^

Robert Kubica - Klub Kibiców

poniedziałek, 16 października 2017

Rossello: Czy Kubica wróci to już nie jest kwestia medycyny. F1 to polityka i pieniądze …

Profesor Mario Igor Rossello, który przeprowadzał operacje Roberta Kubicy bezpośrednio po wypadku w 2011 roku. Jest pewien, że z medycznego punktu, pytanie czy wróci, nie dotyczy w tej chwili medycyny. “Formuła 1 to polityka i pieniądze i od tego głównie będzie zależało, czy Kubicę zobaczymy na torze.” – stwierdza włoski autorytet w dziedzinie chirurgi ręki profesor Mario Igor Rossello.

Rossello Czy Kubica wróci, nie dotyczy w tej chwili medycyny. F1 to polityka i pieniądze

“Byłem i jestem pewien, że Robert może znowu się ścigać. W tej chwili absolutnie nic nie przeszkadza mu w prowadzeniu auta F1. Widzimy to po wynikach testów, po jego szybkości, która jest taka, jak była kiedyś. Powiedziałbym, że pytanie, czy wróci, nie dotyczy w tej chwili medycyny. Formuła 1 to polityka i pieniądze i od tego głównie będzie zależało, czy Kubicę zobaczymy na torze.” – komentuje szanse powrotu Kubicy do F1 profesor Rossello

Chirurg stwierdza, że w  obecnej chwili Robert Kubica, może bez problemu robić wszystko, czego wymaga od niego F1.

“Ważna jest u niego poprawa czucia w ręce, siły i precyzji, regeneracja nerwów, usprawnienie chwytu i operowania palcami.
W ostatnich latach nastąpiły wielkie postępy w mikrochirurgii ręki. Chodzi przede wszystkim o doskonalenie metod operacji na nerwach. Dzięki temu Kubica mógł myśleć o ponownej jeździe w bolidzie.”
– dodaje profesor.

Kubica wielokrotnie konsultował leczenie z profesorem, a po ostatnich testach prosił o trzymanie kciuków.

“(Robert Kubica) wie, że może jeździć w F1, a to fantastyczna podbudowa. Ma ciało pod kontrolą, jest świetnie przygotowany fizycznie. Po ostatnich testach na torze przysłał mi wiadomość, że wszystko poszło dobrze i żebym trzymał za niego kciuki.” – zakończył profesor Mario Igor Rossello

Źródło: se.pl

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Robert Kubica - Klub Kibiców
o 06:46

Udostępnij:

error: Content is protected !!