^

Robert Kubica - Klub Kibiców

sobota, 24 września 2016

Robert Kubica w Renault Sport Trophy : Kwalifikacje i Wyścig : Sobota [LIVE]

Robert Kubica po sesjach treningowych w Renault Sport Trophyna torze, na swoim profilu społecznościowym napisał: – “Na Spa zawsze jest ciekawie. Jazda tym samochodem oczywiście znacznie się różni, ale po sześciu latach przerwy interesująco było przejechać przez Eau Rouge. Ta kompresja, a potem podjazd pod dużym kątem robią swoje! Jeździliśmy mało, bo samochodem dzielę się z Christophem, czyli drugim kierowcą. Średnio po osiem okrążeń na sesję, ale jestem spokojny. Mało pracuje się nad ustawieniami i rzeczami tego typu. Balans auta nie jest za ciekawy. Nie wiem, czemu, ale nie jedzie mi się za dobrze.” Kubica stwierdza, że w kwalifikacjach powinien łapać się gdzieś w środku stawki: “może na ósmej pozycji?”

Dzisiaj odbędą się kwalifikacje i pierwszy wyścig w Renault Sport Trophy. Mamy nadzieję, że kłopoty z ustawieniami samochodu zostały rozwiązane i Polak będzie mógł skupić się wyłącznie na jeździe.

Poniżej znajdziecie pełny harmonogram startów oraz relacji TV, pogodę, galerie zdjęć i filmów, wypowiedzi, Live Timinig & Live Streaming.
Zapraszamy do wspólnego Kubicowania!

 Robert Kubica w Renault Sport Trophy na torze Spa-Francorchamps - Sobota [LIVE]

Sesje treningowe

Zdjęcia, filmy, wypowiedzi oraz wyniki piątkowych sesji treningowych znajdziecie tutaj

Transmisja TV, Live Streaming & Live Timing

Renault Sport przeprowadzi relację LiveStreaming z V rundy Renault Sport Trophy na swoim kanale Youtube. Natomiast wyścig z udziałem naszego kierowcy można będzie obejrzeć także na kanale polskiego Eurosportu 1. Harmonogram wyścigu i transmisji poniżej. Wyniki podczas całego weekendu możemy śledzić na Live Timingu, który znajdziecie na dole tego wpisu.


Harmonogram Renault Sport Trophy

Sobota (24.09)
09:00 – Sesja kwalifikacyjna 1 AM (20 min.)
12:45 – Sesja Kwalifikacyjna 2 PRO* (20 min.)
15:50 – Wyścig 1* (70 min +1 okrążenie) (Eurosport 1 Live)

Niedziela (25.09)
09:50 – Wyścig 2 AM (25 min +1 okrążenie)
10:15 – Konferencja prasowa z Frederic Vasseur (Managing Director/Renault Sport).
12:15 – Wyścig 3 PRO* (25 min +1 okrążenie) (Eurosport 1 Live)
13:30 – Konferencja prasowa z Robertem Kubicą

* kwalifikacje / wyścig z udziałem Roberta Kubicy


Pogoda na torze Spa-Francorchamps

Wyścig Sobota Robert Kubica Renault Sport Trophy Spa-Francorchamps - Pogoda


Tor Spa-Francorchamps

 

Kubica Renault Sport Trophy Spa-Francorchamps circuit spa-francorchamps


Galeria zdjęć:


Galeria video:

 

 

 

 

 

 

 

 


Aktualności:

08:45

– Pewne rozbieżności w informacjach startów kierowców AM i PRO (Robert Kubica). Live Timing oraz jedna z informacji prasowych Renault podają, że Kubica jedzie o 9:00. Według harmonogramu podawanego przez organizatorów nasz kierowca pojedzie o 12:45.

8:56

– Live Timing już poprawnie wyświetla startujących kierowców. Na początek AM.

9:36

– Kwalifikacje wznowione, niestety na torze nadal jest olej. Kolejne sesje kwalifikacji zostaną opóźnione. Czekamy na informacje jak zmieni się ewentualnie harmonogram startów.

9:43

– Hamon z 7 czasem w kwalifikacjach AM. Francuz uzyskał czas 2:16.866 tracąc do Schillera (p1) +3.330.

9:44

Kolejna wypowiedź Robert Kubica po wczorajszych sesjach treningowych.: -“Powróciłem na Spa Francorchamps pierwszy raz od wyścigu o GP F1 Belgii jadąc w Renault. Mieliśmy 50 minutową sesję treningową, ale oczywiście musiałem dzielić się samochodem z moim zespołowym kolegą. Pokonałem 8 okrążeń w każdej sesji. Szło dobrze ale musimy popracować nad balansem naszego Renault Sport R.S. 01, ponieważ kwalifikacje są już jutro. Odczucia są niezłe. Zespół stara się zbierać doświadczenie tak jak i ja. To szybki i całkiem imponujący samochód. Sprawia wiele frajdy z jazdy, jeżeli jest się zdecydowanym i celuje w szczyt. Będę miał wiele frajdy jeśli poprawimy balans”

9:50

– 12:45 – Sesja Kwalifikacyjna 2 PRO z udziałem Roberta Kubicy

10:28

Robert Kubica o podjęciu wyzwania i starcie w SPA.

12:15

– Wyścig z udziałem Roberta Kubicy obejrzycie na Eurosport 1 (PL) o 15:50, alternatywą jest Live Streaming (ENG), który znajdziecie tutaj

13:05

Wyniki Kwalifikacji – Kierowcy PRO

– Robert Kubica z trzecim czasem kwalifikacji! Czas Roberta 2:13.951 +0.504 straty do p1.

Robert Kubica p3 w kwalifikacjach Renault Sport Trophy


14:00

Robert Kubica: “Kwalifikacje były dość zaskakujące. 6 lat od moich ostatnich zająłem 3 miejsce”

Wyścigi długodystansowe w przyszłości?
Robert Kubica: – “Tak, może… W przeszłości nie byłem fanem wyścigów endurance, ale nie tyle kategorii, co faktu, że trzeba się dzielić samochodem z innymi kierowcami. W życiu jednak nigdy nie wiadomo, co przyniesie.”

14:50
“Niepotrzebnie wyjechaliśmy z dość dużą ilością paliwa. Ja nie znałem opon i zespół nie chciał za bardzo ryzykować. Widocznie nie wierzyli, że można zrobić dobry czas na pierwszym lub drugim okrążeniu, ale się udało. A zaczęło się nie za spokojnie, ponieważ auto jechało nie więcej niż 52 km/h. Stanąłem na szczycie Eau Rouge i resetowałem samochód, ale to w ogóle nic nie dawało. Sadziłem, że to świeca i zalane było po prostu. Takie rzeczy nie powinny się dziać. Wbiłem trzeci, czwarty bieg – 60-70 w końcu 80 km/h i w końcu udało się to wszystko przeczyścić. Pewnie świece. Straciłem sporo temperatury w oponach. Chyba za bardzo to nie rzutowało na wynik, choć dwa-trzy zakręty nie były idealnie przejechane. Ale to normalne, jeśli się dzień wcześniej jeździło 5-6 sekund wolniej.” – mówi Robert Kubica po kwalifikacjach dla Przeglądu Sportowego.

Przed nami wyścig i chyba będzie wyprzedzanie?
Robert Kubica: “Zobaczymy. Dziś startujemy z siódmego pola, które uzyskał Christoph. Przy odrobinie szczęście możemy się trochę podnieść. Ja spróbuję jeszcze coś pozmieniać w aucie, żeby on się dobrze czuł. Bo to też jest tak, że gdy jest duża rozbieżność w czasach obu kierowców, trzeba znaleźć kompromis i trzeba mu pomóc trochę z ustawieniami, żeby on miał trochę łatwiej, bo liczy się to, aby dystans przejechać jak najszybciej, a nie, żeby auto było w stu procentach ustawione pode mnie. Amatorowi trzeba trochę pomóc.”
Więcej na: Kubica trzeci w kwalifikacjach: Możemy się trochę podnieść


15:54 Wyścig

Hamon po starcie awansuje na 4 miejsce. Niestety z powodu wypadku, na tor musi wyjechać SC.

Sytuacja w Pit Lane

Musi jechać koniecznie na wysokich obrotach! Drugi bieg – mówi RK do inżyniera obserwując, jak stawka jedzie za safety-carem!
– Po co?
– Żeby spalił więcej paliwa!
Inżynier odwraca się do interkomu i przekazuje Christophe’owi przez radio


 Robert Kubica & Christophe Hamon na podium – zajmują trzecie 3 miejsce! – BRAWO!
Kubica podium Renault Sport Trophy RS01


18:20

– […] “Wystartowałem na Mugello pół roku temu, ale oprócz tego nie stałem na prostej startowej od sześciu lat. To miłe uczucie, ale musi wrócić rytm, a gdy czegoś nie robisz przez tak długi czas, nie jest to łatwe zadanie. Ten samochód wymaga dobrego poznania i musisz być mądry, aby jechać nim szybko. Bardzo łatwo da ci z siebie 85-90 procent, ale ostatnie 10 dość trudno z niego wyciągnąć. Nie znając ustawień, nie wiedząc, jak je zbalansować. Wiedza i doświadczenie w każdej kategorii jest ważna, ale sądzę, że musimy się cieszyć z tego, co dziś osiągnęliśmy i dać z siebie wszystko jutro” – mówi Robert Kubica po dzisiejszym wyścigu

W całości w Przeglądzie Sportowym


21:55

Robert Kubica p3 Wyścig Endurorace Renault Sport Trophy

fot. fb/KubicaOfficial

Robert Kubica podsumowuje swój sobotni występ

-” Powrót na podium to miłe uczucie. Oczywiście bardziej podobało mi się sześć lat temu, gdy byłem tu w samochodzie Formuły 1, ale takie jest życie. Lubię Spa. To historyczny tor i jeden z najlepszych na świecie. Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które pomogły mi w powrocie tu.

Gdy przestajesz się ścigać na sześć lat, twój rytm jazdy jest inny. Po przejeździe w kwalifikacjach rano, gdy wchodzisz do samochodu w trakcie wyścigu musisz się szybko zaadaptować do zużytych opon i ciężkiego auta. Nie było mi łatwo, szczególnie, gdy jechałem za innymi samochodami, ale robiłem, co w mojej mocy.

Udało nam się dojechać na podium i myślę, że nie dało się zrobić nic więcej. Mój kolega z zespołu wspaniale wystartował, a potem dawał z siebie wszystko, więc chciałbym mu pogratulować. Jutro czeka mnie kolejny wyścig. Tym razem będę jechał sam.”

 


– Rozważam dwie opcje, ale mogę powiedzieć, że na 90% powrócę do wyścigów – mówi Robert Kubica w wywiadzie udzielonym Matowi Fernandezowi. Kubica przyznaje, że miło by było pozostać w rajdach, ale nie przeciwko fabrycznym zespołom. Opowiada też o przyszłości na torze, z dużym entuzjazmem mówi o serii Le Mans, którą zaczął się interesować w tym roku. : – Wygląda na niezłą rywalizację oraz na więcej ścigania niż w F1! – stwierdza Robert. Czy tęskni za F1?

Więcej na: Robert Kubica: “Na 90% powrócę do wyścigów w przyszłym sezonie”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 08:55

Udostępnij:

error: Content is protected !!