^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 5 października 2017

Massa o testach Kubicy: “Nie wiem, czy ta historia się w ogóle zgadza.”

Jak wiemy, Robert Kubica i Felipe Massa konkurują ze sobą o fotel na 2018 w zespole Williams. Felipe Massa bardzo chciałby zostać w teamie na kolejny sezon. Jednocześnie Brazylijczyk wyraża wątpliwości, czy testy, o których podobno nie wie, czy są w ogóle planowane,  mogą być miarodajne.

Fakt, że Williams zastanawia się nad zastąpieniem Felipe Massy zdaje mu się nie psuć humoru. Wręcz przeciwnie – kierowca sprawia wrażenie mało zatroskanego w kwestii swojej sportowej przyszłości. “Dla mnie nic się nie zmieni. Wiem na 100%, co mogę dać zespołowi.”

Na pytanie czy będzie obecny podczas testów, odpowiedział “Nie będzie mnie na teście. Nie wiem też, czy to w ogóle jest prawda z tym testem. Nie mam pojęcia.” Mimo to wydaje się być dobrze poinformowany o szczegółach i wyjaśnia, dlaczego z testu nie będzie można wyciągnąć wniosków o potencjale Polaka “Czteroletni bolid jest zupełnie inny.”

Zostawiając go na przyszły sezon w zespole, Williams wiedziałby – w przeciwieństwie do Kubicy, czego może oczekiwać. “Jeśli będę mógł zostać, zostanę i dam z siebie wszystko, żeby być na poziomie, na jakim jestem. Nie ma ostatecznego terminu, ale byłoby świetnie, gdybym dowiedział się (o decyzji) przed GP Brazylii.”


Jutro odbędzie się konferencja przed GP Japonii z udziałem dyrektora technicznego Williams Martini Racing  – Paddy Lowe. Liczymy na dalsze informację od zespołu Williams.

 

Aktualizacja 06.10

Lowe: “Potwierdzam testy Roberta Kubicy. Jeśli pokaże formę sprzed lat, będzie opcją.”

Dyrektor wykonawczy zespołu Williams, Paddy Lowe, poświadczył, że jego team umożliwi Robertowi Kubicy i Paulowi di Resta przetestowanie bolidu. Zapytany, czy to prawda, odpowiedział: “Masz rację, przetestujemy tych dwóch kierowców.” i dodał: “Chcę podkreślić, że to nie oznacza, że to jedyni kierowcy, których bierzemy pod uwagę. Rozważamy sporą liczbę kierowców, z których oni są dwoma opcjami.”

Jednocześnie Lowe zapowiedział, że nie zamierza zdradzać, co będą na tych testach robić.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: ArtNr4
o 12:09

Udostępnij:

error: Content is protected !!