^

Robert Kubica - Klub Kibiców

sobota, 9 stycznia 2016

Robert Kubica po testach o swojej przyszłości | Aktualizacja : Harmonogram relacji TV : Rajd Monte Carlo 2016

fot. worldrallyisfree.com

Podczas testów Robert Kubica udzielił krótkiego wywiadu dla francuskiego portalu WorldRally is Free. Kubica podsumował testy i opowiadał o aktualnej sytuacji. Jak wiemy, nadal przyszłość naszej załogi w WRC jest mocno niepewna….

WIF: To były dość krótkie testy, czy jesteście zadowoleni, co one Wam dały?

Robert Kubica: Tak, oczywiście, fajnie by było móc potestować więcej. Szukamy śniegu. Tu go znaleźliśmy, lecz zabrakło oblodzenia. Jest tak, jak jest. Szkoda, ale naprawimy samochód i wracamy w przyszłym tygodniu. Mój problem polega na tym, że tak jak w ubiegłym roku, używam rajdowego samochodu również do testów. A zatem przed rajdem nie możemy za długo jeździć. Przypuszczalnie wrócimy tylko na jeden dzień, no i tyle.

WIF: Co z partnerami, czy w tym roku nadal będziesz wspierany przez Lotos?

Robert Kubica: Zobaczymy… Na razie jedynym rajdem jest Monte Carlo. Z pewnością nie jest to najlepsza sytuacja, ale jest jak jest. Liczymy na frajdę z tego startu i dobre wieści. A jeśli nie nadejdą, poszukam sobie czegoś innego do roboty.

WIF: Jakie plany na ten sezon. Rajdy, wyścigi może DTM?

Robert Kubica: Jestem spokojny i zrelaksowany. Na razie startuję w Monte Carlo – i zobaczymy. Liczę, że również w tym roku nadejdzie coś dobrego, niekoniecznie w rajdach. Oczywiście, chciałbym kontynuować starty w WRC, bo w ubiegłym roku wiele się nauczyłem i myślę, że poprawiłem się jako kierowca rajdowy. Z powodu moich nawyków, przyszedłem z toru, doświadczenie, które zdobyłem w poprzednim sezonie, pozytywne i negatywne, z pewnością jest bardzo ważne. Sądzę, że dzięki zdobytemu doświadczeniu mogę jeździć bardziej równo, czego mi dotąd brakowało.

Robert Kubica: Teraz nasza załoga koncentruje się na najbliższym starcie w Monte Carlo. Myślę, że Rajd Monte Carlo stanowi największe wyzwanie ze wszystkich rund w kalendarzu. Rajdy WRC są bardzo trudne, ale Monte Carlo jest najtrudniejsze z powodu warunków pogodowych. Czasem nie masz frajdy, bo warunki są tak nieprzewidywalne, tak trudno je ocenić. Jest tyle rzeczy, których nie możesz przewidzieć wjeżdżając w zakręt. To sprawia, że ten rajd jest taki wyjątkowy i bardzo, bardzo trudny. Z pewnością chciałbym przejechać ten rajd czysto, bez dużych błędów. To podstawowa sprawa. Ale już to będzie trudne. W ciągu trzech dni rajdu spodziewam się każdego rodzaju warunków. Może być sucho, mokro, błoto. Na odcinkach jest dużo cięć. Ale możemy również napotkać lód, breję. Wszystko może być na drodze i trudno to przewidzieć. Musimy być przygotowani na każde warunki.

WIF: Czy jedziecie tym samym autem i czy będziecie korzystać z tych samych opon?

Robert Kubica: Pojedziemy na oponach Pirelli i tym samym samochodem, w którym zakończyliśmy poprzedni sezon. W zeszłym roku w Monte Carlo używaliśmy starszej specyfikacji , teraz modelu 2015

WIF: Czy liczysz na zwycięstwo w walce z trzykrotnym mistrzem świata Sebastienem Ogierem?

Robert Kubica: Musimy pozostać realistami. Warunki mogą odegrać wielką rolę. Czasami dawać przewagę. Jeśli są takie, jak na dzisiejszych testach, z każdym przejazdem droga robi się szybsza, ale to ekstremalne warunki. Nigdy nie wiadomo. Chcemy mieć frajdę i unikać pomyłek i weźmiemy, co przyjdzie.

Źródło: www.worldrallyisfree.com


Robert Kubica testy przed Rajdem Monte Carlo 2016

 

Galeria zdjęć:

Aktualizacja: 09.01.2016

Galeria Video:


Robert Kubica: “Do zobaczenia wkrótce”

fot. HiP Rally

fot. HiP Rally


Harmonogram relacji TV : Rajd Monte Carlo 2016 – Trzy odcinki na żywo

Aktualizacja: 10.01.2016 17:40

fot. wrc

21.01 (czwartek)
Polsat Sport News    20:00 Rajdowe Mistrzostwa Świata – OS1 Rajd Monte Carlo 2016 [Na żywo]

22.01 (piątek)
Polsat Sport Extra    23:00 Rajdowe Mistrzostwa Świata : Dzień 1- Rajd Monte Carlo 2016

23.01 (sobota)
Polsat Sport Extra    22:30 Rajdowe Mistrzostwa Świata : Dzień 2- Rajd Monte Carlo 2016

24.01 (niedziela)
Polsat Sport Extra    9:00 Rajdowe Mistrzostwa Świata – OS14 Rajd Monte Carlo 2016 [Na żywo]
Polsat Sport            12:00 Rajdowe Mistrzostwa Świata – OS16 Rajd Monte Carlo 2016 [Na żywo]
Polsat Sport Extra   21:00 Rajdowe Mistrzostwa Świata : Dzień 3 – Rajd Monte Carlo 2016
Polsat Sport Extra   21:40 Rajdowe Mistrzostwa Świata – Podsumowanie – Rajd Monte Carlo 2016


KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: marciinex
o 12:29

Udostępnij:

error: Content is protected !!