^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 2 Luty 2017

Robert Kubica w WEC – LMP1 z ByKolles w sezonie 2017 !

Dziś 2 lutego, na konferencji prasowej World Endurance Championship (WEC), 24 Hours of Le Mans oraz European Le Mans Series (ELMS) w Paryżu poznaliśmy szczegóły dotyczące sezonu 2017. Najbardziej cieszy fakt, że wiemy dzięki niej jakie plany ma Robert Kubica, który wraca do wyścigów na najwyższym poziomie wraz z zespołem ByKolles Racing.

Kubica: "Z pewnością" zainteresowany serią WEC jako przyszłą drogę jego kariery.

ByKOLLES Racing zakontraktowało Roberta Kubica i Olivera Webb na sezon 2017 Endurance.

ByKOLLES Racing wystartuje w sezonie 2017 World Endurance Championship (WEC)  z dobrze znanym kierowcą. Były kierowca Formuły 1 Robert Kubica (32/POL) będzie prowadził CLMP1/01 Nismo razem z brytyjczykiem Oliverem Webb (25). Trzeci kierowca startujący w wyścigach FIA WEC, włączając Le Mans 24h 2017, zostanie ogłoszony na późniejszym etapie. Oliver Webb znany jest prywatnemu zespołowi LMP1 team ByKOLLES Racing ze swojego zaangażowania w minionym sezonie. Po wielu dobrych rezultatach w Formule 1 i kilku latach w rajdach, Robert Kubica powraca do ścigania na torze i zadebiutuje w Le Mans w czerwcu.

Robert Kubica - WEC Rookie Test 2016 - 08

fot. Andrew Hall

“Po czasie spędzonym w rajdach szukałem czegoś co zbliży mnie jak najbardziej do F1. Dokładnie to odnalazłem w LMP1”. – mówi Robert Kubica. “Pod koniec ostatniego sezonu WEC miałem okazje pokonać pierwsze kółka za kierownicą CLMP1/01. Bardzo szybko poczułem się komfortowo w samochodzie i byłem w stanie rozwijać swoje tempo. Jestem pewien, że będę w stanie wraz z nabywaniem doświadczenia podnosić poziom występów. Aktualnie myślę o Prologu na Monzie i starcie sezonu w Silverstone. Profesjonalny zespół ByKolles Racing będzie kontynuował wprowadzanie udoskonaleń w samochodzie podczas sezonu. Jestem szczęśliwy z bycia tego częścia.  WEC to ściganie na torze jakie znane jest mi z czasów w Formule 1. Wyjątkiem jest Le Mans. Słyszałem wiele dobrego o tych zawodach w Sarthe. Jestem podekscytowany moim pierwszym startem  w wyścigu 24h.” – zakończył Kubica 

“Jestem szczęśliwy, że mogę ponownie wziąć udział w FIA WEC w kategorii LMP1, razem z ekipą Bykolles i legendą F1 Robertem Kubicą”, wyjaśnia Oliver Webb. “Świetnie, że mamy silnik Nismo w naszym samochodzie od teraz. Wygląda na to, że w roku 2018 będzie dobrze a rywalizacja intensywna. W tym sezonie dla zespołów prywatnych pole do popisu jest skromne ale wykorzystamy sezon do zoptymalizowania naszego samochodu i silnika oraz poprawiania osiągów na wielu płaszczyznach. Fantastycznie jest móc brać udział w Le Mans ponownie, u boku Roberta Kubicy – moje marzenie się spełnia”

Wraz z zaangażowaniem Roberta Kubicy i Olivera Webb, oraz zmianą silnika na Nismo, zademonstrowaliśmy nasze ambicje, skomentował Boris Bermes, By KOLLES Racing Head of Operations. “Z doświadczeniem i imponującą prędkością, Robert z pewnością będzie w stanie dać nam znaczną energię. W dodatku, polegamy na Oliverze który stał się częścią zespołu i dobrze współpracuje z Robertem. Myślimy o pracy rozwojowej i znacznym podnoszeniu tempa. Postępując w ten sposób nigdy nie stracimy duszy ścigania. Nawet bez właściwej rywalizacji w kategorii, dla nas będzie tylko jedna rzecz: Pełna prędkość ponad ostateczny wynik ! Wkrótce ogłosimy trzeciego kierowcę.”

Transmisja z konferencji rozpoczęła się o godzinie 16:00 i można ją było śledzić na żywo za pośrednictwem m.in Youtube.com oraz Facebook.com.

Kalendarz WEC 2017
image1


16464872_1124930350967826_2444299994488897536_n


Konferencja prasowa na żywo (Live)

 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 17:34

Udostępnij: