^

Robert Kubica - Klub Kibiców

niedziela, 8 października 2017

Kubica jest z nich najszybszy – Nico Rosberg o szansach Roberta na fotel w Williamsie

Podczas trwającego GP Japonii Nico Rosberg menadżer Roberta Kubicy udzielił kolejnego wywiadu dla stacji ElevenSportsPL. Potwierdził on planowane testy z zespołem Williams podczas najbliższych dni wpierw na torze Silverstone oraz Hungaroring. Zaprzeczył jednocześnie spekulacjom mediów o charakterze testów jako rywalizacji pomiędzy nim i Paulem di Resta.

Rosberg-Eleven-Kubica

W piątek dostaliśmy oficjalne potwierdzenie, że Robert Kubica będzie testował bolid  Williamsa. Możesz zdradzić nam więcej szczegółów na ten temat?
NR:
To kolejny bardzo ważny krok. Dzięki tym testom Robert ma szansę pokazać, na co go stać. To jest ekscytujące, ale musimy się też uzbroić w cierpliwość.

Spekuluje się, że Williams chce sprawdzić, kto jest szybszy, Kubica, czy ich obecnie 3 kierowca – Paul di Resta. Masz jakiekolwiek wątpliwości, kto jest lepszym kierowcą?
NR:
To nie będzie bezpośredni pojedynek Kubicy z di Restą, tylko raczej poznanie się tej dwójki. Tak, jak powiedziałem – dla Roberta to dobra szansa.

Jakie jest nastawienie Williamsa względem Roberta? Paddy Lowe powiedział wczoraj, że często rozmawiacie przez telefon.
NR:
Znamy się bardzo dobrze, a Williams to przecież mój stary team. Mam z nimi wspaniały kontakt. Cieszę się, że mamy teraz stały kontakt i że dyskutujemy o Robercie Kubicy.

Kiedy odbędą się testy?
NR:
To nie jest informacja, o której możemy mówić publicznie.

Ale rozumiem, że możemy być optymistycznie nastawieni na to, co przyniesie najbliższa przyszłość?
NR:
Jak najbardziej. Mam nadzieję, że Robert znów otrzyma wsparcie całej Polski. To jest niewiarygodne, jak Polacy wspierają Kubicę. Widzę to ciągle na TT czy ogólnie w internecie. To coś wspaniałego, ale tym żyje właściwie cały świat. Podczas testów na Hungaroring portale, które piszą o motorsporcie miały rekordy klikalności i to tylko dlatego, że brał w nich udział Robert.

Kubica, ale też Massa, di Resta, Palmer, Wehrlein, Ericsson – oni wszyscy ponoć wchodzą w grę?
NR:
Tak. Zainteresowanych jest cała grupa.

Ale dlaczego z nich wszystkich to właśnie Robert jest Twoim zdaniem dla nich najlepszym kandydatem?
NR:
Bo jest najszybszy. Wiem to. Jeździłem z nim.

Źródło: Eleven Sports

Aktualizacja 09.10

Nico Rosberg ucina spekulacje na temat jednorazowego udziału Kubicy w wyścigu w Toro Rosso.

“Jeśli tak bez testu zostaniesz wrzucony w nieznanym bolidzie do zimnej wody, możesz tylko stracić. Nawet ja nie chciałbym tego zrobić. Wolimy się trzymać Williamsa.”

Jest też problem z ubezpieczeniem Polaka. Jeśli Robert ponownie jeździłby w F1, musiałby oddać wypłacone już z tytułu niezdolności wykonywania zawodu ubezpieczenie. Zrobi to jednak na pewno tylko w wypadku, kiedy będzie wiedział, że pojeździ przynajmniej jeden cały sezon.

Źródło: AMuS


Krótki backstage z sesji zdjęciowej Roberta Kubicy w Olimp Sport Nutrition. 

Robert Kubica podczas sesji dla Olimp Sport Nutrition – Backstage

Pamiętacie wizytę Robert Kubica w naszej firmie? W jej trakcie Robert brał udział także w sesji zdjęciowej. Efekty wkrótce, a dziś mały backstage ;)#OlimpSportNutrition #RobertKubica #RazemNaSzczyt

Publié par Olimp Sport Nutrition sur mardi 10 octobre 2017

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: D
o 08:51

Udostępnij:

error: Content is protected !!