^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 8 września 2017

Kubica w F1 z zespołem Williams ?

Media donoszą, że Felipe Massa po obecnym sezonie w F1 pożegna się z ekipą Williamsa na rzecz jazdy w Formule E. Zespół Franka Wiliamsa na miejsce Massy widziałby chętnie u siebie Fernando Alonso ewentualnie Jensona Buttona.  Jednak jeśli obydwie opcje nie będą osiągalne – propozycja padnie pod adresem Roberta Kubicy.Robert Kubica Fernando Alonso Felipe Massa - Monza padok F1 2017

Jeśli chodzi o Fernando Alonso opcja przejścia do Williamsa wydaje się mało możliwa, hiszpański kierowca nie ogłosił oficjalnie swoich planów na 2018 rok.

W tym przypadku pozostanie w McLarenie jak i opuszczenie F1 na rzecz startów w Indycar dla Hiszpana mają szansę 50% na 50%. Alonso na początku sierpnia dał sobie miesiąc na podjęcie decyzji, decydującym czynnikiem miała by być zmiana jednostek napędowych w słabo spisującym się McLarenie.

Zagadką na obecną chwilę będzie tu posunięcie Buttona. Jensona widziałby jednak szef techniczny Paddy Lowe. Bild donosi, że Williams przyglądał się testom Roberta Kubicy na Hungaroring.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: TOMek
o 18:09

Udostępnij:

error: Content is protected !!