^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 6 lutego 2017

Robert Kubica : “Chciałbym przetestować samochód F1”

“Chciałbym przetestować samochód F1” – powiedział w rozmowie z motorsport.com Robert Kubica. Takie słowa, dokładnie po 6 latach od wypadku naszego kierowcy w rajdzie di Andora to miód na serce wielu kibiców. Kubica trzy lata temu odrzucił ofertę testów F1 z zespołem Mercedesa, dziś na takie testy jest gotowy i nie były by one problemem – ofertę  by przyjął. “Tak, dzisiaj odpowiedziałbym inaczej” – mówi Kubica

Robert Kubica Chciałbym przetestować samochód F1

“Trzy lata temu otrzymałem ofertę testu bolidu F1, ale w tamtym momencie nie czułem się pewnie aby zrobić to w sposób właściwy” – powiedział Robert “Wiem, że czasami niektóre okazje przychodzą tylko raz, jednakże zawsze chcę być pewien swojej kondycji i tego co jestem w stanie zrobić. Jeżeli nie jestem pewien, zawsze mówię sobie – zapomnij o tym. Moja psychiczna kondycja nie jest pospolita, niewielu mogło doświadczyć podobnych rzeczy. Każdy reaguje w inny sposób, jest to sprawa bardzo indywidualna.”

Zapytany czy zaakceptowałby dzisiaj ofertę testowania F1 na dzień dzisiejszy, Kubica: “Tak, dzisiaj odpowiedziałbym inaczej – chciałbym spróbować swoich sił w bolidzie F1.”

“Minęło trochę czasu [odkąd ostatni raz prowadziłem], więc chciałbym sobie udowodnić – myślę, że poszłoby nieźle. Chciałbym poczuć dreszczyk emocji związany z doznaniami w Formule 1. Próbowałem się w kilku symulatorach, jestem przekonany, że mógłbym prowadzić na 80% torów F1 – ale nie na wszystkich. Również pragnę zaznaczyć, że testy samochodem F1 to jedna rzecz – weekend wyścigowy to totalnie coś innego”.

“Podczas moich ostatnich trzech sezonów F1 osiągnąłem godny uwagi poziom, którego trochę aktualnie brakuje. W 2010 roku z Renault, uważam nie zrobiłem niczego źle – aby wspiąć się na taki poziom formy musisz pracować ciężko przez wiele lat. W rajdach pominąłem ten aspekt – czas w którym potrzebujesz się przygotować żeby wykonywać swoje jak najlepiej – jak wszystko działo się za szybko.”

Kubica myśli, że jego decyzja z przejściem do ByKolles zapewni mu doskonałą okazję do nauki jego wyścigowego rzemiosła ponownie na torze, na międzynarodowym poziomie bez presji walki o regularne zwycięstwa czy tytuł. Jest przekonany, że mimo wszystko jest w pełni gotowy do powrócenia rywalizacji na światowym poziomie.

“Byłem i jestem kierowcą wyścigowym, który w przeszłości był przyzwyczajony do pracy z świetnymi profesjonalistami” – powiedział Kubica “Dzisiaj rozpoczynam nową ścieżkę i muszę być gotów przystosować się do różnych warunków”.

“W poprzednich latach otrzymywałem wiele ofert ścigania, ale chciałem zawsze mieć przynajmniej możliwość testu przed wyścigiem zanim bym się zobowiązał. Muszę wiedzieć czy moje ciało może podołać, nie mógłbym powiedzieć tak bez świadomości, iż mogę zrobić to dobrze.”

“Chciałem wiedzieć czy zmierzę się z trudnościami i zrozumiem jak radzić sobie z problemami. Aktualnie czuję się gotowy. Po testach w Bahrainie [WEC 2016], sprawdzeniu kąta skrętu kierownicy, nie powinno być problemu. Dzisiaj jestem pewny moich występów w 90%. Pozostałe 10% to margines z jakim mogę się zmierzyć.” -zakończył Robert Kubica

Szef byKolles: Robert Kubica będzie największą gwiazdą WEC

Aktualizacja: 07.02.2017

Robert Kubica to jeden z najlepszych kierowców na świecie. Wniesie do naszego zespołu swój profesjonalizm i jakość. To ważne, bo ten sezon traktujemy przejściowo – mówi Sport.pl dr Colin Kolles, szef zespołu ByKolles, dla którego będzie się ścigał Robert Kubica w serii WEC.

Jak to się stało, że Robert Kubica będzie jeździł z zespołem ByKolles?

Dr. Colin Kolles: – To ja się z nim kontaktowałem i złożyłem mu propozycję, a on na nią przystał.

Kubica ma niewielkie doświadczenie w wyścigach długodystansowych. Dlaczego zdecydowaliście się na niego?

Dr. Colin Kolles: – Bo to jeden z najlepszych kierowców na świecie. Poza tym, Robert wniesie do naszego zespołu swój profesjonalizm i jakość. To ważne, bo ten sezon traktujemy przejściowo. Robert pomoże nam rozwinąć samochód przed kolejnym rokiem, kiedy będziemy mieli większą konkurencję.

W całości wywiad przeczytacie tutaj

Nico Rosberg: Mam nadzieje, że czołowy zespół da Robertowi szanse

Aktualizacja: 07.02.2017 godzina 13:20

“Mam nadzieje, że czołowy zespół da Robertowi szanse. Wspaniale byłoby to zobaczyć!. Z pewnością byłby szybki od razu, jak zawsze!” – napisał na twiterze Mistrz Świata F1 Nico Rosberg

IMG_20170207_132346_432

Matteo Bobbi o Kubicy: “Marzenia się spełniają”

Aktualizacja: 08.02.2017 godzina 7:20

“O tak! Byłoby naprawdę miło zobaczyć Cię w F1, Robert! Czasem myślę, że marzenia się spełniają!” – pisze pod wypowiedzią Nico Rosberga Matteo Bobbi, komentator Sky Sports F1 i zmiennik Roberta Kubicy w wyścigu 6h di Roma 2016.

Matteo Bobbi Nico Rosberg Robert Kubica

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Wojtki
o 16:44

Udostępnij:

error: Content is protected !!