^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 11 października 2017

Kubica testuje z zespołem Williams na torze Silverstone!

Robert Kubica odbywa dzisiaj na torze w Silverstone testy bolidu F1 z 2014 roku, zorganizowane przez zespół Williams. Kibice czekali na ten dzień z dużą niecierpliwością. Chociaż plotki o testach pojawiły się już jakiś czas temu, to jednak oficjalne potwierdzenie ze strony teamu nastąpiło dopiero podczas wyścigowego weekendu w Japonii.

RK WIlliams

Z wypowiedzi dyrektora technicznego zespołu WilliamsRacing Paddy Lowe oraz menadżera Polaka Nico Rosberga wiemy już, że testy mają na celu zgranie zespołu z kierowcą.

Przypomnijmy pokrótce jak do tego doszło. Po udanych testach Roberta Kubicy z zespołem Renault w bolidzie z roku 2012 –  najpierw w Walencji oraz później na torze Paul Ricard, nastąpiły oficjalne testy po GP Węgier na torze Hungaroring. Po tych wydarzeniach cały świat motorsportu był przekonany, że Kubica w najbliższej przyszłości dołączy do zespołu z Enstone.

Tak się jednak nie stało. Wszystko pokrzyżowały umowy silnikowe. Ich celem było utrzymanie jednego z producentów silników w F1, mianowicie Hondy. W wyniku wielu roszad w fotelu bolidu Renault zabrakło miejsca dla Roberta Kubicy. Nie była to optymistyczna informacja dla wielu fanów Polaka pobudzonych nadzieją na powrót Kubicy do F1.

Jednak Team Kubica, jak już nazwano zespól menadżerski Roberta Kubicy, miał więcej opcji w zanadrzu i nie poprzestał na rozmowach z Renault. Jednym z dostępnych miejsc na rynku kierowców Formuły 1 w tamtym okresie był drugi fotel w zespole Williamsa obok Lance Strolla. Felipe Massa, który to po zakończeniu poprzedniego sezonu zaliczył najszybszy w historii powrót do Formuły 1 na miejsce Bottasa, nie ma jeszcze podpisanej umowy z zespołem z Grove na sezon 2018, ale jest jednym z kandydatów na miejsce w Williamsie. A jest ich paru – oprócz wymienionych powyżej: Paul Di Resta, Pascal Wehrlein oraz odchodzący z Renault Palmer.

Massa - DiResta - Wehrlein - Palmer

Dzisiejsze testy na Silverstone oraz te kolejne, już wspólnie z Paulem Di Resta na torze Hungaroring, będą najprawdopodobnie kluczowymi na drodze powrotu Polaka do Formuły 1 z Williamsem.

Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń i  informacje z testów.


Galeria zdjęć

 Galeria wideo

 

 


AUTOSPORT – cytuje słowa Williamsa o dzisiejszych testach Roberta Kubicy “Testy były udane”

Zespół nie podaje więcej szczegółów tzn, ilości okrążeń i czasów ze względu na prywatny charakter testów. W następnym tygodniu kolejne testy Roberta z Williamsem, tym razem na węgierskim Hungaroring, który trzeba przypomnieć jest szczęśliwym torem dla Kubicy.


Aktualizacja 12.10

Według niemieckiego portalu Autobild, po udanych testach na Hungaroring, Robert Kubica ma po raz kolejny zostać sprawdzony. Tym razem test miałby odbyć się w aktualnym bolidzie. Możliwe będzie to jednak dopiero po zakończeniu obecnego sezonu, czyli po GP Abu Dhabi.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: D
o 09:30

Udostępnij:

error: Content is protected !!