^

Robert Kubica - Klub Kibiców

piątek, 22 grudnia 2017

Diario Motorsport: Jedyna opcja dla Williamsa – Ratyfikuj umowę i ogłoś Roberta Kubicę!

W przededniu świąt Bożego Narodzenia, brazylijski serwis Diario Motorsport uraczył nas świetnym podsumowaniem autorstwa Américo Teixeira Juniora. Autor wyjaśnia, dlaczego to zespół Formuły 1 Williams Martini Racing powinien postawić na Roberta, jednocześnie nie rezygnując z Siergieja Sirotkina.

Jedyna opcja dla Williamsa - Ratyfikuj umowę i ogłoś Roberta Kubicę.

– Plan polega na trzymaniu blisko Siergieja Sirotkina, potwierdzeniu Rosjanina jako trzeciego kierowcy i daniu mu szans w piątkowych treningach. To wszystko na wypadek, gdyby występy Roberta Kubicy były dalekie od oczekiwanych twierdzi dziennikarz “Diario Motorsport”.

Fakt, że Williams przełożył na styczeń ogłoszenie drugiego kierowcy obok Lanca Strolla, może mieć tylko tylko jedno wytłumaczenie –  szukanie sposobu na zrównoważenie potrzeb finansowych ze statusem technicznym i sportowym. Aby to zrobić, jedynym sposobem jest ratyfikacja podpisanego już kontraktu – jak podał Daily Motorsport 14 listopada – i ogłoszenie Roberta Kubicę jako kierowcę Williamsa.

Wybór Sirotkina wiązałby się z ryzykiem. 22-letni Rosjanin nie ma doświadczenia w Formule 1, ponadto sponsorująca go firma SMP objęta jest sankcjami Unii Europejskiej. Na wiadomość o jego zakontraktowaniu źle mogliby zareagować obecni i potencjalni sponsorzy Williamsa.

Dalej dodaje – Nie należy jednak zapominać, że wybór wykracza daleko poza zwykły wybór między zawodowym, a płacącym kierowcą. Stawką tu jest wiarygodność zespołu założonego przez Franka Williamsa. Bez tej wiarygodności wizerunek firmy jest zagrożony. – “Sir Frank Williams przekazał na rękę córki Claire dorobek swojego życia.

– Ostatecznie Robert Kubica nie dotarłby do testów w Abu Zabi, gdyby nie udowodnił wyczerpująco swoją pełną gotowość fizyczną i mentalną do powrotu w szeregi kierowców Formuły 1. Ma także w ekipie Nico Rosberga i Alessandro Bravi, dwa czołowe nazwiska na scenie sportowej i biznesowej. Nie ma żadnych “przeciwwskazań zdrowotnych”, a poszukiwanie środków finansowych jest w bardzo dobrych rękach. W świetle tego, co widzimy, jest wiele powodów, aby już wkrótce Williams ogłosił Kubicę jako swojego kierowcę w sezonie 2018 –  kończy Teixeira Jr.

 

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: D
o 23:11

Udostępnij:

error: Content is protected !!