^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 3 października 2017

Kubica i di Resta odbędą testy bolidu Williamsa na Hungaroring

17 i 18 października Robert Kubica i Paul di Resta odbędą testy na Hungaroring. Lepszy z nich otrzyma posadę kierowcy w sezonie 2018 w zespole Williams.


Mark Hughes twierdzi, że w październiku Robert Kubica i Paul di Resta odbędą testy dla zespołu Williams. Ma to być swojego rodzaju pojedynek – lepszy z nich otrzyma w przyszłym sezonie posadę w Williamsie.  Przeprowadzone mają być 2 testy. Pierwszy z nich na torze w Silverstone 11 pażdziernika ma służyć zapoznaniu się z bolidem Williamsa. Drugi, dwudniowy, na torze Hungaroring 17 i 18 października ma przynieść wybór kierowcy na 2018. Pierwszego dnia, za kierownicą bolidu zobaczymy di Resta, natomiast drugiego Roberta. Oba testy odbędą się w bolidzie z 2014 roku i będą miały charakter prywatny.

“Oboje są po trzydziestce i prezentują formę, która gwarantuje Williamsowi odpowiedni poziom. Chociaż Massa jest wciąż opcją dla zespołu i ma nadzieję, że pozostanie tam na czwarty rok, będzie niespodzianką, jeśli obsada fotela u boku Strolla w przyszłym roku się  nie zmieni.” pisze Hughes.

Takie postawienie sprawy wydaje się być bardzo fair – lepszy kandydat otrzyma kontrakt. Kibicom pozostaje zaciśnięcie z całej siły kciuków.


Aktualizacja 03.10.

Reuters podaje, powołując się na dobrze poinformowane źródło, że test nie będzie miał charakteru “Shoot-Out” pomiędzy biorącymi w nim udział.


Robert Kubica – Robię to, co kocham!

Aktualizacja 04.10.

Według dziennikarza BBC Andrew Bensona, Paul di Resta ma stanowić podczas testów na Hungaroring punkt odniesienia dla Roberta Kubicy. “Di Resta nadal ma szansę na zatrudnienie w przyszłym sezonie, ale w obecnej chwili  główny wybór dokonuje się pomiędzy Massą i Kubicą”  pisze Brytyjczyk.

 Felipe Massa, będący w tym sezonie etatowym kierowcą w zespole Williams, jest pretendentem do fotela również na rok 2018. Brazylijczyk jest przy tym dobrej myśli “Mam w zespole ludzi po swojej stronie, którzy rozumieją coś z motorsportu” mówi Massa i dodaje “Prowadzę rozmowy. Zespół zna moje zdanie. Chcę zostać jeszcze rok. Wiem, na co mnie stać i jestem zmotywowany.” Przypomnijmy, że szefowie zespołu nie spieszą się z decyzją.

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: ArtNr4
o 11:40

Udostępnij:

error: Content is protected !!