^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 1 listopada 2016

Mercedes czeka na decyzję Polaka! Kubica w DTM 2017!?

Robert Kubica do tej pory nie zdradził jakie opcje powrotu na tor rozważa. Można było się domyślać, że jedną z nich będzie seria DTM. Toto Wolff oficjalnie przyznaje, że czeka na decyzję Polaka. „- Ostatecznie decyzja jest po stronie Roberta. Może już teraz nadszedł czas powrotu. ” – zdradza szef Mercedesa.

Mercedes czeka na decyzję Polaka! Kubica w DTM 2017!

W dalszej części wywiadu dla stacji Eleven Sports Wolff mówi o testach w symulatorze F1, a także przyznaje, że chętnie widziałby Kubicę w zespole Mercedes F1, jednak uważa, że „- (Robert) nie czułby się już tak komfortowo w kokpicie ze względu na brak ruchomości ręki.”

– Czy wciąż próbujesz namówić (Robert Kubica), by porzucił rajdy i przeniósł się na tory wyścigowe? Pamiętamy tę wypowiedź, że samochód DTM jest dla niego zawsze gotowy. Czy to nadal aktualne?
Toto Wolff : “Znam Roberta od wielu lat, od 2001 albo 2002, kiedy był jeszcze młodym chłopakiem, miał 16 czy 17 lat. Widziałem go w Formule Renault i od tamtej pory się znamy. Próbuję przekonać go do startów w DTM już od sześciu lat i powiedziałem mu, że zawsze będziemy mieli dla niego gotowy samochód z literami KUB na tylnej szybie. Zaliczył fantastyczne testy z nami. Posadziliśmy go nawet w symulatorze Mercedesa, by nabrał pewności siebie. Jednak Robert to twardy gość i do dzisiaj nie udało mi się go przekonać.”

– Do dzisiaj, czyli więc jest szansa i pracujesz nad tym?
Toto Wolff : “- Tak, ostatecznie decyzja jest po stronie Roberta. Musi dobrze czuć się z tym, co będzie robił. Zabrał się za rajdy także po to, aby zapomnieć o wyścigach. Może już teraz nadszedł czas powrotu. Jest tak utalentowany, jest tak wspaniałym facetem, że ja bym był bardzo za tym.”

– Robert jeździł w waszym symulatorze F1. Czy był pomocny?
Toto Wolff : “- Tak, był. Przede wszystkim sprawdzaliśmy, czy radzi sobie ze swoją ręką i ramieniem w symulatorze i to udało się dość dobrze. Tak, był pomocny. To było kilka lat temu i przekazywane przez niego informacje były świetne. Inżynierowie go pokochali.”

– Czy pojawił się kiedykolwiek temat Kubicy w Mercedesie w F1?
Toto Wolff : – Myślę, że nie ulega wątpliwości, iż Robert ma talent, inteligencję do startów w Formule 1. Po wypadku wydaje mi się, że nie czułby się już komfortowo w kokpicie ze względu na brak ruchomości ręki.

– A przedtem, przed wypadkiem?
Toto Wolff : “- Ach – bardzo chętnie byśmy go przyjęli.”

Cały wywiad z Toto Wolffem możecie obejrzeć poniżej:

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 13:41

Udostępnij:

error: Content is protected !!