^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 15 Listopad 2016

Decyzje Audi i VW pokrzyżowały plany Kubicy na 2017 ?

Wygląda na to, że decyzje podjęte przez Audi (WEC) oraz Volkswagena (WRC) pokrzyżowały plany Kubicy. „Nawet jak jest wszystko dopięte na ostatni guzik, czasami decyzje podejmowane są poza osobami, z którymi prowadzisz rozmowy i snujesz plany.” – mówi Robert Kubica. Gdzie w takim razie zobaczymy Kubicę w 2017? Czy skorzysta z oferty Mercedesa i startów w serii DTM?

Decyzje Audi i VW pokrzyżowały plany Kubicy na 2017 ?

“Realia są takie, że nie wiem, co będę robił w przyszłym roku.” – mówi o swoich planach na sezon 2017 Robert Kubica ”Czasami sprawy zmieniają się, a jest to poza naszą kontrolą. Ostatnie dwie decyzje w sporcie samochodowym, podjęte przez ten sam koncern tak naprawdę, trochę wstrząsnęły światem motorsportu, pokazując, że nie jest to takie proste. Nawet jak jest wszystko dopięte na ostatni guzik, czasami decyzje podejmowane są poza osobami, z którymi prowadzisz rozmowy i snujesz plany. Chodzi mi o decyzje, związane z odejściem Audi z kategorii WEC i kategorię LMP1 oraz Volkswagena, jeśli chodzi o starty w WRC.”

W wywiadzie Kubica podjął też temat swojej przyszłości – nawiązał między innymi do propozycji Toto Wolffa dotyczącej DTM “Nie ukrywam, że chciałbym z jednej strony, aby wszystko było już dopięte, z drugiej strony nie jest to takie proste.” Podsumowując Polak dodał: “Pewne rzeczy muszą się ułożyć w całość, żebym wiedział, co będę robił.

O wielkich niewiadomych i propozycji szefa Mercedesa Toto Wolffa w materiale wideo.


Aktualizacja: 17.11.2016 godzina 10:32

Adam Malecki z Radiowej “Trójki” rozmawiał z szefostwem Mercedesa DTM, twierdzą, że dla Roberta nie mają teraz wolnego miejsca.


Aktualizacja: 17.11.2016 godzina 23:00

Robert Kubica o obecnej sytuacji w WRC, zamieszaniu spowodowanym wycofaniem się VW z Mistrzostw Świata oraz jego skutkach dla Sebastien Ogier, a także o M-Sporcie w kolejnym materiale wideo.

“Może to zbyt mocne stwierdzenie, ale wydaje mi się, że Volkswagen był siłą napędową WRC.” mówi Kubica i dodaje:“Nie chodzi o jeżdżenie, tylko całą otoczkę.”

“Gdybym był szefem, to brałbym nie tylko Ogiera, ale też ze trzech-czterech inżynierów Volkswagena, projektantów. Zacząłbym dzwonić po wszystkich (…) Tylko robi się taki problem. Jeżeli masz Ogiera w zespole, to musisz wygrywać.”

“Startowałem na tych samych oesach i wiem, czym to się je i mam do niego bardzo wielki szacunek. To, co zrobił w tym sezonie, otwierając trasę przez dwa dni, to jest masakra. Sądzę, że nikt nie jest w stanie się zbliżyć do tego poziomu.”

 

Aktualizacja: 18.11.2016 godzina 13:30

W kolejnej części wywiadu Kubica opowiada o szansach powrotu do rajdów. “Szanse są małe, ale są” – przyznaje kierowca.
“Nie wiem, co będę robił w przyszłym roku. Nie ukrywam, że dla mnie pauzowanie przez rok nie jest najlepszą sytuacją, jeśli miałbym wracać” (…) “Teraz WURcem na pewno nie pojadę, nie było takiej możliwości. Jeśli miałbym wracać w mistrzostwach świata w rajdach, to w WRC2, albo WURcem z 2016 roku.

No ale co dalej ? Chciałbym jeździć jak najwyżej. Nie ukrywam, że szkoda mi tych trzech lat. Dostałem sporo w kość(…) Tak jak mówię – nie sądzę, żebym wystartował w rajdach, ale to jest jeden z planów, których nie skreśliłem do końca, a co się wydarzy, to nie wiem.”

 

Źródło: fb.com/CezaryGutowskiOfficial

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 14:42

Udostępnij:

error: Content is protected !!