^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 7 czerwca 2017

Kubica po testach F1: To był dla mnie bardzo ważny dzień

Po wczorajszych testach Renault E20, podczas których Robert Kubica po raz pierwszy od sześciu lat usiadł za kierownicą samochodu F1, przyszedł czas podsumowań i wniosków.

Robert Kubica F1 Renault E20 2017

Kubica mówi o swoich odczuciach po przejechaniu 115 okrążeń. Oczywiście, nie zabrakło też wypowiedzi dyrektora sportowego Renault Sport F1 – Alana Permanea.

Robert Kubica na swoją pierwszą jazdę w samochodzie F1 patrzy z mieszanymi uczuciami: “Mam mieszane uczucia, z jednej strony jestem dumny z tego, co dzisiaj osiągnąłem, ale jednocześnie widzę, co straciłem.” powiedział Polak i dodał: “To był dla mnie bardzo ważny dzień z emocjonalnego punktu widzenia. Długo nie było mnie w padoku, przeżywałem trudne czasy, ciężko pracowałem i jeszcze kilka lat temu czułem, że to niemożliwe.”

Kubica nie zapomniał też podziękować za możliwość przetestowania Renault E20: “To nie jest łatwe po sześciu latach, ale wiedziałem, że mógłbym dobrze wykonać tą pracę i być zadowolonym. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy mi to umożliwili. Mam nadzieję, że dla wszystkich to był dobry dzień i że mogli może dostrzec we mnie coś z mojego starego “ja” z 2010 roku. Doceniam tę okazję, Renault umożliwiło mi już pierwszy test w 2005” mówi Robert i podsumowuje: “Nie wiem, co przyniesie przyszłość, ale wiem jedno – po przygotowaniach, które trwały ponad rok miałem dobre tempo w trudnych warunkach.”

Bardzo zadowolonym z testów wydaje się być także Alan Permane.

“Dzień poszedł gładko. Dobrze było zobaczyć Roberta znowu w samochodzie F1.” powiedział dyrektor sportowy Renault i zauważył: Robert trochę się zmienił, stał się bardziej dojrzały i nie naciskał tak pytając o każdy szczegół ustawień. Jego komentarze i ocena sprawiły, że poczuliśmy się, jakby się cofnął czas. Nie jest łatwo wsiąść po sześciu latach do samochodu F1, ale mu się to znakomicie udało.”

Permane poruszył też kwestię ewentualnych dalszych testów: “To było jednorazowe wydarzenie dla Roberta. Jego czas w Renault skończył się tak nagle, a przewidywaliśmy z nim świetną przyszłość. Zespół testował w Walencji z Sergeyem Sirotkinem, a więc była to idealna okazja, zeby zaoferować Robertowi w tym dniu samochód i w ten sposób pomóc mu w powrocie do zdrowia.”

Galeria zdjęć

 Źródło: Renault Sport F1

Aktualizacja 08.06

Ciągle jeszcze napływają szczegóły testów i ciepłe słowa pod adresem Roberta Kubicy. W Przeglądzie Sportowym możemy dzisiaj przeczytać:

“Gdy po niemal dwóch dniach spędzonych razem na torze i całym dniu jazd Robert Kubica żegnał się z mechanikami i inżynierami Renault, ci żegnali go brawami. To nie jest zwyczajowa procedura, a personelu ekipy wyścigowej nie stanowią ludzie, którzy silą się na kurtuazje. Mimo wielkiego doświadczenia w branży – bo który to już ważny test z obiecującym kierowcą przyszło im obsługiwać – we wtorek na torze Walencja zobaczyli coś wyjątkowego.”

“Do powrotu za kierownicę jednej z najbardziej ekstremalnych maszyn świata był przygotowany doskonale. Było to widać w ogromnej pewności siebie, skupionym wzroku, rozmowach z inżynierami i mechanikami oraz – przede wszystkim na torze – gdzie zaprezentował bardzo równe i dobre tempo, choć musiał przy okazji ekspresowo poznawać specyfikę nowych dla siebie i trudnych w wyczuciu opon. Pokazała to absolutnie bezbłędna jazda i precyzyjne, fachowe uwagi, jakie przekazywał inżynierom na temat samochodu. Wszystko na morderczym dystansie 115 okrążeń, na krętym torze i w palącym upale.”

Całość do przeczytania tutaj

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: ArtNr4
o 13:45

Udostępnij:

error: Content is protected !!