^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 31 października 2016

Kubica mocno trenuje przed nowym sezonem 2017

Robert Kubica nie zwalnia tempa w przygotowaniach do nowego sezonu i mocno trenuje. To nie pierwsza wizyta naszego kierowcy w Centro Medico Sportivo, gdzie pod czujnym okiem trenera dba o swoją kondycję. “W Formule 1 aby być szybkim, nic nie jest pozostawione przypadkowi. Zdarza się nawet na rowerze.” – dość interesująco wypowiada się trener Kubicy Giovanni Stefania

Kubica mocno trenuje przed nowym sezonem 2017

fot. Giovanni Stefania

Kubica wykorzystuje każdą wolną chwilę na trening i przygotowaniach do sezonu 2017 i choć jeszcze nie znamy oficjalnie planów Roberta na najbliższą przyszłość, a sam kierowca przewiduje powrót na tor w 90%, nie brakuje spekulacji.

Kubica mocno trenuje na rowerze przed nowym sezonem 2017

[Giovanni Stefania / Robert Kubica / Michele Bartoli] fot. Giovanni Stefania

Podczas ostatniej rundy Mistrzostw Świata – Rajdu Hiszpanii za kulisami mówiono o 7 rundach WRC, w których mielibyśmy zobaczyć Roberta Kubicę. Przypomnijmy, że podczas wcześniejszej rundy Colin Clark sugerował, że Kubica rozmawiał z przedstawicielami Toyoty, której skład poznamy 13 grudnia w Helsinkach.

Szefowie czołowych ekip są przekonani, że przyszłość Kubicy w WRC jest sprawą otwartą. “Osobiście myślę, i taką mam nadzieję, że będziemy jeszcze go (Robert Kubica) oglądać na rajdowych trasach. W nowej formule technicznej i z nowym producentem w stawce pojawiają się nowe samochody i możliwości. Jeśli będziesz chciał walczyć o tytuł, będziesz musiał mieć przynajmniej trzy auta. Ogólnie mówiąc miejsc przybędzie w przyszłości. Dlatego sądzę, że sprawa wciąż jest otwarta” – mówi Marek Nawarecki

“Świat WRC na pewno o Robercie nie zapomniał i nadal się tu o nim mówi. Choćby w ten weekend wielokrotnie miałem okazję zamienić parę słów na jego temat, czy to z dziennikarzami, czy z osobami z innych zespołów” – zdradza menadżer Citroen Racing.

Szef M-Sport Malcolm Wilson przyznał, że nazwisko Kubicy jest wśród potencjalnych kierowców, którymi byłby zainteresowany w sezonie 2017. Natomiast zaskoczenia nie krył Alain Penasse “Robert ma duży potencjał, ale gdy postanowił wrócić do WRC, większość samochodów była już zajęta. Gdyby dał znać w czerwcu, byłaby szansa, ale we wrześniu wszyscy byli zaskoczeni” – mówił menedżer Hyundaia.

Brak oficjalnych informacji sprzyja pojawianiu się nowych plotek i domysłów, gdzie moglibyśmy zobaczyć Roberta za kierownicą. Jedyną pewną opcją będzie ta, o której dowiemy się bezpośrednio od samego zainteresowanego. Patrząc na przygotowania do sezonu 2017, możemy już teraz być pewni, że forma będzie na 101%.


Robert Kubica Mark Webber - Konkurs - F1 GPKonkurs

Mamy dzisiaj dla Was niespodziankę w postaci konkursu, a nagrodą w nim będzie egzemplarz autobiografii Marka Webbera “Moja Formuła 1” Wydawnictwa SQN.

Książka trafi w ręce osoby, która jako pierwsza poprawnie odpowie na poniższe pytanie:

Podczas których Grand Prix Formula 1 (podaj również datę) Mark Webber i Robert Kubica stanęli wspólnie na podium?

Odpowiedzi prosimy wysyłać na adres admin@robertkubica-klubkibicow.pl

O zakończeniu konkursu poinformujemy poniżej:

Konkurs zakończony. Gratulacje dla Miłosza  B.


Robert Kubica ponownie trenuje na rowerze

Aktualizacja: 30.10.2016 godzina 9:00

Robert Kubica nieprzerwanie pracuje nad formą. Tym razem w rajdowym towarzystwie, które przygotowuje się do Rally di Pomarance.

Robert Kubica ponownie trenuje na rowerze

fot. Marco Runfola


 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 15:57

Udostępnij:

error: Content is protected !!