^

Robert Kubica - Klub Kibiców

wtorek, 28 listopada 2017

Robert Kubica i Williams Racing: Testy F1 w Abu Zabi

Testy po GP Abu Zabi to wyśmienita okazja do jazdy dla Roberta Kubicy. Kubica dostał, aż dwa testowe dni – to jest naprawdę bardzo dobry prognostyk jeśli chodzi o współpracę z Williamsem. Testy z udziałem Polaka były wiadome już od jakiegoś czasu, ale ekipa z Grove oficjalnie ogłosiła je stosunkowo niedawno. Oby te praktyki sprawdziły się w przypadku ogłoszenia oficjalnego kontraktu. To ostatnia prosta w powrocie do F1…

Robert Kubica i Williams Racing Testy F1 w Abu Zabi

Robert Kubica po raz pierwszy w tych dniach będzie miał okazję kierować tegorocznym bolidem Williamsa FW-40. Komunikat prasowy Williamsa przed testami mówi o podekscytowaniu możliwością testowania opon w tak zacnej grupie kierowców – wspominając o olbrzymim doświadczeniu Roberta  – dodajmy, że to nie kurtuazja w oświadczeniu, a najprawdziwsza prawda.

Robert Kubica pierwszego dnia testów pojedzie w sesji porannej, po południu zmieni go Lance Stroll – drugi dzień testów rozpocznie Siergiej Sirotkin, druga część dnia należeć będzie znów dla Roberta.


Harmonogram testów

Williams:

Wtorek (28.11):
6:00 – 10:00 :  Robert Kubica
10:00 – 11:00 : przerwa w testach
11:00 – 15:00 : Lance Stroll

Środa (29.11):
6:00 – 10:00 Siergiej Sirotkin
10:00 – 11:00 przerwa w testach
11:00 – 13:00 Siergiej Sirotkin
13:00 – 15:00 Robert Kubica

Wszystkie zespoły:
Pirelli Test 2017 - Harmonogram

Robert Kubica na torze Yas Marina Circuit.

2009: Robert  zajmował  11,  20 oraz 8 miejsce podczas treningów. Kwalifikacje  udało się Polakowi ukończyć na 7 pozycji, a wyścig na 10 miejscu. Był to ostatni występ Roberta Kubicy w Barwach Bmw Sauber.

2010: W  barwach  Renault  Robert na torze w Abu Zabi niestety jechał ostatni raz w dotychczasowej swojej karierze F1. We wtorek i środę powróci, na testy z zespołem Williams, które dadzą ostateczną odpowiedź, czy Polak powróci do królowej Motosportu. W 2010 Robert podczas treningów dwukrotnie był piąty oraz dziewiąty podczas ostatniej sesji. Krakowianin w kwalifikacjach zajął 11 miejsce, a w wyścigu dojechał do mety na 5 pozycji.


Dwa dni w Abu Zabi z pewnością rozpoczynają nowy rozdział w niedokończonej historii Roberta Kubicy!


Galeria zdjęć – dzień 1 i 2:


Dzień 1 – Wtorek

Wyniki pierwszego dnia testów

Robert powiedział po testach:

– Poszło mi dość dobrze jak na moje standardy, a moje standardy oznaczają, że to musi być dość wysoki poziom. Nie ukrywam, że wracam nie po to, żeby wypełniać stawkę. Mimo że nie było mnie przez siedem lat, to dam z siebie najlepszego Roberta Kubicę, jakiego znam.

– Od strony fizycznej jestem prawdopodobnie w lepszej formie niż w 2010. Motywacja jest na miejscu, ciało reaguje dobrze, mimo że zaczynam praktycznie od zera.

– Byłbym rozczarowany, jeśli nie będzie dalszego ciągu, bo czuję się bardzo pewnie i komfortowo, ale wiem też, przez co przeszedłem i mogę się cieszyć i poczuć nawet trochę dumy z tego, co już osiągnąłem.

– Jestem dość zadowolony, bo wykonywana przeze mnie praca przynosi wyniki. Ale zawsze jest coś. Rozmawiacie z człowiekiem, którego trudno było zadowolić, nawet jeśli finiszował na podium. Ale muszę być zadowolony, bo wiem i zdałem sobie sprawę z tego, przez co przeszedłem. Jeśli przyszłość niczego nie przyniesie, to i tak warto było próbować i wkładać w to wysiłek. A jeśli to my być początek, to jest to dobry start i może być tylko lepiej. Dlatego jestem pewny siebie.

– Wiele osób chciałoby mojego powrotu, bo to miła historia, ale za historię nie ma taryfy ulgowej. Muszę być jak najlepiej przygotowany. Kiedy wsiadam do samochodu, nie ma już historii. Jestem ja, samochód, zespół i robota do wykonania. Takie dni jak ten dają mi pewność siebie.

Żródło:sokolimokiem.com


Dzień 2 – Środa

Dziś Robert Kubica za kierownicą bolidu Williamsa spędził dwie godziny. Robert przejechał 30 okrążeń przez cały czas kontrolując tempo, by w ostatnim przejeździe na oponach hypersoft uzyskał najlepszy czas 1:39.485. Był to najlepszy rezultat zespołu z Grove podczas obu testowych dni.

Kubica Pirelli F1 Williams

Dyrektor techniczny Williamsa Paddy Lowe na koniec testów powiedział, że o decyzji zespół poinformuję jak będzie gotowy nie podając konkretnego terminu.

Z pracy wykonanej przez Roberta Kubicę jest bardzo zadowolony. Atmosfera w zespole jest pozytywna i wygląda, że Robert zadomowił się w zespole. Fakt ten, mogą potwierdzać wypowiedzi dziennikarzy o tym co działo się po dzisiejszych jazdach.

“Gdy już Kubica zjechał, a mechanicy zasłonili garaż, ze środka słychać było brawa.”

“Zespół Williams Martini Racing zabronił Robertowi udzielać wywiadów po dzisiejszych jazdach.”

 

Kubica Williams f1 Pirelli

fot. Aldona Marciniak

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: TOMek
o 05:06

Udostępnij:

error: Content is protected !!