^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 5 Lipiec 2017

Kubica w F1 : Szanse 80 – 90% – Ferrari w grze o kontrakt z Polakiem w 2018?

Festiwal szybkości w Goodwood był na pozór tylko niewinną przejażdżką, ale oczy całego zgromadzonego tam środowiska były zwrócone na tego jedynego w swoim rodzaju, genialnego kierowcę i niezłomnego człowieka. W końcu wszyscy mieli dostęp do Roberta Kubicy i mogli się przekonać ile prawdy jest w jego historii, która na naszych oczach urasta do rangi legendy. Media rozpisały się o Robercie Kubicy po Goodwood Festival of Speed – “Dlaczego Ferrari powinno podpisać kontrakt z Kubicą” pisał Autosport. W rozmowie z AutoExpress Kubica ocenia swoje szanse na powrót do F1  “Jestem ogromnym realistą i twardo stąpam po ziemi, powiedziałbym że 80 lub 90 procent”. Natomiast BBC pisze o kolejnych testach Polaka z Renault, które mają rozwiać wątpliwości w kwestii powrotu Kubicy do F1.

Kubica F1 Szanse 80 - 90 - Renault czy Ferrari w 2018

Redaktor naczelny Autosport na Europę, Damien Smith, napisał dogłębną analizę sytuacji Roberta i opatrzył ją dość prowokującym tytułem “Dlaczego Ferrari powinno podpisać kontrakt z Kubicą.”

Renault zapewnia, że pomoc Robertowi Kubicy w powrocie do samochodu Formuły 1 była przysługą dla uwielbianego kierowcy. Kryje się za tym jednak coś więcej i Ferrari powinno to wykorzystać. Jeśli byłbyś szefem zespołu Renault Formula 1, czy dolewałbyś benzyny do ognia spekulacji, że kiedyś ciężko ranny Robert Kubica mógłby sensacyjnie powrócić do F1 wbrew wszystkim przeciwnościom? Nie, oczywiście, że nie.

Właśnie dlatego ostrożne rzucenie “koca gaśniczego” przez Cyrila Abiteboula w czasie GP w Baku powinno być traktowane z pewną rezerwą. Abiteboul nie powie, że Kubica jest całkowicie gotowy, aby ścigać się na najwyższym poziomie, ani że jest tak zadziwiająco szybki jak kiedyś – nawet jeśli jest.

A właśnie jest – przynajmniej według tych, którzy byli świadkami jego wyjątkowego testu w Walencji na początku czerwca za kierownicą Renault E20 z 2012r . Jeśli jest jakaś szansa, że Renault zaangażuje Kubicę na 2018 rok – co powinno nastąpić – Abiteboul nie byłby na tyle głupi, aby zdradzić cokolwiek w tej chwili.

Nie tylko stworzyłby niepotrzebną medialną burzę w środku trudnego sezonu, kiedy zespół stara się po cichu uporać z ożywieniem śpiącego giganta, ale również ostrzegłby swoich konkurentów przed niesamowitym wydarzeniem – nie tylko pod względem dobrego PR, ale, co ważniejsze, pod względem czystego potencjału, który Renault mogłoby zdobyć.

Głównym graczem wśród rywali, którzy powinni trzymać rękę na pulsie, jest Ferrari. Jeśli “wierzgający koń” [Ferrari] jeszcze nie interesuje się możliwościami Kubicy, to potrzebuje solidnego strzału ostrogami.

Właśnie teraz, właśnie tu, Ferrari powinno latać za Kubicą z kontraktem gotowym do podpisu, tak jak kiedyś, gdy w 2012 roku Polak miał jeździć w tym zespole razem z Fernando Alonso. Dlaczego? Ponieważ Kubica, kierowca, którego Alonso cenił najbardziej ze wszystkich rówieśników, jest wyjątkowy. I zauważcie, nie BYŁ wyjątkowy. Czas teraźniejszy jest tu celowy.

kubica alonso

Jeśli test 6 lipca na torze Ricardo Tormo w Walencji byłby tylko dobrym uczynkiem wobec bardzo lubianej i szanowanej postaci – tak jak wzruszające okrążenia toru Lausitzring Alexa Zanardiego w Indycar,  ledwie dwa lata po utracie nóg – Renault nie bałoby się udostępnić tego szerokiej publiczności.

Ale zespół tego nie zrobił. Ponieważ zamiast dobrego uczynku dla kierowcy, który prawie stracił prawą rękę w strasznym wypadku w Ronde di Andora Rally w 2011 roku, był to prawdziwy test. Zespół Renault oceniał możliwości Kubicy, podobnie jak robi to z każdym innym obiecującym talentem.

Czy test był tylko dla Roberta, żeby zaspokoić jego pragnienia i udowodnić sobie samemu, że ciągle sobie radzi w bolidzie F1? Nie, nic z tych rzeczy. Choć widać, jak silne więzy łączą ten zespół ze swoim byłym kierowcą, to jednak F1 nie rządzi się emocjami do tego stopnia.
Długie i krótkie przejazdy, symulacje kwalifikacji, stinty z dużą i małą ilością paliwa… w końcu imponujące 115 okrążeń w ciągu dnia, podczas którego poprawił czas rezerwowego kierowcy Sergieja Sirotkina…

Nic dziwnego, że mój kolega Anthony Rowlinson – jedyny dziennikarz, któremu pozwolono brać w tym udział i którego relację z tego dnia można przeczytać w sierpniowym numerze “F1 Racing” – jak szalony opowiadał o tym czego właśnie był świadkiem.
Był to z pewnością wyjątkowy dzień w życiu Roberta Kubicy. Co ważniejsze, był to potencjalnie wielki dzień w całej historii wyścigów Grand Prix.
Anthony opowiadał jak były dyrektor sportowy Renault, Alan Permane, który za nic na świecie nie opuściłby tego testu, wyjechał z Walencji przekonany, że Kubica powrócił w najbardziej kompletnym znaczeniu tego słowa.

Prawy nadgarstek może mieć swoje ograniczenia, ale z przerobioną kierownicą, która pozwala mu na zmianę biegów w górę i w dół lewą ręką, Robert po prostu jest w trybie “Gwiazdy Śmierci”: innymi słowy, w pełni uzbrojony i gotowy do działania.
Wyobraźcie sobie, co to może znaczyć dla F1. Człowiek na miarę mistrza świata, który wraca do grona dostępnych kierowców, niespodziewanie i właśnie wtedy, gdy może być najbardziej potrzebny.

Renault, które miało tyle życzliwości, a co ważniejsze – dobrego wyczucia, aby dać mu szansę w Walencji, powinno mieć pierwszeństwo w dostępie do talentu Roberta. Pomyślmy więc – jeśli Abiteboul jest tak bystry na jakiego wygląda, to ma już podpis Kubicy na jakiejś wstępnej umowie.
Jeśli jednak Renault zignoruje to, że Kubica jest dostępny, to Ferrari powinno włączyć się do gry.
Dlaczego? Zastanówmy się nad tym.

Poza zbiegiem okoliczności, bo Kubica niemal na pewno zostałby kierowcą Ferrari, gdyby nie wbił się w tą okropna barierkę w lutym 2011 r., Scuderia z pewnością bardzo potrzebuje topowego kierowcy żeby walczyć w następnym sezonie, nawet zakładając, że ​​Sebastian Vettel nie chce przejść do Mercedesa teraz gdy “Czerwoni” znów są szybcy.

Kimi Raikkonen, choć trudno to sobie wyobrazić, mógłby pozostać w zespole na piąty sezon swojej drugiej kariery, w której do tej pory nie wygrał wyścigu. W dodatku przegrywa 6:2 w kwalifikacjach z kolegą z zespołu i jest 80 punktów za nim po zaledwie ośmiu wyścigach. Ale wciąż jest szybki, czasami, ale nie to jest najważniejsze.

Kubica Renault

Jeśli mistrz z 2007 roku nie zacznie zaraz dorównywać w punktach Valtteriemu Bottasowi, to Ferrari straci tytuł mistrza konstruktorów w tym roku. Problem w tym,  że na jego miejsce wcale nie widać wielu pewniaków przynoszących punkty.

Mówi się, że Ferrari stawia na młodzież. Mówi się, że sam Sergio Marchionne (dyrektor generalny Fiat Chrysler Automobiles oraz Ferrari) ma na oku Antonio Giovinazziego, który pod nieobecność Wehrleina debiutował w Sauberze, natomiast szef zespołu Maurizio Arrivabene skłania się ku liderowi mistrzostw Formuły 2 Charlesowi Leclercowi. Tyle, że na tym etapie ich kariery, z pewnością byliby ryzykowni dla zespołu Ferrari, który znów jest w stanie walczyć o tytuły.

A co ze sprawdzonymi zwycięzcami? Maxa Verstappena i Daniela Ricciardo niewątpliwie trudno wykupić od Red Bulla, choć takie przejęcie byłoby niezłym wydarzeniem. Alonso? Tylko w snach. Choć wrócił do McLarena, to na pewno nie ma powrotu do Ferrari.
Carlos Sainz Jr to bardziej realistyczna propozycja i wydaje się mieć wszystko czego trzeba do zrobienia kolejnego kroku w karierze, ale od lat mówi się to samo o Nico Hulkenbergu i Romainie Grosjeanie, a Ferrari wciąż jest przekonane. Dla obu być może już za późno by wskoczyć do tego pociągu.

Po naświetleniu całego kontekstu wracamy więc do Kubicy. I co z nim?

Zrozumiałe, że Ferrari potrzebuje solidnego dowodu, że wciąż jest tym samym kierowcą, którego kiedyś chcieli mieć w zespole. I ten dowód powinni dostać. Zakładając, że Abiteboul nie związał go umową, Kubica powinien zostać jak najszybciej zaproszony do Fiorano na test F1 (Corsa Cliente), aby inżynierowie Ferrari mogli zobaczyć to, czego Permane i spółka byli już świadkami.

Być może trudno w to uwierzyć, ale dzięki temu testowi w Walencji to już dużo więcej niż tylko dywagacje i życzenia. Robert Kubica, po sześciu latach bólu i cierpienia, mógłby znów rozdawać karty w F1, co zawsze było mu pisane.


John McIlroy z AutoExpress miał przyjemność spotkać się z Robertem na sesję pytań i odpowiedzi – oto one:

Kiedy pojawiłeś się w garażu Renault, polscy fani krzyczeli: “Robert wracaj!”. Czy ich sen o pierwszym polskim mistrzu świata F1 jest wciąż żywy po tym wszystkim, co się wydarzyło dotychczas?”

Robert Kubica: „Wybiegamy zbytnio do przodu. I to bardzo. Najlepszym dniem dla mnie byłby taki, kiedy mógłbym prowadzić i czułbym że mogę jeździć dokładnie tak samo jak przed wypadkiem. To jest mój cel numer 1, który jak myślę, jest teraz osiągalny.”

A więc powiedz nam o Walencji. Zrobiłeś 115 okrążeń i była to kompletna symulacja całego weekendu GP F1?

Robert Kubica: „Tak. Wiedziałem nieco wcześniej o teście – może nie na sto procent, ale wiedziałem, że coś wisi w powietrzu, więc zacząłem się przygotowywać całkiem intensywnie. Próbowałem zrobić to najlepiej jak potrafię. Oczywiście, mam swoje ograniczenia. Muszę je kompensować lewą ręką, a więc muszę być w formie lepszej niż kiedykolwiek indziej. I jestem. Moja kondycja fizyczna nigdy nie była tak dobra jak teraz. Kosztowało mnie to sporo czasu, ale dziś stało się to czymś w rodzaju codziennej rutyny, co daje mi dobre samopoczucie na co dzień.”

kubica flaga

fot. Renault Sport F1

Wybrałeś Walencję dlatego, że to dość kręty tor?

Robert Kubica: „Przed testem zostałem zapytany, na jakim torze chciałbym pojechać. Powiedziałem, że nie mam żadnych preferencji. Gdzieś mogłoby być jeszcze trudniej, ale proszę bardzo… Nie mam nic do ukrycia, ponieważ przede wszystkim była to możliwość zobaczenia na jakim jestem poziomie i jak dobrze mogę wykonywać tą pracę – oraz jak będę się czuł.

Walencja jest całkiem płaskim torem, więc oscylację energii z dołu samochodu nie są tak duże dla pleców, ale ciągle jest to tor dość kręty i nie ma za dużo prostych. To tor całkiem wymagający fizycznie – nie aż tak jak niektóre inne, to prawda, ale jest na nim dużo pracy. Co więcej, mieliśmy ekstremalnie gorącą pogodę – temperatura asfaltu wynosiła 60 stopni. A więc to nie był łatwy dzień dla zarządzania oponami i tak dalej. Ale było fajnie. Muszę przyznać, że to był jeden z najlepszych dni w moim życiu.”

Więc jak teraz wygląda sytuacja?

Robert Kubica: „Moim pierwszym celem było zobaczyć czy wciąż jestem w stanie to robić. To mniej więcej zostało osiągnięte. Po drugie, realistycznie mówiąc, podnoszenie poprzeczki powoli i krok po kroku. F1 to trudna dyscyplina, a ja byłem długi czas z dala od ścigania. Myślę, że większość znaków zapytania, które miałem, to przeszłość i czuję się z tym bardzo dobrze. Właściwie była to dla mnie ogromna ulga ponieważ ten test był czymś w rodzaju „tak, mogę to robić” albo „nie, drzwi do F1 są dla mnie już na zawsze zamknięte.”

Stawka była aż tak wysoka?

Robert Kubica: „Dla mnie osobiście tak. Wiem, że to wygląda dziwnie, bo nie byłem tam długi czas i siedziałem cicho, ale nigdy nie powiedziałem, że nie wrócę. Ponieważ wiedziałem, że mam szansę. Zawsze powtarzałem, że to będzie trudne. Ale Walencja w istocie pokazała, że nie jest to aż tak wymagające jak sądziłem. Jest to bardziej możliwe niż kiedykolwiek zakładałem. To dobre uczucie i jestem szczęśliwy, że ukończyłem ten dzień.
Ponadto jako człowiek widzę, że niekoniecznie wszystko jest skończone. Jeśli będę miał telefon, nie będę musiał myśleć o tym albo mówić „hmmm, może jednak nie będę w stanie”. Odpowiem: „Tak, jestem do tego zdolny. Zróbmy to.”

Robert Kubica Goodwood Renault F1

A więc czekasz na telefon?

Robert Kubica: „To może brzmieć dziwnie, ale nie jestem 18-letnim żółtodziobem, który chce się dostać do F1 za wszelką cenę. Chcę być w F1 jeśli będę w stu procentach pewny, że jestem w stanie to robić. To jest mój cel i chcę go osiągnąć. Dla mnie jest jeszcze kilka kroków do wykonania i zobaczę jak temu podołam i zareaguję. Ale kiedy 80% twoich wątpliwości zostaje wyjaśnionych w ciągu jednego dnia, daje ci to fantastyczne uczucie. Właśnie to wydarzyło się w Walencji.  Byłem zszokowany mówiąc szczerze. To było naprawdę, naprawdę imponujące uczuciowo. Nie mówię o tempie – kilka dziesiątych w tą czy w tamtą – ale uczucie i wrażenia jakie miałem były mówiąc wprost – niesamowite.”

A więc jaki jest kolejny krok – następny test?

Robert Kubica: „Na pewno. Nie mogę od razu przejść do ścigania się w F1. Nie zrobiłbym tego, bo to byłoby szalone. Jeśli ktoś by do mnie zadzwonił i zapytał, czy chcę się ścigać w następny weekend, nie zrobiłbym tego. Nie dlatego, że nie czuję, że mógłbym to zrobić – po prostu nie chcę się spieszyć. To byłoby trudne powiedzieć „nie”, ale po wypadku wiele pracowałem nad moim komfortem mentalnym, nad psychiczną stroną, a ostatnie miesiące były dla mnie najszczęśliwszymi z tych ostatnich sześciu lat. A więc chciałbym pozwolić im trwać tak długo jak to możliwe, a zbyt szybkie przejście niosłoby za sobą wysokie ryzyko, że sprawy mogą pójść źle.

Jeśli zapytałbyś mnie kiedyś jak realistycznie myślałem o szansach powrotu do F1, to umieściłbym siebie w przedziale 10%, maksymalnie 20 procent. Ponieważ zegar tyka, a starzejemy się. F1 toczy się tak szybko, że niektórzy zapominają – nie wszyscy, ale niektórzy.”

Więc przedtem było to 10 lub 20 procent. Jak wygląda to teraz?

Robert Kubica: „Ponieważ jestem ogromnym realistą i twardo stąpam po ziemi, powiedziałbym że 80 lub 90 procent”.

To ogromny postęp!

Robert Kubica: „Tak, to prawda. Ale stawiasz sobie znaki zapytania opierając się na tym co wiesz o sobie i swoim ciele, i jeśli zapytałbyś mnie jak mają się te moje znaki zapytania nawet po pierwszym wyjeździe w Walencji, to one znikały, znikały, znikały i znikały. Wtedy stało się to dla mnie znacznie prostsze niż myślałem. To daje ci pewność siebie i umieszcza cię na kompletnie innym poziomie – na takim, że próbujesz lepiej wyczuć samochód i jechać coraz szybciej. Kiedy miałem komfort, albo inaczej, kiedy problemy z ograniczeniami przestały istnieć po trzech okrążeniach, mogłem się skoncentrować się próbie powrotu do właściwego rytmu. Jestem zaskoczony jakie to uczucie: czuję się tak, jakbym nie jeździł miesiąc, a nie sześć lat.”


BBC : “Kubicę czekają kolejny testy”

Dziennikarz motoryzacyjny BBC Andrew Benson nie ma wątpliwości “Kubicę czekają kolejny testy. On i zespół chcą sprawdzić, czy Kubica może wrócić do Formuły 1”. Jak podaje BBC, krakowianin prowadzący podczas testów w Walencji Renault E20 z 2012 roku był szybszy od trzeciego kierowcy Renault Siergieya Sirotkina. Natomiast w symulatorze Polak uzyskiwał czasy, podobne do etatowego kierowcy Renault Nico Hulkenberga. Renault kolejnymi testami, chce rozwiać wszelkie wątpliwości, które budzi kontuzjowana prawa ręka.


Podsumowanie Goodwood Festival of Speed – Wywiady i Onboard z przejazdu

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Greg_OR
o 05:35

Udostępnij:

 • Przenieśmy się do nowego wpisu i tam sobie jeszcze pogadajmy :)

 • 10:50 Robert odpowiada na moje pytanie, zadane oczywiście w imieniu klubu i naszego fb – po to żebyście wiedzieli i byli pewni :)

  • Lorek

   Co było za pytanie , bo ja tak od 12min .

 • Dora

  Robert jest NIESAMOWITY !!!

  “Lepiej jest robić po cichu i mieć satysfakcje.”

 • Super się Go słuchało :-)

 • Po godzinie na FB –
  Wyświetlenia: 87 tys.
  2,8 tys. polubień3,9 tys. komentarzy520 udostępnień

 • Roman Czarujący

  Symulator jakiego zespołu znajduje się we Włoszech?? Do którego Robert ma w miarę niedaleko?

  • terry84

   dallara

  • Pit

   Dallara

   • KrisTO

    tylko ?

    • Andrzej Onichimiuk

     Ferrari i Toro Rosso

     • gucior1985 .

      Ferrari….:)))))

     • KrisTO

      brawo… więc w czacie nie chciał powiedzieć Dallara , który medialnie gdzieś tam się przewija , to może być inny

     • Pit

      Symulator firmy, ktora buduje nadwozia i samochody do wyscigow. Raczej chodzi o Dallare.

    • Pit

     Jw. ;)

     • Dallara na sto procent ,a może i coś więcej.

  • Andrzej Onichimiuk

   Toro Rosso, Robert ma ze 100km do nich.

   • Pit

    Oooo, ale mowil cos o producencie samochodow czy cos takiego.

 • Olimp Sport Nutrition · ” Jesteście wspaniali! Takie zainteresowanie przerosło chyba Facebooka “

 • Sam

  “..na pierwszy raz to by było na tyle ” RK D

  • Czekamy na kolejny :-)

 • Tyle wiemy ile potrzeba Nam wiedzieć :)…..reszta wkrótce :D

  • Będzie Nam dozowane :-)

   • Dokładnie, w zależności od rozwoju sytuacji z Robertem ale i wokół Roberta czyli F1

  • ShadowM3

   Wiemy że jest bardzo zajęty.

  • Akslugor

   Dokładnie :)

   • Bolidy i kolarstwo – tak teraz ma :)

 • terry84

  to gdzie Robert jutro z Rosbergiem? Jakis Rower ?

  • gucior1985 .

   testy mercedesa…

   • Andrzej Onichimiuk

    Wątpię, żeby Rosberg wybierał się na testy bolidy sprzed kilku lat Może zobaczą się w Brackley, może w Stuttgarcie…

    • A może na ……wódeczce :P

     • Andrzej Onichimiuk

      trzeba było spytać na czacie, czy Robert nadal nie lubi alkoholu :)

     • Akslugor

      Na polskiej kawie koło Monako, jak to miało miejsce z Kwiatkiem ;)

     • db

      hehe

  • LukeSiano

   Może poker ;)

 • kingpiotrek

  Ewa niżej już wstawiła zapis całego czatu.
  Robert pytał czy już na dżem truskawkowy może przyjechać:-)

 • Pit

  3,5 tys komentarzy :D Reklama dla Olimpu jak cholera.

  • czy to dużo?

   • Pit

    Liczac, ze kazdy ma srednio po 400 znajomych na fb a czasami i wiecej to zasieg jest z 5 mln pewnie.

   • terry84

    napisali,ze liczba przerosla ich oczekiwania

    • nie wiem co o tym myslec.

  • Asia

   Ale na czacie do 6 tys. ludzi było :)

 • jaceks653

  Ale nas Robert teraz rozpieszcza. Dobrze ze w pracy mogłem obejrzeć

 • Marrally

  Jest grane i nie moze mowic ot tyle spodziewamy sie testu i jak najszybszego powrotu do scigania

 • DT

  Jest jakiś porządek obrad? Z tego co widziałem poleciała lawina pytań –
  jak to kontrolować???

 • Akslugor
 • terry84

  5900 online chyba bedzie kolejna rata na nastepne testy ;)

 • Maciek

  Ok, koniec, znaczy – wiemy, że nic nie wiemy :))

  • Lorek

   Nie spodziewałem się , że nam Robert coś więcej wyjawi , nie teraz

 • Kacper Parol

  udało mi się przebić z superlicencją :)

  • LukeSiano

   I co Robert odpowiedział, bo musiałem najwidoczniej odejść od kompa?

   • Że super licencja to żaden problem.

   • Że jak będzie potrzebna, nie będzie problemu.

    • Andrzej Onichimiuk

     Jak będzie potrzeba, to się wsiądzie w samochód i te kilometry wyjeździ :)

   • jaceks653

    Że superlicencja to nie problem

 • Fajnie ,że są w planach kolejne takie spotkania z Robertem ,super.

 • KrisTO

  71 tys ….to już zawiesiło się na cacy

  • Tobi

   W pewnym momencie było 5500

  • Lorek

   Nie wiem ale na górze pokazywalo mi ponad 5 ,to to ?

  • Marrally

   5800

  • Pit

   U mnie bylo ponad 6 tys jak padl ;)

 • Akslugor

  Zawiesza się transmisja :(

 • gucior1985 .

  już jest:)

 • Roman Czarujący
 • Kuźwa padło :(

 • Maciek

  ale urwało

 • gucior1985 .

  i walnęło…:/

  • Andrzej Onichimiuk

   … mać…

 • gucior1985 .

  Robert jesteś mistrzem i wzorem do naśladowania, czapki z głów!!!

 • Andrzej Onichimiuk

  Zajebisty ten czat! :D

  • Andrzej Onichimiuk

   Zebrało mu się na szczerości :)

 • ”Wrócę do rajdów jak zostanę mistrzem F1 ”

 • onomatopejczyk

  Trzeba zorganizować z Robertem ustawkę szosową w Polsce;)))))

 • Pit

  Warto zapytac o managera ;)

 • mam nadzieję, że Maciek nagrywa – audio u mnie kurka brak :/

  • Pit

   Chat bedzie zapisany w calosci jak sie skonczy na stronie Olimpu ;)

 • terry84

  to gdzie Robert jutro z Rosbergiem?

 • KrisTO

  zapytałem się o bolidy z 2017 i Robert odpowiada …chyba było nas wielu pytających

  • Andrzej Onichimiuk

   No dobra, ale gdzie wpisuje się pytania????

   • Pit

    Musisz wejsc przez facebooka.

    • Andrzej Onichimiuk

     Na facebooku w ogóle mi się ten czat nie otwiera!!!

     • Andrzej Onichimiuk

      Działa w końcu….

     • z głosem?

     • Pit

      Musicie wejsc przez fb i klikac w okno tam dize widzicie Roberta az Wam wyskoczy.

     • Andrzej Onichimiuk

      Tak, z głosem. Próbowałes na innych przeglądarkach?

     • ok, mam.

     • Andrzej Onichimiuk

      Tylko że akurat właśnie stream padł…

 • nie mam głosu… jasna d..

 • Pit

  Musicie kliknac w to pole. Otworzyc chat.

 • terry84

  gdzie sie zadaje pytania?

 • Roman Czarujący
 • RKbeliever

  Jest Robert!

 • Hubert Pańtak

  Wchodźcie!

 • a poważnie…
  Gdyby ktoś zechciał w klubiku podziałać to admin@robertkubica-klubkibicow.pl

 • terry84

  jak to dziala ,gdzie trzeba wejsc?

 • oczek29

  Minęła 19:00 :)

 • Jacek Kubicar

  Ewkę trzeba by podpuścić

  • Akslugor

   Ja do tego nie nadaje się ;)

 • Pit

  Najlepiej miec nick Wierny fan Roberta ;) nie ujmujac Jackowi ;) odpowie na pewno.

 • KrisTO

  Cześć
  Pytań tysiące , ale wybrać to jedno …..ciężko ;-)

 • Pit

  Zeby nie bylo lipy myslcie szybko nad pytaniami :)

  • ZimnaMi

   Znając życie, to będzie tyle pytań, że na wszystkie nie odpowie.

   • ArtNr4

    Wybierze te, na które będzie mógł odpowiedzieć :D

    • ZimnaMi

     Albo tak odpowie, że się przez godzinę będziemy się drapać po głowie, a nie dojdziemy prawdy.

   • Jacek Kubicar

    Na kiedy i gdzie rezerwować bilety na samolot aby zdążyć z flagą klubową na testy

    • ArtNr4

     He he.. może byłby tak zaskoczony pytaniem, że by odpowiedział.. :))

    • KrisTO

     Jacek , spytaj się, kiedy i gdzie mam być gotowy do oklejania bolidu ? Już masz wprawę ;-)

  • Pit

   To nie takie latwe odpowiadac na pytania kiedy nie mozesz “mowic” ;) dlatego wazne sa dobre pytania.

   • ten co będzie klikał za Roberta po 10 min dostanie szału i będzie koniec.

 • Fajnie że na wesoło, dosyć miałem już tych nerwów i takich tam….

 • Asia

  Pytanie retoryczne ;)

 • Asia

  U mnie to samo :/

 • Pavlo

  Nie pamiętam czy ktoś Go pytał którym bolidem ewentualnie rajdówką jeździło mu się najprzyjemniej i dlaczego☺.

  • ZimnaMi

   O fajne. Zapytaj

 • As

  Czy planuje po zakończEniu kariery w F1 wrócic do WRC xd

 • czy zjadł miód co dostał.

  • Akslugor

   I czy wypił sok malinowy ;)

   • ShadowM3

    Czy ostatnio rozmawiał z Alonso.

   • :)

   • Asia

    O miód już był pytany ;) Zjadł i spytał czy więcej nie mamy ;)

    • mamy, w sobotę nowy, lipy nie ma :P

     • Pszczoły ścieły drzewo? ;)

     • Akacja się udała……lipa, krucho. Deszcze zniszczyły :(

     • ZimnaMi

      A patrz, u mnie w okolicy odwrotnie. Akacja null, ale może lipowego trochę będzie.

     • Hmm. Tak to już jest. Bilans na “0” ;-). Tata pszczelarz, z akcji zadowolony lipa do…..lipy :(

     • ZimnaMi

      U mnie teść.

     • :)…..mieliby o czym gadać, jak my :)

 • Póki co głoszenia parafialne:
  Klub K.R.K. przyjmie w swoje szeregi chętną osobą do pomocy ( pasjonat z miarę wolnym czasem)
  2 000 / 3 000 netto miesiąc.

  • Kacper Parol

   Hej, jak się skontaktować? W jakim charakterze?

   • W charakterze pomocy przy prowadzeniu klubu.
    Pieniążki wysyłasz na podane konto, idą na cele klubowe w całości.

    • Kacper Parol

     Delikatnie chyba nie zrozumiałem, czyli to jest po prostu pomoc w prowadzeniu klubu, social-mediów i innych, a pieniądze zostają w klubie?

     Bo pasjonat – check, umiejętności internetowe i w social-mediach – check, dużo wolnego czasu (wakacje) – check ;)

  • Jak taka pomoc by miała wygladać?

 • Pit
  • terry84

   Godzina 0 sie zbliża a ja nie mam pytań :/ Wszystkiego kurka jasne.

   • Pit

    Dziewczyna na fb napisala najlepiej “Robert czy to prawda, ze nie jesz masla i dlaczego? ” :) jakby ktos jeszcze nie mial pytania gotowego :)

 • NieJestemStad
  • Akslugor

   ;)

 • Wierny fan Roberta

  Zespoły rajdowe nie chcą w przyszłym roku rajdu polski…

 • Marrally
  • Pit

   Pcha kasa chlopaka, ale tez talent jakis musi miec, oby w dalszej karierze go nie zabraklo. Gratulacje dla niego.

   • Andrzej Onichimiuk

    Talent to ten chłopak ma, jeszcze będzie z niego pociecha, zobaczycie.

  • MACIEK

   DOBRZE MU ŻYCZĘ ALE W F1 BYŁ JEST I BĘDZIE TYLKO RK

   • Andrzej Onichimiuk

    To znaczy, że mu nie życzysz dobrze.

 • Robert Kubica studzi emocje o powrocie do F1. “Posuwamy się za daleko”
  http://eurosport.onet.pl/formula-1/robert-kubica-studzi-emocje-o-powrocie-do-f1-posuwamy-sie-za-daleko/l6ntxt

  • Posuwają się za daleko z tym Ferrari – apetyty rosną w miarę jedzenia, mi także, ale trzeba myśleć trzeźwo.
   Robert musi dojść z powrotem do formy wyścigowej, a na to potrzeba przede wszystkim jazdy, nie tylko testów.
   Niemniej jednak prawda jest taka jak w pogodzie – lipiec mimo, że zaczyna mi się urlop będzie ciepły choć nie do końca, w sierpniu jak wrócę do roboty mają już być upały :)

   • Oczywiście że nic na siłę ,Robert doskonale zdaje sobie sprawę z tego że to nie takie proste . “- Może to zabrzmieć dziwnie, ale nie jestem 18-letnim żółtodziobem, który chce się dostać do F1 za wszelką cenę. Chcę być w F1 tylko, jeśli będę na 100 procent pewny, że jestem w stanie wykonać robotę. Taki jest cel, który chciałbym osiągnąć. Przede mną jednak wciąż kolejne kroki i zobaczymy, jak zareaguję. “

    • Robert zagrał “Va banque ” chyba tak trochę z braku laku i zrozumienia, że te serie, których próbował na torze nie są takie super :)
     On najzwyczajniej w świecie nie chce dać D… jeśli wróci to tylko w wyśmienitej formie.
     Ale zrobi to, idę o zakład.

     • Jacek Kubicar

      A kto się z Tobą założy jak wszyscy myślą tak samo:)

     • Nie wiem, jakiś może Cravenciak się znajdzie.

     • :D

     • Zgadzam się ,jeżeli powrót to na 100 % ,jedyna i słuszna droga .

     • Sam

      Wszystkie serie są super ale zawsze jeszcze jest f1. … Kluczowe tu jest to “va bank” i to mnie urzekło najbardziej. W poprzednim życiu był samurajem

    • Sam

     Całe to zdrowo rozsądkowe gadanie wymaga tylko poziom f1 a prawda taka,że Robert już wie doskonale ,że spokojnie da radę i na tym polega to jego kontrolowane szaleństwo. Jak to lanie wody na ogień przez Cyrila a w międzyczasie pakują miliony i każdy możliwy czas by go posadzić w bolidzie

  • Zonder

   przecież to już było w wywiadze wczoraj, on się nie odwołuje do tego jaki szum się zrobił po publikacji Autosportu, tylko do pytania czy jest realne mistrzostwo w F1, Cezary trochę pojechał z tym nagłówkiem

   • Wierny fan Roberta

    Zresztą jak zwykle…

  • MACIEK

   STARE I DLA LESZCZY Z ONETU

   • To fajnie ;)))))))))

   • Pit

    :D

  • NieJestemStad

   Świadoma manipulacja CG. Coś czuje, że się ugadali, że będzie trochę gasił a trochę rozpalał itd. Teraz gruba maszyna PRowa nad tym wszystkim pracuje, pociąga za sznurki – reszta to trybiki.

 • Maciek
  • Sam

   Cyril kłamie a nikt go nie nazywa klamcą xD

 • Marrally

  Z innej beczki Hubert Ptaszek dzis 24 lata urodziny

 • Pit
  • Hornet
   • Pit

    ;) Robert jak to robisz, ze jestes takim przeKotem ;)

  • Maciek

   kurka, a ja bezfejsowy, można bedzie śledzić bez logowania?

   • Hornet

    Załóż fałszywe konto na tymczasowego maila i problem z głowy :) Szybko i skutecznie.

  • Pit

   Kto nie ma fb, a chce byc anonimowym: Zakladamy maila na portalu typu np. wp.pl onet.pl interia.pl etc. Nastepnie rejestrujemy sie na fb niekoniecznie na nasze autentyczne imie i nazwisko. Wchodzimy o 19 na chat, zadajemy pytania i ogladamy :)

   • Hornet

    Nawet nie trzeba maila zakładać ;) Wystarczy tymczasowy na 10 minut np. z takiej strony https://getnada.com/

 • Akslugor

  Witam Klubowiczów w nowym wpisie :)
  Wszystko co najlepsze zbliża się w przyśpieszonym tempie :) Forza Robert Kubica!!!
  Już niedługo koledzy ponownie spotkają się na torze :)
  https://www.instagram.com/p/BWDNzlUlDKA/?tagged=robertkubica

 • Charlie

  Jurek Krak i Jacek, pozdrowienia dla Was :D

  • Zdzicho Lorek

   Tylko Jurek i Jacek a gdzie dla reszty klubowiczów ? ;-)

  • Jacek Kubicar

   Hej Charlie :)

  • jurek krak

   :)

 • narturo

  Jestem bardzo ciekawy co Rowlinson napisał w F1 Racing….

 • WaWel Smoczek

  Dobra, to kiedy można spodziewać się tych testów, po Silverstone czy przed? Przeczuwam że będzie to hybryda, 2014 czy 2015? Jak myślicie?

  • cravenciak

   2015 na pewno nie.

   • WaWel Smoczek

    czyli silnik Mercedesa i smarowanie Petronas odpada, to już coś

  • NieJestemStad

   Ja myślę że, dalej 2012 albo najnowszy spec w formie dnia reklamowego (do 100km)

   • WaWel Smoczek

    100km, to będzie jakieś 25 okrążeń. Można coś już potestować wstępnie przed Hungaro.

    • NieJestemStad

     Pytanie tylko jak bardzo im zależy i na ile mogą sobie na to pozwolić, bo taki test można też na rozwój auta przeznaczyć. Oraz pytanie co chcą przetestować jeśli skręcanie to 2012 wystarczy, jeśli ogólnie przeciążenia i opony to najlepiej nowy spec.

     • WaWel Smoczek

      Wydaje mi się, że jeśli obecny spec to “reklamówkę” zrobią na Silverstone, zaraz po weekendzie GP. Mają 40 minut jazdy od bazy.

    • Pit

     Moga wziac tez 2 bolidy jesli bedzie w stanie ta sama ekipa ogarnac temat. 100 km to za malo na test moim zdaniem, ale lepsze niz nic.

 • NieJestemStad

  Przecież mówił, że zapytali go ale powiedział że nie ma preferencji. I oni wybrali. Fakt zapytali najpierw.

 • Charlie

  Piknie sie dzieje :D Doczekamy się…

 • ZimnaMi

  “Nie dlatego, że nie czuję, że mógłbym to zrobić – po prostu nie chcę się spieszyć.”

 • Wierny fan Roberta

  Może klub zorganizuje wspólny wyjazd w 2018 na wyścig? ;)

  • Pit

   Te testy na hungaro sa grupowe, ale czy otwarte dla publiki?

   • Wierny fan Roberta

    wątpię czy dla publiczności

    • terry84

     Testy w trakcie sezonu na silverstone w 2016 byly otwarte dla publiki wiec nie widze powodu dla ktorego na hungaro mialoby byc inaczej

     • terry84

      Potwierdzenie
      FORMULA 1 TEST DAYS IN HUNGARORING

      The Formula-1 test will be held on 1st and 2nd of August. Entrance is for FREE with every valid weekend or Sunday ticket for Formula 1 Pirelli Magyar Nagydíj 2017.

      Szykujcie flage :)))

     • Pit

      Zrzutka po 120 zl na paliwo, 4 osoby w aucie i mozna jechac ;) przy okazji zwiedzic Bugapeszt kto nie byl ;) ale poczekajmy z tym ;)

     • Xxx

      no i do tego 90EUR na bilecik na F1 więc już tak super nie wygląda

   • terry84

    te przedsezonowe chyba sa otwarte dla publiki ,ale te w trakcie to nie wiem

 • Jarecki

  czolem Klub !
  F1 mozliwa na 100 % ( z Robertem) !
  Forza Kubica !!!!

 • Kristo91
  • Hornet

   Piszą, że jak testy pod koniec lipca wypadną pozytywnie to pojawi się na sierpniowych testach na Hungaroring :)

   • Wierny fan Roberta

    :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) taki mam banan w pracy

  • NieJestemStad

   Ciekawe jakie jest ich źródło. Marca to raczej poważna marka…

 • cho-bot

  Ludzie, przecież to się dzieje jak w bajce. :)

  P.s Nic nie napiszę jednak, że trzeba się uszczypnąć, bo widziałam niżej, że ZiMi na ochotnika z obcęgami krąży. :D

  • Pit

   Potwierdzone info, zostalem juz brutalnie zaatakowany obcegami ;)

  • ZimnaMi

   Zwarta i gotowa. Obcęgi naostrzone i naoliwione ;D

  • db

   zeby sie tylko nic nie spier…… : ) bo za dobrze wszystko idzie.. oby testy wypadly pozytywnie i rozwialy te 10 – 20 % niepewnosci : )

 • Marrally
 • NieJestemStad
  • Kaczmar

   Ta miła Pani mówi na końcu: Well, lets keep on eyes on news for Kubica ….. into the car on Monza?!

 • ShadowM3

  Od 17:32 pełny onboard z przejazdu Roberta.
  https://youtu.be/ifb2PAeIwL8

  • ArtNr4

   Jest od rana we wpisie… warto czasem przeczytać :-)

 • Wierny fan Roberta

  Koszulka zamówiona!!! ale tak się teraz zastanawiam czy w 2018 będzie na pewno Renault :D https://uploads.disquscdn.com/images/23b6fba98be2d917816fd9a21e4da31706c867ac9788672df75d5995f5c16813.jpg

  • Maciek

   A jak bedzie w czerwonych barwach startował? :)

   • Wierny fan Roberta

    To się kupi nie będzie wyjścia :D

  • Zdzicho Lorek

   Napisz do Roberta ze nie ma wyjścia , ma być Renault , oferta nie do odrzucenia :))

 • Lady_D

  Po tylu miesiącach milczeni teraz mamy co chwilę nowe zdjęcia, filmiki, wywiady i informację :) Fajnie, że Robert bez zbędnego pośpiechu wytrwale dąży do celu, bo my również możemy dłużej cieszyć się tymi wspaniałymi chwilami :)
  Z powyższych wypowiedziach widać u Roberta dojrzałość i profesjonalim – nie chce robić nic na wariata, a spokojnie krok po kroku :)
  Dobry dzień :)

 • Pit

  https://www.youtube.com/watch?v=cRlyzc9cskA 2 minuta czy to Robert kreci spiny?

  • Nie…….Red Bull F1

  • Wierny fan Roberta

   to red bull…

 • Dora

  Ekskluzywny wywiad z Robertem ukazał się w Wielkiej Brytanii…
  Może @Ostry zakupił i przetłumaczy :)

  https://twitter.com/Rowlinson_F1/status/882505466043092992

 • Wierny fan Roberta

  Gdzie kupię koszulkę Renault F1 ? :)

 • kris

  Witam wszystkich,z tygodnia na tydzień robi się co raz bardziej gorąco.Trzymam kciuki za naszego Mistrza.

 • Zdzicho Lorek

  To jest nie do przyjęcia co niżej , wystarczy włożyć kij w mrowisko , ręce opadają :/

  • MP

   Kilka razy zwracałem uwagę, że na forum nie powinno być tematów politycznych, ale Tomek Kozioł ciągle przemycają jakieś wrzutki zupełnie bez sensu nie wiem dlaczego tak postępują ? prawdopodobnie jeden i drugi sympatyzują z KOD i alimenciarzem Kijowskim zbawiać Polskę chcą ma władza 4 lata niech działa po czterech latach zweryfikujemy te działania przy urnach.

   • ArtNr4

    Ostatnie ostrzezenie..

 • ShadowM3

  Niezalezna.pl też o Robercie napisała i była to główna wiadomość na tej stronie.
  http://m.niezalezna.pl/

  • Kozioł

   Błagam, nie przytaczajcie tutaj tego prawicowego ścieku.

   • Zonder

    zgadzam się

    • Pit

     Moze w koncu zacznie ktos kasowac komentarze odnoszace sie do pogladow politycznych. Pewni uzytkownicy troche przesadzaja i zapominaja do czego ta strona sluzy.

     • Tomasz

      Dlaczego, to jest zabawne jak ludzie by się pozabijali za polityków którzy mysla tylko o dopchaniu sie do koryta dzieki ich poparciu :)

     • Pit

      Do tego pewnie ustawili sobie jeszcze przy wodzie jak dzielimy sie poprarciem, wy bierzecie na zachod od wisly, my na wschod. Koledzy oni sie kloca do kamera, a siadaja pozniej pic razem wodke. Jednak prosze o dzialanie mod.

     • ZimnaMi

      Panowie, proszę. To strona o Robercie Kubicy.

   • MP

    Lepiej Lewacką Pedalską wyborczą czytać i TVN

   • MP

    Sam jesteś ściekiem Razem z TUSKAMI BREJZĄ I INNYM Ściekiem

   • MP

    niezalezna.pl
    tv republika
    tvp info
    do rzeczy
    wSieci

   • MP

    Uważam rze, Do rzeczy, W sieci, Gazeta polska, Nasz dziennik, Gość niedzielny, Rzeczypospolita.

  • Marrally

   Nie wiem dlaczego jest wzbudzane nie przytaczanie jakiejkolwiek wiadomości o Robercie ?
   Panowie poniżej nie obchodzi mnie i zapewne NAS TU WSZYSTKICH że przytacza to prawicowa gazeta tylko chodzi o sam fakt wiadomości a to właśnie tacy ludzie jak wy dzisiaj są odpowiedzialni za nastroje w polsce bo dzielicie kraj a nie zastanowiliście się przypadkiem nad takim pojęciem że w klubie ktoś może mieć prawicowe poglądy ale jednoczy go osoba Roberta?
   Panowie przywołuje do porządku tak jak w rozmowach biznesowych nie można poruszać polityki bo nie wiadomo jakie ma przekonania nasz interlokutor
   Proszę i błagam bo znów wywoła się “gównoburza” niepotrzebnie a miejcie w sobie odrobinę odpowiedzialności

   • MP

    Bardzo ładnie opisane w niezalezna.pl

 • Carpik

  Uwaga: Dzisiaj o 19:00 livechat z Robertem na: http://www.facebook.com/OlimpSportNutritionPL/

 • Będzie dobrze ale jeszcze kilka takich testów przed nami.
  Nie do pomyślenia jeszcze rok temu.
  Dobry!

  • Wierny fan Roberta

   Bry teraz aż miło iść do pracy i patrzeć na miny innych :)

   • zuza

    Tych co ironicznie mówili jak tam Kubica. U mnie też to było

    • Wierny fan Roberta

     Ci najmądrzejsi nadal mówią że jednak nie ale ja za to do nich się uśmiecham i bardziej ich to wkurza :D

     • Pit

      Ludzie nie lubia rozapalac w sobie nadziei, maja rozne doswiadczenia zyciowe, wydaje mi sie, ze jednak pomimo tego co mowia zycza Robertowi jak najlepiej. Edit. poza tzw. trollami internetowymi.

     • Jacek Kubicar

      Moją nadzieję rozpalił sam Robert i nigdy nie zgasła
      Nadzieję trzeba mieć zawsze

     • jurek krak

      Dokładnie :)

     • Zdzicho Lorek

      U mnie w pracy to samo, ci najmądrzejsi nie interesują się sportami motorowymi , a ” wiedzą ” najwięcej. I teksty typu jak dzisiaj Kubica ” wypadł” na rajdzie .

  • Zdzicho Lorek

   Rok temu to była masakra , wielka niewiadoma , dla mnie temat F1 był zamknięty

  • Ba, 0,5 roku temu :)

   • Pit

    0,7 ;)

    • Wierny fan Roberta

     O 0,5 lub 0,7 proszę pisac po 22 :P

  • MP

   nie do pomyślenia również dziś:(

   • Mówi się jak niewierny Tomasz….ale czas zmienić jak niewierny MP, kimkolwiek jesteś. To już kula śnieżna i tego nie da się zatrzymać :)

 • Wierny fan Roberta

  O Palmerze coś ucichło ;)

  • Pit

   Nie do konca skoro piszesz o nim xD Mamy Cie kolego :D dobra dosc tych zartow, za duzo radosci jak na jeden dzien, nie jestem przyzwyczajony ;)

   • Wierny fan Roberta

    oki już nie będę :D

 • Kaczmar

  Ktoś bardzo bliski Robertowi wrzucił takie coś 4 dni temu + tekst
  FOLLOW YOUR PASSION, BE PREPARED TO WORK
  HARD AND SACRIFICE , DO NOT BE AFRAID TO FALL,
  BE THE BEST VERSION OF YOURSELF EVERY SINGLE DAY❤️

  Należy zwrócić uwagę na nagłówek “in racing:”
  Celowo nie podaję źródła, pozdro! https://uploads.disquscdn.com/images/102cdeda8950f87dc4575acdac05ef3533f5e3b99815ddbb56b57a522093d8da.png

 • zuza

  Jak ja lubię takie dni, gdy czytam o Kubicy i uśmiecham się do ekranu. Piękny poranek. Witam

 • Zdzicho Lorek

  Ale się dzieje , nie było dnia żeby nie było o Robercie w mediach , piękna sprawa , ja pier…….. czuje się jak nastolatek a mam 45 wiosen :)))

  • Pit

   Nie chwal sie, ze jestes jeszcze taki mlody ;)

   • A co ja mam powiedzieć….

  • KrisTO

   Ja 43 i takie same odczucia …normalnie jak w bajce ☺

  • Ciekawe, kto odpowiada z PR? na pewno nie amator. Czyżby PR Renault?

 • Łukasz Stachyra

  Czołem Klubie :) Jeśli Roobert mówi że daje sobie szanse na powrót 80-90% to ja myślę, że to jest 100% :) :) Forza RK, Forza Klub :)

  • Zdzicho Lorek

   Jak sam Robert tak twierdzi to już jest zaklepane na” stówę ” :-)

 • JonSnow

  Onboard jest cudowny, co za widok. ROBERT KUBICA !!!

 • kingpiotrek

  Super post, dzięki za Waszą pracę,
  ale test był miesiąc temu, a nie jutro- mały błąd “Jeśli test 6 lipca na torze Ricardo Tormo”

  FORZA ROBERT!!! już blisko

 • Pit

  Test w lipcu, test na Wegrzech, piateczek na Monzy. Zobaczymy co z tych “plotek” potwierdzi sie.

  • Wierny fan Roberta

   to twoje plotki czy w necie ? ;)

   • Pit

    Luknij poprzedni wpis ;) ogolnie doniesienia przez media.

  • NieJestemStad

   Ja myślę, że jeśli zobaczymy go na Hungaro… to następny krok to nie będzie tylko FP1…
   Tak mi się wydaje, że już po przerwie wakacyjnej może być grubo, co innego tłumaczyłoby ten pośpiech…

   • Pit

    Podoba mi sie ta wersja z testem hybrydy w lipcu, a pozniej testy na Hungaro. Ma to sens, nie powiem.

    • NieJestemStad

     Byłoby ciekawie, tylko żeby testować hybryde w lipcu to musieliby dzień ‘reklamowy’ wykorzystać i mógłby przejechać tylko 100km i nie wiem na jakich oponach…

     • NieJestemStad

      Sprawdziłem, opony normalne by mógł testować na tych 100km. Moim zdaniem się opłaca ;)

      Dodatkowo grandepremio.com.br twierdzi, że potwierdziło plotkę o FP1 Monzy.

     • terry84

      Hybryde z przed 2 lat chyba mogą testować do woli.

     • NieJestemStad

      Chyba nie mają silnika (Mercedes) ;)

     • terry84

      No to może z 2014

     • NieJestemStad

      Wydaje mi się że w tym wypadku to już lepiej 2012 i dlatego tak robili wcześniej. Większe prędkości, szczególnie w zakrętach. Dodatkowo i tak nie przetestują nowych opon bo te są od tego sezonu, a to jest klucz.

     • Pit

      Zastanawia mnie skad biora opony do bolidow z 2012 r. lub starszych. Przeciez te opony maja okres uzytecznosci, produkowane sa pod zamowienie czy jak?

     • NieJestemStad

      No na pewno trudny do zdobycia towar ;)
      Było info, że podczas ostatnich testów po jednym komplecie z każdego rodzaju miał Robert i że gdyby miał więcej to jeszcze by się trochę poprawił…

     • terry84

      Warto z hybryda pojeździć nawet bez nowych opon, calkiem inne parametry,bolid inaczej przyspiesza,hamuje itd.
      Co zrobią dowiemy się wkrótce.

     • Pit

      Maja chyba jakis hybrydowy model na stanie?

   • Hubert Pańtak

    Obserwujemy sytuację gdzie Renault bardzo się śpieszy. Nie robili by tego wszystkiego tak szybko jeśli interesowałby ich 2018 rok.

 • Wierny fan Roberta

  Wcale mnie nie zdziwi jak po Ferrari zaraz inne zespoły będą walczyć o Roberta :) czołem klub !!!

  • Kozioł

   Pewnie tak, ale raczej po sezonie 2018. Robert znany jest z lojalności i zostanie w Renault na przyszły sezon, a oni raczej go nie odpuszczą.

   • Zdzicho Lorek

    Cały mizerny plan Alonso na panewkach spalił :)))
    Cześć KLUB

    • NieJestemStad

     Renault dla Alonso to żadna opcja na ten moment. Albo lepszy silnik w Mac albo za Kimiego albo Merc.
     Poza tym ten artykuł co krążył na wp pt ‘Alonso: Renault nie jest zainteresowane Kubicą’ to było grube nadużycie… On dokładnie powiedział, że niewiele wie w tej sprawie i czytał o tym…

     • Sam

      Alonso w Ferrari to raczej ostatnia z mozliwych opcji

     • narturo

      Alonso ponoć nie ma powrotu do Ferrari. Do Renault ponoć też….

    • Kozioł

     Jeżeli jest dostępny kierowca na podobnym poziomie i o wiele tańszy, to po co im Alonso? :)

     • Zdzicho Lorek

      Dokładnie , żeby po 2,3 wyścigach psioczył na nich :))

 • jurek krak

  “To co innym zajmuje 3 dni, ja opanowuję w 3 godziny”

 • Poldek Napora

  Cześć Klub :)

 • NieJestemStad

  http://en.f1i.com/news/272418-renault-not-forecasting-wins-2019.html
  Cyril:
  “Formula 1 is about people,”
  “If I sign someone today, I have to wait one to two years before I can use that talent, so it only has an impact on the 2020 car.”

  • ZimnaMi

   No, no, no. Robi się coraz ciekawiej.
   Cyryl, wiesz jakieś małe podium to i w 2018 może się zdarzyć, jak z właściwym podpiszesz.

  • Pit

   Jakby chcial powiedziec, ze kontrakt na 3 lata co mialoby sens w pewnym przypadku.. skoro juz jako pierwsi wyciagneli pomocna dlon i przelamali bariery.

 • tom

  Po wczorajszych wiadomościach obstawiam, że Robert wstępną umowę z “kimś” już podpisał i kolejny test ma tą umowę tylko dopiąć..

  Ale jaka jest treść umowy można spekulować :D

  • Kob86

   to wydaje sie dość prawdopodobne, a tym kimś pewnie jest Renault :)

  • ZimnaMi

   Spokojnie, małymi łyżeczkami, żebyśmy się nie udusili ze szczęścia.
   Przekonamy się wkrótce, czy szef Renaut jest sprytny i sobie zaklepał, czy nie
   Bry

   • O to,to…głos rozsądku wskazany. Brawo Ty :P

    • ZimnaMi

     Głosem rozsądku jest jak zwykle Robert, który szczegółowo ma wszystko zaplanowane i przemyślane, co widać z każdej jego wypowiedzi.
     Ja po prostu siedzę sobie spokojnie w fotelu i popijając lemoniadę czekam na dalszy rozwój zdarzeń :D

     • To zapraszam na kawę….świeżo palona :)

     • ZimnaMi

      Mniam :D

   • tom

    Ja nie pisałem o kontrakcie. Jeśli podpisywales kiedyś jakąś umowę inna niż zwykłą umowa o pracę to powinieneś wiedzieć co to jest wykorzystanie wizerunku itp. Robert Kubica to marka więc w tym przypadku potencjał wyścigowy i marketingowy w połączeniu z tym co przeszedł to nawet ogromny potencjał marketingowy, Renault to zespół fabryczny więc potężne pieniądze i nie wierzę że tam wszystko odbyło się na zasadzie umowy dżentelmenskiej i na zasadzie miłości bliźniego damy Ci samochód i się pobaw. Popatrzmy tylko na same filmiki udostępniane przez renault po testach, przecież to jest zaplanowane działanie PR. Za stary jestem na to żeby uwierzyć w to że ten zespół nie PRÓBOWAŁ się zabezpieczyć przed prawem pierwokupu Roberta gdyby się okazało że jest szybki jak przed wypadkiem I jest w stanie przejechać cały sezon (zakładając, że nie mają nikogo lepszego do drugiego fotela). Więc to miałem na myśli pisząc o jakiejś umowie przy czym nie mając na myśli tego kontraktu którego wszyscy byśmy sobie życzyli.

    • ZimnaMi

     Przecież wiem. I mam podobne przypuszczenia, co Ty. Też nie wierzę, że pozwoliliby mu się przejechać z dobroci serca. Widać, że specjaliści od PR pracują w pocie czoła. Dlatego napisałam, że “przekonamy się wkrótce”
     I jestem ona. Niestety bez potencjału marketingowego do podpisywania umów. A może na szczęście ;) pozdrawiam

 • RKbeliever

  Super ogarnięty wpis! I filmik, na którym człowiek z Renault pyta się publiczności czy chcą Roberta w Renault…
  Oh, it’s such a perfect day!
  I jeszcze pełno takich dni przed nami.
  Piękna bajka.

  • Dora

   To nie bajka, to się dzieje naprawdę na naszych oczach :) Trzymam kciuki za RK, żeby to do czego tak długo
   dążył, stało się faktem ! Witam Klub, pozdrawiam cieplutko :)

   Forza Kubica!!!

   • Bea

    Czesc:) widac ze caly swiat czekal na takie wiesci czytajac te wszystkie artykuly i komentarze
    niesamowite ciarki przechodza :)Juz nie moge sie doczekac 19 :)

 • NO2

  Dzień Dobry Klubie.
  A co tu dziś tak wesoło…? Stało się coś ?

  A tak na poważnie to już się zastanawiam jak to będzie po kolejnych testach kiedy wszytko nabierze rozpędu… :))))

  • Ja się zastanawiam co będzie się działo jak Robert stanie na starcie do swojego “pierwszego” GP :)

   • NO2

    Jak to co ? To co zawsze się działo kiedy startował. Zaciśnięte kciuki i serce w gardle… ;)

   • Jak tak się stanie w co nie wątpię, powstanie na 100% film. Bo inaczej tej historii nie da się opowiedzieć.

 • Czołem Klubowicze, ale się dzieje, cały świat motorsportu drży w posadach od szumu jaki mamy po testach Roberta oraz uczestnictwie w FOS.
  Wszyscy zadają sobie pytanie kto i kiedy oznajmi że podpisuje kontrakt z Robertem, od spekulacji aż boli głowa, jest super a będzie jeszcze lepiej :-)
  FORZA KUBICA!!!!!!!!
  PS. Czekolady obiecanej od Prezesa raczej nie wygram bo zdjęcia Roberta z treningu rowerowego nie znalazłem :-(((

 • Ka_Roll

  Jeszcze tego lata, jeszcze tego lata Robert bedzie Mistrzem Świata! ;)

  • Jacek Kubicar

   Robert już jest Mistrzem Świata!

 • Believe

  Dnień doberek klub. Jest dobrze, jest bardzo dobrze :) To na co tak długo czekaliśmy, marzyliśmy, powoli staje się faktem, o ile już się nie stało. Coś pięknego. Trzymamy kciuki za naszego mistrza. Uda się! Forza RK! Forza Klub!

 • jurek krak

  Cześć
  F1 Nadal Możliwa :) z R.K )

  • Jacek Kubicar

   Jak najbardziej Jureczku:) Witaj!
   Cześć Klub!
   Forza Kubica!!!

   • jurek krak

    Witaj Jacku :)
    Doczekaliśmy się!!!
    Forza Kubica !!!

   • Witaj Jacku, miłego dnia życzę :-)

  • :-)))

  • ZimnaMi

   szach i mat :D

  • Hubert Pańtak

   Wielki dzień nadchodzi!