^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 3 lipca 2017

Robert Kubica : To nie koniec tematu F1 – może coś nadejdzie.

Robert Kubica bez wątpienia był jedną z największych gwiazd Goodwood Festival of Speed 2017.  “Świetne uczucie. Jedno z najlepszych jakie miałem w ostatnich kilku latach” – podsumował swój udział w Goodwood nasz kierowca. Polak o swojej przyszłości mówi “Nie ma jakiegoś realnego następnego kroku. Może coś nadejdzie […]”

Kubica f1

fot. Renault Sport F1

Kubica o Goodwood

“To było fantastyczne doświadczenie. Słyszałem wiele dobrego o tym festiwalu. Wielką przyjemnością było dla mnie uczestniczenie w tym evencie. Niesamowite wydarzenie, bardzo przyjemne. Mam nadzieję, że fanom podobało się tak bardzo jak mi.” – dodał Kubica

Robert Kubica zapytany o zachowanie Sebastiana Vettela podczas incydentu z Lewisem Hamiltonem w Baku powiedział:

“Osobiście uważam, że Seb zareagował nieco za impulsywnie, trochę przesadził. Ale takie rzeczy się zdarzają. Po wyścigu pewnie nie był zadowolony z tego co się stało. Czasem trudno jest się do tego przyznać, ale jestem pewien, że jest na tyle inteligentnym człowiekiem, że zda sobie sprawę z tego, że to poszło za daleko. To część wyścigowego świata. Gdy walka robi się zacięta i ostra, ważne jest, by utrzymać nerwy na wodzy i skoncentrować się na tym, co się robi. Gdy walczysz jednak o mistrzostwo świata, trzymanie wszystkiego pod kontrolą nie jest łatwe.” – zakończył Robert

Polak w rozmowie z organizatorem przyznał, że kwestia powrotu do F1 jest otwarta.

“Dopóki nie powiem, że to koniec, to nie będzie koniec.” – powiedział Robert Kubica, po czym dodał: “Nie robię tego dla medialnego show.”

Przyszłość – Może coś nadejdzie

“Nie ma jakiegoś realnego następnego kroku” – powiedział Robert  “Może coś nadejdzie, ale jedna rzecz jest dobra, że ​​wiem, że radzę sobie całkiem dobrze po jednym dniu testów, więc mam nadzieję, że mogę dać z siebie jeszcze więcej i mówiąc szczerze – to jest dobre uczucie.”

“Nie spodziewałem się, że od razu tak dobrze sobie poradzę, a to daje mi – nie pewność siebie, bo jako kierowca wiedziałem, że umiejętności mam – ale to daje mi ulgę, ponieważ mogę wykonać swoją pracę fizycznie. Wciąż wiem, że jest przede mną długa droga i muszę robić krok po kroku, ale jeśli będę miał okazję, postaram się jak najlepiej. Jeśli nie, będę szukać czegoś innego.”

“Długo byłem daleko od toru i w ciągu ostatnich 18 miesięcy nie jeździłem regularnie – były pojedyncze wyścigi w różnych kategoriach i próby znalezienia sobie miejsca.”

“Kiedy wsiadasz do bolidu F1 i po jednym okrążeniu widzisz, że jest tempo, to są to niezwykłe emocje, których tak bardzo mi brakuje, ale prawdopodobnie moim największym problemem w ostatnich latach było to, że miałem różne dobre oferty, ale czekałem właśnie na tą.” – dodaje Kubica

“Dobrze, że tak się wszystko potoczyło i cieszę się z tego co się dzieje, a naprawdę przeszedłem trudne dni, muszę się cieszyć, bo jeszcze cztery, czy pięć miesięcy temu nie wierzyłem, że mogę być w takiej dyspozycji. Dla mnie to jest coś wielkiego.” – zakończył krakowianin.

Macie pytanie do Kubicy? 5 Lipca będzie okazja!

W środę 5 lipca o 19:00 mega okazja na zadanie pytania Robertowi podczas transmisji online sponsora Olimp Sport Nutrition!

Szczepaniak : Być może ponownie zobaczymy Roberta w F1

Bardzo ciekawej wypowiedzi udzielił Maciek Szczepaniak, który wielokrotnie wspominał, że nadal jest w stałym kontakcie z Robertem. Szczepaniak uważa, że szczęście, którego brakło w WRC powróci w bolidzie jednomiejscowym.

„W motorsporcie przez te 20 lat nauczyłem się tego, że oprócz talentu trzeba mieć jeszcze dużo szczęścia i być w dobrym miejscu i czasie. Robert ma bezapelacyjnie talent, jednak nie trafił z miejscem i czasem (w WRC). Być może ułoży się to dla niego na plus i ponownie zobaczymy go w F1, o czym marzy” – powiedział Maciek Szczepaniak podczas rozgrywanego w miniony weekend Rajdu Polski

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 18:36

Udostępnij:

error: Content is protected !!