^

Robert Kubica - Klub Kibiców

środa, 20 grudnia 2017

Robert Kubica – dodatkowe testy przed zimowymi w F1?

Napłynęły bardzo interesujące informacje, o możliwych zaplanowanych testach Roberta Kubicy w bolidzie Dallara. Bolidzie podobnym do tego, w którym Robert Kubica (World Series Formula by Renault) oraz jego obecny menager Nico (GP2) startowali w 2005. Wypożyczony bolid ma być z ostatniego sezonu World Series Formula V8 3.5. Zespół Kubica Team stara się, nie tylko o kwestie finansowe, ale równie o jak najlepsze przygotowanie fizyczne Kubicy do pierwszych testów zimowych jak i sezonu 2018.

Robert Kubica - dodatkowe testy przed zimowymi

Kubica Team – oferta Williamsa i przygotowania do sezonu 2018

Nico Rosberg po zdobyciu mistrza świata w 2016 roku, od kilku miesięcy jako menedżer śledzi i wspiera karierę Roberta Kubicy. Portal CircusF1.com (jak pisaliśmy: tutaj) informuje, że Nico Rosberg przedłożył Williamsowi propozycję, zgodnie z którą Kubica miałby wystąpić w pierwszych siedmiu wyścigach nowego sezonu. Po każdym z nich, wpłacałby ok. 1 mln dolarów. Później decyzja należałaby do zespołu. Mógłby nadal wystawiać Roberta, albo wybrać opcję z Sirotkinem. Jest to swego rodzaju umowa na czas określony. Jeśli w rzeczywistości wyniki Roberta nie będą zgodne z oczekiwaniami, Williams będzie mieć wolną rękę, aby Roberta Kubicę zastąpić Sergiejem Sirotkinem w dalszej cześci sezonu 2018.

Dodatkowo, we wtorek potwierdziła się także informacja o tym, że Nico zostanie komentatorem dla Stacji RTL wraz z Timo Glockiem w miejsce Nikiego Laudy. Stacja  RTL podpisała kontrakt na transmisję  całego weekendu Formuły 1 do 2020 roku. Warto podkreślić, że dostęp do emisji będzie darmowy.

Rosberg stara się o kolejny test dla Kubicy

Dowodem na to, że Rosberg stara się z całą siłą odnieść sukces w swoim nowym zawodzie, jest również rozmowa telefoniczna którą otrzymał szef znanej ekipy z World Series Formula V8 3.5 – serii opartej na bolidach Dallara-Gigson napędzanych potężnymi, ponad 500 konnymi silnikami. Samochody tej serii to prawdziwe bestie, bardzo wymagające od strony fizycznej – idealne ćwiczenie dla Roberta aby utrzymać się w najlepszej kondycji przez zimę przed nadchodzącymi przedsezonowymi testami. Możemy ujawnić, że Nico sprawdzał dostępność takiego bolidu aby Robert mógł ćwiczyć na torze jeśli Williams się zdecyduje.
Nic nie jest więc pozostawione przypadkowi. W tej walce umiejętności kierowców przeplatają się z interesami ekonomicznymi, strategiami, a nawet politycznymi rozgrywkami. Pamiętając, że obaj kandydaci mają za sobą różne osobiste historie to łączy ich to samo wielkie marzenie: stanąć na starcie w Australii. – informuje włoski dziennikarz LiveGp.it  Marco Privateer – istny poker…

W 2005 Nico został mistrzem GP2 (rok później Hamilton w tym samym zespole) ART Grand Prix założonym przez znane nazwiska – Frederic Vasseur (niedawno Renault F1, teraz Sauber) i Nicolas Todt (syn obecnego szefa FIA, menago wielu kierowców) – można przypuszczać, że o ten zespół chodzi.

Czekamy na kolejne informacje i potwierdzenie tych doniesień.

Co na to strona rosyjska?

Na portalu ru.motorsport.com strona Rosyjska zastanawia się, czy informacja przedstawiona przez Team Kubica jest prawdziwa. Uważa ją za podstęp przygotowany za pośrednictwem mediów. Przerwa w rozmowach Sirotkina z Williamsem ma być spowodowana nowymi sankcjami Unii Europejskiej nałożonymi na firmę SMP. “Motorsport” nic nie wie o nowej ofercie Kubicy.

Nie jest natomiast tajemnicą, że projekt SMP Racing ma pewne trudności finansowe i problemy z działalnością w Europie. Te kwestie nie zostały rozwiązane wystarczające szybko. Być może “plan Rosberga” z 7 mln euro istnieje, ale szanse na to uważane są za dość małe.

CVC , Żabka , PKP Energetyka

Jak już informowaliśmy w poprzednim wpisie nadszedł totalny zwrot akcji, teraz wszystko może się rozstrzygnąć. Nikt się nie spodziewał, że stanie się tak… dzięki Żabce i PKP Energetyka. Chyba większość Polaków liczy na to, że Robert Kubica ponownie znajdzie się w Formule 1 i będzie dumnie reprezentował nas w tym prestiżowym sporcie. Od wielu miesięcy dziennikarze i eksperci spekulują o powrocie Kubicy do branży. Wiele wskazuje na to, że to marzenie może się spełnić. Jak donoszą prasowe źródła, za Robertem  stoi CVC Capital Partners i ich fundusze, którymi chcą wesprzeć naszego rodaka. Są właścicielami nie tylko PKP Energetyka, ale również sieci sklepów Żabka. Firma chce wejść do F1 i wesprzeć Kubicę w staraniach.


Aktualizacja

CVS Capital Partners i Żabka komentują doniesienia o ewentualnym wsparciu Roberta Kubicy

“Oficjalnie nie komentujemy tych pogłosek” – stwierdził dyrektor ds. marketingu CVC Capital Partners, Carsten Huwendiek. Natomiast rzecznik prasowy CVS David Sturken stwierdził “Nawet nie wiedziałem, że pojawiły się plotki łączące CVC z Kubicą. Muszę się dowiedzieć, co jesteśmy w stanie powiedzieć.” dodając, że CVC nie posiada już akcji F1.

Żabka natomiast komentuje sprawę tak:
“Odnosząc się bezpośrednio do zainteresowania naszą firmą w kontekście rozmów dotyczących ewentualnego powrotu polskiego kierowcy do F1 informujemy, że nie ma w tej chwili podstaw, aby w sposób wiążący potwierdzić zaangażowanie naszej firmy w sponsoring startów Roberta Kubicy”

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Marrally
o 08:29

Udostępnij:

error: Content is protected !!