^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 13 Lipiec 2017

Robert Kubica : Powrót do F1 z fizycznego punktu widzenia nie jest problemem

Robert Kubica w rozmowie z L’Equipe po testach na torze Paul Ricard przekonuje, że nie ma pod względem fizycznym problemów z jazdą bolidem F1.  Za sterami Renault E20 z 2012 Polak pokonał we Francji  500km i czeka na kolejny krok, którym niemal pewne są testy na Węgrzech.

Robert Kubica testy Paul Ricard -10

fot. Richard Martin

“Konieczne jest robienie tego krok po kroku” – powiedział Robert Kubica dziennikarzowi L’Equipe.

“Przeszedłem długą drogę. Nie zapominaj o tym. Jednak wątpliwości co do moich możliwości zniknęły po tych dwóch testach. Nie obawiam się już, że nie jestem na (wysokim) poziomie, ale przede mną pozostaje jeszcze długa droga.”

Na pytanie, czy może pokonywać ciasne zakręty i czy ma wystarczająco dużo siły w prawym ramieniu i dłoni Robert odpowiedział, że jego lewa ręka jest w stanie kompensować niedociągnięcia prawej oraz, że fizyczne ograniczenia nie mają wpływu na jego jazdę.

“Robię wszystko, żeby zwiększyć swoje szanse, ale nie wiem, co wydarzy się w przyszłości. Nie chcę wracać po nic. Chcę wrócić na najwyższym poziomie.” powiedział Kubica i dodał “Nie prowadziłem jeszcze aktualnego bolidu, nie mógłbym być gotowy na Silverstone. Potrzebne by mi były dwa dni testów w aktualnym bolidzie. To zwiększyłoby moje szanse o 1000%.”

Warto w tym miejscu przypomnieć, że w specyfikacji samochodu z 2017 roku Robert miał już możliwość jazdy w symulatorze. W Enstone, podczas wirtualnego testu na torze w Barcelonie, Kubica uzyskiwał lepsze czasy od obecnych kierowców zespołu Renault.

Dziennikarze są już raczej pewni o udziale Polaka w testach na Węgrzech, jednak szef Renault studzi oczekiwania.

“Jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, czy Robert będzie z nami w Budapeszcie. Jak dotąd prowadził tylko stary bolid, z silnikiem o ograniczonej mocy, korzystając z demonstracyjnego ogumienia. Nie był poddany obciążeniom wyścigu i nie jeździł z innymi samochodami.” – powiedział Cyril Abiteboul.

Aktualizacje 13.07.2017:

9:30 “Wiem, czego jestem wart

Robert Kubica udzielił francuskiemu dziennikarzowi L’Equipe Frédéric Ferret obszernego wywiadu.

FF: Czym się różni dzisiejszy Robert Kubica od tego sprzed wypadku?

RK: Jestem starszy [śmiech], ale to może wcale nie okazać się problemem. Dzięki epizodowi w rajdach stałem się bardziej kompletny i wiele się nauczyłem, bo rajdy są nieprzewidywalne i polegają na nieustannym odnajdywaniu się w sytuacji. Podczas testów w Walencji i Paul Ricard zdałem sobie sprawę, że moje zmysły nadal są ostre. Sądziłem, że moje najlepsze czasy mam już za sobą, ale to nieprawda. Mój instynkt budzi się do życia i wszystko przychodzi naturalnie, czego się nie spodziewałem. Mózg to potężne narzędzie i jest jak maszyna – jeśli program został raz zainstalowany, wystarczy go włączyć i wszystko wraca. Prowadzenie musi być zatem czymś naturalnym.

FF: Czy masz jakieś słabości związane z wypadkiem?

RK: Muszę wspomagać się lewą ręką – jest ona bardziej obciążona, ale moja jazda na tym nie cierpi. Większy wpływ ma to na moje normalne funkcjonowanie niż na jazdę samochodem F1. Jedyna różnica polega na tym, że przenoszę obciążenia na lewą rękę. Posiadanie w pełni sprawnej prawej ręki ułatwiłoby mi życie, ale mogę zapewnić, że nie wpływa to na moje możliwości – wiem, czego jestem wart.

FF: Za rok Paul Ricard będzie torem Grand Prix F1. Czy zobaczymy cię tam za kierownicą?

RK: To dlatego tutaj testuję [śmiech]. Szczerze mówiąc, staram się robić wszystko, by zwiększyć swoje szanse. Nie wiem jednak, co przyniesie przyszłość.

Cały wywiad przeczytacie w ŚwiatWyścigów


 17:00 Abiteboul: “Nie ma w tej chwili żadnych spekulacji na temat dalszych testów.”

Przed testami Roberta Kubicy na torze Paul Ricard Cyril Abiteboul zabrał głos na temat Polaka, podkreślając, że pozytywny przebieg testów nie musi automatycznie oznaczać jego zatrudnienia.

“Chcemy jasno powiedzieć, że celem jego testów było stwierdzenie, co może, a czego nie.” powiedział portalowi motorsport.com szef Renault.

“Chcemy przetestować wiele rzeczy – ustaliliśmy program – nie chcę wnikać w szczegóły, ale chcę podkreślić, że pozytywny przebieg niekoniecznie musi oznaczać, że w przyszłym roku będzie jeździł dla Renault. To są bardziej skomplikowane sprawy. Jak zawsze staramy się robić krok po kroku, z dużą starannością, starając się pozostawić emocje na boku. Nie chcemy odczuć presji mediów (…) Kto wie, jeśli ten test i kolejne kroki wypadną pozytywnie, jest całkiem możliwe, że zobaczymy go ponownie w bolidzie F1. (…) To facet mający charakter i emocje, ale w tej szczególnej sytuacji musimy emocje zostawić na boku – wszyscy chcemy, aby to się stało, ale musimy do sytuacji podejść pragmatycznie, jesteśmy za to odpowiedzialni.”

Zapytany, czy Kubica może wziąć udział w testach po GP Węgier w aktualnym samochodzie, Abiteboul powiedział: “Nie będę się wypowiadał na temat dalszych testów.”


 18:40 Sirotkin o Kubicy: “Zasługuje na szacunek. Jest prawdziwym bohaterem.”

Kierowca testowy Renault, Sergey Sirotkin został również zapytany o Kubicę. Dziennikarz chciał się dowiedzieć, czy ewentualny powrót Roberta odczuwa jako zagrożenie swojego miejsca w zespole.

Odpowiedź była bardzo miła. “Patrzę na to z dwóch punktów widzenia. Z uwagi na rywalizację nie ma sensu wykluczać kogoś, obojętnie, czy jest to Robert, czy ktoś inny. Poza tym to osobiście cieszę się. Wiem jak trudna była sytuacja, którą musiał przeżyć. To, że może teraz jeździć bolidem F1 to wielkie osiągnięcie. Zasługuje na szacunek. Jest prawdziwym bohaterem, jeśli pomyśleć, co przeszedł. Powrócił do kokpitu i zdaje się być całkiem szybki.”

Plotki o tym, że Kubica był szybszy od niego Rosjanin skomentował: “Widziałem te artykuły w Rosji i na całym świecie. Jeśli popatrzymy na czyste czasy okrążeń, to prawda. Mieliśmy jednak różne programy i jeździliśmy o różnych porach. Nie chcę umniejszać jego osiągnięcia, ale warunki na torze nie pasowały mi podczas moich przejazdów. Naszy celem nie było też porównywanie. Mieliśmy różne zadania”

Kubica zaimponował też młodemu kierowcy w temacie telemetrii. Sirotkin zalicza Roberta do najlepszych kierowców F1. “Ciągle jeszcze porusza się na wysokim poziomie. Należy do najszybszych i najbardziej renomowanych kierowców na świecie. Taki był już w przeszłości. Z całą pewnością ma jeszcze te zdolności, żeby przeżyć chwile, jakie przeżywał w swojej karierze w F1.”

Źródlo: motorsport.com


Okiem Kibica – czyli relacja Darka @AlterEgo z Goodwood Festival of Speed.

Okiem Kibica – Robert Kubica w Goodwood Festival of Speed


Aktualizacje 14.07.2017

15:00 Hülkenberg o Kubicy: “On zawsze był wojownikiem”

Nico Hülkenberg na pytanie, czy chętnie widziałby Roberta Kubicę jako zespołowego partnera odpowiedział: “Oczywiście byłbym zadowolony – tak jak z każdego innego. Ale decyzji nie podejmuję ja, tylko Renault. Zespół musi wybrać takie zestawienie kierowców, jakie będzie najbardziej optymalne dla Renault.” a o samych testach dodał “To wszystko było dosyć zaskakujące, testy przyszły nieoczekiwanie. Nie sądzę, żeby to było zaplanowane.”

Zapytany o możliwość powrotu Roberta do F1 powiedział: “Wszyscy widzieliśmy, jak ciężko był ranny, ale ja od dłuższego czasu  już go nie widziałem i nie mogę powiedzieć, jak sytuacja wygląda aktualnie. On zawsze był wojownikiem, to przemawia za nim.”


15:10 Palmer o Kubicy: “Cieszę się razem z nim”

“Nie mam nic przeciwko tym testom i cieszę się razem z nim, bo dla niego to wielka rzecz, że może po tym wszystkim znowu prowadzić bolid. Nie słucham tego, co mówią inni i niewiele wiele wiem o tej sytuacji. Zresztą tak jak i inni kierowcy. Skupiam się na swojej pracy i staram się, żeby mi w tym nie przeszkadzały marzenia innych.”


17:00 Abiteboul: “Kubica może być opcją na 2018.”

Cyril Abiteboul nie widzi konkretnych przeszkód w powrocie Roberta Kubicy do F1: “wciąż jest nadal szybki, nadal konsekwentny i ciągle jeszcze ma tą energię, napęd i entuzjazm, które już zawsze posiadał.”

Szef Renault podkreślił fakt, że testy odbywały się boildem z 2012, co również należy uwzględnić, ponieważ ten samochód jest zdecydowanie inny niż aktualna generacja. “Testy w takich warunkach i testy nowoczesnym autem to dwie różne rzeczy.”

Ostrożnie, ale pozytywnie powiedział dla NBC Sports: “On może być opcją na 2018.”


KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: maciektube12
o 06:48

Udostępnij:

 • ArtNr4

  Hejka :-)

  Czas zmienić wpis…

 • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

  HAM , VET , BOT , RAI , RIC , VER

 • NieJestemStad

  Jak onet przetłumaczył słowa Cyrila ?
  “Robert Kubica zawsze był szybki, jeździł bardzo regularnie, skutecznie. Ale dzisiaj po dwóch seriach testów jest jeszcze za wcześnie, by mówić o jego przyszłości – powiedział szef zespołu Formuły 1 – Renault Sport F1, Cyril Abiteboul.”

  • gniewko
   • JonSnow

    wp,onet,interia… po co w ogóle tam wchodzić.

    • NieJestemStad

     Wchodzę żeby zbadać jak się pisze o RK. Wiadomo że to żadne źródła…

  • Tym Pio

   W ostatniej aktualizacji z 17 też wkradł się mały błędzik, Cyril nie powiedział że “jest jeszcze szybszy” tylko “his is still quick”, tak mi się wydaje…bo jego akcent to swoją drogą spore wyzwanie, trzeba być skoncentrowanym jak kierowca f1 na torze w Monako żeby go dobrze zrozumieć…

   • ok, zmienimy na ” wciąż jest nadal szybki”

 • ZIK

  Cześć Klub!
  Jak miło wstać rano i wiedzieć, że już niedługo… ☺

 • JonSnow

  Hello my friends. Miłego dnia wszystkim. Dziś kwalifikacje jakieś typy ?

  • ShadowM3

   Bottas wymienia skrzynie więc kara 5 miejsc.
   1.HAM
   2.VET
   3.BOT

  • ZimnaMi

   Vet
   Ham
   Bott

   • ZIK

    BOT
    VET
    HAM

  • Sławek83

   1. Ham
   2. Bat
   3. Vet

  • Johny

   HAM1
   BOT2+5
   VET3
   VER4
   RAI5
   RIC6

   • JonSnow

    Tez tak myślę.

    dzisiaj bet moj:
    Sainz>Kvy
    Ves>Ric
    Alo>VAN

 • KrisTO

  Cześć Klub
  Czytam Was jak jest czas , ale żeby coś więcej skrobnąć to nie ma czasu na wakacjach …polemik jest multum ,najważniejsze że cel jest jasno określony , niezależnie od naszych upodobań , wszyscy będziemy zadowoleni, bo to będzie program na lata. ✌☺
  Forza RK!

  • Odpoczywaj bo nie długo to dopiero będzie się działo :)

   • KrisTO

    Dzięki , spodziewam się najpiękniejszych chwil , takie one będą ☺

 • Dzień dobry Klubie, każdy kolejny dzień przybliża Nas do upragnionego celu :-) https://uploads.disquscdn.com/images/521c8ed48d6fd808c943cda37f4d8c1dd7c6d1ba9377db4775cbc7cb3560ba6e.jpg

 • Jacek Kubicar

  Dzieńdoberek!
  Ostatnio codziennie jest coś nowego odnośnie Robcia Naszego więc i dziś czekamy na świeżą porcję doniesień.
  Niech się dzieje wola nieba z nią się zawsze zgadzać trzeba a jeśli wolą nieba jest to aby Rob wrócił na tor jeszcze w tym roku to my możemy tylko się cieszyć co też czynimy od wczesnego rańca do późnej nocki a nieraz i białego rana i jest fajnie i tak ma być !
  Forza Kubica!!!

 • Poldek Napora

  Kolejny dzień już wstał :) jesteśmy blisko upragnionego celu ;)

 • NO2

  Dzień Dobry Klubie.

 • zygzak

  Sorki, że się nie przywitałem – WITAM po nocy :D

 • zygzak

  Jestem fanem rajdów, dlatego też RK zagościł kiedyś w moim umyśle, w F1 zrobi koncert taki, jak a tym filmku. Swoją drogą, czemu Ptaszek nie słucha Maćka?
  https://www.youtube.com/watch?v=2ePy2zfTVwc&list=RD2ePy2zfTVwc#t=55

  • Johny

   Ptaszek?

 • zygzak

  Jesteś MOCARZEM Zimna Mi. Thx :D

 • Johny

  Dobranoc, good night klub, wspaniały czas, jutro kwalifikacje, w niedzielę wyścig, być może kolejne przecieki.
  Myślę że Robert nie będzie chciał tak długo czekać do pierwszego startu w GP aż do 2018, serce mi to podpowiada.
  PRowy bełkot w którym strategicznych zmian trakcie sezonu nie podaje się z wyprzedzeniem, to niemożliwe, tak działa otoczka F1 :)
  Do zobaczenia na Hungaroringu :)

  ps. Cyril chyba przeżywa teraz Hype i 1000x wzrost popularności :)

  ps2. Tam ktos na bierząco a ostatnio codziennie aktualizuje info o RK na Wiki eng :). Ostatnia aktualizacja z dziś.
  po wpisaniu w google Cyril Abiteboul co ciekawe na 3 miesjcu pojawia się Wiki Roberta a w treści od dziś:

  Formula One (2017-)

 • Wow….;-)

 • oczek29

  Spadam:)W końcu wakacje:) Makarony napisali że SPA:) więc chyba F1)
  https://www.youtube.com/watch?v=HMtI1MKFBsw

 • Dora

  Na dobranoc…..
  Wspomnienie GP Wielkiej Brytanii na torze Silverstone 2007 – 4 miejsce Roberta.

  https://www.youtube.com/watch?v=vAxZXIwhOls

  • Coolio90

   byłem na tym GP obok siebie mieliśmy Włochów którzy bardzo lubili Roberta jednak chcieli żeby Massa go wyprzedził, ale on RK nie dawał za wygraną :)

   • Greg_OR

    Massa startujący z pitlane, ścigał Roberta 11 okrążeń w końcówce wyścigu, pozazdrościć wspomnień :)

  • Greg_OR

   to już chyba któryś raz, jak wrzucasz taką przynętę, a ja potem spędzam godzinę na oglądaniu :D
   tutaj cały wyścig :) http://www.dailymotion.com/video/x28ei5v

   • bob

    Brundle na 9 okr do końca:
    … on (Kubica) jest tym kierowcą, o którym Lewis mówi w rozmowach prywatnych “myślę, że może być moim dużym problemem w przyszłości, kiedy ta era (walki Ferrari vs McLaren) przeminie, może być następna era Kubicy jako mojego głównego przeciwnika” …

    Jak to pięknie teraz brzmi :)))
    oby Robert miał jeszcze szansę na prawdziwą walkę o najwyższe laury!

    ps. świetne się ogląda stare wyścigi, jak kierowcy musieli wyprzedzać bez DRS. W tym sezonie robi się podobnie, chociaż nieraz DRS daję zbyt dużą przewagę

 • Anonimowy kibic Roberta

  Nie udzielam się w ogóle na żadnych forach/klubach i stronach o Kubicy. Jednak to co się teraz dzieje, jaka fala hejtu jest rzucona na wszystkich innych kierowców którzy Wam “wiernym fanom” nie pobłogosławią osoby Roberta, nie powiedzą dziesiątek wchodzących w dupe pięknych epitetów ukazujących Roberta jako Boga kierownicy jest zjechanych z góry do dołu i zmieszana z błotem a dodatkowo jeszcze ostatnio widziałem prowokacje by zbesztać Villeva na fb lub tweecie… no żal mi Was !! LUDZIE otrząśnijcie się, czy tak zachowują się prawdziwi kibice i czy Robertowi by się to podobało ??? Wątpię !!!! Dodatkowo śmieszy mnie strasznie fakt jak to nagle wszyscy “wierni fani” nagle zaczęli oglądać i komentować F1 od x lat nie mając styczności z tym sportem, to tylko pokazuje jacy jesteście płytcy jeśli chodzi o sporty motorowe. Jedyną osobą która ma jakieś pojęcie o tym świecie który kocha idol któremu kibicujemy jest niejaki A. Onichimiuk, a 80%wpisów jest tak denna że aż przykro to czytać. Tak wiem, zaraz się znajdzie ktoś kto napisze to nie czytaj, tak staram się, ale przeglądając komentarze i wyłapując te z sensem siłą rzeczy widać te denne, zresztą na PowrótRoberta jest nie lepiej…
  Jak Robert jest dalej takim killerem jak za swoich czasów w F1 a wszystko wskazuje że tak, to tak czy siak znajdzie fotel na 2018r i Wasz hejt na wszystko i wszystkich jest po prostu żałosny.
  Mimo to pozdrawiam – kibic Roberta.

  • NO2

   :) Dobre… :)))

   • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

    taakie wiecowe, niczym odezwa do Narodu

  • marcin pyzdra

   Powiedział co wiedział haha

   • wezyr

    Głąb, tylko to pozostaje napisać. Pewnie pójdę do kosza, ale przecież nie pierwszy raz.

    • oczek29

     Trzeba sie zastanowić co pisać :)moze nie wyrzucali by tak czesto do kosza kolegi komentów ;)

     • wezyr

     • oczek29

      Guru tez to wie:)

   • wezyr

    Marcinie Pyzdra! Dałeś mi lajka, ale po primo, nie poważaniem zbytnio lajków, a po drugie primo, ten głąb, to nie był do Anonima.
    A wygląda na to, że A. O. autopromocję uprawia. Hehe.

    • marcin pyzdra

     Zabawny jesteś – miłego wieczoru

    • ShadowM3

     Forum Andrzeja trzeba założyć bo on się tu jedyny zna na wszystkim…

     • oczek29

      Andrzej do.. “f1technical” wysłać:)

  • wezyr

   Pisałem o tym niejednokrotnie. A! A na jakich forach się udziela?

  • Pit

   Matka wie, ze cpiesz? ;) Chlopie troche pokory. Nie jestes w niczym lepszy z takim wpisem.

  • NO2

   Szkoda że wcześniej się nie udzielałeś… :)))

  • ShadowM3

   Skoro się nie udzielałeś to się nie wypowiadaj nie widzę tu przesadnego hejtu to jest Klub Kiców Roberta Kubicy. Nie było tematu Rowlanda prędzej Leclerc zasługuje na fotel Ferrari a jakoś się tego nie domaga.Podoba mi się podejście Zarco zanim zdecydował się przejść do Moto GP zdobył 2 mistrzostwa z rzędu w Moto2 mimo że miał propozycje przejścia już po pierwszym tytule do najwyższej serii postanowił się upewnić że jest gotowy na Moto GP i dopiero po drugim tytule uznał że jest i spisuje się wyśmienicie.

  • Pozdrawiamy i zapraszamy do wspólnej wymiany poglądów i opinii.

  • Po pierwsze proszę mnie tu jak i wielu innym tu WIERNYCH FANÓW ROBERTA KUBICY nie tykać i nie obrażać, WYPRASZAM SOBIE.
   Hejt to był przez lata ale nie TU.
   A po drugie to nie jest klub znajomości i fachowości z zakresu Formuly 1 tylko KLUB KIBICÓW ROBERTA KUBICY. Kibiców od więcej niż sześć lat.
   I w nazwie nie ma Kibice Formuły 1.
   Więc sobie wypraszam….
   Ps. Sorki za składnię, nie jestem pisarzem, wolę grafikę ;-)

   • JonSnow

    w punkt!

   • PS. Z jednym się zgodzę…..
    Za dużo nas hejtu odnośnie Palmera, Rowlanda czy jak mu tam jak i na wszystkich, którzy są, że tak powiem we “wrogim obozie”. To nie przystoi i wątpię czy sam Robert by to pochwalał. Pewne, że nie.
    Jak to się mówi okażmy szacunek “wrogowi” ;-)
    Bądźmy ponad to i cieszmy się tym co się dzieje tu i teraz…. to jest wspaniałe być świadkiem TAKIEJ historii…(będzie co wnukom opowiadać)
    I nie przesadzajmy… ;-)

  • WaWel Smoczek

   Sorry kolego nikt cie nie zmusza do czytania, jeśli ci nie pasuje to forum to można przerzucić się na bardziej specjalistyczne. Przyszyłeś tu kolego znikąd i dyktujesz warunki jak mamy pisać. Ton dyskusji jest tu swobodny i piszemy tu o wszystkim, też o tzw. dupie Maryny.

  • Marek Bogacki

   Przepraszamy, że się tak wariacko cieszymy, podskakujemy i czasem nieopatrznie komuś stojącemu pod ścianą na stopę nadepniemy. Zapraszamy do wspólnych podskoków. Lepsze to niż obserwowanie czy komuś za przeproszeniem gatki nie wyłażą. Przykro mi, że nie możesz się cieszyć. Mam nadzieję, że znajdziesz drogę do szczęścia.

  • Johny

   Ville zbeształ Roberta, myśle że Robert znalazłby odpowiednią ripostę :).
   Co do innych kierowców, nie mamy z tym problemu, od tego jest “forum” i kometarze aby komentować ich wyniki kolego.
   Załóż swój blog i tam narzuć swoje zasady,

   • WaWel Smoczek

    Pan JV zbeształ również swojego rodaka Strolla za obecny sezon i odmówił przeprosin.

  • Sibiesss

   tak mistrzu dokladnie to ja pisalem zeby Villeva zbesztać bo RK nie zrobił mu nic oprócz rzecz jasna wysadzenia z fotela Bemki w 2006roku ale jak gość non stop ewidentnie próbuje dowieść że się RK skończył i gada inne bzdury to sorry..aha I jak zdarzyłeś może doczytać nie jesteśmy może super ekspertami od ,,ef1,, jak Ty ale wiernymi fanami talentu osobowości i człowieka jakim jest Robert..byliśmy z nim od zawsze w czasie cieżkiej rehabilitacji w rajdach i innych seriach a teraz jesteśmy w jego domu i królestwie do którego darzył ciernistym szlakiem wiec usiadź z Nami i obserwuj bo nadchodzą piękne chwile I nie miejsce i czas ich psuć..
   pozdrawiam

   • JonSnow

    dla Jaqa to każdy jest słaby a on zajebisty :)

  • Jarecki

   hejt to chyba twoja specjalnosc, wiec odpusc sobie i daj nam sie cieszyc chwila

  • może spróbuję wytłumaczyć bez obrażania, bo tak też można – uwierz.

   Piszesz “wam, “wy”, “wasz” – ale mnie to zawsze wqurwia!
   Walczą o swoje.. Pomyśl gdyby było inaczej – od zawsze nas tak traktowali – sąsiady od Północy, Wschodu, Południa i Zachodu, a my ciągle jesteśmy ….
   Pomyśl też o kibicach, którzy tyle lat robią co mogą każdego dnia po kilka i więcej godzin dziennie….zdajesz sobie sprawę jak to bardzo było i jest istotne?
   Co dzieje się w ich głowach teraz?
   Jak ludzie mają skomentować słowa J.V. i tego Rolanda czy jak mu tam? Przecież mają prawo takie samo jak Vil. i Row. !
   a inaczej skomentować tego się nie da.
   Co do besztania w mediach społ. nigdy nie było tu na to przyzwolenia i niema go nadal.
   Pozwolenie i zachęta na to było u tak lubianych dziennikarzy przez was – ( przyp.) sprawa WRC.
   Acha – nie pisz anonimowo, zaloguj się – z pewnością tego się boisz.
   pzdr.

  • Być lepszym

   Proponuje założyć własnego bloga, takiego wymarzonego. Ten hejt jest tak straszny, że nie daje ci żyć. To musi bardzo boleć i pewnie cierpisz ogromnie. To smutne, żal mi ciebie. Ty który mógłbyś być tymi 80%-ami, dyskutujący z Andrzejem lub z samym sobą, spełniając się jako jednostka w społeczeństwie skutecznie zwalczając hejt i wszelkie inne formy nazywania spraw po imieniu… Morzesz stać się lepszym człowiekiem, być może nawet idealnym. Pracuj nad ludzkością i zmieniaj ją, powodzenia. Hejt stop, pamiętaj i działaj Prawdziwy funie Kupicy.

  • Maciek

   Przez tyle lat wszelkie trolle hejtowały Roberta i jego kibiców, nie rozumiejąc natury WRC, nie rozumiejąc natury kierowcy wyścigowego, że teraz nadeszła nasza kolej, zresztą zgodnie z biblijną zasadą oko za oko, ząb za ząb :P

   A teraz troche hejtu: ale ten Palmer jest słaaaby! :P A JV o żesz Jezuu, a juz o tym Roladce nie wspomne!

 • WaWel Smoczek

  jak myślicie, Toni Cuquerella będzie inżynierem wyścigowym?
  “poziszon łan, poziszon łon, you are liding de czampionszip”

  • JonSnow

   czampionszip nał ! hehe :)

   • Johny

    Pass Heidfeld, pass Heidfeld :)

    • oczek29

     To jeden z najlepszych filmików:)
     https://www.youtube.com/watch?v=FsLpxd5Ypno

     • WaWel Smoczek

      “ripit ripit”, Robert jak pilot myśliwca

     • Greg_OR

      komentatorzy: “… to nawet nie jest “Nick”, teraz to “Heidfeld” (po tym “Pass Heidfeld” jak pisał Johny)

     • EnZo

      Właśnie oglądałem ten wyścig na Timing-Replay.
      Po starcie z 12 Pola Robert jechał szybciej od kolego z zespołu, po tym jak blokujący go BAR zjechal do boksu. Potem HEI blokował Roberta przez 2/3 wyścigu. Raz Robert trochę za dużo zaryzykował i stracił 10 s na lekkiej przygodzie poza torem, bez utraty pozycji. W następnych rundach widać o ile miał wyższe tempo od Nicka. Na szczęście Niemca w tym czasie były pit-stopy, choć pewnie był to stop na żądanie ;). W każdym razie Robert Nicka nie wyprzedził. Ale biorąc pod uwagę że to była pierwsza wizyta Roberta na Suzuce i że KUB w piątek praktycznie nie mógł jeździć (VET zrobił w piątek 50 kolek) to można ten wyścig śmiało pokazywać dzieciom i wnukom żeby zademonstrować geniusz tego Pana.

      Tu link do strony z timing replay. Szkoda ze nie jest już aktualizowana. Może ktoś zna podobną stronę, to proszę tu zapodać :)

      http://www.visionf1.com/2006_R17_japan.html

  • AFD100

   To nie był as wśród inżynierów. Zastanawiam się czy Simon Rennie jest gdzieś zatrudniony?

   • narturo

    Gdzieś jest ale nie pamiętam gdzie…. Nie jest czasem w RB?

  • ps nie wiem czyja to fotka :(

  • Pit

   Kosmita ;) alez to kozacko wyglada (taki kombinezon, kask) do tego jeszcze dobry kucyk.

   • Greg_OR

    dokładnie tak – alien – ktoś kto robi rzeczy wielkie, nieosiągalne dla innych, po czym wzrusza ramionami i lekko zdziwiony idzie w swoją stronę, dla niego to naturalne jak oddychanie, dziwi się, że inni tak nie mają…
    W języku oficjalnym: geniusz.

  • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

   to tak apropos nieruchomosci prawej reki. jak by byla nieruchom to by jej nawet do pasa nie podniosl

   • oczek29

    Ortopeda,chirurg… czy felczer?

    • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

     nie doszly kardiolog

     • Look

      Może i dobrze hehe:) Temat uszkodzeń ręki i rehabilitacji były już poruszane kilka lat temu na forach:) Oczywiście Robert zadbał o rękę jak mógł najlepiej kierując rajdówkami, a także dodatkowe zabiegi przyniosły dobry efekt, do tego treningi ogólnie poprawiające kondycję, dieta z Olimp i mamy GO w F1 znowu:)

   • Look

    Z całym szacunkiem, ale Twój koment to taki jakiś ni w pi. ni w oko:) Przecież ta ręka zawsze była ruchoma:)

    • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

     no wlasnie nie . dlugi czas podnosil ja do biodra max, a bardzo czesto w kieszeni kombinezonu. cos sie zmienilo nie dawno, Robert obecnie nawet sie nia wita , a wczesniej nie

     • Look

      A ręczny jak zaciągał nieruchomą ręką?
      Podnosił ją do biodra, mówisz?
      Czyli była ruchoma…:)

     • spider

      Pchał nie ciągnął

     • Jarecki

      pchal, ciagnal, ludzie na co to wszystko, jezdzi szybko ? jezdzi, jaka roznica czy pchal czy ciagnal

     • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

      tak ale w ograniczonym zakresie , teraz ograniczenia ruchomosci przedramienia zniknely nie mowie o dloni. gdyby dlon wrocila w tym stopniu co przedramienie nie byloby zadnych ograniczen.

 • z klubowego maila:
  Centrum ogrodnicze : ” Mój syn Szymon 6 lat życzy Ci powrotu do f1 z pełnej pary. ” i video, którego nie umiem wstawić tutaj.
  Prawda, że czasami trudno ogarnąć? :)

  • Pit

   Na Fb jest film jak dziewczynka mowi “Robert Kubica gooool” ;) chwytaja za serce takie rzeczy.

   • Greg_OR

    nie widziałem, ale musi mieć fajnych rodziców-kibiców :) – raz “kubicaaaaa!” innym razem “gooooool!” ;)

 • Jacek Kubicar

  Dzień pełen niespodzianek bo to i Bot. przed Ham. w dwóch pierwszych treningach i sporo pisaniny trochę bardziej lub mniej poważnej dot. Roberta i wypowiedzi mniej lub bardziej przyjaznych Mu osób, wielki pośpiech przy budowie mojej największej i najpiękniejszej makiety, czyli klasztoru w Wigrach i na dodatek ochrona gołębia przed jastrzębiem który( gołąb) przyleciał wczoraj , byłcały dzień obok budowanej makiety i cały dzisiejszy dzień również. Teraz wleciał do garażu i wygląda na to że zostanie do jutra. Ma obrączkę na nóżce jest bardzo ładny i nie wygląda na to aby był ranny czy też chory . Może odpoczywa po długim locie a może szuka nowego właściciela. Jak ktoś coś wie na temat gołębi, szczególnie tych zaobrączkowanych to napiszcie. Narazie daję mu jeść i pilnuję a y go jastrząb nie capnął który też gdzieś w bliskiej okolicy musi mieć gniazdo bo co dzień widzę jak krąży nad pobliskimi polami. Piszę o tym bo jakoś tak mi przyszło do głowy że ten gołąbek przeleciał tu na dobrą wróżbę i dla mnie i dla Roberta , wbiłem sobie do głowy że to zwiastun końca naszej udręki i zapowiedź wspaniałego jutra :) https://uploads.disquscdn.com/images/5c227f93c23e75ce639033559962bcb53d5b76604bbc89e6b01517f88ddd2705.jpg https://uploads.disquscdn.com/images/28514ef2a923a0d89b8223719fc01b4e88f1b4e14c0cad81fa7bf6dc56dbb21e.jpg

  • To listonosz ( pocztowy) przyniósł Ci dobrą nowinę bo dzień dziś wielki.
   PS. daj mu ziarna i wody, albo zabłądził w co wątpię po lotach albo nabiera sił.
   Po nr na obrączce można namierzyć właściciela.

  • zuza

   Ale Ty masz Jacku wielkie serce, Brawo

  • Witaj Jacku, makieta cudo, a co do gołąbka to przypuszczam że jak nabierze sił to wyruszy w dalszą drogę, za dawnych czasów kiedy hodowałem te ptaszki to miałem takie przypadki niejednokrotnie.
   Pozdrawiam :-)

  • oczek29

   Gołąb sam przyleciał, sam odleci;) ale na lapku nie widzę RKKK:)

   • Jacek Kubicar

    Bo to łapek fachowców od makiety

    • Greg_OR

     no to zarażać, zarażać, pogawędzić, sprzedać dobrą nowinę :)

     • Jacek Kubicar

      Już mnie ganiają bo ich rozpraszam przy robocie opowiadając ciągle o RK

  • Greg_OR

   udręka Jacek to jest jak nic nie robisz – Robert robił swoje, ty robiłeś swoje – jest radość z dobrze zrobionego “swojego”, im ciężej wykonać taką robotę tym większa satysfakcja na koniec, a my w zasadzie na początku, drugimi wielkim początku!

  • Johny

   Fajna historia i przepiekna makieta,

  • Jarecki

   znakomita makieta, podziwiam talent :-)

 • Tym Pio

  Renault już sporo zyskuje marketingowo na tym całym zamieszaniu i zainteresowaniu związanym z testami i ewentualnym “kombekiem” co dobrze widać to na konferencjach przedwyścigowych, gdzie z szaraczka z końca stawki stali się najbardziej łakomym kąskiem konferencji, schemat jest zazwyczaj podobny po pytaniu grzecznościowym dziennikarze eksploatują do granic wytrzymałości odpowiadającego tematy związane z naszym rodakiem :) Cyril zaprzecza ale mam wrażenie że to zaplanowana strategia, że to co oglądamy to wyreżyserowany melodramat w którym oni dokładają jeszcze kolejne sceny żeby podnieść napięcie do ekstremum, napięcie z którego uwolni nas dopiero napisany już (podpisany) finał. youtu.be/xcrKx0z8I5E?t=80

  • Greg_OR

   …ta energia, ten napęd, ten rodzaj entuzjazmu, które zawsze miał, które nosił w sobie i przekazywał zespołowi.

   tu przynajmniej nie musiał się zastanawiać co powiedzieć – szczerze i od serca. W tym PR-owym świecie nie ma lekko, a szkoda, bo widać, że mógłby powiedzieć wiele wspaniałych, zdumiewających rzeczy… jeszcze kiedyś je usłyszymy :)

  • Johny

   Trafiłeś w sedno komentarzem i jednoczesnie zapowiedzią filmu!

  • narturo

   Ja uważam. że mówi to co ma powiedzieć i nic więcej. Prawdopodobnie w danym mom,encie nie może więcej,,,, U to nie jest tak jak niektórzy tu piszą, że to “szef wszystkich szefów”. Hest nim Carlos Ghosn.”

 • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

  Robert Kubica : cos mi mowilo ,ze kiedys wroce. mnie tez cos mowilo , ze kiedys wrocisz

 • EnZo

  Czesc Klub!
  W tym nurcie wariackich zwrotów akcji i wyczekiwania na TĄ potwierdzającą wiadomość,
  takie video wspomnienie z roku 2010…

  http://www.dailymotion.com/video/xda0im

  • Cześć, coś nie wkleiło chyba.

   • EnZo

    Poprawiłem
    F5

 • Dora

  Dobrze napisane.. Wierny kibic Roberta !

  https://twitter.com/Kubicowy/status/885911961220894721

  • ik26

   Oj masz rację z tymi niedzielnymi kibicami.Jak dobrze to sami znawcy jak wiatr w plecy to sami hejterzy. To jest ta “nasza “zazdrość jak ktoś osiągnie sukces ,jest lepszy od innych . Ale jak ci się noga podwinie to najlepiej “skopać leżącego”

  • JonSnow

   Na szczęście są tacy kibice jak my :)

 • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

  jednemu zespol nie okreslil zadnych celow, drugi przerabia nogami , ze az niesmacznie , znaczy ze niebawem zareczyny renault z kubica

 • dobre u Andrzeja :)

  “Kierowca rozwojowy Renault, Oliver Roland, jest oburzony faktem, w jaki sposób Robert Kubica otrzymuje kolejne szanse testów od francuskiego zespołu i domaga się miejsca w F1 przed Polakiem.”

  • “- Sprawdziłem się w World Series by Renault i F2, a nagle słyszę o okazji do powrotu dla 32-letniego kierowcy. Z mojego punktu widzenia jest to nieco frustrujące, ale wybór należy do Renault – powiedział Rowland.

   – Jeśli chcą, bym udowodnił, że zasługuję na to miejsce, to mogę się zmierzyć z każdym. Chcę jednak zrobić to na równych prawach, by pokazać, że należy mi się szansa w F1 – kontynuował.”

   • PiotreK

    Może domaga się miejsca na testy hungaroring

    • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

     ale to jego nerwowe zachowanie swiadczy o tym ze robert jest bliski angazu.

   • Andrzej Onichimiuk

    Ambitny chłopak ;)

   • kingpiotrek

    Ktoś widział przynajmniej jeden wyścig z udziałem Rowlanda, to szybki i przyszłościowy młody kierowca, niestety zawsze tak było że jest więcej chętnych do F1 niż miejsc w F1. Wygrał serię WSbR i kazali Rowlandowi jechać w F2 gdzie się trochę męczy. Jest sfrustrowany że mało jeździ w bolidzie F1, i chce o sobie przypomnieć. Ludzie szacunku, bo kto cokolwiek powie o Robercie nie mając takiego optymizmu jak My jest hejtowany. Wszyscy Ci którzy negatywnie wypowiadali się o Robercie po wypadku, teraz jedynie jadą po Palmerze, że blokuje miejsce i po każdym kto się nie wypowie optymistycznie. Szacunku do innych.

    • Pit

     Dokladnie kazdy walczy o swoje, to nie zabawa dla malych chlopcow, ale chlopak tez niech nabierze troche dystansu. Nie tylko Renault jest na tym swiecie. Jak jest taki kozak szybki, to na pewno znajdzie sobie gdzies miejsce.

    • oczek29

     :) Seria by Renault to był Top więc … ale teraz i “młodzi wilcy i w klubie”

   • Maciek

    Cóż, jest rozwojowy – to niech się rozwija ;)

   • ShadowM3

    Oliver Roland, mimo iż jest wiceliderem Formuły 2 po 5 z 11 imprez mistrzowskich, ma na koncie ledwie jedno zwycięstwo i traci aż 49 punktów do zdecydowanego lidera Charlesa Leclerca.Tracił by pewnie więcej ale Leclerc został uderzony w ostatnim wyścigu i musiał się z niego wycofać.Rowland za cienki w uszach na Roberta jest najpierw niech wygra tą serie w której startuje a później mierzy w F1.

    • oczek29

     Za nim co napiszesz to sprawdź kto to!, bo inny pokroju… napisze że RK nie da rady bo on tylko WRC-em jeździł:)

     • ShadowM3

      Wiem kto to jest oglądam czasem F2 jest dobry ale Leclerc jest lepszy z resztą wyniki mówią same za siebie.Moje podejście jest takie że do najwyższych serii powinni trafiać najlepsi.

     • oczek29

      WSbR?

    • Greg_OR

     nie obserwuję jego kariery, ale nie zawsze wygrywanie niższych serii przekłada się na sukcesy w wyższych, czasami ci z niższych stopni podium zachodzą dalej… ale to tak generalizując, Leclerc jest chyba z tych “bardzo obiecujących”, więc drugi po nim też ma prawo walczyć o swoje :)

  • Marek Bogacki

   Oliver chyba szuka nowego zespołu, bo zarzuca szefostwu, że się nie znają na swojej robocie. Niech się zbliży w symulatorze do czasów Roberta to zapewne pomyślą:)

  • Wierny fan Roberta

   Odważny chłopak :D

  • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

   a na podstawie czego on sie domaga. obraza roberta choc tak naprawde nigdy sie z nim nie skonfrontowal, wiec o czym on mowi. na miejscu szefostwa teamu wydluzyl bym mu ta droge , jak w ogole nie podziekowal. i tyle w tym temacie , po co sie nad nim rozpisywac, a moze zoltodziobowi o to chodzi, niech mowia a noz widelec ktorys team mnie wezmie bo renault juz chyba nie .

  • JonSnow

   Jak już mówiłem Renault potrzebuje kierowce do rozwoju Rowland co najwyżej może rozwinąć dywan Robertowi.

 • WaWel Smoczek

  Brytyjczycy mają ból dupy z tym Rowlandem. Taki podpis znalazłem pod zdjęciem w dailymail –
  “Robert Kubica has been slower than Oliver Rowland in testing (Rui Vieira/PA)”
  http://www.dailymail.co.uk/wires/pa/article-4696992/amp/Oliver-Rowland-happy-prove-deserves-F1-chance-ahead-Robert-Kubica.html

  • :)

  • JonSnow

   Mogą pisać, tej maszyny już nie zatrzymają. Rowland raczej nie pomoże im rozwinąć bolidu…

  • oczek29

   “Młodzi Wilcy”;) gdzieś mi się obił o uszy a teraz zerknąłem na karierę i można powiedzieć że jest “przyszłościowy”.

  • Andrzej Onichimiuk

   Daily Mail to brukowiec :)

  • Johny

   Mi przypomina tego chłoptasia co na początku Szybkich i Wściekłych 3 Tokyo Drift przegrał wyścig Viperem tatusia ze łzami w oczach :D

 • Nadrabiam zaległości i bardzo dużo o Rk wszędzie. Po wypowiedziach widać, że chyba chcieli po cichu zaliczyć ten program a tu nic z tego.
  Wybuchnie kiedyś najwyżej taki napompowany balon :)
  Co do plotek, które wklejacie niżej…. zawsze jestem sceptyczny, ale nie tym razem :)
  Jeszcze ten sierpień jakoś przeżyjemy :)

 • Sebastian Wojciechowski

  Czy kazdy team ma obowiazek oficjalnie potwierdzic kierowce testowego na 1-2 sierpien ?

  • WaWel Smoczek

   Tak. 72h przed do FIA

   • Sebastian Wojciechowski

    Dzieki.

    • WaWel Smoczek

     I każdy test bolidem 2013 lub nowszym wliczając to demonstracyjne i promocyjne jazdy.

   • oczek29

    A jak jest z FP? 14 dni?

    • WaWel Smoczek

     W dowolnym momencie przed rozpoczęciem sesji kwalifikacyjnej.

     • oczek29

      FP jest przed kwalem;) gdzies czytałem że 14 dni wcześniej FIA musi wiedzieć.

 • PiotreK

  Jeszcze 24 maja Robert testował bolid LMP1 i nie wiedzieliśmy co będzie dalej a tutaj tyle wspaniałych historii wydarzyło się przez te niecałe dwa miesiące, F1 jest już na wyciągnięcie ręki tak się to wszystko szybko potoczyło. Prawda jest też taka że pracował na to przez 6 lat aż trudno uwierzyć że niedługo zobaczę go w GP obojętnie jakie to ma być, płakać mi się chce i śmiać ze szczęścia że udało mu się powrócić i to w wielkim stylu jak widać :’)))

  Nasz bohater i duma wszystkich prawdziwych kibiców Robert Kubica!!!

 • Prozak

  Czujecie ciężar tych chmur i siłę tych grzmotów jakie się zbliżają ? Na razie ciągle cisza , ale już czuć to zjonizowane powietrze , w oddali błyski . Na razie cisza … ale jak to walnie , to wielu ludziom kapcie pospadają .

  • no napięcie w powietrzu, że aż iskrzy…

 • Sebastian Wojciechowski

  Pare slow na temat Roberta.
  soundcloud
  Prosze wpisac – robert kubica itv4

  • AFD100

   wrzuć link normlanie ;)

   • Sebastian Wojciechowski

    Dzieki

  • asd

   Szczerze to Karun popłynął za bardzo z tymi modyfikacjami na kierownicy. Jedyną zmianą, którą już po Walencji Permane powtarzał była manetka pull-push po lewej stronie, wszystko inne w tym przyciski pozostały na miejscu!

 • Andrzej Onichimiuk

  Facet jest obecnie na drugim miejscu w klasyfikacji F2, więc chyba jednak wie trochę lepiej od Ciebie, co to szybkość :)

 • Sebastian Wojciechowski

  Witam. Czy jest mozliwosc zalaczyc plik audio ?

  • AFD100

   soundcloud.

 • Poldek Napora

  Czyżby Castrol nie potrafił trzymać zębów za zębami :D https://twitter.com/Castrol/status/885763319855931393

  • JonSnow

   zębów za zębami ? ;D

   • Poldek Napora

    Co ja napisałem nie mogę :D zęby za zębami :D tak to jest jak człowiek wyprzedza swoje myśli ;)

 • NieJestemStad
  • Maciek

   Ojjjj szykuje się coś pięknego :)
   Skoro Szef Szyskich Szefów zaczyna w ten sposób…

   • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

    Robert na 100 procent od Belgi, a palmer sie dzisaj wlasnie pograzyl ta sekunda w plecy do hulka

  • Akslugor

   Wpis Mikołaja Sokoła i Patryka Mirosławskiego podobnej treści :)
   https://twitter.com/SokolimOkiem/status/885873504104718336

   • ZIK

    Robert jest opcją na 2018 ale również pewniakiem na 2017. O! :-)))

  • Elena

   Panie Cyril…Kubica już niejednemu otworzył oczy, bo to taki kierowca, którego jak poznasz, to chciałbyś już codziennie widzieć go w swoim aucie☺

 • Jarecki

  a niech sobie Rowlandy paplaja co chca. W 2007 niemieckie Rowlandy wpychali Vettela do BMW ( bo bedzie szybszy ) ale Mario wiedzial lepiej kto jest szybszy. Trzeba sie z tym liczyc ze system Roberta ( Hughes I paru innych) ma swoj antysystem, bo tak przewaznie jest. Nie ma czym sie przejmowac, Cyryl tez bedzie robil swoje.

 • WaWel Smoczek
  • cho-bot

   Witamy z otwartymi ramionami. :D

 • WaWel Smoczek

  http://www.sport.co.uk/motorsport/oliver-rowland-happy-to-prove-he-deserves-his-f1-chance-ahea/8946050/
  Rowloand uważa że jest byłby szybszy od Roberta i to on zasługuje na miejsce w F1

  • Wierny fan Roberta

   A kto to taki ten Rowloand ? :D

   • WaWel Smoczek

    pewnie menedżer kazał mu paplać do mediów

    • Andrzej Onichimiuk

     Jestem sobie w stanie wyobrazić, że 24 letni mężczyzna ma własne zdanie i potrafi je wyrazić.

     • Tam nie jest łatwo wyrażać swoje zdanie…;-)

     • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

      on nie wyraza swojego zdania nie stac go na to. on natomiast w nie ladny mowiac bardzo delikatnie sie przymawia do zespolu. moze troche skromnosci, po czekac, niech sami zauwaza ale nie trzeba po trupach aby do celu.jest takie stare powiedzenie krowa co glosno ryczy to …..

   • Akslugor

    To jest kierowca rozwojowy Renault. Obecnie jeździ w Formule 2.

  • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

   to on tak sam o sobie . niezla lalaunia zakochana w sobie.

   • Andrzej Onichimiuk

    Tak Cie obserwuję od wczoraj, jak tu hejtujesz po kolei wszystkich kierowców i zastanawia mnie, czy Ty w życiu codziennym też obrażasz wszystkich jak popadnie, czy jednak jesteś tylko w interencie taki chojrak?

    • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

     ja taki chojrak normalnie w zyciu . a jak bys dobrze Andrzejku czytal to nie wszystkich tylko wydmuszki motorsportu.

  • Maciek

   Nie znam człowieka.

  • Johny

   Rozwojowi kierowcy boją się Kubicy że zabierze im miejsce, Od tak :)

  • DT

   Dyzio marzyciel

   • Andrzej Onichimiuk

    Czym byłoby życie bez marzeń?

  • narturo

   Wielu tak uważało ;)

 • Jarecki

  osobiscie w to nie wierze, ale byloby naprawde fajnie gdyby Robert pojechal juz na Wegrzech I zajal siodme miejsce w wyscigu. Dlaczego siodmie ?, chyba wiemy dlaczego. A na Monzie niech bedzie trzeci. A co tam, marzenia nie kosztuja :-)

  • cho-bot

   Co do Węgier to trzeba byłoby im mejla wysłać, żeby gaśnicę jednak sprawdzili

  • Jacek Kubicar

   Tylkogaśnica dla odmiany niech zostanie w całości:)

 • Xxx

  Cyril, nasz Jaś Fasola.

 • Wierny fan Roberta

  Takiego szaleństwa na punkcie kierowcy F1 jeszcze chyba nie było :)

 • Johny

  Palmer zaszalał w FP2

  HUL – P7
  PAL – P18

  • JonSnow

   Pokonał Saubery !!!

  • Maciek

   Chłop trzyma poziom.

   • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

    a powinien pion .

 • ZIK

  Skoro “małe kroki” są tak milowe i dzieją się “krok po kroku”, czyli w tempie kosmicznym, to świadczy tylko o tym, co Robert musiał pokazać potencjalnym pracodawcom podczas odbytych już testów na torze, jak również w symulatorach modeli 2017. Wszystko składa się w dobrze dopasowaną układankę, która prowadzi w jedno, wiadome miejsce. Moim zdaniem przeszkodą może być tylko i wyłącznie polityka a ta niestety ma wpływ, co i gdzie…

 • Maciek

  Witam i miłego popołudnia.
  Co to się dzieje, kilka godzin bez forum i człowiek nie wie co się na świecie dzieje :DDD

 • WaWel Smoczek
  • Pit

   Za szybko to sie dzieje, zeby byl opcja na 2018, albo zapomnial dodac, ze na juz tez jest opcja ;)

   • Maciek

    No oczywiście :) Oj Cyril, Cyril :)

  • WaWel Smoczek

   myślał indyk o niedzieli…bezy to się tak dla Renault nie skończyło

  • cho-bot

   Cyril – wyduś to wreszcie człowieku! :D On jest na krótkiej liście. Jednoosobowej. ;)

   • ZIK

    I to na 2017 :-)

  • JonSnow

   Najpierw nie był, teraz już mógłby być . Cyril Cyril;p Ty wariacie.

 • Wierny fan Roberta
 • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

  wedlug mnie Robert testowal juz tegoroczny bolid w renault i w redbullu na symulatorze oczywiscie . w dniu rozpoczynajacym treningi na silverstone . to byly w tym roku jakies inne treningi na silverstone ?

  • szafran00

   Uporządkuj swoją wiedzę, bo wprowadzasz zamieszanie i podajesz błędne informacje. Robert testował Renault tegoroczny w symulatorze, Horner nie zaprzeczył ani nie potwierdził, że Robert testował w symulatorze Red Bulla, nie mówiąc nic o tym kiedy to było. Info o tym podano dziś, czyli w dniu rozpoczynającym treningi na Silverstone, natomiast nie ma tam nic o tym, że Robert testował w dniu rozpoczynającym treningi na Silverstone! Ufffff……

 • JonSnow

  Pamler swoją postawą chyba stara się pomóc Robertowi. Hulkenberg 7, Palmer 18… blisko sekunda straty.. może to inny program, ale to nie wygląda dla niego zbyt fajnie. Pozdrawiam.

 • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

  Robert testowal w symulatorze red bulla wczoraj albo dzisiaj . robi sie naprawde ciekawie.

  • Pit

   Skad info? ;)

   • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

    na wp sportowe fakty . horner powiedzial moze tak moze nie i jeszcz zapytany czy byl szybki odpowiedzial z usmiechem byc moze

    • Pit

     Nic pewnego, ale zawsze cos ;)

   • AFD100

    Horner powiedział, że Robert “mógł testować” u nich w symulatorze. Nie potwierdził, ale też nie zaprzeczył. I już na pewno nie wczoraj, ani dzisiaj.

    • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

     w symulatorz tegorocznego bolidu , w dniu rozpoczynajacym treningi na silverstone

  • Wierny fan Roberta

   Każdy go chce :)

  • szafran00

   Żródło? Generalnie czy mozemy jednak zawsze podawać zródła? Zaoszczędzi to czasu i miejsca na pytania o źródło :P

   • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

    wp sportowe fakty oczywiscie dzial f1

    • szafran00

     no tak, wp…. Horner dziś zapytany przez Sky nie zaprzeczył, nie potwierdził, natomiast nie było nic o tym, że Robert testował dziś albo wczoraj. Radzę poszukać rzetelniejszych źródeł informacji…

     • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

      ach rozumiem . ale mimo wszystko byl szybki i testowal bolid tegoroczny.

     • Pit

      Kolego to tylko domysly ;) znajac Roberta tak bylo, ale takie informacje sa lekko na wyrost.

     • Akslugor

      Nie zapominajmy też, że Robert uczestniczy w kilku projektach, wiemy to z wywiadu live. Dzieje się… :)

     • ZIK

      Rozwijał bolidy w symulatorach dla różnych zespołów. Mówił o tym. Wiadomym jest, że zanim zdecydował się na jazdę jedno-miejscówką po torze, w symulatorach przejechał tysiące kilometrów.

  • Zonder

   on dzisiaj na to odpowiadał a nie, że dziś testował lub wczoraj…

 • Corrado
  • Pit

   Bylo ;)

 • WaWel Smoczek

  Some say that Robert will do the free practice 1 in Hungary, on this RS17.
  http://www.leblogauto.com/2017/07/f1-renault-kubica-reussit-deuxieme-test-palmer-menace.html

  • NO2

   Kolejna teoria… Apetyczna ;)

 • Robertowi poszło na Paul Ricard – tak jak wcześniej przypuszczaliśmy.
  Coraz bardziej rozpiera mnie duma …..:)

  • ZIK

   Nie mogło być inaczej :-)

 • WaWel Smoczek

  Chodzą słuchy, że mają być testy jeszcze przed GP Hungaro aby odnowić Slicencje (model 2013-2015?). To by oznaczało sesję FP1 u Madziarów?

  • darek s

   Źródło tych plotek?

   • WaWel Smoczek

    Will Buxton, dodałem po edit

    • Zonder

     to by musieli chyba oficjalnie potwierdzić zastąpienie Palmera bo wtedy tak jak pisał Mikołaj Sokół mieliby dodatkowy dzień testowy, (np aby odnowić superlicencję).

  • Sibiesss

   uuu dzieje siè jeśli to prawda…

  • Akslugor

   To by znaczyło, że kilka dni temu to nie było “przejęzyczenie” o testach przed GP Węgier.

   • Pit

    A kto tak powiedzial? :)

    • Akslugor

     Muszę poszukać. Któryś z Klubowiczów wstawił linka, a ja zastanawiałam się czy dobrze napisana, że przed a nie po.

     • Pit

      Ok, jak znajdziesz podrzuc prosze, bo ciekawy jestem :)

     • Akslugor

      Niestety, to pisałam na fb a nie w klubie, i w związku z tym będę miała większy problem z odszukaniem.

   • NO2

    I teoria o FP1 na Hungaro nabrałaby jakiegokolwiek sensu… ;)

    • Pit

     Pozniej moze okazac sie, ze trening poszedl za dobrze i pojedzie wyscig na hungaro ;) do tego te slowa Roberta, ze na Silverstone “nie wyrobi sie” ;)

     • NO2

      Oj dzieje się… :)

 • NO2

  A ja tak pomyślałem, że klubowa flaga to by fajnie wyglądała na kasku Roberta… Chociaż taka malutka… ;)

  • taką malutką to Robert miał naklejoną w WRC na podnośniku. Kto pamięta? ;P

 • kingpiotrek

  Vettel podobno niezadowolony, i skarży się o widoczność na dalsze odległości. A kibice?
  https://www.youtube.com/watch?v=vQAfBU2_F6I

  • Andrzej Onichimiuk

   … a kibice narzekają, że przez odbicia nie widzą, kto jedzie.

   • na numerki niech patrzą :P

 • Marcin81

  Pytają media na całym świecie
  Czy o Robercie coś więcej wiecie?
  Jedni że może,drudzy nie wiedzą
  Trzeci coś wiedzą a nie powiedzą
  Grono Palmerów że to fantazja
  Są i koledzy że niby okazja
  Że pod publikę gadają dziady
  Robert ma z Reno stare układy
  Zazdrosne wywody mam w d… głęboko
  Kubica w F1 znów będzie wysoko !!!

 • whitealoes

  Lubimy i udostępniamy, żeby wspierać!
  https://twitter.com/castrol/status/885763319855931393

  • IgiX

   Hmm… o jakich testach o nich piszą? Niby nic oficjalnie nie jest potwierdzone…

   • niby nie jest :)

    • Johny

     Kontrolowany PiAr wyruszył :)
     KUB is back :)

    • szafran00

     Niby nie jest, a jednak jest :D Cudoooownieee!!!

  • whitealoes

   Nad tym naprawdę należy się chwilę zastanowić! Castrol to silna marka, wielki kapitał i na Twitterze nie widać by się bawili jak Renault, raczej są konkretni w tym co robią, a o RK, z tego co widzę, piszą pierwszy raz.

   Gdy ktoś jest oszczędny w postach tak jak np. Castrol, to myśle, że należy w każdym poście widzieć drugie dno, dlaczego właśnie taki twitt?

   Dodatkowo @Castrol to ogólny kanał na Twitterze Castrola.

 • AaA
  • AaA

   Od 11:35

 • Elena

  Ma się dobrze..jest u Ewy☺

 • NieJestemStad
  • Jarecki

   oni wszyscy tak maja, tacy tajemniczy, moze byl, moze nie byl

   • cho-bot

    Dobrze, może ja niezbyt inteligentna jestem, ale co to znaczy? Renault wysłało go do Red Bula, bo mają lepszy czy jak? :?

    • Jarecki

     o symulatorach poszczegolnych teamow, generalnie niewiele sie wie, taka tajemnica. Mozna tylko spekulowac, ze Red Bull tez cos w tym wszystkim miesza bo jaki oni by mieli w tym interes. Moze taki, ze poniewaz Horner kupuje w Reanault silniki to moze zrobil im przysluge. Renault zapewne chce zebrac maksimum informacji o formie Roberta zanim podejmie decyzje.

   • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

    jak horner mowi ze moze byl ,to tak jak Robert mowil wiem ale nie powiem

  • Pit

   Porownianie formy z Danielem i Maxem? Byc moze tak bylo skoro Renault dostarcza silnik RB.

  • WaWel Smoczek
   • Beginner

    o wow ale sie zmieszał:) w pokera to on nie grywa:)

 • ArtNr4

  Cześć klubowa gromadko… :-)

  Nie mogę się dokopać, czy już było tłumaczenie wypowiedź Hulka, więc zapodaję:

  Nico Hülkenberg na pytanie, czy chętnie widziałby Kubicę jako zespołowego partnera odpowiedział: “Oczywiście byłbym zadowolony – tak jak z każdego innego. Ale decyzji nie podejmuję ja, tylko Renault. Zespół musi wybrać takie zestawienie kierowców, jakie będzie najbardziej optymalne dla Renault.”

  Zapytany o możliwość powrotu Roberta do F1 powiedział: “Wszyscy widzieliśmy, jak ciężko był ranny, ale ja od dłuższego czasu już go nie widziałem i nie mogę powiedzieć, jak sytuacja wygląda aktualnie. On zawsze był wojownikiem, to przemawia za nim.”

  • Kozioł

   Oczywiście, że było. Tutaj jakiekolwiek echo o RK trafia w przeciągu nie dłużej niż 10 minut. ;)

   • ArtNr4

    O tym to akurat wiem, ale tej wypowiedzi przetłumaczonej nie znalazłam.. widocznie przeoczyłam :-)

 • Kozioł

  https://twitter.com/C4F1/status/885786041898151936
  Karun stawia piątaka, że od Spa zobaczymy RK.

  • Karun miał możliwość spotkania i pogadania z Robertem na GFoS.
   Jego wiedza może być wiec dużo lepsza niż calej zgrai dziennikarzy

  • PiotreK

   Skoro Robert sam mówi że na silverstone mógłby być nie gotowy bo brakuje mu jazdy tegorocznym bolidem to po testach na hungaroringu juz tego problemu nie bedzie

 • Lolo

  Może nie zmieniać, raczej zrobić druga, pod nowe barwy. Obie by miały jeszcze większy impakt! Ale broń Boże z reliktów nie rezygnujmy!

  • Johny

   Myślę że jesli na czas (odpowiednio wcześniej) potwierdzą sie testy na Wegrzech, to jedna flaga to będzie za mało, tam bedzie cała trybuna biało – czerwona :)

   • Elena

    klubowe są dwie..obie wiele “widziały” i obie równie bardzo cenne☺

    • kingpiotrek

     Będą, będą obie Elena!:-)

    • notsure

     Trzeba taką 5 razy większą zrobić bo te aktualne jakieś małe :D

     • Elena

      Z większymi gabarytami jest póżniej problem z rozwieszeniem..nie pozwalają jej wieszać, bo innym kibicom zasłania widoki.

     • Ania

      ….. i ciężko utrzymać……na ten przykład jak wiater jest :-)

     • Ostry

      Noooo…

 • terry84

  Villeneuve na canal+ fr, jeśli będzie test z Robertem na Węgrzech to pod publike….glupota i niewiedza tego człowieka przechodzi lidzkie pojęcie,chyba wykupie eleven..

  • Wojtki

   w końcu przez niego zakończył sezon F1… :p

  • Marcin81

   Taaa a jutro RK gra koncert w Moskwie pod publikę ….Czołgiem wszystkim :-D

  • Johny

   Villeneuve, wygrałeś, w konkursie poziomu jadu do Roberta :D

   • Kurde….. jeszcze nikt nie zapytał Nicka Heidfelda – z pewnością będzie w ten deseń.

    • Johny

     Mysle że Nick na swój sposób kibicuje jednak Robertowi.
     Na torze koło w koło nie potrafił odpuścić, jednak poza torem, bardzo podobały mi się jego wypowiedzi.
     Przykład kiedy skomentował natychmiast jego poczynania w pierwszym rajdzie Monte po tym jak wygrał pierwsze 2 odcinki na bodaj twitterze – musiał obserwować od początku. Wtedy kiedy życzył Robertowi powrotu do zdrowia żartując że być może Robert nie będzie się cieszył widząc go w jego bolidzie, to było na swój sposób jednak z dużą dozą żartu na poziomie i uśmiechu a nie złośliwości.

     • tego tweeta odebrałem inaczej :)
      Nie wiem jak było jest, ale ja tam miłości nie widziałem nigdy.

     • cho-bot

      A uprzedzony nie jesteś ździebko? :P Ja to odebrałam tak, że szczękę zbierał i zakomunikował o tym całemu światu. :)

    • notsure

     Wydaje mi się, że relacje Roberta z Nickiem są dużo lepsze. Nawet na tym filmie z Goodwood było widać, że rozmawiali w jakiejś grupie.

    • Jarecki

     JV to gadula, Nick raczej nie.

  • Wojtek Grzybowski

   Zadra do Roberta wciaz w nim siedzi

  • cho-bot

   Jacques, niech ci się twoja głupota przyśni. :P

  • Jarecki

   JV zrobil sie ostatnio bardzo upierdliwy. Zieje jadem gdzie tylko sie da. Mlodego Strolla po prostu nienawidzi i glupio mu bylo jak Lance stanal w Baku na podjum. Ale co tam, olewac go.

  • Sibiesss

   zaatakować dziada na fejsie albo twicie o ile ma konto i wytłumaczyć mu pewne sprawy ;-) jeszcze się grubo zdziwi buc..

  • Wojtek A

   Villneuve – “wygrał pan talon na q… i balon.”

  • DT

   Gość ma zadrę po tym jak go RK wygryzł z BMW…

 • Lolo

  Piekna relacja @AlterEgo! Nasuwa mi to myśl, ze musimy może zacząć projektować nowa flagę? Nowe czasy, nowe barwy?

  • ZIK

   To może zmienić tylko kombinezon? ;-) Przywykłem do tej bardzo…

   • Johny

    Zmienic kombinezon na Renault i dopisac parę nicków :)

    • Lolo

     No właśnie, ten kombinezon…

  • sam kombinezon bym zmienił… jak już go założy do roboty ;-)

 • Johny

  Wydaje mi sie że Hulk też nie jest zbytnio zadowolony z obecnej sytuacji. Przeszedł z Force India do Renault.
  Popatrzcie na wyniki Hulka w Force India w poprzednim sezonie a także wyniki z poprzednich lat a w tym sezonie w Renault.
  Myśle że to jeden z jego najgorszych sezonów od 2012Roku

  – 2010 – 22pkt Williams 14miejsce w MŚ
  – 2012 – 63pkt Force India 11miejsce w MŚ
  – 2013 – 51pkt Sauber 10miejsce MŚ
  – 2014 – 96pkt Force India 9miejsce MŚ
  – 2015 – 58pkt Force India 10miejsce MŚ
  – 2016 – 72pkt Force India 9miejsce MŚ
  – 2017 – 18pkt Renault 12miejsce MŚ (40% sezonu po 9 z 20 wyścigów)

  Teraz porównując wyniki Renault z Force India w 2017, Nico raczej z sezonu na sezon nie zrobił sie wolny, tylko dostał gorszy bolid.

  Force India w 2017 – 89pkt jako team i 4miejsce w MŚ! 50pkt 6 w MŚ Pereza i 39pkt 8 w MŚ Ocona.
  Z zupełnie innej jednak strony, Nico przez 7 lat formuły 1 ani razu nie był na podium, czy nigdy nie miał bolidu pozwalającego walczyc o wyższe podia? Trudno powiedzieć.

  Myślę że nie tylko Renault szuka miejsca dla Kubicy, które teoretycznie ma za Palmera to o tyle Nico może szukać bardziej konkurencyjnego zespołu na 2018, może wrócić np. do Force India. Myślę że w 2018roku powinny się pojawić co najmniej 2 wolne miejsca dla kierowców z F1 – Raikkonena, Massy.

  Dlatego tez wg powyzszego uważam, że ze względu na wydarzenia w przeszłości, w 2017roku w grę wchodzi skład HUL+KUB, zaś 2017 ALO+KUB.

  Jeśli zaś wszelkie testy w Renault nie były przeprowadzanie pod kątem planów zatrudnienia Kubicy, co byłoby zaskakujące w grze o KUB może być:
  – Force india (różowy :D)
  – McLaren (ale nie z silnikami Hondy :D)
  – Ferrari
  – Williams https://uploads.disquscdn.com/images/5fcafd453ddb6c6e054740f680ddb48aab4be2ce4c0aa911ce60e35dbb4948bc.png

  • notsure

   Nico mówił w wywiadach, że spodziewał się gorszych osiągów w Renault. Wydaje mi się, że decydując się na zmianę miał na względzie, że to fabryczny zespół i w najbliższych latach będzie walczył o mistrzostwo. Ilość punktów w tym sezonie raczej go mało interesuje, ważne, że robi dobrą robotę i w Renault jest na ten moment nr 1.

 • NieJestemStad

  Eleven będzie dzisiaj wieczorem przepytywać Cyrila.
  Wyemitują przed kwalfikacjami.

  • ZIK

   Ciekawe czy będzie tylko “nie zaprzeczał” i zasłaniał niewiedzą, co jest w planach na najbliższą przyszłość? A może jednak powie coś, co dzieje się na prawdę i co się wydarzy?

   • Zonder

    przed kwalifikacjami nie ma szans, może już po GP Wielkiej Brytanii byłby bardziej wylewny

    • Też tak sądzę. Ta cisza, brak relacji z testów jest a nadto wymowna. Czekają i opóźniają w mej skromnej opinii celowo.

  • Alex O’Mahony

   Nic nowego nie powie. Zdziwilbym sie jakby cos konkretnego powiedzial.

  • zuza

   Tylko niech na razie nie pytają o testy Roberta, bo to może już być dla niego denerwujące

 • Artur

  Witam klub, ja tak z innej beczki pytanie mam… Zagladam tutaj często w poszukiwaniu dobrej energii gdy odpadało zwątpienie- tak w wielkim skrócie ale coś mi nie pasuje ostatnio, gdzie poszialo sie dwóch najbardziej znanych mi klubowiczow??? Coś przetoczyłem? Jurek Krak i Jacek Kubicar gdzie oni?

  • Jacek Kubicar

   Jest Jacek i Jurek też gdzieś się tu plącze:)

 • Ania

  Czekanie na następne ….ale co tam…..przecież My już odpowiednio zaprawieni w bojach :-)))
  A
  relacja z Goodwood Festival pierwsza klasa…..czapki z głów! Za flagę
  klubową w szczególności…..takiego dopingu pewnie długo nikt nie będzie
  miał :-)))
  Powitać :-)))

 • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

  ciekaw jestem jakie czasy bedzie uzyskiwal Robert w bolidzie tegorocznym bo to powie gdzie jest renault.z tego co widze cos w renault drgnelo na plus jesli redbull zaglada w oczy dwom czolowym zespolom. poprostu mam na mysli fakt ze renault moze byc w rzeczywistosci lepsz niz to widac bo ma slabych kierowcow. redbull i renault to te same silniki mialem to na mysli.

  • cho-bot

   Hulkenberg nie jest słabym kierowcą.

   • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

    ale tez nie blyskotliwy. jak by tak bylo renault byloby w innym miejscu, lepszym. chociaz nic do niego nie mam , jak na niemca to nawet ma duze poczucie humoru . ktos podal , ze robert uzyskiwal lepsze czasy od hulka , rozumiem ze w symulatorze w tegorocznym bolidzie, tak?

    • cho-bot

     Podobno.
     Co do Hulkenberga on też nie miał szczęścia do zespołów, zawsze go ktoś w kolejce do lepszego na samym końcu wykiwał. A sprzęt to podstawa. Zobaczymy co będzie.

    • Greg_OR

     raz pisali, że porównywalne, raz, że lepsze – oczywiście w symulatorze Renault w Enstone

 • ZIK

  Cześć Klub!
  Czekamy na kolejny “mały krok”… :-)

 • narturo

  Cześć Klub ! Kawa i nadrabianie wczorajszych komentarzy… Nie jest tak źle… Bałem się, że będzie jeszcze jedno zero ‘)

 • Czołem!
  Wlazłem dopiero do domu.
  Odsapnę, odeśpię, ogarnę zaległości i jakoś “pociągniem” ;)

  • Witaj :-)

  • terry84

   No opowiadaj jak było w tej Francji;))

 • Sibiesss

  Witam w piąteczek :-)
  https://youtu.be/wOOxqDBcE0Y
  od 25:00 minuty o Robercie i pozniej reporter rozmawia z Palmerem zadając mu ciekawe pytanie sami zobaczcie ;-)

  • NieJestemStad

   Wygląda na smutnego kiedy dostaje pytanie, ale jakby chciał wierzyć, że to plotki i fantazje ;)

   Wczoraj na konferencji też mówił, że to dopiero połowa sezonu i wierzy, że się poprawi wszystko jeszcze ;)

  • Ostry

   Cześć! Odpowiedział ‘po linii’… a nad pokerową twarzą jeszcze musi popracować ;)

  • Hornet

   hehe to najlepsze: “The hype train has pulled into the station all aboard cho cho Robert Kubica testing again!” :)

 • Czołem Klub w “piąteczek” :-)

 • oczek29

  Czy “pewny” fotel w Renault?, ja poczekam bo pojawiła się konkurentka :) a poważnie to dobra “Babcia” pyknąć 800km w E20;) https://lat.motorsport.com/automotive/news/una-mujer-de-79-anos-manejo-un-renault-de-f1-930258/
  https://cdn-1.motorsport.com/images/amp/Y9oyZNx0/s6/automotive-motor1-com-2017-79-year-old-rosemary-smith.jpg

  • Believe

   800km w bolidzie F1 w takim wieku? coś niesamowitego! Jestem pełen podziwu. Nie tylko Palmer czuje zagrożenie, że straci fotel, a także Hulk :D

   • Tomasz

    Ona nie zrobiła 800 km tylko podkreslaja że bolid ma 800 KM – koni mechanicznych… 800km to raczej ciężko by było jej zrobić jednego dnia jak RK smiga po 500…

  • Należy się szacunek Pani za taki wynik.

   • Luis S

    Witam, ta Pani to za czaów naszego Sobiesława Zasady była znanym kierowcą rajdowym. wielki szacun dla niej

  • Tomasz

   caballos – CV – KM – konie mechaniczne , także tego…

  • Johny

   Podobno jeździła na torze Paul Ricard. Na filmie widac też Palmera, nie wiadomo czy jeździł wtedy ale jeśli jeździł to ciekawe ile szybsza była od Palmera :D

   • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

    fajnie bylo by miec taka babcie. babciu daj sie przejechac masz tylko mi nie szalej. ciekawe co ?

  • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

   ta babcia musi miec duzo kasy i jakas normalna rodzine , ze jej w tym wieku pozwolila na taka ekstrawagancje.

   • Ania

    Normalną jak normalną……pewnie też tak zakręconą jak ta Pani…..i my wszyscy tutaj :-)))

 • Od Goodwood, wiele się działo, z tego wszystkiego jedno umknęło. Warto nadrobić.
  Relacja Darka (Alter Ego) – idealna do porannej kawki.
  http://www.robertkubica-klubkibicow.pl/2017/07/okiem-kibica-robert-kubica-goodwood-festival-of-speed/

  Dzięki wielkie!

  • Już się biorę za lekturę… Nie doczekam porannej kawki.. ;-)

  • Akslugor

   Super relacja :) Dzięki Alter Ego, dzięki Ostry :)

  • ZimnaMi

   Nie wiem, czy nie powinieneś wstawić linka do relacji na dole we wpisie. Będzie lepiej widoczny.
   Bry

   • Słuszna uwaga. Zaraz to uczynię.

  • Elena

   Hej…te “kciuki do góry” to i ja widziałam…strasznie miłe te gesty☺Relacja na medal…dzięki chłopaki☺

  • Asia

   Świetnie napisane :)

 • Jarecki

  dobry wieczor
  aby Robert mogl testowac w Budapeszcie to najpierw musi dostac angaz kierowcy testera. No chyba tak jest. A ilu testerow moze miec jeden team ? jednego, dwoch, pytam bo nie wiem. Budapeszt juz za dwa tygodnie, daj Boze, ze oni zdolaja to wszystko ogarnac. No chyba, ze mieli master plan juz dawno temu, a teraz to step by step rozgrywaja.

  • ZIK

   “Czy te oczy mogą kłamać?” ;-)

  • Akslugor

   A ja się przywitam :) Witam Klubowiczów w piąteczek :)
   Piękne zdjęcie Roberta i super cytat z wywiadu po ostatnich testach, który działa jak balsam na nasze serca :)

 • jurek krak

  Cześć F1 Nadal Możliwa:) z R.K:)

  • gniewko

   No co ty, serio? Cześć Optymisto :)

   • jurek krak

    Cześć;)

 • netop79

  Czesc!
  od ilu to lat zagladam tu po 20 razy dziennie… warto bylo!
  Nie wiem czy byl ten artykul cytowany w calosci… tlumaczenie translatorem z L’Equipe ale warte przeczytania:

  Castellet – Pomimo silnego mistral wiejący silny w sosen i tylko trochę odświeżyć atmosferę, pisk V 8 rezonuje daleko. Jeszcze przed wejściem na tor Paul Ricard, słyszy hałas przyszedł wczoraj przyszedł stary, znacznie bardziej wydajne i dziki rugissementféroce że nieśmiały warczy cywilizowany prąd hybryda turbo V-6. Na pokładzie tego samochodu z innego wieku, Lotus E20 2012 roku, kolejny powrót. RobertKu bic, trzydzieści dwa lata, zniknęła ze świata F 1 niedzielę 2011. Tego dnia, szyna była ścinana rękę i nadzieje w rajdzie we Włoszech. Przez pewien czas. Dla Polaków wydaje się być z powrotem po zimie, aby być fizyczne, aby odzyskać swój wymarzony samochód. Na tym wymagającym torze fizycznie E, pilot wydaje się swobodnie. I poziom. Krzywe są rozciągnięte są szybkości idą gładko i zobowiązanie do krzywej wielkie znaki na końcu Mistral prosto „dokładnie, ale jest to łatwe”, jest imponująca. Podobnie jak jego zdolność do negocjowania podwójny prawy Beausset, technicznej. Więcej niż 90 obrotów na metr, a test ekstrakcji w ciągu mniej niż pięciu minut (mini ma wymagane mówił FIA).
  Robert Kubica jest gotowy. Jego prawa ręka dobrze być bezsilna, że ​​souhaitela to zapraszamy w słabym uścisku, jego prawa ręka zwisające piękny pobyt podczas długiej dyskusji dał zespołowi, oczy i uśmiech powiedzieć innych rzecz. Jako okrążeń pokrył dzisiaj pod var DODGER (33 ° C). Robert Kubica zadowolony i dostępne przez cały wywiad, nawet na to, że było to konieczne, aby wywołać jego następstw wypadków i że rezultacie pomiaru szansę dotknąć ponownie swoje marzenie i zrobi wszystko, aby nie pozwolić uciec.
  „Jak się czujesz w buty pilot F 1?
  Całkiem dobra (śmieje się). Już w Walencji (na początku czerwca, podczas pierwszego badania), I byłyby zachwyceni z okazji moje ciało i umysł nie zareagował. Dziś czuję się jeszcze lepiej. Jestem bardziej zrelaksowany. To uczucie jest bardzo silne. To napawa mnie z ufnością, ponieważ zdaję sobie sprawę, że mogę prowadzić samochód całkiem dobrze. Jest to zachęcające. Można sobie wyobrazić moją radość po sześciu latach nieobecności powrócić do F 1. To było moje życie przez jakiś czas.
  Jak długo myślisz ten zwrot?
  (Wzdycha) to zabrzmi dziwnie, ale to m „jest bardzo trudno odpowiedzieć. W ciągu ostatnich sześciu lat, przeszedłem przez tak wielu różnych stanów, że nie jest łatwo odpowiedzieć. Mam pierwszy walczył o swoje życie, to mam do czynienia pewne problemy z powodu mojej operacji. To było dawno. Ale przebudowany siebie. I podjęły decyzję, aby przejść do rajdu. To było zbyt trudne, aby utrzymać się na torze. Ale wracając do twojego pytania, kluczem do tego jest to, że gdzieś we mnie, I już nigdy nie zrezygnował. Zawsze było coś, co powiedział mi, że wrócę. To było daleko, ale Nigdy wcześniej zamknięte drzwi.
  Etcommentavez-vousfait?
  Tej zimy, myślałem, że mogę iść do profesjonalnego poziomu na obwodzie. W ubiegłym roku (wieje), I „d trzeba przemyśleć moją karierę. I tak zaczęły się rozpocząć jazdy na Spa w ubiegłym roku w Rs 01 (czy Mega). To m przywrócił zaufanie i wielu
  informacja. Znałem wtedy, że musiałam zrobić poziom G T. To tajemnica, że ​​mam wtedy towarowym DT M (mistrzostwo Niemiec samochody). To nie jest to w końcu. Ale nic. Poszedłem więc w samym Endurance kontrakt wyspie nie zrobił „albo nie. Nagle okazja z Aults R „jest przedstawiona jako ja hadn” czegokolwiek. Więc zdecydowałem się umieścić szanse na mojej stronie. Nigdy wcześniej zapukał do każdych drzwi, aby przejść F 1. I byłyby miał szansę pojechać w Formule 1 w latach ubiegłych, ale to nie było „poważne propozycje. Tam, R Ault mi o to coś poważnego. A teraz jestem tutaj przed wami rozmawiać o moim drugim teście (uśmiecha się trzymać). Szczerze mówiąc, przez ostatnie kilka miesięcy będzie jednym z najpiękniejszych w moim życiu. Co się stało pierwszy test w Walencji? Będziesz się śmiać, ale to było łatwiejsze niż myślałem. Nie jest łatwe. Ale nie tak mocno, jak to sobie wyobrażałem. Nie przyszedłem do zera. Jestem związek. Jestem dano każdą okazję być poziom. Ale pytanie było: „Jak długo będę czekał na powrót do F1 standardów?” „A największą niespodzianką przyszedł. Nie miał poczucie bycia na sześć. Czułem się w butach z kierowcą partii
  urlop zimowy. Znalazłem to łatwe i dostał się automatycznie, w ciągu poziomie. W F1, czułem się jak w domu. Że łatwiej niż T. G Ponieważ wstałem jam
  ais miał zwyczaj toczenia G T. F1, to dansmonjardin. Jaka jest różnica między Leku BIC dzisiaj i jeden przed wypadkiem? Jestem stary, starszy (śmieje się). Ale to chyba nie tak dużo, jak to awaria. Jestem pełen moim przejściu rajdowego. Nauczyłem się nowych rzeczy, improwizować, bo rajd wymagają stałej adaptacji codziennie. Rajd jest nieprzewidywalny. Co więcej, z tych testów w Walencji i Paul Ricard, zdaję sobie sprawę, że moje uczucia są dobre. Myślałem, że stracił wysoki poziom, że z mojego złotego wieku (idąc w queurd „unGP avecBMW w 2008 roku). Ale to n „nie jest. Moja jazda budzi. Uważam utracone odczucia przez sześć lat, ale wracają naturalnie. Sam jestem zaskoczony. Niewiele może mierzyć moc mózgu. Trzymał wszystko w pamięci. To jest imponujące. Jesteśmy jak maszyny. Gdy program jest tam, po prostu podłącz i wszystko znowu działa! Zwrotnica musi być czymś naturalnym, jakby instynktownie. Jesteś blisko, aby stać właścicielem? Fizycznie nie ma problemu. Etpourlereste? To zależy od obiektywu. Nie chcę wracać do niczego. Chcę wrócić do najwyższego poziomu. I „ve jeszcze nie przewrócił w bieżącym F1. Więc może nie być gotowy do Srebrnego kamienia. zajęłoby jeden lub dwa dni testów w obecnym samochodzie. To zwiększy moje szanse na 1000%. Więc jeśli test zorganizowano na Węgrzech podczas testów po GP (1er2août) … Istnieją testy w Budapeszcie, nie wiem (śmieje się). Musimy przejść krok po kroku. Przybywam z daleka. Nie zapomnij. Moje wątpliwości co do moich umiejętności zniknęły z tych dwóch dniach testów. Nie boję się, aby nie być poziom, ale jest jeszcze wiele do zrobienia. Znalazłem instynkt latania. I teraz mają fizyczne ograniczenia, ale nie wpływa na moją jazdę. Dokładnie, masz słabe z powodu wypadku? Muszę wyrównać lewą ręką. Więc nie jest większy nacisk na lewym ramieniu, ale moja jazda nie jest osłabiona. Mam więcej problemów w moim życiu każdego dnia za kierownicą F 1. Jedyne co zmieniło się w moim samochodzie mam jeździć z prędkością lewą ręką. W przeciwnym razie, nic się nie zmieniło w samochodzie. Mając na prawym ramieniu 100% by uczynić moje życie łatwiejszym, ale obiecuję ci, że to nie wpłynie na moje wyniki. Wiem kim jestem wart. W roku Paul Ricard będzie gospodarzem GP Francji. Byłaś ostatnio na Magny-Cours w roku 2008. Co szansa zobaczenia w przyszłym roku spoczywających? (Śmieje się). Dlatego Test (uśmiecha się). Szczerze mówiąc, robię wszystko, aby zmaksymalizować swoje szanse. Ale nie wiem, przyszłość ładne stanie. „” Jesteśmy jak maszyny. Gdy program jest tam, po prostu podłącz i wszystko znowu działa! „Mam więcej problemów w życiu codziennym w kierownicą F1

  • WaWel Smoczek

   mozesz wkleic tu orginal?

   • netop79

    Pewnie ! :D
    Prosze bardzo…
    LE CASTELLET – Malgré le fort mistral soufflant fort dans les pins et qui vient, un peu, rafraîchir l’atmosphère, le cri strident du V 8 résonne de loin. Bien avant l’entrée sur le circuit Paul-Ricard, on entend un bruit venu d’hier, venu d’ autrefois, un rugissementféroce bien plus puissant et sauvage que les timides feulements policés des actuels V 6 turbo hybrides. À bord de cette monoplace d’un autre âge, une Lotus E 20 de 2012, un autre revenant. RobertKu bic a, trente-deux ans, disparu du monde de la F 1 un dimanche de 2011. Ce jour-là, un rail lui avait cisaillé le bras et les espoirs dans un rallye en Italie. Pour un temps. Car le Polonais paraît bien de retour après un hiver passé à mettre en physique son rêve de retrouver une monoplace. Sur cette piste très exigeant e physiquement, le pilote paraît à l’ aise. Et au niveau. Les courbes sont tendu es, les vitesses se passent avec fluidité et son engagement dans la grande courbe de Signes, au bout de la ligne droite du Mistral ,« à fond, mais c’ est facile », est impressionnant. Tout comme sa capacité à négocier le double droit du Beausset, technique. Plus de 90 tours au compteur et un test d’extraction en moins de cinq secondes( le mini m un requis parla FIA).
    Robert Kubica est prêt. Sa main droite a beau être sans force lors qu’ il vous souhaitela bienvenue dans une poignée frêle, son bras droit a beau rester ballant lors de la longue discussion qu’il a accordée à L’ Équipe, ses yeux et son sourire disent tout autre chose. Comme les tours qu’il a couverts hier sous un cagnard varois (33 °C). Robert Kubica, heureux et disponible tout au long de l’ interview, même lors qu’ il a fallu évoquer son accident et les séquelles qui en résultent, mesure la chance de pouvoir toucher à nouveau son rêve et il fera tout pour ne pas le laisser échapper.
    «Comment vous sentez-vous dans la peau d’ un pilote de F 1?
    Plutôt bien( il éclate de rire ). Déjà à Valence (début juin, lors du premier test ), j’ avais été ravi de la manière dont mon corps et mon esprit avaient réagi. Aujourd’ hui, je me sens même mieux. Je suis plus détendu. Ce sentiment est très fort. Il me gonfle de confiance car je me rends compte que je peux piloter la voiture plutôt bien. C’ est encourageant. Vous pouvez imaginer ma joie après six ans d’ absence de revenir en F 1. C’ était toute ma vie pendant un moment.
    Depuis combien de temps pensez-vous à ce retour ?
    (Il soupire) Cela va vous paraître bizarre, mais il m’ est très difficile de répondre. Ces six dernières années, je suis passé par tellement d’ états différents que ce n’ est pas simple de vous répondre. J’ ai d’ abord lutté pour ma vie, puis j’ ai dû faire face à quelques problèmes résultant de mes opérations chirurgicales. Ce fut long. Mais je me suis reconstruit. Et j’ ai pris la décision de partir en rallye. Cela faisait trop de mal de rester sur les circuits. Mais pour revenir à votre question, la clé c’ est que, quelque part au fond de moi, je n’ ai jamais renoncé. Il y avait toujours quelquechose qui me disait que je reviendrais. C’ était loin mais je n’ ai jamais fermé la porte.
    Etcommentavez-vousfait?
    Cet hiver, j’ ai pensé que je pouvais revenir à un niveau professionnel sur circuit. L’ an dernier( il souffle ), j’ avais besoin de repenser ma carrière. Donc, j’ ai commencé à repartir en roulant à Spa l’ an dernier en R S 01( Méga ne ). Cela m’ a redonné confiance et beaucoup
    d’ informations. J’ ai alors su que j’ avais le niveau pour faire du G T. Ce n’ est un secret pour personne que j’ ai alors postulé pour le DT M( Championnat allemand de Voitures de tourisme ). Cela ne s’ est finalement pas fait. Mais d’ un rien. Alors je suis parti en Endurance mêmes ile contrat ne s’ est pas fait non plus. Soudain, l’ opportunité avec R en aults’ est présentée alors que je n’ avais plus rien. Alors, j’ ai décidé de mettre toutes les chances de mon côté. Je n’ ai jamais frappé à toutes les portes pour revenir en F 1. J’ avais eu l’ occasion de rouler en Formule 1 les années précédent es, mais ce n’ était pas des propositions sérieuses. Là, R en ault me propos ait quelquechose de sérieux. Et voilà, je suis là face à vous pour parler de mon second test( il sourit longuement ). Franchement, ces derniers mois seront parmi les plus beaux de ma vie. Comment s’ est passé le premier test à Valence? Vous allez rire, mais ce fut plus facile que je ne pensais. Pas facile. Mais pas aussi dur que je ne l’ imaginais. Je ne venais pas de zéro. Je m’ étais bien préparé. Je m’ étais donné toutes les chances pour être au niveau. Mais la question était: ‘’ Combien de temps me faudra-t-il pour revenir aux standards F 1?’’ Et la plus grosse surprise est venue delà. Je n’ avais pas l’ impression d’ être parti six ans. Je me sentais dans la peau d’ un pilote parti
    l’ hiver en vacances. J’ ai trouvé cela facile et me suis, automatiquement, remis au niveau. Dans la F 1, je me suis senti comme à la maison. C’ était plus facile qu’ avec une G T. Parceque je n’ ai jamais eu l’ habitude de rouler en G T. En F 1, je suis dansmonjardin. Quelle est la différence entre leKu bic a d’ aujourd’ hui et celui d’ avant l’ accident?
    Je suis vieux, plus vieux( il rigole ). Mais ce n’ est peut-être pas tant un défaut que cela. Je suis plus complet grâce à mon passage en rallye. J’ ai appris de nouvelles choses, à improviser car le rallye vous impose l’ adaptation permanente tous les jours. Le rallye est imprévisible. D’ ailleurs, avec ces tests de Valence et du Paul Ricard, je me rends compte que mes sensations sont bonnes. Je pensais avoir égaré le haut niveau, celui de mon âge d’ or (va in queurd’ unGP en 2008 avecBMW ). Mais il n’ en est rien. Mon pilotage se réveille. Je retrouve des sensations perdues depuis six ans mais elles reviennent naturellement. J’en suis moi même surpris. Peu de gens peuvent mesurer la puissance d’ un cerveau. Il a tout conservé en mémoire. C’ est impressionnant. Nous sommes comme des machines. Une fois que le programme est là, il suffit de brancher et tout remarche! Le pilotage doit être quelque chose de naturel, comme instinct if. Êtes-vous proches de devenir titulaire?
    Physiquement, aucun problème. Etpourlereste?
    Cela dépend de l’ objectif. Je ne veux pas revenir pour rien. Je veux revenir à haut niveau. Je n’ ai pas encore roulé dans les F 1 actuel les. Je ne pourrais donc pas être prêt pour Silver stone. Il me faudrait un ou deux jours d’ essais dans une voiture actuelle. Cela accroîtrait mes chances de 1000%.
    Donc si vous testez en Hongrie lors des essais organisés après le GP (1er2août)… Il y a des tests à Budapest, je ne savais pas
    (il éclate de rire). Il faut avancer pas à pas. Je reviens de loin. Ne l’oubliez pas. Mes doutes sur mes capacités ont disparu avec ces deux journées d’essais. Je n’ai plus peur de ne pas être au niveau, mais il reste du chemin à faire. Il faut que je retrouve l’instinct du pilotage. J’ai désormais des limites physiques mais elles n’influent pas sur mon pilotage. Justement, avez-vous des faiblesses à cause de l’accident ?
    Je dois compenser avec la main gauche. Il y a donc plus de stress sur le bras gauche, mais mon pilotage n’en souffre pas. J’ai plus de problèmes dans ma vie de tous les jours qu’au volant d’une F 1. La seule chose modifiée dans ma voiture est que je monte les vitesses de la main gauche. Sinon, rien n’a été modifié dans la voiture. Avoir le bras droit à 100 % me rendrait la vie plus facile, mais je vous promets que cela n’influe pas sur ma performance. Je sais ce que je vaux. Dans un an, le Paul-Ricard accueillera le GP de France. Vous étiez au dernier à Magny-Cours en 2008. Quelles chances de vous voir en titulaire l’an prochain ?
    (Il éclate de rire.) C’est pour cela que je teste (il sourit). Honnêtement, je fais tout pour maximiser mes chances. Mais je ne connais pas le futur nice qui arrivera .»
    “Nous sommes comme des machines. Une fois que le programme est là, il suffit de brancher et tout remarche !
    “J’ai plus de problèmes dans ma vie de tous les jours qu’au volant d’une F 1

 • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

  powiem wam tak to jest rok o bardzo szybkiej energi, jesli ma sie cos w sprawie roberta wydarzyc , na pewno wydarzy sie w tym roku. atak a propos wszyscy ci przedmowcy ze swiata f1 , roberta zapraszaja do f1 , zeby go nie zaprosic. takie mam odczucie , ze w tym swiecie talent to nie wszystko, kasa misiu kasa przede wszystkim.

 • Dora

  Cisza w sieci, tylko taka fotkę znalazłam..

  https://www.instagram.com/p/BWe02S2j8g5/

 • Wierny fan Roberta
 • Akslugor

  Przepraszam, powinnam to podać w zakładce “Tymczasem w Motorsporcie…”. Informacja prosto z Silverstone o nowym zespole F1 ;)
  https://twitter.com/SokolimOkiem/status/885541257405239296

 • Akslugor

  Już było pisane w komentarzach, że Robert przeszedł test opuszczania kokpitu w ciągu 5 sekund. Jak podaje Mikołaj Sokół test zaliczył za pierwszym razem :)
  https://twitter.com/SokolimOkiem/status/885544136476176388

 • Czołem Klub ,nie wiem czy było ,ale jeżeli tak to proszę usunąć .
  “Nieco ponad miesiąc po pierwszych testach w Walencji Kubica wykonał kolejny krok na drodze do powrotu do Formuły 1. Jak zdradził Rowlinson w podcaście “Autosportu”, polski kierowca ma za sobą testy w symulatorze tegorocznego bolidu Renault. – Kubica ma za sobą 200 okrążeń w symulatorze Renault na torze w Barcelonie. Jego czasy były bardzo konkurencyjne, pobił Nico Huelkenberga. W testach na torze w Walencji był szybszy od Siergieja Sirotkina, wsiadając za kierownicę bolidu F1 po sześciu latach. Może się to wydawać nieprawdopodobne, ale nic nie stracił ze swojej szybkości. Oczywiście ma pewne fizyczne ograniczenia, które mogą odgrywać dużą rolę na takich torach jak w Monako, ale to tylko spekulacje. Nie będziemy tego pewni dopóki nie weźmie udział w wyścigu – stwierdził Rowlinson.”
  całość tutaj : http://eurosport.onet.pl/formula-1/kolejny-krok-roberta-kubicy-do-powrotu-do-formuly-1/xgcl6m

 • Wierny fan Roberta
 • ArtNr4

  We wpisie aktualizacja.. pełna wypowiedź Sirotkina i fragmenty wypowiedzi Abiteboul.

  Sergey naprawdę fajnie mówi o Robercie…

 • kingpiotrek

  Vettel ma jutro testować osłonę w Ferrari…bezpieczeństwo jest ważne, ale czy to idzie w dobrą stronę?? fot tt Mikołaj Sokół
  https://pbs.twimg.com/media/DEoKlCBWsAMI0iS.jpg

  • Pit

   Nie pamietam kiedy ostatni raz komus w F1 stala sie krzywda z powodu otwartego kokpitu. Jestem na nie ;)

   • WaWel Smoczek

    Jules Bianchi

    • Pavlo

     Problemem nie był otwarty kokpit tylko pojazd w miejscu gdzie nie powinien się znaleźć.

     • WaWel Smoczek

      również niedostosowanie prędkości do podwójnych żółtych flag.

   • Roman Czarujący

    Felipe Massa

    • WaWel Smoczek

     sprężyna z samochodu Buttona uderzyła w słabo chronione miejsce kasku. Po tym wypadku je zmodyfikowano.

     • berniF1

      Rubensa Barrichello ;)

     • Roman Czarujący

      Ale gdyby była taka osłona to tematu też by nie było

    • Pawlo14

     Jules Bianchi?

     • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

      bianci wjechal pod traktor to co by mu oslona dala. tylko tak naprawde Massa. bo Senna juz na dwoje babka wrozyla.

   • Henry Surtees w 2009. Oderwane koło uderzyło go w głowę.

   • Nie pamiętasz, bo dość dawno temu (po pamiętnym GP na Imoli) podjęto wiele starań żeby F1 była o wiele bezpieczniejsza, mimo to nadal zdarzają się wypadki i według mnie jeśli kierowcy stwierdzą że jakieś zabezpieczenie jest dobre to nam kibicom wypada tylko przytaknąć, oczywiście może nam się dane rozwiązanie nie podobać, ale akurat to jest najmniej ważne :)

    • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

     tylko czy na imoli to byl brak oslony czy za niski kokpit. na poczatku lat 90 bylo widat cale ramiona kierowcow. kokpity byly bardzo odkryte.

  • Believe

   A co z jazdą podczas deszczu? i brudami które będą się zbierać na osłonie? Kierowcy teraz mają problem z widocznością w deszczu a co powiedzieć z tą osłoną. Mogą zrobić gigantyczne zrywki i je odklejać podczas zjazdów do boxu, tylko zjazdy musiały by się odbywać co 10/15 okrążeń xd A jak spadnie deszcz? wycieraczki?

    • Believe

     To problem rozwiązany ;d Jeśli rzeczywiście jest to tak skuteczne to dziwne, że jeszcze tego nie używają w szybkach od kasku zamiast zrywek

     • Przypuszczam, że chodzi to o drobiazgi w stanie stałym, które uszkadzają powierzchnię przy dużych prędkościach lub też się w nią wbijają. Na szybie kasku takie rzeczy przeszkadzają, na osłonie/szybie kokpitu tj powyżej już nie muszą (ale też nie jestem do końca przekonany czy to rozwiązanie ma szansę sie sprawdzić).

   • gniewko

    W czasie deszczu nie będą jeździć. Bezpieczeństwo.

    • Believe

     Jest to bardzo możliwe xd i w sumie nie będę tym zdziwiony. Przecież teraz jak lekko pokropi to od razu jest wywieszana czerwona flaga, więc lepiej będzie zakazać ścigania się w deszczu. Nie ma co narażać kierowców na niebezpieczeństwo. A najlepiej będzie jak kierowcy będą się ścigać w symulatorach. Wszystkie zagrożenia zostaną wyeliminowane :)

     • gniewko

      Pod warunkiem, że symulatory będą zasilane z 12V akumulatora. Rozumiesz -DANGER high voltage.
      pozdrawiam

     • Wierny fan Roberta

      eheehe będą zadaszać wszystkie tory :D tor w Monaco już trochę jest :D

     • Andrzej Onichimiuk

      Nie, nie jest od razu wywieszona czerwona flaga. Czerwona flaga jest wywieszona wtedy, kiedy występuje aquaplanig, czyli kiedy nie ma warunków do jazdy.

     • Jacek Kubicar

      Całkowicie kolegę popieram, ze w czasie opadów deszczu nie wywiesza się czerwonych flag tylko w czasie opadów aquaplaningu i opadów śniwgu

     • Maciek

      Tylko coś ostatnio rzadko pada podczas wyścigów.

     • Believe

      Z czerwoną flagą to przesadziłem. Ale już niedługo takie akcje będą miały miejsce w F1, kwestia czasu.. BPW! Ostatnimi latami często wypuszczają samochód bezpieczeństwa, zwłaszcza podczas startu (mimo że kierowcy dają sygnał, że mogą w takim deszczu ścigać się bez problemu) i czekają aż tor przeschnie na tyle żeby kierowcy mogli założyć przejściówki, a zaraz szybko przejść na slicki,

   • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

    ale po co ta oslona . przez ostatnie cwierc wiecze , ta oslona moze uratowala by zycie Sennie, z duzym naciskiem na moze i lepetyne Massy pewnie tak. to wszystko. brzydsze bolidy i masa dodatkowych klopotow typu deszcz, brud, wszystkie komary , odblyski swietlne itp .niedlugo kaza im jezdzic w ochraniaczach na jadrach, ze cos nie daj Boze .smiechu warte.

    • Believe

     Też to do mnie nie przemawia.. Moim zdaniem to kierowcy powinni decydować o takich rzeczach, w końcu to oni siedzą w bolidach i się ścigają. A z tego co wiem to większość kierowców jest przeciwne wprowadzeniu osłony na kokpit. W przyszłości kierowcy będą się ścigali w symulatorach, albo wcale bo komputer będzie robił to za nich znacznie lepiej i przede wszystkim bezpieczniej ;d

  • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

   ta tarcza to jak owiewwka od lambretty caly zespol mogl by sie za nia zchowac

 • Marek Bogacki

  Czytam wywiady i oświadczenia po wczorajszej jeździe i widzę zmianę w sposobie wypowiadania z obu stron, Renault i Roberta. Nie ma już tak dużo PR ogólnych określeń, pojawiły się konkretne deklaracje, uwagi. Chcę wierzyć, że to dobrze jednak coś mi podpowiada, że niekoniecznie. Wszystkich sformułowań nie będę dokładnie przytaczał, np. – Renault – “medyczne testy…Robert “wiem ile jestem wart…. Są to tematy, które chyba omawia, się w zaciszu gabinetu, mając zamiar podpisać kontrakt, a nie przy pomocy mediów. Testy nowym bolidem zapewne odbędą sie po GP Węgier, ale kolejne tego typu wypowiedzi świadczyć będą o dużych rozbieżnościach przy „pokerowym stole”. Ktoś może przesadzić i będziemy musieli poczekać do 2018r na start Roberta w GP. Obym się mylił i jest to tylko niegroźne blefowanie z obu stron i nastąpi porozumienie.

  • Pavlo

   Po Walencji też studzili a robią dalej swoje☺. Przecież Renault nie powie nic więcej na razie. Step by step.

   • Marek Bogacki

    Robert potrzebuje testu po GP Węgier, żeby nie marnować czasu, przy zachowaniu jednak pewnej swobody w określeniu przyszłego sezonu. Renault potrzebuje Roberta jeszcze w tym sezonie, ale stawiałbym, że chcą mieć conajmniej pierwszeństwo w zatrudnieniu go na sezon 2018. Partyjka trwa, kto więcej ugra, chyba stąd lekki rozłam w wypowiedziach.

    • Maciek

     Jak nie Renault to gdzie indziej, uwierz, że w razie czego będzie kolejka stała do Roberta :)
     Gość z motywacją 500%, sponsorem i talentem, który pojeździ z 5-6 lat. :)))))))

     • Bartosz EM

      Jakim sponsorem? O Olimpie mówisz?

   • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

    kiedys Robert powiedzial ,ze w f1 jak chcesz miec przyjaciela kup se psa. ten fernando taki niby kumpel. grunt w maclarenie mu sie sypie ron dennis wycofal sie, to sie wpierdala kubicy do renowki bo nikt go nie chce. renault bylo by glupie gdyby puscilo ROberta , on jest gwarantem rozwoju bolidu, ktorym puzniej niedorobiony heidfeld np plasowal sie w pierwszej dziesiatce a nawet siudemce.powiedzialbym wtedy ze cyrill szefuncio , powinien abdykowac . fernando jest tylko dobry jak ma kopyto pod noga . rozwojowy to on niestety nie jest i z dwiema zdrowymi rekami nawet z czterema.

    • Andrzej Onichimiuk

     Wyrażaj się po ludzku, kobiety i dzieci też tu są…

     • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

      kobiety to wiedza o co mi chodzilo a dzieci to tu po co to nie piaskownica.

     • ZimnaMi

      No wiesz, budka z piwem też nie. Rozumiem emocje, ale milej będzie Cię czytać, jeśli przynajmniej wykropkujesz pewne rzeczy.

     • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

      przy budce z piwem to raczej o f1 nie rozmawiaja. pamietam kiedys na poczatku lat 90 jak sie emocjonowalem senna i puzniej troszke schumacherem , probowalem zarazic f1 swoich kuzynow, a oni mi na moje wciaganie ich w rozmowy o f1 , przeciez oni jezdza w kolko. to byla moja bez mala zyciowa porazka . nie mialem z kim na temat f1 pogadac , dlatego teraz niedawno natrafilem na strone klubu i moze mi troszke emocje puscily ale tylko dlatego ze w duchu wierzylem ta historia z Robertem tak sie skonczyc nie moze. wierzylem , ze kiedys wroci z nikim na ten temat nie rozmawialem ale wierzylem i jak sie okazuje wiara czyni cuda.

     • ZimnaMi

      Rozumiem. Zdarza się, że człowieka poniesie. Zwłaszcza teraz, kiedy wszyscy jesteśmy tak szczęśliwi. ☺

     • Greg_OR

      Niektórym dzieci przez ramię czytają, więc również proszę o powściągliwość i szacunek dla rywali.

  • Leszek Nadolski

   Obawiam się że Renault bardziej skłania się ku Fernando ktorego chyba nikt dobry nie weźnie, mam nadzieję ze te zabiegi wokoł Roberta dadzą mu coś na co tak długo pracuje

  • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

   bo jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze o to samo jak swiat stary kasa misiu, kasa. talent Roberta bez sprzeczny ale przydal by sie bogaty sponsor . kurwa ten orlen sponsoruje jakichs skoczkow narciarskich i innych dziadkow i wujkow , mam na mysli lata tych emerytow , a nie moga takiemu talentowi sypnac i za chwile odcinac duze kupony.nie rozumiem.

 • WaWel Smoczek

  Robert jak gdyby nigdy nic wsiadł sobie dzisiaj na rower i jebn.ł 100km (Podziw).

  • Kozioł

   a skąd masz info?

 • WaWel Smoczek

  https://hu.motorsport.com/f1/news/hulkenberg-kubica-es-alonso-is-johet/
  For Nico Hülkenberg it’s all about whether Robert Kubica or Fernando Alonso will be his teammate at Renault.

  “The whole thing is a bit surprising to me because this test came out of nowhere. I do not think it’s been designed for a long time. Of course, I would like him, like everyone else. But this is not my decision, but Renault. The team’s job is to decide on the racers. They are the ones who know who the best choice is. ”

  “I do not care whether Kubica or Alonso will come. As I said, I have no preference for this. ”

  “We all saw the severity of his injury but did not see much about it. One thing is certain that Robert was bitten and a warrior. “

 • Pit
  • Poldek Napora

   dosłownie 5 sekund temu obejrzałem to, wchodzę na klub i widzę, że kolega Pit wstawił ten filmik. Niezły zbieg okoliczności :)

 • Dziwna cisza na wszystkich oficjalnych profilach zarówno RK jak i Renault……

  • kingpiotrek

   czekamy aż gruchnie coś oficjalnego! a to może być coś MEGA!

   • WaWel Smoczek

    czy w tym tygodniu jeszcze mamy się tego spodziewać?

  • Akslugor

   Witam w czwartkowe popołudnie :)
   Widocznie tak być musi, cisza przed cyklonem, który nadchodzi co raz szybciej. Nie chcą usłyszeć kolejnych pytań, na które będzie ciężko odpowiedzieć……

  • ZIK

   Tak się ostatnio nakręciliśmy całą sytuacją, że chwila ciszy wydaje się wiecznością… Ale pewnie niebawem znowu gruchną dobre wieści

  • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

   jaka cisza , przeciez powiedzieli ze testy byly udane . wedlug mnie renault kombinuje jak tu miec alonso i kubice w jednym zespole od pzyszlego roku , a zeby ci dublerzy i hulkenberg tez sie za wczesni nie pokapowali .

 • berniF1

  Test w Walencji był na żądanie
  Roberta. Chciał odkryć na nowo emocje związane z prowadzeniem samochodu
  F1. My biorąc pod uwagę jego przeszłość z Enstone byliśmy niezwykle
  zadowoleni pomóc mu w tym wysiłku – wyjaśnił Cyril Abiteboul w rozmowie z l’Equipe.

  Następnie zgodziliśmy się na kontynuację procesu ewaluacji. Tym
  razem jednak celem było prawdziwe zmierzenie jego osiągów, dlatego też
  wybraliśmy na tą okazję Castellet. Paul Ricard jest zdecydowanie
  bardziej wymagający niż Walencja. Mając możliwość zastosowania różnych
  konfiguracji mogliśmy postawić przed Robertem zadanie i sprawdzić jego
  umiejętności jezdne i fizyczne. Bierzemy to naprawdę na poważnie.

  Celem Roberta Kubicy jest powrót do Formuły 1. Obecna umowa Jolyona
  Palmera, którego pozycja w zespole Renault nie jest najsilniejsza, jest
  ważna do końca sezonu 2017. Za sprawą tego już od przyszłego roku Polak
  mógłby powrócić do Formuły 1.

  Na razie zbyt wcześnie, żeby powiedzieć, że Kubica może powrócić,
  ale ten pomysł mamy z tyłu głowy. Jeszcze jest sporo do przejścia. On
  prowadził tylko stary samochód na skręconym silniku i oponach
  demonstracyjnych – powiedział szef zespołu Renault Sport F1.

  • Pit

   Robert mowil cos innego, wiec cos tutaj sie nie zgadza ;)

  • Wojtek Grzybowski

   Koleś jest bezczelny. Zgania wszystko na Roberta gdy sam Robert wyraźnie mówił że o nic się nie prosił

  • Sam

   Nie było żadnego żądania,tym bardziej testów. Może jedynie preferencja toru

 • Marrally
 • cho-bot

  Biggest topic of conversation in the paddock today? Not F1Live. Not Lewis. Nope. It’s Kubica. To Will Buxton na twitterze. :))))))

  • WaWel Smoczek

   za godzinę konferencja z JP, będą na pewno pytanie o presję itp.

   • cho-bot

    Psychologicznie – to trochę rzeźnia dla niego. Nie zazdroszczę.

   • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

    ten dubler palmer to ma presje ale w toalecie .

 • Pablo

  Ja myśle że Reanult wie już że Robert będzie drugim kierowcą na GP Belgi tak coś czuje

 • Dora

  Witam Klub,pozdrawiam cieplutko :) Chyba nie było, a jeśli , to takich dobrych wiadomości nigdy za wiele :)

  “L’Equipe” poinformowało również, że Kubica
  pozytywnie przeszedł test pięciu sekund. Polega na tym, żeby w takim czasie
  opuścić bolid. Eksperci twierdzili, że może to być jedna z przeszkód w powrocie
  zawodnika do Formuły 1. Teraz nie ma już takich wątpliwości.

  Test w Le Castellet był bardziej wymagający niż ten w Walencji. Tor został tak
  ułożony, żeby sprawdzić ograniczenia Polaka. Kierowca musiał pokonać trasę
  “w odwrotnym kierunku”, by sprawdzić, jak reaguje jego prawa ręka w
  “ciasnych” zakrętach. „

  http://sport.tvp.pl/33203945/udane-testy-kubicy-powazna-oferta-renault

  • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

   nie rozumiecie na czym polega niedowlad kubicy. to jest niedowlad manualny a nie fizyczny, on poprostu nie moze ta reka robic skomplikowanych czynnosci manualnych a krecenie fajera w zakresie 90 stopni to czynnosc czysto fizyczna czyli wszystkie dywagacje czy moze czy nie moze sa bez sensu . moze krecic fajera jak dawniej , poprostu do nie dawna nie mial odpowiedniej sily w tej prawej rece a tak na prawde przed ramieniu, jaka ma dzis . mam w domu brata po ciezki wypadku samochodowym nie dowlad czterech konczyn , lekarze pierdzielili ze nigdy nie stanie na nogi a on chodzi jest w pelni samodzielny raz mnie gwizdnal z raczki to ledwie ustalem. ciezkie silowe cwiczenia do konca zycia i tyle . tzw pobudzanie ciagle zakonczen nerwowych. te testy kubicy sa po to zeby go przygotowac do aktywnego scigania a nie po to czy moze .w f1 prezentow w postaci testow jakiemus sportowemu emerytowi nie robia. kiedy odbyly sie pierwsze testy wiedzialem ze chca zastapic palmera bo zarysowala sie mozliwosc dostrojenia renowki na przyszly sezon , tym stroicielem jest kubica a jak im zrobi z renowki merca to w nagrode dostanie fotel w przyszlym sezonie na stale. w f1 nic nie ma za darmo.

 • Johny

  Taka sytuacja..
  Był już temat poruszany wcześniej, pewnie znalazłoby się inne zdjęcie RK do porównania…
  Niemniej jednak nie rozumiem czemu miała służyć ta głupia mina Palmera pomijając jakby nienaturalne ułożenie rąk..
  https://uploads.disquscdn.com/images/9a09b73aabc7b105420cf960ea6189f7a41947ba56814adffd1847f5acb1e528.jpg

  • ZIK

   Bo on już wie…

  • WaWel Smoczek

   jakby, przecież widać że specjalnie odwrócił nadgarstek

  • berniF1

   Mam nadzieję że to żart! bo jeśli to na poważnie to współczuję…

  • zuza

   Chyba nie macie co robić. Uważam że to trochę nie przyzwoite analizować Roberta niepełnosprawność. Cieszmy się lepiej jego jazdą i Palmera też zostawmy w spokoju .

  • Asia

   Chcę wierzyć, że to tylko jakieś niefortunne ujęcie pana Palmera, bo w głowie mi się nie mieści inna opcja…

  • Charlie

   o czym wy wgl gadacie? Palmer nie ma co robic, tylko ogląda zdjęcia RK… Weźcie na luz

  • AFD100

   Ale wam się nudzi, matko…

   • spider

    Niech piszą

    • wezyr

     Tak, tak, nawet największe głupoty, byleby pisali!

     • spider

      O co ci chodzi ?

  • WaWel Smoczek

   jeśli zdjęcie jest niefortunne, to co lub kogo ta poza miała by przypominać? Serio miał udawać w Londynie Kermita Żabę?

   • Bernif1

    Wy jednak na poważnie z tym Palmerem;) proponje sie leczyć ;)

   • WaWel Smoczek

    Muppety nie są związane z kulturą brytyjską. Nawet jeśli by czytał dzieciom dobranockę, a potem miał postać Kermita przed oczami, to nigdy by tak ostentacyjnie nie wygial nadgarstka. Cham i prostak.

    • JonSnow

     dokładnie

    • cho-bot

     Teraz to pojechałeś. Nie dość, że się martwi o miejsce w zespole to też ma się martwić jak ręce układać? Chłopak nie ma życia wychodzi.

     • cho-bot

      Nie złapałam sarkazmu. Moja wina.

    • Jacek Kubicar

     I na pewno nie jest to przyjemne dla Roberta więc odpuśćcie roztrząsanie tego nic nie da, może tylko przysporzyć przykrości Robertowi :(

  • Johny
   • JonSnow

    hey hey to ja jestem , po co to wrzucasz…zaraz mnie tu zaczną atakować

 • JonSnow

  Ten wywiad z Cyrilem chyba był przed drugimi testami .

  • Chej JonSnow, a tak z innej beczki to już za momencik 7 sezon :-)))

 • Marcin81

  Kogo kocha Polska cała?
  Komu Hymny będzie grała?
  Kto na pierwszym podium stanie?
  I kto spuści stawce lanie?
  Jest nagroda kto odgadnie
  Na odpowiedz szybką wpadnie
  Piękne wczasy może kasa?
  Może gościem twym Okrasa?
  Szybkie auto i talony
  Skok na bungee dość szalony
  Może pakiet nowy z plusa
  Niech zagadka teraz rusza !!! :-D

 • Poldek Napora
  • ZIK

   Może to jednak nie Robert wczoraj testował? ;-))))

   • Ania

    :-D Tak….to nie Robert to ja incognito :-D

   • WaWel Smoczek

    10 maja

 • Andrzej Onichimiuk

  Było? http://www.autosport.com/news/report.php/id/130693/renault-emotion-cant-dictate-kubica-return
  Sirotkin przyznaje, że faktycznie RK był szybszy od niego i bardzo go komplementuje. Fair play z jego strony!

 • Dejwid

  Ja chciałym żeby wybrał nr 23, legendarny numer kojarzony z najlepszymi
  (LeBron, MJ) no i sam Robert jest wielkim fanem Michaela Jordana. Jednak
  obstawiałbym, że będzie to nr 4, bo RK często używał go w rajdach, jeśli nie mógł mieć 4 to używał innych kombinacji np 74 w WRC2, a później 14 w WRC

 • pepe
 • NieJestemStad

  Cyril rozwija myśl. Zaczyna mówić o ‘programie’ nawet ;)
  https://www.motorsport.com/f1/news/renault-kubica-step-by-step-928980/

 • Jarecki

  czesc Klub !
  czyli Robert nie czyta autosportu, bo gdyby czytal to by wiedzial, ze ma sie szykowac na testy w Budapeszcie. Oj kawalarz z tego naszego Roberta.
  Milego dnia !

  • cho-bot

   Nawyk. Zapytali go w 2007 czy już podpisał nowy kontrakt z BMW, a ten z rozpędu – “nie wiem”. Po czym się kapnął, że to jednak o jeden most za daleko i dodał “to znaczy wiem, ale nie powiem”. :D

  • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

   pewnie wie ale znowu nie powie, jak z bmw historia lubi sie powtarzac

 • ZIK

  Skoro Robert zmienił barwy, to ja też staję przed Wami w nowych :-)

 • ArtNr4

  Taka ciekawostka… Nico Hülkenberg został zapytany, czy by dobrowolnie w jakiś piątek oddał kokpit Robertowi.

  Odpowiedź: “Nie. Dobrowolnie nic takiego tu nie robimy! Oczywiście znam go z tych lat, kiedy jeszcze jeździł w F1, a także z lat poprzednich, z kartingu. Nie mamy jednak bliższego kontaktu.”

  • cho-bot

   Fakt, dobrowolnie nie robią. Pamiętasz, jak na początku 2007 musieli oddawać z Nickiem jeden trening naprzemiennie Vettelowi? Skamerowali Naszego jak w garażu oglądał trening na ekranie. Miał mord w oczach. :D

  • Ania

   Jednym słowem: strach do czegoś tam zagląda :-D…….ale może jest tak jak to Nico gada :)

  • JonSnow

   Oni wiedza jak potężny jest to kierowca.

 • cho-bot

  Zaraz wicher się w Klubie zerwie od wzdychań osobników pogrążonych w błogostanie. No, to ja też się dołożę do tego zjawiska psychologiczno-meteorologicznego. ;)

 • Greg_OR

  Dziwne to gadanie Cyrila o ograniczonej mocy i ogumieniu demonstracyjnym – ograniczona moc – to może w porównaniu do współczesnych hybryd, a ogumienie demonstracyjne – przecież był komentarz po pierwszym teście, że RK chciał zrobić lepszy czas ale nie było KOLEJNEGO (czy “nie było więcej”) kompletu softów, była też mowa, że szybko silnik został przestawiony z trybu demo na tryb wyścigowy, no i niby Siriotkin też jeździłby w trybie demo cały dzień? coś ściemniają :)

  • ZIK

   Pewnie nie może mówić więcej i wprost…

  • Marrally

   Przecież to jasne jak słońce już ktoś pare postów wcześniej mowil ze politcal corectness….

  • NieJestemStad

   Wszystkie te stare bolidy mają mapowania z obciętymi ‘mocami’. Mają ograniczoną ilość części i nie mogą ich zajechać….
   A co do opon to nie wiem jak duża jest różnica, ale na pewno gdyby była ogromna to nie robili by takich testów za grube $$…

   • Greg_OR

    słuszna uwaga z tym brakiem części, można by zrobić analizę dźwięku silnika i zbadać do jakich obrotów się kręcił, ale to już chyba nie ma większego znaczenia… następny krok i tak będzie :)

 • Marrally

  CG właśnie wylądował w Stuttgarcie z innymi dziennikarzami z Litwy i Ukrainy oraz rajdowymi cóż chyba odpusci ten piątek lub….

 • Sibiesss

  Witam szczęśliwców tego miejsca:-)no to co ?Formuła1 z Robertem w 2017roku pewna !!!?? ;-)

  • NO2

   Na to wygląda… ;)

 • ZIK

  Cześć Klub!
  Choć rzadko się udzielam, to czytam Was, jestem tutaj z Wami i KUBICUJĘ!!!
  No to się porobiło, co? :-) Odliczamy do pierwszego weekendu GP z Robertem!
  FORZA RK!
  FORZA KLUB!

  • Pablo

   Chciałoby się już go zobaczyć w ten weekend xd

 • Pablo

  Cześć GP Belgi z Robertem Kubicą

  • Ania

   No dobra…..niechaj i tak będzie….choć mogę zakład przegrać :-)

 • ik26

  RK: Jestem starszy [śmiech], ale to może wcale nie okazać się problemem. Dzięki epizodowi w rajdach stałem się bardziej kompletny i wiele się nauczyłem, bo rajdy są nieprzewidywalne i polegają na nieustannym odnajdywaniu się w sytuacji.
  Robuś dzięki WRC nie marnował czasu i będzie jeszcze lepszym kierowcą co pozostali mogą tyko pomarzyć

 • JonSnow

  tak jak nie widział o testach na paul ricard;p

 • dudusss90tczew

  “Gdy nie miałem już innych opcji, pojawiła się okazja
  ze strony Renault, więc postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce. Nie
  starałem się wcześniej poruszyć nieba i ziemi, aby wrócić do F1 – miałem
  kilka propozycji startów, ale żadna z nich nie była zbyt poważna, w
  przeciwieństwie od tego, co zaoferowało Renault.” – ale to Renault kręci, oj już nawet nie wypada :P

 • kingpiotrek

  Jacku dzwoniłeś w Maju że kamer gotowy i czeka jedynie na następne kroki Roberta, i po dwóch miesiącach możesz już zaczynać przecierać szmatką i czekać na potwierdzenie Roberta. Długo czekaliśmy, a jak się zaczęło dziać to aż trudno nadążyć!:-)
  Forza Robert!!!

 • Maciek

  “Nie chcę wracać po nic, dla samego faktu. Chcę wrócić na wysokim poziomie.”

  Czyżby oko do Ferrari puszczał :D

  • NO2

   Chodziło mu raczej o jego dyspozycję, o to, że chce od razu jeździć na 100 % swoich możliwości…

   • Maciek

    No i wszysko popsute :)

 • pkmoto

  Dzieńdoberek Klubowicze.
  No i zaczęło się,człowiek się budzi i co!?
  “,do klubu pójść”

  • ZIK

   Nabrało nowego znaczenia… :-)

 • Maciek

  Witam KLUB ciepło w ten zimy dzień :)
  Forza Kubica!
  P.S. Duże kroki stawia Robert ;)

 • Marrally

  Nie było cHyba lecz dalej ida w zaparte…. Swoja droga czy oni maja tam jakies lojalji do tego by isc w zaparte nawet jak czołowe gazety publikują itd?https://m.sportowefakty.wp.pl/formula-1/698709/90-okrazen-roberta-kubicy-na-paul-ricard-satysfakcja-na-twarzach-ludzi-z-renault

  • db

   raczej tak… skoro nawet rzecznik Renault napisała wczoraj, że nie może potwierdzić czy na torze jeździ RK czy ktoś inny : )

   • NO2

    Zapomnieliście już jak to się odbywa w F1 ? :) Wszystkiego dowiemy się na kilka dni przed pierwszym startem w GP lub na kilka dni a może nawet i w ostatni dzień sezonu ogórkowego… To przecież norma. Bez sensu jest oczekiwać od Renault, że potwierdzą teraz cokolwiek. Jedyne co mogą potwierdzić w najbliższych tygodniach to udział Roberta w testach na Hungaro. To są właśnie małe kroki, o których wspominał niejednokrotnie Robert… ;)

    • db

     proste! tak to działa : ) Węgry mogliby potwierdzić, bo trzeba się wybrać i zaplanować urlop…

     • Maciek

      Dowiemy się w piątek o 10.00 w paddocku Renault :D

 • ShadowM3
  • berniF1

   Wy nie czytacie co jest niżej ? już trzeci raz ktoś wkleja ten link ;)

  • Marrally

   Było czytac najpierw posty pozniej publikowac choc wiem ze to trudne wobec aktualnej sytuacjiiii

 • terry84
 • NieJestemStad
 • JonSnow

  “Tylko dlatego wybralem ten tor bo bedzie w kalendarzu 2018” mistrz w formie, jak zwykle.

 • grigorij89

  Witam, kolejny krok do przodu, czekamy. Węgry ? :)

 • Kozioł

  Nie ma co brać słowa Cyrila na poważnie, on robi świetną robotę dla Roberta. Rowllinson świetnie to opisał dlaczego.

  • Elena

   Bidak…chyba sam już nie wierzy w to co musi mówić…☺

 • Asia

  Hej! :))
  Ciężko wyobrazić sobie coś bardziej wspaniałego niż fantastycznie zaprogramowany mózg Roberta. :))

 • kingpiotrek

  Witam Klub!:-)
  Madzia capnie mnie tymi obcęgami, tylko tak porządnie!! bo ja nie wiem czy jeszcze śnię, czy już się obudziłem i to co przeczytałem to prawda?!
  Miały być małe kroki do powrotu do F1, ale chyba u Roberta nie ma mało, tylko z grubej rury!!!

 • ShadowM3

  RK: “W trakcie testów w Walencji i na Paul Ricard, uświadomiłem sobie, że moje zmysły nadal pracują ostro. Myślałem, że najlepsze czasy są już za mną, ale to nieprawda. Nie spodziewałem się, że wszystko przychodzić będzie tak naturalnie i mój instynkt będzie działał” Robert Kubica w rozmowie z L`Equipe.

 • Łukasz Tomaszewski

  Cześć Wszystkim !
  Robertowi życzę wszystkiego co najlepsze, mam nadzieję, że wróci do F1, niemniej niech nastąpi to wtedy kiedy Robert będzie na to gotowy. Wszystko w swoim czasie, bez ciśnienia.

  • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

   wiecie ,ze sa tacy ludzie ktorym elektrony w mozgu szybciej przeskakuja miedzy komorkami . szybciej chodza , szybciej pija herbate, wczesnie w zyciu zaczynaja chodzic . mamy wychodzac z nimi na spacer musza ich trzymac na uwiezi . i pozniej jak maja pisane jezdza w f1. to mial zapewne na mysli mowiac o ostrych zmyslach. przeciez wyczynowa jazda polega na automatycznym szybkim wysylaniu info do rak i nog.

 • ArtNr4

  Powitać Was… ale klubik radosny :-)

  Robert powiedział wprawdzie, że “konieczne jest robienie tego krok po kroku”, ale zapomniał dodać, że nosi siedmiomilowe buty… :D

 • JonSnow

  Cyril musi tak mowic, pamietamy ze Robert byl diamentem w f1, jeżeli znowu jest na takim poziomie, a na pewno jest, to Cyril musi uwazac bo mu go ukradna. Robert to jedna z najbardziej szanowanych osob w tym świecie, nie ma osoby ktora by nie powiedziała że Robert byłby mistrzem swiata pewnie wielokrotnym, wiec trzeba uwazac na slowa.
  Nasze marZenie sie powoli spełnia.
  Jego hart ducha i profesjonalizm to po prostu cos niesamowitego.

  Forza RK. !

  • ZimnaMi

   Cyryl wie, dlatego Roberta nie reklamuje. Jakby się za bardzo zachwycał, ktoś mógłby mu ten diament zakosić.

   • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

    czuje ze ten diament jest juz dawno zaobraczkowany , tak od symulatora po ktorym stwierdzono ze robert nareszcie jestes. a co do testow to juz po slubie jest i nawet po pierwszej nocy’

 • WaWel Smoczek
  • Ania

   Aaaaa tam……benzyny z krwi tak szybko się nie oddzieli……ona wciąż tam będzie :-)))))

   • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

    ba on nawet kiedys z tym odejdzie z tego swiata. jak to mawial senna to cale moje zycie. jesli by tak nie bylo robert nigdy wiecej by nie wsiadl do zadnego wyscigowego auta o f1 nawet nie mowiac . to zapewne przyszly mistrz w tej kategorii, powiem ze nawet za sama postawe mu sie to w nie dalekiej przyszlosci nalezy.

 • Ania

  Tak sobie myślę ……gdyby to o czym niektórzy z nas piszą a inni tylko myślą a jeszcze inni głęboko wierzą nastąpiło to byłoby nietuzinkowe trzęsienie ziemi jakiego świat jeszcze nie widział…….Węgry na ten przykład na czas wyścigu znowu stałyby się w połowie biało-czerwone i to nie tylko z powodu nas….rodaków Roberta…….ten facet jest kochany chyba przez wszystkich na świecie…..przez wszystkich tych którzy wiedzą co znaczy parcie naprzód nie zważając na kłody pod nogami i wiatr w oczy :-)))
  Przywitać się czas……witać Was :-)))

 • WaWel Smoczek

  https://m.lequipe.fr/Formule-1/Article/Robert-kubica-en-f1-je-suis-dans-mon-jardin/817811

  Tylko 20% bezplatnej treści, ale można się dowiedzieć że wczoraj przeszedł test 5 sek.

 • Lady_D

  Fantastyczne wiadomości :) teraz czekamy tylko na oficjalne potwierdzenie testów na Węgrzech, bo inaczej nie może być :)
  Miłego dnia Wam życzę :)

  • Zdzicho Lorek

   Cześć Lady , cześć KKRK .Jeszcze nie dawno nikt nie śnił o testach na Węgrzech , każdy cieszył się z testu GP 3 a teraz nawet możliwe że wskoczy na GP Belgii . Jest zaj….ście :-)

 • Marrally

  Coś mi się wydaje że prezes wie coś więcej….

 • Pit
  • Gdzieś już widziałem, ale może być :-)

  • Marrally

   Było przy tekstach o porowna iu i płynnościach przejazdów ale co za duzoo to i bardzo zdrowo

 • ZimnaMi

  Ewa juz dala linka w poprzednim wpisie. http://eurosport.onet.pl/formula-1/robert-kubica-wszelkie-obawy-zniknely-chce-wrocic-na-najwyzszy-poziom/0xleph
  Zobaczcie, co na końcu:
  “Na koniec Polak zażartował, że testował na torze Paula Ricarda wyłącznie dlatego, że w 2018 roku będzie on torem F1.”
  Bry

  • Pit

   Nie no, Robert nie karz nam czekac do 2018 xD

 • EnZo

  A tak żeby o pierdołach nie pisać,
  mi się wydaje że numer 10 jako startowy byłby w sam raz. Z dyszką Robert startował w swoim pierwszym pełnym sezonie w F1. A i w rajdach ten numer dobrze się kojarzy – prowadzenie w Monte Carlo itd.
  Ale niech się Robert dobrze zastanowi nad tą trudną kwestią. Mało ma innych zmartwień…

  Cześć Klub!
  Radosnego dnia Wam życzę

 • Wierny fan Roberta

  Tak sobie myślę czy po tych testach będzie kolejny czat na żywo :)

  • NO2

   Chyba za wcześnie ale nie wykluczam oczywiście. Jednak chyba ciekawszy byłby po Węgrzech… ;)

   • Wszystko zależy zapewne od sponsorskich umów … wiec czekamy na decyzję OLIMP :)

    • Wierny fan Roberta

     i od czasu :)

 • Wierny fan Roberta

  Przez ponad 6 lat wierzylismy w Roberta że wróci że się uda kurde jestem taki szczęśliwy że aż krzyczeć się chce ! no ale nie będę budził domowników pozdro klub :)

  • Wiara jest wtedy, kiedy ktoś zobaczy

   Listek na wodzie albo kroplę rosy

   I wie, że one są — bo są konieczne.

   Choćby się oczy zamknęło, marzyło,

   Na świecie będzie tylko to, co było,

   A liść uniosą dalej wody rzeczne.

   Wiara jest także, jeżeli ktoś zrani

   Nogę kamieniem i wie, że kamienie

   Są po to, żeby nogi nam raniły.

   Patrzcie, jak drzewo rzuca długie cienie,

   I nasz, i kwiatów cień pada na ziemię:

   Co nie ma cienia, istnieć nie ma siły.

   Czesław Miłosz

   Nic dodac nic ująć … Forza Kubica :)

   • Wierny fan Roberta

    :)

 • Robert Kubica: wszelkie obawy zniknęły, chcę wrócić na najwyższy poziom – jest mega pozytywnie.
  FORZA KUBICA!!!!!!!!!!

 • Nie spać wstawać
  Dobry i do jutra :)

  • Dobry Prezesie, nie śpimy :-)

  • Tobi

   Nie spać, wstawać, KUBicować!

  • wezyr

   Ja nie śpię. Czekam.

   • Pit

    Czuwasz? ;)