^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 8 stycznia 2016

Robert Kubica – testy przed rajdem Monte Carlo 2016.

Wczoraj Robert Kubica oficjalnie potwierdził udział w 84th Rally Monte Carlo z BRC Rally Team, a dziś od rana rozpoczyna przygotowania do pierwszej rundy WRC. Nasza załoga Kubica / Szczepaniak testuje we Francji w okolicach Saint-Julien-en-Champsaur.

fot. Planetemarcus

fot. Planetemarcus


fot. Maciej Szczepaniak

fot. Maciej Szczepaniak

Maciej Szczepaniak napisał na swoim FB: “No tak chwile mnie tu nie było i stęskniłem się za biurem”.


Maciej Szczepaniak: na dzień dzisiejszy nie mamy budżetu na pełny program WRC

– Wystartujecie w Monte Carlo Fiestą RS WRC, ale na obecną chwilę jest to jednorazowy występ. Dlaczego? To kwestia pieniędzy, czy innych uwarunkowań?

Maciek Szczepaniak: Sport samochodowy jest bardzo drogi, a na obecną chwilę nie mamy budżetu na program WRC. Cieszymy się, że udało się zgłosić do startu w Monte Carlo, bo jest to wspaniały rajd. Bardzo trudny i nieprzewidywalny. Nadszedł czas, by skupić się na sporcie, a nie sprawach biznesowych i planowaniu. Postaramy się pojechać w Monte jak najlepiej.

– Wierzy pan, że nie będzie to wasz ostatni start w tym sezonie WRC?

Maciek Szczepaniak: To nie jest kwestia wiary, tylko uwarunkowań biznesowych. Zobaczymy, jak się to potoczy. Mówiłem już, że jeśli Robert będzie zmuszony do odejścia z WRC, to będzie świadczyło o słabości tej serii. Jest niekwestionowaną gwiazdą, jednym z najbardziej rozpoznawalnych kierowców. Oby udało nam się jeszcze pokazać w mistrzostwach świata, tym bardziej, że w połowie sezonu mamy Rajd Polski.

Cały wywiad do przeczytania tutaj


Galeria zdjęć:

Galeria Video:


fot. BhMultimedias

fot. BhMultimedias

Testy do Rajdu Monte Carlo zakończone przedwcześnie.

Aktualizacja 12:50

Robert Kubica: “Niestety dzisiejsze testy do Rajdu Monte Carlo musimy zakończyć przedwcześnie. Na błocie pośniegowym wypadliśmy z drogi i wpadliśmy na drzewo. Uszkodzenia są niewielkie, ale nie jesteśmy w stanie naprawić auta na miejscu z powodu braku części zamiennych.”

Maciek Szczepaniak: “Niestety to koniec testów na ten weekend. Zdradliwe warunki pogroziły nam palcem. Mam nadzieje ze ustrzeżemy się takich przygód podczas rajdu”

 


KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: ArtNr4
o 09:06

Udostępnij:

error: Content is protected !!