo, że zdecydował się pozostać z nami. Mamy długą wspólną przeszłość, ale najważniejsza część jego kariery jest dopiero przed nim.”

Drugim kierowcą Citroena zostanie Francuz Stéphane Lefebvre. Z uwagi na odejście jego dotychczasowego pilota Stéphane Prévota na prawym fotelu zasiądzie Gabin Moreau.

Również Khalid Al-Qassimi i Craig Breen otrzymają możliwość startu w tegorocznym DS3 WRC. Oznacza to, że  w nadchodzącym sezonie zobaczymy 4 auta tej marki. Al-Qassmi weźmie udział w 4 lub 5 rundach rajdowych. Ile rund pojedzie Craig Breen nie jest jeszcze wiadomo.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: ArtNr4
o 15:04

Udostępnij:

error: Content is protected !!