^

Robert Kubica - Klub Kibiców

sobota, 16 Grudzień 2017

Robert Kubica ciągle walczy o fotel Williamsa – decyzja zespołu dopiero w styczniu !

Zespół Williams oficjalnie ogłosił, że skład kierowców na sezon 2018 poznamy w styczniu. Ostatnie plotki, z dość mocnych źródeł mówiły, że liczą się tylko finanse. Pod tym kątem, szanse Kubicy przy ogromnym wsparciu Sirotkina, wyglądały słabo. Jak donosi jeden z Włoskich portali, KubicaTeam przedstawił ciekawą ofertę zespołowi Williams.

Walka, o fotel zespołu z Grove nadal trwa. Jak przyznał Artur Kubica, ojciec Roberta “Ciągle walczymy, żeby to Robert Kubica pojechał dla Williamsa. Nie wszystko jest stracone. Podejmujemy działania, które mają przekonać do tego, by postawić na Roberta. A jeśli nie będzie jej przed świętami, to znaczy, że przynajmniej daliśmy jeszcze władzom Williamsa do myślenia.”

Jeszcze nic nie jest przesądzone!!!

– Żyjemy nadzieją, że Robert Kubica pojedzie dla Williamsa w przyszłym sezonie –  zbawienne słowa Artura Kubicy spadły na nas Kibiców, potrzebujących ich jak przysłowiowej kropli deszczu w środę późnym wieczorem. Po wielu spekulacjach, domniemaniach, wymyślanych teoriach, upewniliśmy się, że nic nie jest stracone, a informacja pochodzi z najbliższego otoczenia Roberta.

Cała rzesza kibiców sugerowała się insynuacjami powielanymi przez kolejne portale, które przekazywały niezbyt korzystne wieści na temat sytuacji Roberta. Widoki na przyszłość jeszcze w środę jawiły się bardzo nieciekawie, gdyż wszyscy już wieścili, iż to koniec, że Roberta nie będzie w 2018  za sterami bolidu Williamsa. Główny przekaz mediów dotyczył kandydatury Sergieja Sirotkina do miejsca w Williamsie. Argumenty, które przemawiały za rosyjskim kierowcą, to potężne wsparcie finansowe za wschodniej granicy.

Ogłoszenie składu zespołu miało nastąpić w piątek, choć nie zostało potwierdzone przez rzecznika prasowego Williamsa. Warto przytoczyć wypowiedź Helmuta Marko dla Motorsport Total  „Williams, wydaje się, nie chce się rozwijać „– cytuje Motorsport za Marco, który mówi o możliwości wyboru przez brytyjską stajnię „duetu, który jego zdaniem, jest zbyt młody i niedoświadczony –  Sirotkin i Stroll w nadchodzącym sezonie”. Dalej poszedł F1sport.it “Walizka pieniędzy lepsza od talentu…. F1 bez Kubicy to jak puchar koszykówki bez gwiazd NBA”. Póki co WMR nigdzie nie napisało, że Robert wypadł słabo na testach.

Dezcyzja Williams Racing: Ogłoszenie kierowcy do drugiego fotela w WMR przełożony na styczeń

Wybija termin ogłoszenia składu i … nic się nie dzieje. Kibice są zadowoleni(z uwagi na ostatnie doniesienia), że udało się przedłużyć termin – choć sam Paddy Lowe już o wiele wcześniej mówił, że na pewno przed świętami się nie dowiemy. Rzecznik prasowy Williamsa Sophie Ogg wydaje komunikat prasowy, a następnie pojawia się artykuł Autosportu z informacją, że drużyna z Grove poczeka do stycznia na ogłoszenie swojego składu. Dalsze informacje w artykule są nieprzychylne, są spekulacjami bez potwierdzeń, gdyż Sergey Sirotkin jest faworytem do fotela, wyprzedzając konkurentów takich jak Robert Kubica, Daniil Kvyat, Paul di Resta i Pascal Wehrlein.

Robert Kubica był liderem, ale Sirotkin wypadł pozytywnie w porównaniu z nim w teście Abu Dhabi Pirelli. Dodatkową informacją jest, Kvyat jako opcja rezerwowa. Jednak uważa się, że umowa z Sirotkinem jest bliska sfinalizowania i zawiera jedynie drobne szczegóły, które należy jeszcze wyjaśnić.

Oficjalny portal Formula1.com podaje informacje o ogłoszeniu składu Williamsa w styczniu i informuje o spekulacjach, iż Sirotkin jest faworytem. Robert Kubica zintensyfikował działania, by wejść na sam szczyt i przejechał już w tym roku 1300 km. “Zarówno Kubica, jak i Sirotkin testowali z drużyną w Abu Dhabi pod koniec sezonu i podczas gdy Kubica był najszybszym z nich, występ Sirotkina zaimponował zespołowi.”

Obecną historię wyboru Williamsa komentuje, Roberto Chinchero “(…) Wyniki testów zakończonych przez Sirotkina były dobre, ale jednocześnie kilku inżynierów zespołu pogratulowało Kubicy za pracę wykonaną na samochodzie i wskazówki dla zespołu.”

“Na początku tego tygodnia dotarliśmy do punktu, który wydawał się być ostatecznym punktem zwrotnym, z wyborem Sirotkina. Umowa rosyjskiego kierowcy wiąże się z ważnym sponsorem, a ostateczne podpisanie (i oficjalne ogłoszenie) jest prawdopodobnie bardzo czasochłonne, co jest zrozumiałe, niezbędne do zdefiniowania szczegółów ekonomicznych związanych z umową.” – dodaje w swoim artykule, nie wskazując, że opóźnienie w jakimś stopniu zwiększa szanse Polaka.

Siedem GP? Nieoczekiwana pogłoska o ofercie Team RK.

Coraz ciekawsze stają się pogłoski, że Robert Kubica był w tym tygodniu w siedzibie Williamsa na dalsze negocjacje, a były sponsor Lotos po raz kolejny będzie wspomagał Roberta. Dodatkowo cytując za portalem racer.com, w którym czytamy, że “gdy trwające opóźnienie sugerowałoby zmniejszenie szans Kubicy, czyniąc Sirotkina faworytem, to jednak w zespole nadal istnieją przeciwstawne poglądy na temat tego, kto powinien dostać miejsce obok Strolla”. Sugeruje to wyraźnie, że w zespole jest większa liczba osób, które uważają, że Robert Kubica powinien być ich kierowcą. Zaimponował im ogromnie swoimi opiniami, wiedzą i umiejętnościami, a także tym, jak dobrze czuł się w zespole podczas testu, tak jakby był tam od zawsze, a nie tylko kilka dni.

Ciekawą koncepcję przedstawiła Andrea Gallazzi w swoim artykule, który wspomina o wizycie KubicaTeam w Grove z nową ofertą. Autor pisze o podziale Grand Prix pomiędzy Robertem Kubicą, a Sirotkinem:  “7 wyścigów dla Roberta Kubicy z opcją przedłużenia. Gwarancją wniesienia około 1 miliona dolarów, za każdy z nich, oraz opcją pozostania na dalszą część sezonu.”

Gallazzi pisze, że w ten sposób Williams ograniczyłby do minimum ryzyko związane z kondycją Kubicy i mógłby nadal umieścić Sirotkina w piątkowej sesji oraz umożliwić mu udział w 14 z 21 Grand Prix zaplanowanych na przyszły rok, inkasując co najmniej kolejne 10 milionów dolarów od rosyjskiego kierowcy.

Owa oferta, miała by być powodem opóźnienia decyzji zespołu Williams i odroczenia jej do stycznia 2018. Dużo może się zdarzyć zanim dowiemy się, kto będzie ogłoszony na przyszły rok.

Wszechobecny #SupportKubica w mediach społecznościowych.

Wystarczyła iskra, którą był wywiad Ojca Roberta, a kibice już wiedzieli co zrobić. #SupportKubica jaki rozlał się po social mediach przerósł najśmielsze oczekiwania – doszło do tego, iż na forach zastanawiali się czy w Polsce nie ma specjalnych BOT-ów wysyłających support dla Roberta Kubicy. Wsparcie rozlało się po sieci, a wiele znanych osób przyłączyło się do akcji.

Akcja Kibiców odniosła sukces, gdyż pojawiły się wreszcie artykuły w portalach o wywiadzie z Arturem Kubicą który jednoznacznie stwierdza, że nie wszystko stracone. PlanetF1, F1i.com, Thisisf1.com, GPtoday.com mają jednen tytuł “Obóz Kubicy nadal w walce o fotel w Williamsie”.


“Złość” Roberta Kubicy w drugim dniu testów w Abu Zabi.

Kilka dni temu temu media szerzyły nieprawdziwe informacje o rzekomej złości Roberta Kubicy w drugim dniu testów w Abu Zabi. Myślimy, że poniższy filmik całkowicie zaprzeczy podobnym spekulacjom.

Jedno wiemy na pewno. Zarówno Robert, KubicaTeam jak i kibice nie powiedzieli ostatniego słowa!

Apelujemy o należyty, masowy, inteligentny i kulturalny support we wszelkich mediach.

#SupportKubica !!

KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Marrally
o 08:44

Udostępnij:

 • Marrally

  czas na nowy wpis :)

 • Wierny fan Roberta

  Siemiano :) i jak sytuacja? :) teraz mam mało czasu więc raz dziennie tu zaglądam

  • Marrally

   nic sie nie zmieniło :) czekamy wspieramy

 • hrh17379@kopqi.com
  • Sam

   …i dlatego jakość nowych aut jest coraz to gorsza. Samochody będą jednorazowe bo producentom przeszkadza,ze na używanych można zarobić aż tak dużo :)

  • teq

   i całkiem poważna deklaracja… :-)

   • NO2

    Brawo…

 • gniewko
  • NO2

   Jak widzę Maćka to przypomina mi się ten jego tekst do dziennikarza… :)

   • gniewko

    Nie bawił się savoir-vivre.

    • NO2

     Nie bawił… ;)

  • Sam

   Kiedy wiesz ile energii pochłania mózg do produkcji wydzielin zwanych myślami. Mistrz :)

 • Poldek Napora

  Poniedziałek minął ogólnie spokojnie więc z dobrym nastawieniem na kolejne dni można iść spać ;) Robert dzisiaj wykręcił prawie 80 km na rowerze więc jest dobrze ;) Dobrej nocy Klub :)

 • Jacek Kubicar

  U Antka szwagra brata syna-tylko mnie nie wydaj bo to tajemnica ;)

  • Ale tam nie, ponoć Józek ma płacić dwa worki ogórków więcej :)) Ma poparcie Wójta. Pisali w tygodniku ogrodnika.Na blogu “zasadź warzywa” potwierdzili. Ponoć Józek szybciej sadzi i zrywa.

   • Jacek Kubicar

    Ale tamten ma zieleńsza.

 • NO2

  I dawać do zrozumienia, że widowisko jest dla fanów… Jak śmiemy ? Przecież cała F1 jeździ po to by Pan Karpov miał o czym pisać…

 • oczek29

  Tak tylko z nudów piszę;) Do piątku zgłoszenia na Monte;) Maciek napisał – ” #2018iscoming”;)
  https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/25498207_2009144822435972_3414006606768144332_n.jpg?oh=9c0685cc04d8fc13c9ebea055cca2b97&oe=5AB1EBCE

  • A poważnie, ciekawe czy Maciek ma plany na come back?

   • oczek29

    Ptaszek na dzień dzisiejszy nic nie wie co będzie robił, a Maciek ostatnio na rajdzie WRC w studiu cos przebąknął że jest jakiś plan ale dalekosiężny i nie chce nic mówić – cos takiego powiedział;)

    • Wojtek Stec

     Byc moze u Kajta :) takie plotki mi sie w necie rzuciły w oczy niedawno :)

     • NO2

      Nie sądzę. Kajto ma pilota.

     • Roman Czarujący

      Ale J.Baran nie ma takiego doświadczenia w WRC i 5 dyszek też prawie już ma, więc kto wie.

    • Kristo91

     Żadnego związku to nie ma z Kub-kiem ;)

   • NO2

    Mam nadzieję, że wskoczy w jakiś fajny projekt…

 • eryk

  Jakim prawem cenzor forum kasuje wpisy?

  • wezyr

   Prawem silniejszego.

   • eryk

    Podobno dorzyliśmy demokracji ? Tu jej niema…

    • Maciek

     Nie ma. Autorytaryzm.

    • Greg_OR

     na ten temat w kraju są podzielone opinie ;)
     a tak na poważnie to Disqus czasem płata figle, trzeba odświeżyć itp. jesteś pewien, że zostały usunięte?

    • keyholder

     Demokracja to ustrój dla idiotów.

  • NO2

   Odśwież stronę i po sprawie…

 • Wojciech Rosłaniec
 • Wawrzyniec Wichrowski

  Czy każdy widzi przyklejony link do ankiety? Głosujemy!

  • wezyr

   Wychodzi na to, że Robert ma trochę większe szanse niż Wehrlein.

   • 2x takie. Na 45 tys głosujących ponad 30 tys na RK. to daje do myślenia nawet jak na taka zabawę

    • Tommi

     Ja juz zaglosowalem z 6 razy, wyreczylem cala moja rodzine xD

     • wezyr

      Czy to aby jest fair?

  • jakitaki

   Było już 71% dla KUB ale teraz fani WEH się obudzili.

 • Darko

  Cenzor czuwa,wstyd mi Robert za twoich kibiców…szybko usuwają niewygodne wpisy.Kasujemy !!!

 • reverof
 • WaWel Smoczek

  Karpov w telegramie pisze, że
  ma mała inwazję Kubicomaniaków, którzy piszą wszędzie w mediach społecznościowych. Przedstawiają własne teorie , kwestionują jego tezę i hashtagują #SupportKubica.

  To niezwykłe że jest ich aż tak dużo, że są tak aktywni, jak pewni są swojego kierowcy. Nie boli dopóki nie grożą.

  Decyzja nie będzie podjęta atakiem Polaków. Nic nie zależy od fanów. W rzeczywistości są oni bazą [sportu]. Bez nich nie było by fenomenu Verstapena. Coś takiego mogło by się wydarzyć z Kwiatem, ale nie było szału. Trudne pytanie czemu. Jego wina i nasza po części.

  • Wawrzyniec Wichrowski

   Grożą? Możemy jedynie zagrozić jeszcze większym wsparciem.

 • darko

  Forum z cenzorem ,niezły syf…

 • Sam

  To było pytanie retoryczne ;) Chodzi o to ze stary Stroll powinien cisnąć za RK z jakimś zapisem w umowie ze RK będzie uczył młodego a ten ostatni to luźny gość i by mu to wyszło na dobre. Oni natomiast posłuchali tego co im doradza by dać słabego zawodnika przy którym Stroll ma się wypromować lecz wiecznie można oszukiwać tylko siebie samego bo fotokomórka nie ma opinii. Koniec końców będzie taki jak na foto tz będą się wspinać po lustrach.
  ps. Wydadzą kasę na rozwój auta które przyspieszy o 5sek ale nigdy nie będą o tym wiedzieć ;)

  …dobra, zmieniam dostawce xD

  #iostoconRK

 • David
 • jurek krak

  Jest CISZA że strony Roberta ;)
  “inne serie nie przyznają się do Niego”
  F1 NADAL MOŻLIWA:) Z R.K;)

 • Dora

  Pozdrawiam cieplutko:)
  Każdego dnia, od rana do wieczora w duszy mi gra – ForzaRK! #SupportKubica

  Fotki z Rally Ciocchetto – załoga Ciavarella/ Manfredi :) Pięknie to wygląda!
  https://uploads.disquscdn.com/images/58e89e90bc8ebe8cc14a04f87ccf444830e2e75e85bbcde79b7544f589991de2.jpg

  https://uploads.disquscdn.com/images/3cc907304c822062078ce64c0cd48999ec2bc17ca36e2a9583639dde641c0dc6.jpg

 • DT

  Myślicie, że jeśli Robert byłby w tym momencie poza rywalizacją, jak niektóre media donoszą, to nie poinformował by o tym jego team w oficjalnym komunikacie ?

  • Rolandus

   myślę ,że on osobiście by nie powiedział

  • oczek29

   Mysle ze nawet gdy WMR wybierze kogoś innego to nie liczyłbym na jakakolwiek wypowiedz RK a tym bardziej jakiegoś “Teamu”.

   • DT

    Raczej nie chodzi mi o kurtuazję ze strony Roberta względem kibiców i przekazanie im tej palącej informacji. Może nadal jest w grze dlatego taka cisza…

   • NO2

    Robert to gość z klasą… Nie będzie płakał do mikrofonów…

 • Marrally

  Zimna na pewno nie :) jest z Tobą najgorzej :)

 • robek

  Nie zrozumieliśmy się, to nie był zarzut tylko przykład.

 • oczek29
  • Tommi

   z boku jakby juz ponitowana :D

  • Daniel

   Fajny statek

 • Darko

  Został miesiąc waszego gdybania…cenzor zapewne usunie ten wpis.

 • Marrally

  Roger Benoit był u Eclestona na weekendzie :) i powinien teraz wysmażyć jakiś artykuł :)

 • Marrally

  “Gdyby
  Bernie Eccleson jeszcze tu był, Kubica już dawno podpisałby swoją umowę
  w kieszeni, ale to już inna historia …”, dodaje włoski dziennikarz.

  • Maciek

   Ja się serio zastanawiam czy Liberty Media nie powinno nieco bardziej włączyć się do gry…

   • dulin

    dokładnie
    może pojechać na liberty?
    po co skandal z brudnym hajsem zamiast grejt story z RK??

    • NO2

     To dobry kierunek

 • NO2

  I słusznie… Niech ludzie wiedzą.

  • Poldek Napora

   Dokładnie tak :)

 • Pan Bimber

  Witam braci i siostry wszystkie znaki na niebie wskazuja ze F1 nadal mozliwa przynajmniej te ktore ja chce widziec.

 • Marrally

  to teraz trzeba
  https://sport.tvn24.pl/najnowsze,135/formula-1-sponsor-lance-a-strolla-jezdzil-szybciej-niz-kubica,799574.html
  się trzymać :) bo to jest z dzisiaj
  tylko nie plujcie ekranów

  • Charlie Runkle

   Witam ponownie. Ja powiem więcej- ON jeździł szybciej niż sam Alonso. ;)

   • Marrally

    Stroll?

    • Charlie Runkle

     Nie Rotenberg. Stwierdził że Sirotkin szybszy od wszystkich. No, ale to już było przecież… ;)

     • Marrally

      zobacz na tytuł tvłenu

     • Charlie Runkle

      Zobacz treść. :) Tytuł i treść nie za bardzo korespondują ze sobą, ale to TVN, więc to jakby … norma.

     • Marrally

      treść widziałem ale po co przytaczać :) jak sam tytuł już wiele wskazuje :)

     • Charlie Runkle

      Ech… lepiej w takie miejsca jak TVN itp nie zaglądać. Robię tak konsekwentnie ok kilku lat i jestem o wiele zdrowszy. I wywal ten wątek jak masz taką moc. Szkoda miejsca.

     • SEBASTIAN WYSZYŃSKI

      Chciales powiedziec TieVN .

  • keyholder

   Tak było i tak będzie, ścierwo śmierdzi i śmierdzieć będzie ;)

  • Rolandus

   to samo co sokół ;p tylko dzisiaj xD

  • Andrzej Onichimiuk

   Po co takie coś wstawiać, to naprawdę nie wiem…

   • Marrally

    Dla śmieszności z publikujących dziennikarzy
    Po pierwsze tytuł
    po drugie materiał z abu
    po trzecie głupoty ot tyle w temacie jak trzeba to usunę ale poziom dzienikarstwa jest żenująco niski
    w dodatku skoro tak już ktoś chce wspierać to niech wspiera pozytywnie i tyle albo się zapyta dokładnie kogoś a tak to teraz wyjadacze tłenu będą mieli używkę

    Mam kasować?

  • Zonder

   Mielenie tego samego po raz dziesiąty proszę Was

  • Wywal i do lasu…..

  • wezyr

   Pisałem już, ze jesteś botem?

  • Pan Bimber

   Najgorsze jest to ze taki typowy Janusz to podchyci i bedzie rozpowiadal jaki to Kubica slaby

 • quickNick
  • NO2

   Dobre. Nadaje się do przesłania dalej… ;)

  • A czyja to grafika?

   • quickNick

    Jakiś tonący statek;-) znaczy Williams. Dodałem tylko logo Williamsa i parę Sirotkin-Stroll.

    • Czyli twoja :) Bo poleciało na TT bez autora.

  • Sam

   Czy to do wypowiedzi Rotenberga w której zaznaczył ze SS jest szybszy od RK i na poziomie Strolla?

   • marcus

    szybszy od Roberta na poziomie Strolla heh. tylko ,że Stroll był wolniejszy od Roberta w testach.

  • Ostry

   Przez chwilę myślałem że otworzyłem branżowy blog (rofl)

  • bolek888

   Świetne do obecnej sytuacji

  • marcus

   może ktoś to wrzucić na tweta williamsa. może się jeszcze opamiętają

 • Marrally

  https://www.polskieradio.pl/43/265/Artykul/1962946,Robert-Kubica-skreslony-z-listy-Williamsa-Tli-sie-swiatelko-w-tunelu-mimo-rosyjskich-pieniedzy-Sirotkina
  po lewej do wysłuchania wczorajsza audycja z Mikołajem Sokołem :) 13 minut i wcale nigdzie nie ma słowa że Robert aut!!!

  • Rolandus

   i normalna audycja bez pompowania, ale zawsze są tacy co dziury szukają i nie chcą lub nie potrafią logicznie myśleć

 • Marrally
 • Pit

  Tak na szybko mam sie martwic czy nie?

  • Przemysław Jan

   Nic się nie zmieniło. Bicie piany..

  • Meluzyna

   I tak, i nie ;)

  • wezyr

   Piszo, rze nie jezd rurzowo.

   • kon kk

    A kaj tak prawiom?

 • keyholder

  Nie wiem czym się przejmujecie? Wszystkie nasze analizy i tak są gówno warte. Dla czego? Bo tak, bo na dobrą sprawę ch**a wiemy my, dziennikarze itp… I nie dowiemy się nigdy więc zalecam spokoj, czekanie do oficjalki i #SupportKubica!

  • + :)

  • niewierzetrolom

   Sibiesss napisał, ze nie jest rozowo. gosc z otoczenia RK

   • Ostry

    Nikt nie twierdzi, że jest! Ale nie wątpimy że RK walczy.

   • Przemysław Jan

    hahahaha

   • donpedro

    Sibiesss z otoczenia RK :D raczej psychofan fantasta :))))))))))))))))))

    • niewierzetrolom

     stąd go pognaliscie, a tam wciaz pisze i zdobywa chwale.

     • donpedro

      Zapytaj się Sibiego czy był w otoczeniu RK jak pisał na blogu winarza :D

     • PiotreK

      Ten tez był dobry agent :D tzn oszust

   • keyholder

    No a jak ma być różowo. Nawet sułtan nie ma różowo.

    • Ostry

     Abduł Bey ma :)

   • Kristo91

    Jak KUB miał podpisany kontrakt z BMW to nawet jego ojciec o tym nie wiedział , a teraz gość z kapelusza wyskakuje i ma takie dojścia :D

   • Kpiny sobie robisz?

    • wiz

     :)

    • NO2

     Przecież napisał żeby nie wierzyć trolom…

    • niewierzetrolom

     A ty sledzisz profil Roberta na instagramie?. bo Sibiesss Tak.

     • oczek29

      On śledzi, ja śledzę ogólnie każdy w klubie śledzi:

    • marcus

     gość ma kontakt z otoczenia kogoś z rajdów Roberta. I może wiedzieć troszkę więcej od nas ale na pewno nie zna obecnych ustaleń w williamsie.

   • Tommi

    Sie smiejecie wszyscy a Sibiessss na prawde ma dojscia, sledzi jeden z oficjalnych profili rk na tt i rk mu czasem pewnie napisze co tam u niego.

    • keyholder

     Hahahaha

    • oczek29

     O Kur…!!! Co sie wyprawia w klubie;( Tego jeszcze nie grali:)

     • Tommi

      Chyba nie sadzisz ze powaznie to napisalem xD

     • oczek29

      Jestem nawet przekonany ze powaznie to napisałeś;)

     • Tommi

      W takim razie mylisz sie :P

    • Ostry

     Ja się otwarcie śmieję… z tego że taka rozmowa w ogóle w Klubie ma miejsce :)))
     https://en.wikipedia.org/wiki/Pissing_contest

     • Tommi

      A ja sie smieje ze ludzie wszystko na powaznie biora xD

  • NO2

   Mniej więcej tak to właśnie wygląda… ;)

  • Zardu Hasselfrau

   Ogolnie to nie wiem czemu sie przejmujemy. Jak nie F1 to cokolwiek innego będzie dobre zeby kibicowac Robertowi :)

 • Przemysław Jan

  W 2008 roku, Alonso powiedział że Robert się nie zatrzyma dopóki nie zdobędzie mistrzostwa w F1.

  • Przemek

   Sytuacja trochę się zmieniła jak zatrzymał się na barierce (czarny humor, ale nie mogłem się powstrzymać) ;)

   • Roman Czarujący

    Ale wiecie jak to zrobić ;) Dodać stronę do zakładek powieloną np. 10 razy i otworzyć wszystkie w trybie prywatnym, można głosować i głosować :)

   • Przemysław Jan

    Okoliczności się zmieniły ale jego dążenia nie ;)

  • wezyr

   Tyle, że z innej pozycji teraz startuje.

   • Przemysław Jan

    Patrz niżej

 • Przemek
  • Poldek Napora

   głos oddany ;) jedziemy z tym :)

   • NO2

    Zagłosowanie ;)

  • Ostry

   Głosować, nie spać :) wspieramy!

  • Snajper

   SF zaraz puszczą linka do ankiety :)

   • NO2

    Jest szansa, że przestaniecie powielać zagraniczne, nie koniecznie przychylne Robertowi media, czy liczy się tylko klikalność… ?

    • Snajper

     Zależy od autora + przykaz z góry ;)

     • NO2

      No ale chyba rozmawiacie na ten temat. Moglibyście obrać jakiś wspólny kierunek. Liczy się każdy pozytywny sygnał… Niech hasłem przewodnim stanie się dla wszystkich ” Support Kubica “. Tego trzeba a nie negatywnych opinii… Pracujemy tu jak mrówki żeby wspierać Roberta a Wy systematycznie co kilka dni burzycie całą wiarę, którą udało nam się zbudować w kibicach. Dzieje się tak za każdym razem kiedy w zagranicznych mediach pojawi się kolejna wymyślona teoria… Zastanówcie się co robicie.

  • Jaroo

   Poszło

  • Akslugor

   Głos oddany.

 • wadomen

  A mnie dziwi, że w naszym kraju nie ukazał się żaden rzetelny artykuł o powrocie. Powielane są informacje z innych źródeł. Można to ładnie opisać. Można porozmawiać z Tatą. Można próbować zapytać Nico i Alexa. Z całą pewnością pewne informacje są do uzyskania. Nawet porównanie czasów wszystkich kierowców na soft ach coś by dało. Można zrobić zbiórkę dla delegacji klubu do Pietrasanta i przeprowadzić własny wywiad :))

 • Choć to ino powielone to dalej będę męczył.
  Gdzie tu pisze, że RK poza grą?
  Więc albo pan MS wie coś na pewno albo umie tylko jak papuga po Chinchero… bez żadnego własnego zdania.
  Jak macie dość tego tematu to usuwam i milknę.
  https://www.express.co.uk/sport/f1-autosport/893765/Robert-Kubica-Williams-Russia-Boris-Rotenberg-Sergey-Sirotkin/amp?__twitter_impression=true

  • AFD100

   Pisze to nie wiem gdzie, ale na pewno maluje.

  • czarny86

   Na moje oko to

  • Dlugatyka

   Papa powiedział że jak dostaną czas to będzie dobra wiadomość i tego się trzymam

  • Dobra, jeszcze ino raz.
   Chinchero napisał, MS powiela, że RK poza burtą. OK… dotarło do kibiców…
   Ale chwila. Za niedługo potem tata Roberta udziela wywiadu o kontynuacji walki TeamRK o fotel w WMR, który raczej nie był bez autoryzacji RK.
   No i jest ogólne poparcie na Support, a pan MS co robi w następnym wywiadzie.?
   Dalej RK poza grą i jedynie “cud” i “łudzenie” nam pozostało.
   Dziękuję za uwagę, teraz możecie mnie zbanować.

   Ps. A niby WMR na dnie… to po co rozmawiał z Guzikiem i Alonso jeśli na gwałt kasy potrzeba, a tym gościom ta raczej bulić trza?

   • wezyr

    Albo same Wernyhory, albo Rejtany. Co z wami?

 • SantanoF1

  Nie mówiło się jeszcze o jednym. Pamiętamy, jaką presję wywarł tylko sam Red Bull na Kwiacie? No to teraz pomyślmy, jaki ciężar będzie spoczywał na Siergieju. W całej Rosji pewnie o tym codziennie gadają, jak Williams postawi na Rosjanina to się o nim będzie mówić, że to “ten, który talentem wygryzł Kubicę z fotela” (śmiech na sali oczywiście), niektóre media już podają, że będą tam dwaj paydriverzy, miliarder Rotenberg, SMP, a nawet sam Putin w to paluszki macza. Ważą się losy wyścigu w Soczi, bo wszystko zależy od Sirotkina. Od pierwszej sesji treningowej na gościu, który nie ma na koncie żadnego Grand Prix w F1, w zupełnie nowym bolidzie, będzie taka presja, że ho ho. Przy pierwszym popełnionym większym błędzie Sergiej może nieźle oberwać po psychice, i będzie koniec. Aha – no i musi być o wiele szybszy od Strolla, co może jednak takie łatwe nie być.

  • Freddie

   A Ty myslisz, ze na Robercie nie bedzie wywartej presji? Smiem twierdzic, ze bedzie jeszcze wieksza. Kazdy blad bedzie mu zapewnie wytkniety i sprowadzony do stanu jego reki. Tego sie niestety nie uniknie, ale jestem pewien, ze jak RK dostanie szanse to wykorzysta ja w pelni.

   • SantanoF1

    O czy ja napisałem, że nie będzie żadnej presji na Kubicy? Nie pisałem, bo po tym, co on już przeszedł, to on sobie pewnie nawet z większą presją poradzi.lepiej, niż Sirotkin.

 • Tom Bed

  Sprawa jest prosta. Jeżeli Williams chce coś pokazać i o coś powalczyć w przyszłym sezonie, to powinien zaryzykować i wybrać RK. Kto nie ryzykuje, nie pije szampana. Jeżeli zależy mu tylko na przetrwaniu i kasie, to wybierze SS. Ale Paddy nie po to przychodził z Mercedesa żeby iść tą drugą ścieżką.

 • Williams niczego nie ogłosił, ale wszyscy znają jego preferencje. “Ożesz” Ty, mówi się tyle o rzetelnym informowaniu a wszystko budowane na podstawie plotek i najgorzej, że prawdopodobnie inspirowanych przez Rosjan lub mocodawców SS. No, jak se Robert poczyta polskie ( a zwłaszcza polskie ) wywody to albo chłop już załamany albo…….sami wiecie jaki on jest. Nieraz wspominał, czego to on o sobie nie słyszał, a prawda jaka była jest/ najczęściej jest daleka od “realiów” przedstawianych przez dziennikarzy.

  • NO2

   Seba Robert zna sytuację i wierzę, że za bardzo się nie przejmuje tymi bzdurami. Czuję, że tym razem zaskoczy wszystkich wynikiem jak nigdy… Wszyscy go skreślają a tu nagle booom !!!!! RK w F1!!!!! Zobaczymy co wtedy powiedzą ci niewierzący ( realiści )… ;)

   • Jak to co, że oni zawsze, murem, za RK!….tak to wygląda kolego.

    • Jacek Kubicar

     Ito jest najprawdziwsza prawda choć smutna:(

    • robek

     O ile dobrze pamiętam to sam jakiś czas temu uważałeś, że nie ma szans na powrót Roberta do F1 a mogę się założyć, że dałbyś wtedy wszystko aby jednak ten powrót się udał. Myślisz, że wszyscy którzy w obecnej sytuacji uważają, że nie jest różowo źle życzą Robertowi? Ja wierzę, że Robert zrobi wszystko co może żeby wrócić, ale wiem, że nie wszystko zależy od niego. Proszę pamiętajcie o “… w atmosferze wzajemnego szacunku oraz akceptacji odmiennych opinii”. Nikt źle nie życzy Robertowi.
     #SupportKubica !!!

  • Mike

   Naprawdę sądzisz Seba, że Sokół czerpie informacje pochodzące z rosyjskich plotek ???! realyyyyyy !?

   • Ja nie wiem z czego on czerpie, ale są cholernie zbieżne. Na pewno nie czerpie ich z oficjalnych komunikatów, bo takowych nie ma ani od RK ani od Williamsa. I jeszcze jedno jest tam słowo prawdopodobnie a nie na pewno. Ale już się przyzwyczaiłem do wybiórczej analizy w zależności jaki kontekst chcemy podkreślić.

    Dla mnie piłka w grze a RK nadal w F1 możliwy.I nie dlatego, że inni to piszą ale dlatego, że RK nie zakomunikował, że to już definitywny koniec. Ile można domniemywać, na podstawie plotek? Tydzień, dwa?……Jeszcze niedawno za takie myślenie że w ogóle wróci do bolidu F1, jechano po osobnikach jak po łysej kobyle, teraz choć F1 możliwa, no to mamy inny kruczek a mianowicie miejsce. Nie mówię, że to proste i już zaklepane, bo najzwyklej w świecie nie mam o tym pojęcia, ale nie niemożliwe. Bo F1 jak po testach z Renault oraz Williams wiemy, że na 100% możliwa. Ja tam ufam w zdolności negocjacji team Kubica i jestem pełen nadziei, że jednak RK wystartuje w 2018r. Jako kibic nie mam nic do stracenia a raczej do zyskania wszystko. Czekam na ostateczne info i tylko takowe mnie przekona do jednego lub drugiego a na ten czas z całej siły krzyczę:

    #SupportKubica!!!!

 • czarny86

  Rozmawiałem ostatnio z kulmlem z ktorym wybieram sie na GP Wegier, doszlismy do wniosku ze to przez co teraz przechodzi Team Kubica mialo swoj poczatek w momencie wyrzucenia Kviata z TR ( to juz drugi raz gdy ten zespol posrednio lecz jak mocno krzyzuje szyki RK – sytuacja z silnikami i Sainzem) wtedy podejrzewam mało kto sie tym przejmował i nie widziano zadnego zagrozenia dla RK… Wladze rosyjskie zdały sobie sprawe ze nie maja juz zadnego ze swoich w F1 i zaczeli prcedure wcisniecia za wszelka cene jednego z nich do ktoregokolwiek zespou. Nie po to budowali tor z za grube miliony zeby teraz Władek nie mial komu kibicowac podczas GP. wiedzieli dokladnie gdzie uderzyc, fabryczne Renault nie potrzebuje az tak furmanek z milionami jak prywatny Williams ktory niestety jak sie okazuje łatwo na to idzie. Podejrzewam ze SMP obiecuje złote gory, umowe finansowania na dwa lata. Dla Williamsa moze to byc argument nie do przebicia. Dwoch sponsorów odchodzi, umowa z Martini konczy sie po tym sezonie… To tyle jesli chodzi o caly front z Rosji. Natomiast mam wielka nadzieje ze jest ktos w Williamsie kto patrzy na wspolprace z RK z perspektywy dlugofalowej korzysci przedewszystkim sportowej,technicznej, marketingowej a w niedalekiej przeyszłosci to wszystko da im te tak wazne dla nich piniadze;) Jak napisał Tomek najpierw trzeba zaufac, zarobic a nie zadac od razu milionow. Moze ktos tam w Angli to teraz rozkminia, moze istnieje pewien prog ktory uda sie przekroczyc ekipie RK i w Williamsie dostana cudownego olsnienia. Bo teraz to tak wyglada jakby byli na skraju bankructwa albo byli tak zachłanni.
  Williams zufanie – danie szansy – profity
  Forza Robert

  • Andrzej Onichimiuk

   Tam takie gadanie… “furmanki z milionami”… Jakby były takie miliony, to by Williams dawno ogłosił Sirotkina i tyle…

   • Dokładnie Panie Andrzeju :)

   • czarny86

    To chyba logiczne, ze nie dojechały;) i niech tak zostanie

   • Lubię czasem twoje logiczne podejście. ;-)
    …a nawet trochę częściej :D

 • Wojtek A
 • Regular

  Dzień dobry!
  Jestem bardzo spokojny o rozwój sytuacji – chociaż decyzji jeszcze nie znamy.
  Najbardziej
  i jednak ciągle irytuje mnie fakt, że udało się doprowadzić do ogólnego
  wrażenia, że w Abu Dhabi odbył się jakiś mecz między Robertem , a
  Sirotkinem.
  Paddy Lowe zapewniał przecież, że testy opon Pirelli w
  Abu Dhabi to nie konfrontacja, lecz testy i że czasy uzyskiwane przez
  Roberta nie są ważne. Nikt nie robił żadnej sprawy z tego, że czasy
  Lance’a w pierwszym dniu testów były zdecydowanie “lepsze” niż Roberta –
  i wszyscy to rozumieli! Nazajutrz, mimo, że doszło do nieoczekiwanych
  technicznie zdarzeń (…), skrócenia programu testów, a jednak też do
  osiągnięcia przez Roberta wszystkich zamierzonych celów – nagle
  obwieszczono, że był to mecz Kubica vs Sirotkin (co jest widoczne nawet
  na tym zdjęciu zamieszczonym powyżej). Okazuje się, że Roberta
  “wkręcono” w rywalizację JAKIEJ NIE BYŁO. Robert najprawdopodobniej
  miał już podpisany (być może wstępny) Kontrakt i chyba wprowadzono go w
  błąd utwierdzając w przekonaniu, że jego jazda to tylko testy opon
  Pirelli i przy okazji sprawdzenie, czy fizycznie jest wystarczająco
  wytrzymały. Osiągnięty ni stąd ni zowąd przez Sirotkina dobry czas (nie
  bardzo wiadomo w jakich warunkach uzyskany) spowodował jakiś kuriozalny
  amok wśród komentujących i dmuchanie balona, który miałby rzekomo
  udowadniać kiepską formę Roberta, a kosmicznie wspaniałą jazdę
  Sirotkina. Robert nie miał szansy przeprowadzenia symulacji kwalifikacji
  (Q1+Q2+Q3)!!!
  Razem z Robertem w tą narrację wkręcono nas, kibiców
  Roberta – teraz musimy przestawić swoje myślenie i otrzeźwieć, mając
  pełne przekonanie o tym, że Robert ciągle jest Numerem1 dla Williamsa –
  cokolwiek innego mówią “media”.
  Kubica Górą nie do zdobycia !!!

  • Zonder

   Taa bo Robert wraz ze swoją drużyną to tacy naiwniacy są…

   • Regular

    W żadnym razie – jakkolwiek musiał robić to, co mu kazali twierdząc, że to ciągle testy opon i ew. przyzwyczajanie się do jazdy w mocniejszym bolidzie (przy okazji: Robert twierdzi, że był dziwnie wyraźnie słabszy od RS17).

    • Zonder

     Odpuśćiłbym sobie już te spekulacje, może kiedyś RK powie nam jak było naprawdę.

     • Regular

      Jeśli nie ma jakiejś klauzuli “poufności”. Robert potrafi być dyskretny “do bólu”.

     • Zonder

      To tym bardziej bym sobie odpuścił.

     • Alex O’Mahony

      Jest NDA na 100%

  • Alex O’Mahony

   Ja mam wrazenie ze ten caly shoot-out byl stworzony przez media. A jest taka stara zasada – nie wazne jak pisza byle by pisali. No i pisza, wszyscy dookola. Nazwa Williams przewija sie wszedzie, Martini itp. Wiec po co Williams ma cokolwiek dementowac / komentowac – takiego zamiewszania dawno nie bylo wiec wszystko gra, a do tego kaska sie zgadza:)
   Nowy Rok juz za rogiem:)

   • cho-bot

    Przed testem, nie po, Kubica powiedział, że na szybkość będzie miejsce w Australii.

    • Alex O’Mahony

     Dokladnie.

  • Ostry

   Wiecie co… trochę luzu. Każdy ma prawo do własnego zdania, ale ja się poddaję i od teraz przewijam przez rozkminianie bez czytania :P

   • Regular

    Dobre !

   • Bo to tak, wszystko rozkminiliśmy, rozkminiliśmy nawet Nasze rozkminy, ba powiem więcej, rozkminiliśmy nawet to czego nie da się rozkiminić …..i stwierdzam, że……niczego ostatecznie nie rozkminiliśmy :)

    Zatem pozostaje #SupportKubica i oby do stycznia :D

    • Mike

     No to Ci się udało trafić w punkt :)

    • Mogę?
     …puścić dalej? ;-)

 • Marrally
  • Andrzej Onichimiuk

   Ciekawe… gdyby urodził się tego komercyjny projekt i Willimas załapałby się na partnera, trochę by im to podreperowało budżet ;)

 • reverof

  Czy ktoś ma informacje jakiej cenie będą koszulki Olimpu?

  • AdamRKfan

   kupiłem wczoraj ostatnią dostępną w Poznaniu z serii tych 120 (biała z niebieskimi logo Olimpu i kaskiem) za 149zł

   • reverof

    Wow jeszcze były? Ja dzwoniłem do PBC w Wawie, to jeszcze nie ma info o cenie. Mają być w środę.

    • AdamRKfan

     byłem w 3 centrach handlowych i powiedzieli mi, że rozeszły się w ciągu 3 dni wiec jest szał :)

     • reverof

      Ciekawe, czy można gdzieś kupić jeszcze tą białą w sklepie.

     • AdamRKfan

      chętnie jeszcze bym kupił tą czarną z cytatem, ale nie ma…

     • reverof

      Dopiero będzie, przynajmniej w Warszawie.

   • Dex

    Dobrze by było żeby Robert gdzieś oficjalnie podał że potrzebuje takiego wsparcia to szwalnie nie nadąża z produkcja.Sam powinien tak jak napisałem wcześniej ogarnąć to i podobnie jak Riccardo zrobić swoją linię czapek koszulek itp to pomogło by mu niezmiernie .

   • Akslugor

    To znaczy, że cena nie zmieniła się. Ja za swoją w październiku też płaciłam 149,00 zł.

    • reverof

     Myślicie, że jeszcze da się gdzieś ją szczęśliwie kupić, tak jak to kolega zrobił?

  • czarny86

   dzwonilem przed chwila do PBC w galeri krakowskiej, na te chwile nie maja, czekaja na dostawe pod koniec tygodnia

 • cho-bot

  Nie lubię tego zespołu i go nie polubię. Jojczenia, że to prywatny zespól, który bohatersko walczy o przetrwanie z rekinami F1, które żywcem chcą mu pożreć wątrobę i inne podroby – mam po dziurki. Z jakiego poziomu startował obecny Williams, a z jakiego Force India? Z poziomu Strykera? Dziękuję, dobranoc. :P
  I dzień dobry. ;)

  • Dodam jeszcze Red Bul, Toro Rosso itd………

  • Ostry

   Dzień dobry, wariaty.
   Nadal mam do WMR sympatię, choć trzeba to będzie przemyśleć :)

  • ZimnaMi

   Ja nie muszę ich lubić. Niech tylko dadzą Robertowi dobry bolid w 2018 r. i pozwolą mu powalczyć o punkty.
   Bry

   • cho-bot

    Sklepikarza nie trzeba lubić, prawda. Nabywa się u niego produkt i płaci.

    • ZimnaMi

     W każdej firmie są ludzie z pasją i ludzie, którym zależy tylko na zysku. Szkoda, że zwykle ci pierwsi są odpowiedzialni za decyzje kadrowe.

     • Regular

      Chyba odwrotnie?

  • Petronas

   Spyker’a F1…. jak już ;) po zmianie z MF1 Racing [ Rosjanie ] 3:) a wcześniej Jordan GP :)

 • Poldek Napora

  Będzie dobrze, niech Was uśmiechy nie opuszczają :) Będzie dobrze, będzie git ;) https://uploads.disquscdn.com/images/1912d44f07326798d06bf57fc0749433f732dc160dbbf19b415a4756866f7b23.png

  • wezyr

   Ustawka.

 • Marrally

  Wreszcie trochę dyplomatycznie ze wskazaniem iż strona rosyjska tak uważa , lecz ostatnie zdanie ….
  http://eurosport.interia.pl/f1/news-formula-1-milioner-mocno-popiera-konkurenta-roberta-kubicy,nId,2479200

 • Heavy Rain

  Robert ma całe życie pod górkę, do tego dochodzi ogromny pech. Z Williamsem było już tak blisko, ogromny będzie to żal, ale może jednak jest światełko nadziei na powrót do F1. Czekamy na oficjalkę, która wg Rosjan, to tylko formalność do potwierdzenia SIR.

  #supportkubica

  • Tom Bed

   Jeszcze niedawno potwierdzenie Kubicy też było podobno tylko formalnością do potwierdzenia. Także jak nie potwierdzili od razu, to sytuacja może się znowu odwrócić. Taką mam przynajmniej nadzieję.

 • Przemysław Jan
  • Zardu Hasselfrau

   W sumie będzie “ciekawie” jak Williams dogada się z Mercedesem i weźmie Pascala. Wówczas będzie słowiański pocisk zarówno z Polski jak i Rosji.

   • Ostry

    A propos słowiańskiego pocisku, wrzuciłem coś do Hyde-Park (są granice offtopowania) :P

    • Zardu Hasselfrau

     Williams zmienia barwy? :D

 • Marrally
 • reverof

  Hej, gdzie i za ile można w Warszawie kupić koszulkę Olimpu?

 • Marrally

  W renault i Mercedesie zastanawiają się kogo na 2019 :)
  Już można im podpowiadać :) ale na oficjal czekamy cierpliwie :)

  • jakitaki

   2019 stwarza ogromne możliwości, trzymajmy kciuki żeby się udało gdziekolwiek, jakkolwiek, byle w f1 w 2018… później będzie z górki :)
   #SupportKubica

   • Ja sobie tak myślę że jednym z powodów przedluzajacych się ustaleń właśnie rok 2019 mógł być kluczowy. Kto wie czy RK nie chodzi po głowie 1 roczny kontrakt a Williams obstaje przy dwuletnim i dłużej. Ale to tylko mona spekulacja.

    • Marrally

     Bo williams się boi że Robert s…. do innego zespołu :) bo sezon ogórkowy będzie bardzo ciekawy :) oj
     a przed Robertem moga się otworzyć drzwi do topowych zespołów :)

     • Maciek

      Jeśli tak jest, to nie sądzę żeby czekano na koniec sezonu. To może byc akcja ala Sainz…

     • Marrally

      Jeśli tak rozważać to bardzo popularnymi stały się kontrakty roczne i długo negocjowano 2 latki a wszystko to że w 2019 będzie dużo miejsc wolnych …. w dodatku wchodza w rachubę takie kwestie jak powrót Sainza czy też zatrudnienie go w Red BUllu, Bottas wielka nie wiadoma, Kimi …. , ech ładnie może się zrobić a w dodatku emerytury i inne rzeczy związane z zakulisami :)

     • Mike

      Widzisz i nie grzmisz !

     • Kozioł

      Podobno sama Liberty Media blokuje przejście Roberta do jakiegokolwiek zespołu, bo się boi że Robert zdominuje całą F1 na lata jak kiedyś MSC.

 • MIke

  Jeden z mądrzejszych ostatnio wpisów na sąsiednim forum F1WM, zresztą ten kolo zawsze pisze z sensem.

  “Tak się zastanawiam, jak świadczą wypowiedzi p. Sokoła o nim samym i obozie Roberta Kubicy? Czy naprawdę zaskoczeniem dla kogokolwiek w świecie motosportu mógł stanowić fakt, że Sirotkin da z siebie podczas testów 110%, że będzie to dla niego walka o życie? Czy naprawdę fakt, że testy Roberta połączooa właśnie z Sirotkinem, gdzie czas między tych kierowców podzielono mniej więcej po równo, nie mówiąc o późniejszej informacji o lustrzanym programie, naprawdę nie nasuwał oczywistych wniosków? Czy dla osób ze środowiska F1 sytuacja finansowa Williamsa naprawdę jest zaskoczeniem? Czy Robert i jego środowisko, jeśli było rzeczywiście tak blisko Williamsa, mogło nie znać chociaż poglądowo opisywanej sytuacji? W końcu czy dla kogokolwiek w świecie sportu mogło stanowić zaskoczenie, że za Sirotkinem stoją pieniądze z SMP, że została podpisana umowa na GP Rosji oraz że brakuje w stawce kierowcy z tego kraju? Myślę, że odpowiedź na te pytania jest oczywista. Tymczasem jednak wedle naszych tuzów “trzęsieniem ziemi, katastrofą” okazały się przyzwoite czasy Sirotkina i pieniądze z Rosji. Oraz to, że Rosjanin dał z siebie 110% i liczył na przyciągnięcie uwagi SMP. Brzmi to naprawdę zdumiewająco, żeby nie powiedzieć szokująco. Może dla niektórych szokujące jest też to, że Karpov systematycznie wspiera swego rodaka, pisząc teksty które de facto są szeroko analizowane i trafiają do międzynarodowych “głów”, kiedy u nas pojawia się jedynie “wiem, ale nie powiem”, “pieniądze z Rosji”, albo skakanie pod sufit i przewracanie oczami z radości po sick… drugim dniu testów. A gdzie analizy? Teksty z siłą przebicia, bo zawarta teza została wyprowadzona systematycznie na w miarę solidnej bazie? My tu mamy dziennikarzy na poziomie 15 letniego fan boya (dobór faktów i pomijanie innych, zero analiz) albo wszechwiedzących, którzy nie mogą tego powiedzieć, ale wiedzą wszystko. Skaczą pod sufit, nie są w stanie sensownie odpowiedziedziec na artykuły Karpova a później mówią, że “studzili atmosferę, a po drugim dniu testów mieli już poważne wątpliwości”. O tak, szczególnie było to widać na Eleven.
  I powiem Wam coś czego inni Wam nie powiedzą, choć wiedzą. Robert pojechał w Abu Zabi na 110%. Nie było żadnego kontraktu, tylko przedstawiony wstępny jego projekt. Dla każdego było oczywistym po co znalazł się na testach Sirotkin. A jeśli ktoś sugeruje, że Robert i jego zespół, z ogromnym doświadczeniem w tym sporcie tego nie wiedzieli, i nie wiedzieli że trzeba pojechać na 110% aby ostudzić sponsorów Sirotkina lub w najgorszym razie mieć kartę przetargową to … to jest niemożliwe. I powiem Wam coś więcej. Dlatego nie ma analiz tempa Roberta. Bo na dziś dzień drugi dzień testów to było 110% możliwości Roberta. I właśnie to tempo lub jego brak dało szansę Sirotkinowi, który mógł przekonać sponsorów. Wie o tym każdy zdrowo myślący. Chyba, że bez podpisanego kontraktu, ktoś idzie na ewidentny shoot-out i jedzie na 90% poznając auto, bo wiadomo że pojedzie w GP Australii. Bo tempo Sirotkina, GP Rosji, SMP i finanse Williamsa to dla nich czarna magia.” – autor Buczer.

  • Maciek

   Nie sposób się nie zgodzić, że SIR jechał na 110 procent.
   Nie zgadzam się natomiast, że mieli identyczne programy. SMP zapłaciło za reklamę SIR na rynku.

   • Andrzej Onichimiuk

    Komu zapłaciło?

    • Maciek

     Ok, “zaoferowało”

     • Andrzej Onichimiuk

      Ale komu? I na jakim “rynku”?

     • Tommi

      na czarnym rynku, co ty nie wiesz? :D

     • kanadyjczyk

      Ja natomiast nie rozumiem tych wszystich racji. Nie wiem czy Williams cos kombinuje, nie wherze w te wszystkie artykuly. Nie rozumiem tez za bardzo o co tobie chodzi. Chcesz mnie przekonac, ze Sirotkin jest szybszy? Dam sobie reke uciac,ze w sezonie Robert zlalby go bardziej niz Pietrova 21:0

     • Andrzej Onichimiuk

      To jest do mnie skierowane, że niby chcę kogos przekonywać? Chyba nie, bo ja nikogo nie chcę przekonywać, ja chcę się dowiedzieć, kto, komu, za co i ile zapłacił.

    • Darek

     Andrzeju, a może jakieś nowe wieści od kolegi z Mercedesa? Nie ma nic ku pokrzepieniu serc?

  • Marrally

   a świstak zawija w sreberka :)

  • Asia

   Wszystko ok. tylko opiera się na tezie że nie było kontraktu dla Roberta przed Abu Zabi, moim zdaniem błędnej
   Dzień dobry Klub

   • Mike

    To tym gorzej dla RK jeśli kontrakt był.

    • Asia

     Gorzej, niegorzej nie w tym rzecz, cały wywód do kosza wtedy

    • ZimnaMi

     Ale wywód bez sensu, skoro Sokół w wywiadzie dla Trójki powiedział, że Robert realizował inny program niż Sirotkin. Więc info o lustrzanym programie to bzdura.
     Te porównywanie czasów, kiedy nie wiadomo ile było paliwa w baku to wróżenie z fusów. Robert miał sobie sam paliwo wlewać? To zespół decyduje w czasie testów opon o wszystkim.

     Skoro Robert, facet który mówi tylko te rzeczy, które są na 110 % pewne, powiedział, że na szybkość przyjdzie czas w Australii, to co to niby oznaczało?

     A czy to przypadkiem nie Karpov głosił wszem i wobec, że za Sirotkinem nie stoją żadne pieniądze?

     I
     wcale nie gorzej, bo skoro kontrakt był, to Robert nie musiał się
     przejmować Sirotkinem i mógł spokojnie realizować program zespołu.

     • Maciek

      Od początku twierdzę, że mieli inne ilości paliwa, więc dobór opon nie miał znaczenia.

     • Pimpuś

      Robert dokładnie powiedział: “Myślę, że jeśli dostanę szansę, to okazja do bycia szybkim będzie w Australii, a nie tutaj, więc ostatecznie trzeba maksymalnie wykorzystać nadarzające się szanse, nauczyć się jak najwięcej i potem poukładać wszystko na odpowiednich miejscach.”

 • Marrally

  No dobra wachałem się czy linkować ale jeśli plotki to jak już wszystkie to wszystkie :)
  https://www.sportsmole.co.uk/formula-1/williams/news/billionaire-backer-pushes-for-sirotkin-seat_314369.html
  i widać że support rosyjski z mozołem próbuje przebić nasz ale coś im nie wychodzi
  za to polskim portalom też nieudacznie …. tytuły się rodzą na podstawie tego powyższego
  https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/727537/boris-rotenberg-sirtokin-byl-szybszy-od-kubicy

 • Marrally

  Kto jeszcze nie oglądał to dokument o Williamsie :
  https://youtu.be/dKT-DwoNsEI

  • Przemek

   Ten film to Sci-Fi.

 • NO2

  Dzień Dobry Klubie.
  Forza RK !!!!!!!

 • Będzie dobrze. Cudu nie trzeba.
  Czuwaj!

  • Marrally

   Tylko dlaczego rodzime portale jak ktoś puści coś brzydkiego za granicą, biorą to za pewnik i powielają na rodzimym podwórku ….

   • Rolandus

    a skąd mogą czerpać info ? ;p

   • NO2

    Bo nie mają żadnego źródła więc przepisują co wyszukają w sieci. Do tego przykuwający uwagę nagłówek i klikalność leci w górę….
    Najlepszym przykładem jest mój ulubieniec – Kuczera. Zawsze płynie z nurtem…

    • Marrally

     Wiem przecież od dłuższego czasu to foruję :) ale powyżej chodziło mi o dzisiejszą sytuację :) i znów trzeba zwiększyć support :)

     • Rolandus

      wychodzi ,że winowajcą jesteś ty – te setki linków co wklejałeś to kopalnia dla leniwych dziennikarzy ;D

     • Marrally

      No zaczynam podejrzewać że trutnia mamy któryu w dodatku nie czyta dokładnie i puszcza bąki po swojemu :)

     • NO2

      Coś w tym może być. Klub to skarbnica. W ostatnim czasie przewinęły się tu chyba wszystkie światowe plotki…

   • Dlatego jest klub, są kibice którzy wierzą mocno i nic nie mają do stracenia. Ja już niczego innego nie czytam i nie szukam. Życie i tak jest na tyle skomplikowane, że nie ma sensu jeszcze bardziej sobie utrudniać. W ostatnich dniach tyle o mediach powiedziano, że nie ma sensu i chyba nikt nie ma ochoty powtarzać. Ja tylko powiem, tak my mamy wiarę i nią się kierujemy dla dziennikarzy przede wszystkim liczy się reputacja i chłodna kalkulacja. Czy to dobre? z naszego punktu widzenia nie. Ale nie czas i miejsce……kiedyś po wszystkim będzie można to podsumować pomiędzy jednym a drugim GP.

    Na ten czas #SupportKubica!

    • Ostry

     Ani do zyskania – i to czyni Klub bezkonkurencyjnym :)

   • keyholder

    Bo to ścierwa :D

  • Maciek

   Dobry. Od rana tejemniczo? :)

 • Dlugatyka

  Obowiązkowo❗❗❗

 • mucha1982

  #SupportKubica

 • Dzień dobry
  99 dni do GP Melbourne

  • LukeSiano

   A tylko 70 dni do testów w Barcelonie!

 • Dlugatyka

  Witam
  gdy emocje już troche opadły, trzeba kibicować dalej

  • Dlugatyka

   Mistrz jest 1⃣
   Forza KUB ❗ ❗ ❗

 • czarny86

  Dzień Dobry Klub. Dobrego tygodnia wszystkim kibica RK
  Forza Robert

 • rado

  Dzień dobry Klub! Czekamy, kciuki trzymamy! Forza RK #SupportKubica

 • teq

  Hej chłopaki i dziewczyny! Już tylko tydzień do świąt… może z innej beczki… Ktoś komuś szybuje jakiś prezent zwiazany z RK? :-) Ja bym tak przytulił koszulkę z podpisem.. .:-(

 • Paweł Ostrowski

  Dzień dobry klub! Takie to owiane tajemnicą, że nie moze tu być napisany inny scenariusz niż scenariusz do megaprodukcji rodem z hollywood! Kto by nie chciał się dowiedzieć co działo się między testami w Abu Dhabi fo ogłoszenia składu i jak ważyły się losy naszego bohatera. Miłego dnia i Forza RK!

 • Poldek Napora

  Cześć Klub. Udanego tygodnia :) #SupportKubica

 • jurek krak

  Cześć, to nie jest klub Ormitologiczny więc…
  Wspierają Roberta.
  F1 NADAL MOŻLIWA:) Z R.K;)
  #supportKubica!!!!

 • Rafał_DG

  Dzień dobry klub!
  Nie spać, kibicować :)
  Forza Robert!!

  • Charlie Runkle

   Cześć. Właśnie się obudziłem i …. już kibicuję. Właściwie to nawet jak spałem to kibicowałem.
   Miłego dnia wszystkim. Będę wpadał, choć dziś mam nieplanowany wyjazd do Lublina.

   • Akslugor

    Witam Klubowiczów z początkiem tygodnia ☺
    A ja nie mogę usnąć, tyle kłębiących się myśli zakłóca sen.
    Forza Robert Kubica Team!!! #SupportKubica !!!

   • Rafał_DG

    A ja Amsterdam dzisiaj. Niemniej stąd też się da kibicować :)

    • Alex O’Mahony

     Jak pogoda na zywo?:)

     • Rafał_DG

      Jak lądowałem ok. 8:30 to było niby +11 stopni, ma spaść w ciągu dnia do +8.
      Deszcz. Nic ciekawego ;)

     • Alex O’Mahony

      A sila wiatru?

     • Rafał_DG

      Na prawdę Cię to interesuje :/ ?

     • Alex O’Mahony

      juz nie:)

  • Tobi

   No cześć.
   #supportKubica od samego rana :)

 • Le Mans Wmr

  Dobry wieczór klub.
  Składali ofertę Jensonowi,sam Jens przyznał,że złożyli ją również Fernando.Robert jest kierowcą ich kalibru.Sergiej jest tylko i tylko przynętą na ubicie big deal.Czy ktoś zdrowy na umyśle posadził by w bolidzie obok słabego Lance’a kierowcę z zerowym doświadczeniem(0GP),w dodatku w sezonie gdzie niemal pewnym będzie ,że Renault i McLaren włączą się do walki o 4 miejsce,a co za tym idzie dla Williamsa utrzymanie 5miejsca będzie cudem,cudem,który nazywa się Kubica.
  F1 nadal niemożliwa bez Roberta.
  KeepCalmAndSupportKubica.

  • I z tym “paciorkiem” idziemy lulu.

  • teq

   ciezko sie nie zgodzić :-)

  • Greg_OR

   popatrz sobie na ostatnie 10 lat Williamsa, słabe składy typu Bruno Senna i Maldonado oraz 8-9 pozycja w klasyfikacji konstruktorów to dla nich żadna nowość, odbili się dopiero na silnikach merca z Botasem i Massą w 2014 i 15 (3 miejsce) żeby spaść na 5 w 2016 i cudem to utrzymać w tym roku. Jeśli Paddy nie zrobi super bolidu to w przyszłym roku będą znowu walczyć o 8-9 z Haasem, STR i Sauberem.

   • Le Mans Wmr

    PM dał ostatnie zwycięstwo dla Williamsa,myślę,że pragną powtórzyć ten wynik bardziej niż cokolwiek.

    • Greg_OR

     oczywiście każdy chciałby wygrać wyścig, nie pamiętam przebiegu GP Hiszpanii 2012 – to musiał być jakiś cud ;), te 25pkt PM to było ponad połowa wszystkich jego punktów w sezonie (45 pkt), który ukończył na 15 miejscu, drugi kierowca Williamsa B. Senna był 16 (36 pkt) – nie ma chyba za czym tęsknić ;)

  • kodi

   Niestety Williams to dziw** da fotel temu na kim najwięcej ugra.. polecam merytoryczny artykuł na cyrkF1 http://www.cyrkf1.pl/kubica-oddalil-sie-williamsa-tego-doszlo-bedzie-final/

  • Mitrek

   Sorki, ale Siergiej sobie radzi – wystarczy popatrzeć na czasy. (Wiem, wiem… według “wietrzących spisek” miał mniej paliwa, lepszy program, a poza tym brata bliźniaka, który za niego kręcił szybkie kółka…) Spróbujcie jednak spojrzeć na to trzeźwo, nie obrażając innych kierowców…
   Jak dla mnie Kubica i Rosjanin są na równym poziomie, a Sirotkin może dać kasę na ulepszenie bolidu, który wówczas będzie szybszy. Oprócz tego jest młodszy, ma czystą kartę i jest otwarty. Robert też stara się o sponsorów – to nie wina Sirotkina, że znalazł takich, co dadzą więcej.
   Życzę Robertowi jak najlepiej i mam nadzieję, że jednak Williams go weźmie, ale nie czuję nienawiści do innych kierowców – prawdziwe kibicowanie nie polega na deprecjonowaniu przeciwników idola.
   Pozdrawiam.

   • cho-bot

    “Jak dla mnie Kubica i Rosjanin są na równym poziomie” Piorunem wyrabiasz sobie opinię. No, ale właściwie masz rację – po co czekać do wyścigu czy chociażby kwalifikacji. :P

    • Mitrek

     Jak mniemam, Williams również nie poczeka do wyścigu…

 • Alex O’Mahony

  Jezeli zostalo podpisane NDA, a zakladam ze tak, to zadna z negocjujacych stron nie moze sie wypowiadac. I tu moze byc kilka scenariuszy a taki glowny to: wszyscy siedza cicho az do ogloszenia skladu, bez znaczenia czy sie dostalo angaz czy nie. Powazne NDA niesie za soba powazne konsekwencje jesli sie je zlamie. Wiec wniosek mam taki ze raczej te wszystkie newsy sa w oparciu o ‘wnioski’ w oparciu na innych ‘wnioskach’. Czy bedzie tak czy nie to jak juz oglosza kto pojedzie w WMR w 2018 to na bank wyplyna bardziej precyzyjne informacje bliskie prawdzie.
  Co do Sokola i innych ‘bliskich’ Roberta dziennikarzy-jaki maja cel w pisaniu ze Robert odpadl z gry? No bo albo wiedza na 100% ze nic z tego albo nie wiedza i jakby zakladaja ze caly plan poszedl sobie na poludnie. I tak i tak to na ich miejscu napisal bym cos bardziej neutralnego, cos co nie budzilo by tylu mieszanych emocji….
  Poczekajmy, bo wydaje mi sie ze nic sie nie dowiemy do dnia ogloszenia skladu.

 • Wierny fan Roberta

  Ojciec Roberta na pewno jakiegoś sponsora szuka ☺

  • Mitrek

   Czy tylko dla mnie to brzmi dwuznacznie?

   • Maciek

    :)))

 • Regular

  Dobry wieczór!
  Spojrzenie w przyszłość czyli “co by było gdyby” w sytuacji gdy już Rottenberg jawnie ogłosił,
  że zrobi wszystko, by Rosjanin dostał to miejsce w F1) –
  gdyby Robert nie dostał fotela w Williamsie:
  na pewno:
  1. Williams nie dostał by tych środków, jakie oferuje mu RK,
  2. Williams stracił by sponsora tytularnego (Martini),
  3. Williams stracił by wiele, a nawet bardzo dużo na swoim wizerunku, prestiżu,
  (dwóch pay-driverów to co najmniej o jednego za wiele) – możni sponsorzy, akcje,
  4. Williams nie otrzymałby od rynku tego, co sam fakt zatrudnienia RK obiecuje historia jego “come backu do F1”,
  Ponad to bardzo prawdopodobne, że:
  5. Williams utracił by realną zdolność do rozwoju bolidu na długą przyszłość,
  6. Williams utracił by piąte miejsce w klasyfikacji konstruktorów,
  7. Williams utracił by szansę na powrót do “stawki” na długie lata.
  Teraz proszę wycenić i podliczyć punkty tego rachunku i odpowiedzieć sobie na pytanie:
  Czy Robert Kubica będzie kierowcą Williamsa na cały sezon 2018?
  Przy okazji:
  Warto, by Robert miał pełną i profesjonalną ochronę na przynajmniej pół roku.

  • WaWel Smoczek

   to ostatnie zdanie budzi we mnie przerażenie.

   • Regular

    PZU (przezorny zawsze ubezpieczony) – tu toczy się obecnie gra o bardzo dużą stawkę.
    Nieprawdaż?

   • Maciek

    Przerażenie budzi ortografia Regulara – wyjątkowo nieregularna :P Moja żona zawału dostała :D

    • Regular

     Niech pańska małżonka zaznaczy sobie na “czerwono” błędy ortograficzne i je poprawi … oraz wskazane jest by zażyła swoje codzienne kropelki lub pigułki przeciwzawałowe skoro już to przeczytała. Nikt nie musi podzielać moich opinii ale skoro nie ma rzeczowych argumentów (treść), to mało poważne jest wytykanie jakichś (niezidentyfikowanych zresztą) błędów ortograficznych. Kibicujesz Rosjanom – twoja sprawa – ale w takim razie jest to ostatnie miejsce, gdzie powinieneś się wypowiadać (obsmarowywać jak dzieciak cudze wypowiedzi).

     • Maciek

      Nikt w tym zdaniu Rosjanom nie kibicuje, a tryb przypuszczający tworzy się z osobowej formy czasownika+by (piszemy łącznie) :) Trochę wiecej luzu i może kropelek na serce :)
      Nikt też nie obsmarowuje cudzych opinii. Dzięki i pozdrawiam

 • gniewko

  Rosyjscy naukowcy odkryli, że aby przenieść się w przyszłość, wystarczy poczekać.
  A propos ruskich $$$.
  I po tej tak wnikliwej analizie życzę Państwu dobrej, spokojnej nocy.

 • Maciek

  Pewnie było, ale i tak wkleję, bo nie chce mi się przeglądać wszystkich wpisów :)
  https://sportowefakty.wp.pl/formula-1/727514/hulkenberg-i-sainz-nie-sa-priorytetem-dla-renault-rynek-bedzie-otwarty-po-2018
  2019 zapowiada się interesująco, niech tylko RK uda się ten 2018!

 • Marek Bogacki

  Sytuacja nie jest normalna dla przeciętnego kibica. Oto w “królowej motosportu”, start w kolejnym sezonie wyczekiwanego przez wielu kibiców kierowcy, uzależniony jest tylko od ilości $ jakie jest w stanie zapewnić dla zespołu. Który z dziennikarzy mających jedyny /zasadniczy/ dochód z opowiadania, jaka to F1 jest naj, naj i naj, przyzna, że coś takiego ma miejsce i oczywiście skrytykuje to? Nie będą podcinać gałęzi, na której siedzą. Muszą to jakoś “sprzedać” światu, żeby nadal masy wierzyły, że oto ścigają się najlepsi kierowcy, a nie najbogatsze zespoły. Pan Sokół polska encyklopedia F1, przeciera oczy ze zdumienia, ale mówi jak przystało na dziennikarza stacji transmitującej F1. Dla mnie F1 jest gorsza niż zawodowy boks. Tam przynajmniej, jak już dostaniesz walkę, podmienią ci rękawice i masz przeciw sobie sędziów, to jeszcze zawsze możesz posłać przeciwnika na deski. Tu można tylko zacisnąć zęby i udawać, że jest wszystko OK.

  • Greg_OR

   widzisz, akurat w tym sezonie Malcolm z MSportem udowodnił, że nie zawsze wygrywają najbogatsze zespoły.

   • Marek Bogacki

    Mówię o “królowej” – F1. Gdzie nie ma tylu zmiennych, gdzie jeżdżąc solidnie w szybkim bolidzie masz pewne miejsce 1-6, nawet startując z końca stawki.

   • Marek Bogacki

    To akurat chyba potwierdza moja tezę. Sukces w WRC 70-80% kierowca, a w F1 odwrotnie kierowca to jedynie 20-30% sukcesu. Sebastian O. i Fernando w tym sezonie własnie to udowodnili. W F1 podpisujesz najlepszy kontrakt i masz mistrza, nawet kolega z zespołu przeważnie, nie ma prawa ci podskoczyć.
    Niech zmienią wszystkie chore zasady w F1, a może z rywalizacji producentów i konstruktorów, będziemy mieć prawdziwą walkę kierowców na torze.

    • Greg_OR

     nie ze wszystkim się zgodzę – MSport przygotował bardzo dobre auto, przyjazne w prowadzeniu (w przeciwieństwie do cytryny) i chyba najmniej awaryjne, w stawce jest przynajmniej 3-4 kierowców, którzy mogli sięgnąć po tytuł. Mistrzostwo Ogiera to jedno, ale MSport wygrał jako zespół z trzema potężnymi fabrykami, a różnice w budżetach prawdopodobnie takie jak w F1 między pierwszą 3 i resztą stawki, to tak jakby Force India w tym roku objechało resztę stawki. Sporty samochodowe to sporty samochodowe – zawsze jest konkurencja na poziomie konstrukcji, poza seriami monomarkowymi lub ustandaryzowanymi jak GP2, GP3 i za oceanem – tam jest więcej walki kierowców niż konstruktorów.
     Co do procentowego udziału kierowcy to proporcje wg mnie takie jak podajesz, ale dużo mniejsze – w F1 5-10% (na mokrym może 20%) w WRC może 30%. Walkę kierowców można oglądać w GP3, GP2, Nascar, Indy itp. F1 i WRC zawsze były i będą wyścigiem zbrojeń konstruktorów – z definicji.

     • v

      Chyba troszkę przesadzasz z biedotą M-Sportu :)

      Oni mają naprawdę ogromny budżet. Oni przygotowują i sprzedają większość Fiest R5 na Europę…

      Malcolm naprawdę sypnął talarami na rozwój WRC’17.

     • Greg_OR

      ok. nie znam szczegółów, a chętnie bym poznał – w F1 przynajmniej szacunkowe budżety są publikowane – tak czy inaczej chyba nie można porównywać budżetu (i ogólnie zasobów) Citroena, Toyoty i Hyundaia do MSportu. Malcolm sypnąć musiał bo nowego wurca nie robi się w garażu ze szwagrem ;)

 • zuza

  Wreszcie czas dla klubu, a tu widzę jakieś słowne zwady, kłótnie. Panowie apeluję o wstrzymanie, idą święta czas dla rodziny. Dla mnie klub to druga rodzina i chciałabym aby tu również było radośnie. Więc oddajmy się czekaniu na ten nasz wymarzony prezent pod choinką i nie nakręcajmy się tym co gadają inni.

  • NO2

   Amen… ;)

 • v

  Taki ładny montaż z czasów WRC na FB:

  https://www.facebook.com/piotr.knysak/videos/1105075359513805/

 • ZimnaMi

  Zastanawialiście się kiedyś ile musiał przejść Robert od czasu swojego wypadku? Ile kosztowało go dojście do takiego stanu w jakim jest teraz? Ile pracy nad swoim ciałem j swoją psychiką musiał wykonać? Wystarczy choć przez jeden dzień wykonywać wszystkie czynności drugą ręką. Nie tą która jest wam znana od dzieciństwa i oswojona, ale tą drugą.
  To nasz idol, człowiek, któremu kibicujemy. Który być może teraz potrzebuje naszego wsparcia bardziej niż kiedykolwiek.
  Więc może po prostu skupmy się na nim.
  I nie załamujmy się kaźdym wypowiedzianym słowem. Bo nie słowa są ważne, ale czyny.

  • Yanek

   Właśnie kiedyś nad tym myślałem, tym większy mam teraz do niego szacunek, i jeszcze bardziej stał się dla mnie wzorem do naśladowania w walce z codziennymi słabościami……
   Forza KUB !! & #SupportKubica !!

  • kon kk
   • AFD100

    Nie ma to jak hip-hop. Tutaj z naciskiem na hop.

    ;3

  • NO2

   Robert jest idolem wielu ludzi nie tylko za swoje osiągnięcia sportowe ale przede wszystkim za to jakim jest człowiekiem… Dlatego będziemy z nim zawsze. Ja już nie czekam na jakieś jego super wyniki sportowe. Ten etap mam dawno za sobą. Poprostu podziwiam go za całokształt i z przyjemnością obserwuję jego poczynania a jakieś tam ewentualne osiągnięcia sportowe to dla mnie miły dodatek… To dla mnie wybitny kierowca a do tego super gość. Robert daje mi mega motywację.

 • Pan Bimber

  A z jakim numerem bedzie startowal?

  • LukeSiano

   W 2019 z nr 1. ;)

 • kon kk

  Skąd tyle ataków na tym forum, gdzie pion zawsze ponad normę ?!

  • NO2

   Jakiś wysyp “realistów” nastąpił… :) Nie wiem skąd oni przywędrowali ;)

   • kon kk

    Ale to na prawdę nie jest normalne…

    • Bo cała sytuacja jest anormalna. Takiego rollercoastera to raczej nikt nie przewidywał. I to jeszcze wszystko to się dzieje na koniec roku kalendarzowego, kiedy tyle rzeczy na głowie, że lepiej nie wymieniać.

   • Miszcz

    Patrząc na te “analizy” które się tu pojawiają i snucie kolejnych teorii na podstawie byle plotek to sytuacja robi się jak na pewnym innym blogu.

 • keyholder

  Dla mnie wydźwięk wypowiedzi Pana Artura był mniej więcej taki: jak nie ogłoszą nikogo przed świętami tzn że udało nam się ich przekonać by poczekali (chodzi o kasę). 7gp dalej wkładam między bajki. Sprawa z ubezpieczeniem jakby zanikła? Nie lamentujcie już… Sokół może i coś wiedział ale teraz to wie tyle co my.

  • Pewnie wiedział tyle samo co media z Brazylii.

   • Kokosvag

    On moze i nawet cos wie ale napewno prawdy nie powie,dla mnie to zaslona
    Forza Robert

    • NO2

     Ja uważam, że aktualnie sytuację znają tylko ci, którzy siedzą przy stole… Pieniądze a wiadomo, że o nie chodzi to delikatny temat i z pewnością objęty jest klauzulą poufności więc pozostaje czekać na coś oficjalnego…

     • Kokosvag

      Ja caly czas twierdze ze Robert jest numerem 1 a Sirotkin mial byc po to zeby od Roberta wyciagnac jak najwiecej kasy,jesli okaze sie ze Wmr jednak poszlo na kase i wzieli Sirotkina to Wmr to cienki zespol i nie jest godny Roberta

     • NO2

      SIR nie mógł służyć tylko do podbicia ceny Robertowi. Za duże ma plecy żeby tak z nim pogrywać…

     • Kokosvag

      Ale nie jest tak dobry jak Robert,a kase juz wyciagneli pewnie na testy i moze jako rezerwowy tez bedzie musial cos wniesc,a z Robertem moze tak pogrywaja zeby wiecej wniosl kasy

   • Daniel

    Ten klub zaczyna się robić fabryka plotek)

 • Kozioł

  Żadna zasłona. Williams dostanie od razu całą kasę z góry, a Sirotkin dostał trochę więcej czasu aby to zgrać.

  • Kokosvag

   Skoro wybrali Sirotkina i Robert juz sie nie liczy to dlaczego tego nie powiedzieli jeszcze?

   • Kozioł

    Dopóki nie zostanie podpisany kontrakt, to nic nie powiedzą.

  • keyholder

   Taaa i nie ogłaszają bo chcą od co najmniej 60% swoich kibiców na swiecie usłyszeć jak najgłośniejsze ” chuj wam w dupę” po fakcie?

   • Kozioł

    Nie ogłaszają bo czekają na całą kasę od ruskich. Dokładnie to samo można wywnioskować z wypowiedzi Sokoła.

    • keyholder

     Ty poważny jesteś? Kwiat to plotka w którą nie wierzę, jak kasa od ruskich nie dojdzie co jest prawdopodobne i RK ich już zleje gestym moczem co też jest prawdopodobne to zostaną ze Strollem któremu tata trzyma nocnik i…. Paddym

    • kon kk

     Koziołku, odnośnie Sirotkina możesz prawić bardzo łatwo te internetowe dywagacje, ale chcą być spójnym, wytłumacz nam tego wspaniałego Kviata jako rezerwę przed Robertem?
     Tylko nie mów o samych $$$

     • Kozioł

      Nie da się nie mówić o $$$. Williams pewnie chciałby Roberta jako trzeciego i pewnie jego kasę, ale on by się na to nigdy nie zgodził. więc nie ma tematu.

     • kon kk

      Dobrze mieć w klubie kogoś kto wie czego chce Williams.

     • Dado

      A to dobrze, bo od Roberta to uslyszalesz?

  • kon kk

   Źródełko? Czy własne przemyślenia?

   • Kozioł

    Źródło RTR Planeta.

    • kon kk

     Gratulacje

  • Dado

   Wezcie tego trola wywalcie. Powinienes zmienic nik Koziol na Golum. Jak dostaniesz po uszsch to jestes potulny i sie chowasz za pozytywnym usmieszkiem
   https://uploads.disquscdn.com/images/365c47a6ebeaae10ab8db487048f2f74d49a5a78d28ecfa2fd8a7607ed0cf629.jpg
   a jak sytuacja sie odwraca na niekozyszc Roberta i wiesz ze bezkarnie mozesz pluc jadem bo niskie morale panuje w klubie to wylazisz z swojej nory i zaczynasz opluwac i szerzyc defetyzm. Idz z tad dzieciaku bo to miejsce dla Kibicow Roberta a nie maloletnich frustratow.
   https://uploads.disquscdn.com/images/ab4c6b7d4575741636dea86ea8d630ddcdcd9039ccc7e488ed1bc32573bc9efa.jpg

 • Charlie Runkle

  Z ciekawostek… Kvyatek o którym jako mocnym kandydacie do fotela mówił przed chwilą Mikołaj, jest ponoć przymierzany do WEC “super” season in the Dallara LMP1 for the Russian privateer team”. Tak mi pisał jakiś gość. Poprosiłem grzecznie o źródełko. Jak odpisze- podam.

  • kon kk

   A w ogóle dopiero co pisali, że Kviatek ma takie problemy mentalne

  • Forza Juve

   Przecież Sokół zrzyna werbalnie z autosportu. O tym, że Kwiat nie będzie w F1 też już czytałem. Mikołaj niewiele się merytorycznie różni od Aldony Marciniak, tylko lepiej potrafi pisać i ma chyba większą wiedzę o przeszłości F1. Ale to na tyle.

   • Jacek Stawiarski

    Pamiętasz jeszcze słynne ” ostry fitness “?
    Mimo to mam do niego absolutny szacunek za wiedzę i sposób pisania, natomiast w kwestii powrotu Roberta nie jestem w 100% przekonany do jego źródeł, tym bardziej, że według E11 o całej ich ekipy, tylko katastrofa mogła pozbawić RK miejsca w Williamsie ( no i chyba się wydarzyło ).
    #SupportKubica.

    • Forza Juve

     Oczywiście, “pozostał już tylko ostry fitness”, w domyśle, do powrotu. Naturalnie tego nie dopowiedział, ale wyobraźnia naturalnie robiła swoje. I to miało miejsce chyba nawet w końcówce 2011 jeszcze…

     • Jacek Stawiarski

      Dokładnie trochę mamił ludzi informacjami o RK, które albo nimi nie były ( słynny wywiad ), albo kompletnie nie trafione ( ostry fitness ).
      Wtedy też tłumaczył, że powtórzył to po Morellim i uznał to za 100% wiarygodna źródło ( co okazało się bzdurą do potęgi ).
      My jako kibice wciąż mamy nadzieję!
      #SupportKubica

     • I na tym poprzestańmy.

    • ArtNr4

     Pamiętam ostry fitness i również szczucie kibiców, czekających na każdą wiadomość o Robercie jak na zbawienie, super wywiadem po wypadku. I na tyle mi to utkwiło w pamięci, że obchodzę tego pana i jego
     wywiady dużym łukiem… i wcale nie czuję się niedoinformowana.

    • Dado

     Jeszcze sie nic nie wydarzylo. Co jest z wami ludzie? Wez sie nie maz kolego. Kibicujesz czy nie?

   • Le Mans Wmr

    A zaproszenie dzisiaj do trójki?Tak samo ,klik,klik.
    https://twitter.com/SokolimOkiem/status/942428901145481216?s=17

  • mmmpiotrek

   Hej, szukam Cię na TT, pisałeś coś do Paddy’ego?

   • Charlie Runkle

    Nie. Aż tak zdesperowany nigdy nie byłem. ;) Na TT mnie nie znajdziesz, bo używam swoich realnych personaliów jako nazwy użytkownika.

 • F1 tylko z RK :)

 • wezyr

  Jeżeli dziennikarze piszą to co chcecie usłyszeć są cool, jeżeli nie, są szmaciarzami nie znającymi się na niczym. Taki obraz się wyłania, niestety.

  • “Wy” to kto?
   “są szmaciarzami nie znającymi się na niczym. ” – gdzie to przeczytałeś?

   • Mike

    Yyyy no chyba tu ? Tzn na tym forum, robisz z siebie idiote czy tylko udajesz ?

    • kon kk

     My kochamy swoich idoli, a co z Tobą nie tak ?

     • Mike

      Właśnie ze mną wszysko tak.

     • kon kk

      To mogę mniej swojego idola czy Ty musisz mi go wybrać ?

   • wezyr

    Czego nie rozumiesz? Wystarczy parę postów niżej przeczytać. Tak pierdzę, a moje farmazony są coraz lepsze. Jedynie wy, cali na biało. Wy to So ci, którzy wiedzą, że to do nich. Nie myślałem, że znajdę ciebie wśród nich.

    • czarny86

     Wezyrek nie zgrywaj tu szeryfa, i nie wciskaj ludzia w usta twoich slabych tekstow

  • kon kk

   Te Twoje farmazony są coraz lepsze…

  • Mike

   Pisałem to już nie raz.

   • kanadyjczyk

    A ty pierdzisz jeszcze glosniej.

  • kanadyjczyk

   Pierdzisz.

  • czarny86

   Chodzi o wyjaśnienie/powod takiego stwierdzenia ( RK poza gra), a nie o to co myślę nt tego czy innego dziennikarza, każdy z nich przekazuje taka wiedze jaka ma a to czy ona jest aktualna i zgodna z prawda to juz inna kwestia

  • Freddie

   Wezyr jak zawsze cietym jezykiem, ale rozumiem o co mu chodzi i ma racje. Szkoda tylko, ze to Sokol, Gutowski, Chinchero czy inni sa od dawna w padole F1 znajac jej realia, a wieczni krytykanci, siedza w domu przed monitorem.

  • Zardu Hasselfrau

   Panowie, jak chcecie sobie porozmawiać to idźcie na drugie forum albo jakiś inny pierdolnik.

 • kon kk

  Przemyślałem tego Sokoła jeszcze raz…nie chce być wulgarny, ale wole ten czas z Charliem w lesie spędzić, jagody będziemy kurna zbierać do marca.
  On powinien sobie odpuścić takie gadki, nawet jakby miał 100% pewności.

  • NO2

   To, że trzeba liczyć na cud i tego typu teksty to ma prawo powiedzieć Robert lub ktoś z jego obozu ewentualnie druga strona a nie dziennikarz, który powinien wziąć pod uwagę, fakt że jednak chcąc nie chcąc dla wielu jednak jest wiarygodnym źródłem. Nie znając sytuacji a zakładam, że jej nie zna powinien wstrzymać się od takich komentarzy. Mówiąc takie rzeczy niestety podcina skrzydła wielu kibicom, którzy wierzą w sukces… Szkoda, że świadomie mówi takie rzeczy.
   Przecież nic się nie stanie jeśli uczciwie się powie, że negocjacje są na takim etapie, że niestety nikt spoza obozu Roberta i drugiej strony nie zna dokładnie sytuacji ale możemy przypuszczać, że…… Hasło Support Kubica jest mu niestety obce.
   Na szczęście My będziemy wierzyli dopóki Robert powie dość… ;)

   • Dokładnie o to mi chodziło poniżej. Nie można zachęcać kogoś do supportu mówiąc jednocześnie, że ino cud nas uratuje i raczej pozostało nam się tylko łudzić.
    No chyba, że wkroczymy na inne poziomy… ;-)

   • Mike

    Mam wrażenie że niektórzy to nie mają pojęcia kim jest Sokół dla Roberta.

 • Jakoś tu nie piszą, że RK poza grą, a takie jest podejście naszych czołowych dziennikarzy od F1.
  https://www.motorpasion.com/formula1/williams-retrasa-su-decision-para-esperar-a-robert-kubica-quieren-dinero

  • Charlie Runkle

   Może nie mają takiego dobrego info jak ma MS? ;)

  • czarny86

   Najpierw napisał to autosport potem powtórzył sokół

   • Forza Juve

    W tym jest sęk, jakby autosport nie napisał, Sokół, by tak nie powiedział. Może kiedyś do niego spróbuję się przekonać, jak poda własne info, jak choćby Chinchero o testach na Hungaro (może być nawet błędne), byleby facet zrobił coś na własne konto. Ale wątpię bym się doczekał. Może być nie w temacie RK, ale tu wątpię tym bardziej.

 • To, że tak odczułem nie znaczy, że to na mnie zadziałało ;-).

 • Rafał_DG

  Też tak mam ze swoim. Pisze co mu się podoba ;)
  Dzięki za poprawki i wyjaśnienie fenomenu Sirotkina ;)

 • Sam

  https://youtu.be/dKT-DwoNsEI

  Jako,ze film jest mocno romantyczny i w krzywym zwierciadle, nie odzwierciedlający np. ekonomicznej rzeczywistości to pomyślałem o inteligentnym… #supportkubica

 • czarny86

  Pisalem wczoraj, teraz potwierdzil to znow Sokol a wczesniej autosport skad u licha ze tak delikatnie to nazwe wzielo sie iz RK jest juz poza gra a drugi w kolejce jest Kviat, cholernie zle to brzmi, i szczerze mnie to wqia, rozumiem ze jeden jest w danym momencie na lepszej pozycji ale zeby calkiem kogos pozbawiac szans bez jakiegokolwiek wyjasnienia..

  • PiotreK

   Spokojnie nadal wiadomo tyle co dzisiaj rano czyli nic…

  • Kokosvag

   Skoro Sirotkin jest wybrany,a drugi w kolejce jest Kviat,a Roberta w ogole nie ma w planach to dlaczego nikt tego nie potwierdzil,bo wtedy Robert moze szukac jakiej alternatywy

   • LukeSiano

    Dokładnie. Gdyby WMR powiedziało Robertowi, że nie jest brany pod uwagę to chyba już mógłby też powiedzieć, że się w tej materii współpraca skończyła i wdrażamy plan B.

 • Łukasz Stachyra

  Cześć Klubowicze :) No cóż czekamy nadal. Oby Nico coś wskórał wraz z Robertem i sponsorami ( może nowymi :) ) #SupportKubica

 • Mroovka

  Witam, można gdzies odsłuchać tej wypowiedzi Mikołaja?

  • v

   Na razie nie, ale TSM zawsze wrzuca audycję do odsłuchu.

   Powinna wkrótce się pojawić na stronie trójki.

 • Wojtek Stec

  Glowy do góry ludziska ! Bedzie dobrze,Robert mając takich menagerów nie zostanie na lodzie,uwazam ze bardzo mozliwe jest te 7 GP z opcjami przedluzenia,jezeli nie wypali z F1 to na pewno jakies rozmowy z innymi ekipami z innych serii tez sie toczą,musi byc cos gdyby cel czyli F1 na 2018 byl ciezki do osiagniecia,ja trzymam kciuki i wierze ze bedzie chociaz te 7 wyscigow w F1,czekajmy do stycznia,wspierajmy RK i badzmy z nim,caly czas czy w F1 czy w DTM,WEC czy innym cyklu #SupportKubica !

 • W kontekście ile procent szans na F1 w 2018 ma RK.
  Było 99%, a teraz niby 1%. Ale nadal to nie jest ani TAK ani NIE.

  • LukeSiano

   No właśnie to mnie najbardziej zastanawia – jak można spaść z 99 na 1? Jak to jest możliwe? Ile razy takie sytuacje się zdarzają? To jest tak jakby Real prowadził z Bruk-Bet Nieczieczą 4-0 a skończyło się 4-5. A propos – ile dziś u buków stoi start Roberta w GP Australii?

   • WaWel Smoczek

    raz na sto.

   • ZimnaMi

    Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. No może jeszcze o pieniądze. I chyba jeszcze o mamonę.

   • Sam

    Można np tak
    Hipotetycznie :
    Gwarantujesz 7kk za sezon i basta a drugi obiecuje 20kk za dwa sezony
    Tak się obracają role

   • Greg_OR

    media idą po bandzie – takie mamy czasy – albo euforia, albo tragedia, kogo dziś obchodzi merytoryczna rozmowa – garstkę fanatyków, a tłumy chcą igrzysk to je dostają

  • marcus

   u mnie ma cały czas 50/50 i się nic nie zmienia. Albo będzię w GP Autralii albo nie będzie. Oby to pierwsze.

  • Jacek Kubicar

   Jest TAK na 100% i wrócę tu tylko wtedy
   jak przestaniecie się mazgaić a zaczniecie kibicować jak na kibiców Roberta przystało.
   Wesołych Świąt https://uploads.disquscdn.com/images/0003ef17896c4bfbfb370b1dc58ce7567ddb1d8b558a7acff9ef2c7ba040a79c.jpg

 • lukasR

  Myślę że źle oceniacie Sokoła i innych Co by nie powiedzieć, to Sokół dla mnie jest nr 1 jesli chodzi o wiedzę na temat F1 . 99 % osob na tym forum nie ma szans mu dorownac jesli chodzi o wiedze motosporcie. NIE można go krytykować za to że nie daje szans Robertowi. Każdy ma prawo do subiektywnej oceny . Można polemizować z nim , nie zgadzac sie , ale nie należy go krytykować. Sam mam odmienne zdanie jeśli chodzi o szanse Roberta, i ciagle wierze. Podejrzewam ze jakby twierdzil ze Robert pojedzie w 2018 roku w F1, to wychwalany byłby pod niebiosa. To samo dotyczy traktowania Gutowskiego i innych. Nie zasluzyli sobie na to.. Skupmy się na wspieraniu Robert i wierzmy ze będzie wspaniały 2018 rok.

  • jurek krak

   Wystarczyło napisać ostatnie zdanie.

  • ok, wszak tu forum o RK a nie o F1. Skupmy się na tym a nie na dziennikarzach.

   • Greg_OR

    dokładnie – oni są dziennikarzami, a kibice to my, Sokół prywatnie na pewno zaklina rzeczywistość żeby ten jego 1% się ziścił, ale to nie jego rola, żeby nawoływać do #SupportKubica

  • Petronas

   Sokół nie podaje swoich ocen… tylko robi przedruki ;) 3:)
   przynajmniej jeśli chodzi o Roberta Kubicę – zwłaszcza ostatnio!

 • jurek krak

  Ja wiem jedno ! F1 Nadal Możliwa:) z R.K;)

  • Roberto

   O i o taki wpis chodziło żeby rozluźnić atmosferę :)

 • NieJestemStad

  Ja uważam, że Sokół pomimo tego, że się go jakoś bardzo łączy z Robertem nie jest żadnym elementem tej gry – to normalny dziennikarz – mówi to co usłyszał i to co chce powiedzieć – to samo Chinchero który jak sądzę jest jeszcze bliżej RK. Ale wątpie aby od RK byli coś w stanie wyciągnąć… oni jak już spotykają się towarzysko ale wątpię aby w to mieszali pracę. Chinchero, Sokół czy inny Jastrząb mają swoje źródła i są dwa kroki za aktualnym biegiem wydarzeń.
  Sokół usłyszał od kogoś wysoko zaangażowanego że to koniec, bo może tak się wydawało na tamtym etapie, albo to miał usłyszeć. Ale na pewno nie jest graczem w tej grze, ani on ani Chinchero nie ryzykowali by swoją reputacją żęby wykonywać czyjeś polecenia – oni coś usłyszeli od kogoś bardzo wiarygodnego i o tym piszą – a że mogą być dwa kroki do tyłu bo sytuacja jest dynamiczna to inna sprawa…

  • Dex

   Mówisz że to zwykły dziennikarz https://youtu.be/eXpGmOc5t5Q
   Ja obstawiam że coś ich jednak łączy i przychylam się co do niektórych co twierdzą że to wszystko to jakaś strategiczna pokerowa gra .

   • Dex

    Tu może chodzić o to że Robert zawalczył o kasę dla Williamsa a teraz próbuje coś dla siebie .Z czegoś trzeba żyć .Tak bez żartów to łatwo chłopak nie ma .

 • ZimnaMi

  Mam propozycję. Zamiast napadać na wszystkich polskich dziennikarzy jak leci może skupimy się na pomocy dla Roberta. Bo mam wrażenie, że ważniejsze dla was jest żeby udowodnić, że się na niczym nie znają, a nie to, że mówią/piszą dobrze o Kubicy.

  • PiotreK

   „Dziennikarze robią swoją robotę a ja swoją i skupiam się na tym” chyba tak to było w wywiadzie dla Olimp.

  • irekk

   Ja bym się skupił na niesłuchaniu jakichkolwiek dziennikarzy czy brazylijskich, czy ruskich czy też polskich. Nikt nam faktów nie przedstawi.

   • ZimnaMi

    Ja pisze o głosach poparcia, a nie o faktach.

    • Zardu Hasselfrau

     Ostatni żaden z naszych dziennikarzy publicznie nie popiera sprawy Kubicy. Są wręcz sceptyczni.

  • Charlie Runkle

   Nie chcę się sprzeczać, ale … zaglądam tu i ówdzie i niewiele osób odebrało przekaz Sokoła aż tak pozytywnie jak Ty.

   • ZimnaMi

    Napisałam Ci poniżej, że uważam, że przede wszystkim chodziło o pokazanie, że jedynym czynnikiem negatywnym w przypadku Roberta są pieniądze. Gdyby nie nie już byłby w Williamsie.

    • irekk

     To może równie dobrze znaczyć tyle że sokół jest w RK teamie i puszcza takie newsy w eter żeby nie było że RK nie ogarnął tematu tylko go kasą wygryźli. Lepiej sobie odpuścić analizy czy spekulowanie. Człowiek robi swoje i się nie denerwuje.

    • Charlie Runkle

     No tak, tylko tego to nikomu tłumaczyć chyba nie musi, bo to przecież żaden news. Przebije się z tym za granicę? Ukoi polskie serduszka? Nie musi przecież. Czytałem to na polskich forach, wiem to ze swoich obserwacji, a i za granicą też o tym głośno mówią (wszędzie oczywiście oprócz Rosji). Fani też swoje wiedzą i piszą tylko o rosyjskiej kasie.

     • ZimnaMi

      Jesteś pewien, że nie? Nie widziałeś wczorajszych analiz tu w klubie jakoby Robert był wolniejszy.

     • Charlie Runkle

      Wiesz co, czytam tu i ówdzie obce fora i 90% osób (oprócz Rosjan) jest zdania że gruba kasa weszła do gry.

     • ZimnaMi

      Tak ma być. Niech to się rozchodzi. Bo obawiam się, że jeśli by coś poszło nie tak, to pojawia się głosy jakoby Robert przegrał, bo był gorszym kierowcą.

     • Charlie Runkle

      Nikt w to nie wierzy. Zaręczam. No, prawie nikt.

     • ZimnaMi

      Obyś miał rację.

    • Daniel

     Życie jak nie posmarujesz to nie pojedziesz

   • irekk

    Czytaniem między wierszami sporo z nas już się zapędziło za daleko jeszcze za czasów Renault. Optymista w zdaniu „Widać czerwień w sprowie Roberta” dojrzy Ferrari a pesymista Ruskich.

  • Tylko, że po taki przekazie co niektórym może się odechcieć. Nie ma to jak dać wiarę ludziom.

   • ZimnaMi

    A co chciałbyś, żeby powiedział. Że Robert będzie na 100 % w Williamsie?

    • Chodzi o sposób wypowiedzi. Poleciały słowa “łudzić” “cud” etc. czy to słowa pobudzajace do nadziei i chęci pomocy?
     I jeszcze w kontekście przyszłości jedynie wspomniał o marketingowej korzyści Kubicy dla WMR w dalszej perspektywie.
     Jak można było nawet się nie zająknąć w takim wywiadzie o tych wszystkich prawdziwych plusach RK?

     • ZimnaMi

      Powiedział o nich. To, że Williams wie, że Robert nie ma problemów z prowadzeniem samochodu. To, że nie możena porównywać czasów Roberta i Sirotkina, bo realizowali inny program.
      To walka z plotkami o rzekomym braku prędkości Roberta i jakiejś niesprawnosci z jego strony.
      Moim zdaniem to jest ważne. Gdyby był za mocno hurraoptymistyczny i opiewający zdolności Kubicy wyglądałoby to podejrzanie.

     • Tylko napisałem jak ja odczułem jego wywiad.

     • SantanoF1

      O ile się nie mylę, to nawet otoczenie Roberta chciało, żeby fani ich jeszcze wspierali? Sam Artur Kubica w wywiadzie dawał do zrozumienia, że jeszcze ostro walczą. I to chyba było po tym mocno pesymistycznym artykule Sokoła w RP?
      Trochę dziwnie to wygląda, jak postawimy obydwie wersje obok siebie zważywszy, że każdy mówi o Sokole jaki to wielki przyjaciel Kubicy.

     • Zgadza się. W jednym i drugim. W 100%
      No własnie… Czy pan Sokół wspominał o tym? Bo to dla mnie NIE jest jakimś liczeniem na cud czy jakimś łudzeniem się.

    • irekk

     Żeby dalej kibicować Robertowi bo walczy o powrót.

 • PiotreK

  Ciekawe jak wyglądają prace nad rozwojem bolidu i który kierowca w tym pomaga w rozwoju bo został chyba tylko Stroll z kontraktem a nie wiem czy sobie poradzi z tak małym doświadczeniem.Chyba ruble przysłoniły cel zespołowi na przyszły rok.

  • irekk

   Przyszły rok jest stracony. W zależności od umiejętności przyszłorocznych kierowców, może nie tylko przyszły rok.

   • Wojciech Rosłaniec

    znawca się znalazł

    • irekk

     Twierdzisz że Sirotkin ze Strollem zrobią Paddiemu bolid na 2019? :O Jak wezmą Roberta to wierze że bolid na 2019 będzie taki jak ma być.

  • Roberto

   No chyba że pracują w Bat Jaskini i tworzą monstrum ze wskazówkami kierowcy którego potwierdzą w styczniu a jest Nim….;)

   • irekk

    Nie uważam że cokolwiek ogłoszą, nie w pierwszej połowie stycznia. Mają bardzo mocną kartę i nie opłaca im się pośpiech.

   • PiotreK

    Z Robertem wydaje się że mają wszystko żeby powalczyć, wiadomo ze to tytan pracy oby nie było za późno.

  • Forza Juve
   • jakitaki

    Zróbcie z tego mem po angielsku i puśćcie w obieg :P

  • Greg_OR

   uprzedzę Andrzeja i powiem ci, że bolid konstruują i budują inżynierowie, a kierowcy mogą jedynie pomóc potem w ustawieniach i wskazać priorytety poprawek. Co do Strolla to w ogóle nie ma tematu, na forum WMR śmieją się, że w przypadku duetu STR-SIR będą w czarnej d. z setupami w 2018, w tym roku Stroll z reguły po setupy biegał do Massy.

 • irekk

  Jedno co nie daje mi spokoju to fakt, że zaraz po testach nasza trójka wspaniałych pismaków spijali sobie z dzióbków z Karpovem, a jak na drugi czy trzeci dzień Karpov zaczął wieszczyć Sirotkina w Williamsie bo Kubica tak słabo wypadł to nasza trójka mu zaczęła wtórować. https://twitter.com/olegkarpov/status/935947879574851584

  • Charlie Runkle

   Karpov to fałszywa gęba i tyle w tym temacie nie. Ja nie wierzę a ani jedno jego słowo mówione ani pisane.

   • irekk

    On jak on, ale nasi chyba z tej samej gliny ;)

    • ZimnaMi

     Dlaczego?

     • irekk

      Ponieważ wróżą z fusów jak ich kolega z Rosji.

 • Jakbyscie czasem zapomnieli po co to wszystko to dla przypomnienia:

  #SupportKubica !

  Do usłyszenia jutro z Lublina. Czołem przyjaciele.

 • Tym Pio

  A mi się wydaje że od M. Sokoła nigdy się raczej niczego odkrywczego w temacie RK nie dowiemy bo on ma konflikt interesów, z jednej strony prawdopodobnie ma dojście do informacji z pierwszej ręki, ale lojalność wobec Roberta, który jak wiadomo woli działać po cichu, nie pozwala mu informować na bieżąco o nowinkach a z drugiej strony jest dziennikarzem i ma parcie na mikrofon i musi podtrzymywać zainteresowanie swoją osobą…tak że te wystąpienia są zawsze takie na zasadzie ogólniki albo “bez komentarza” …

  • irekk

   W takim razie nie powinien zabierać głosu i skupić się na innych tematach z jego dziedziny.

 • Marek Bogacki

  Robert jest zdecydowany, pewny swoich możliwości i wynegocjuje nawet jeśli byłoby to tylko te kilka GP.
  Pokarze na co go stać, a później już będzie z górki.
  Zdrowych i pogodnych świąt i wesołego nowego roku spędzonego kibicując Robertowi w F1 wszystkim życzę.
  Odmeldowuję się do 02.01.2018r. szkoda nerwów na czytanie tych wszystkich analiz i przypuszczeń.

  • Nie wierzę bo sytuacja dynamiczna, a że mamy Święta z RK jak co roku to inna sprawa :)

  • lukasR

   POKAŻE ludzie , Błagam Was !! Pokarze , nie ma takiego wyrazu.

   • LukeSiano

    Jest. Od słowa “pokarać” ;)

    • lukasR

     Ale to zmienia sens zdania :-)

     • LukeSiano

      Ale jeszcze ich wszystkich “pokara” za to, że nie wierzą w Roberta :D

     • lukasR

      Dokładnie :-)

  • Adrian Kruppa

   Dobrze, ze mowi się o tych kilku (podobno 7) wyścigach dla Roberta w przyszłym sezonie, to daje mi nadzieje, ze zobaczymy w przyszłym roku Roberta walczącego w F1, nawet jeżeli nie mialby to być pelny sezon.
   Z drugiej strony dziwna trochę sytuacja, nie przypominam sobie, żeby kiedykolwiek w F1 potwierdzali jednego kierowcę na pewna liczbe wyscigow, a drugiego na reszte sezonu.

   • Marek Bogacki

    Robert wraca do trochę innej F1. Teraz jak masz wolny 1 mln$ i utrzymasz się na torze w bolidzie to wynajmujesz sobie jazdę na 1 GP.:)

 • Roberto

  Ja mimo wszystko do końca będę wierzył póki oficjalnie Williams tego nie ogłosi i nadal liczę że będzie to Robert.

 • Roman Czarujący

  Interesująca jest czarna bila z 8 :) może czytać wszystko między słowami jak mówi ZimnaMi. Czy Robert miał podpisanykontrakt z Williamsem “bez komentarza” bo RK ma ten kontrakt cały czas ważny :) https://uploads.disquscdn.com/images/8fd1b35aaed75ca270800c5ad64c97fa058e5b6a6fa62641a1ef19a5d8622747.png

  • Nie.. nie miał !

   • Roman Czarujący

    Ok, Tobie wierzę :)

   • ZimnaMi

    A skąd to wiesz? Bo dla mnie to logiczne i wszystko na to wskazuje.

    • oczywiście nikomu nie bronię wierzyć w to czy tamto, tak samo nie chcę narzucać co jest logiczne.
     PS Na niektóre pytania nikt nie odpowie.

     • ZimnaMi

      Szkoda, że akurat nie słuchałeś, bo byłeś w sklepie. Sugestia była jednoznaczna

     • Przysięgam, że nie słuchałem :)
      Nie interesowało mnie to – też przysięgam …. !!!
      “Wydaje mi się że” W ostatnich dniach jeszcze raz rozdano karty – teraz będą gracze wymieniali kto ile tam ich chce, a potem obstawią i pokażą co kto uzbierał.
      Na tą kolejkę znów trzeba było przekazać 2 tygodnie.
      Nie musiałem tego słuchać…

   • Robert Łuczak

    Być może była wstępna umowa obejmująca testy z możliwością jej przedłużenia już jako kierowca podstawowy.

  • Charlie Runkle

   “Bez komentarza” może równie dobrze oznaczać “Gówno wiem, ale chcę uchodzić za człowieka, który jest blisko RK i w mocno temacie, no ale obiecałem… “. ;)

   • Roman Czarujący

    Nie obrażajmy Sokoła, mówi tyle na ile teraz może.

    • Charlie Runkle

     Nikt go przecież nie obraża póki co.

     • Roman Czarujący

      No to ok :)

   • ZimnaMi

    Charlie zastanów się przez chwilę, co jest korzystniejsze wizerunkowo dla Roberta? To że miał kontrakt, ale wygryźli to Rosjanie z workiem kasy, czy że był wolniejszy od Sirotkina?

    • Charlie Runkle

     No, ale czemu pytasz? Przecież wiadomo jaka jest odpowiedź.

     • ZimnaMi

      Sokół powiedział to, co miał powiedzieć. Zasugerował, że Robert miał kontrakt, podkreślił, że nie można porównywać czasów Sirotkina i Roberta, bo mieli inny program. Wyraźnie powiedział, że WILLIAMS nie miał żadnych wątpliwości, co do możliwości fizycznych Roberta. Że chodzi tylko o pieniądze.

     • Charlie Runkle

      Ty czytasz to że zasugerował że miał kontrakt, a inni czytają to tak jak opisałem powyżej. I nadal nie wiadomo kto ma rację. Ot tyle. :)

     • ZimnaMi

      W sytuacji jakiej jest teraz Robert guzik mnie obchodzi kto ma rację. Ważny jest każdy głos poparcia. Zwłaszcza podkreślający, że Robert nie ma problemów z jazda i nie jest wolniejszy od Sirotkina

  • wiz

   telefon trzyma w prawej rece to znak że ………… lewa mu zmarzła :P

  • Kama / Wrocław

   Ósemka jest ulubioną cyfrą Tobia. Wiem, bo kiedyś go zapytałam co on tak ciągle z tą ósemką wszędzie się pojawia. I dostałam odpowiedź, że to po prostu jego lucky number…
   To wszystko…

 • LukeSiano

  A czy pan MS powiedział skąd taka nagła zmiana frontu u niego? Z hurraoptymizmu po “tylko cud nas uratuje”? Bo to by znaczyło, że jednak wie co się w Williamsie stało?

  • ZimnaMi

   Zapytali, czy Robert miał już podpisany kontrakt. Odmówił komentarza. Tylko na to pytanie.

   • LukeSiano

    No ale czy powiedział wprost, że Robert był rozważany jako etatowy kierowca, ale przyszedł Sirotkin, przyniósł torbę dolarów i to przesądziło?

    • ZimnaMi

     Moim zdaniem tak. Musisz sam posłuchać.

 • Kozioł

  Wg Sokoła decyzja jest odwlekana, bo Williams chce mieć 100% pewność, że ruscy wywiążą się ze swoich zobowiązań. Także pozostaje liczyć na cud.

  • Robert Łuczak

   Możliwe, że Williams nie kupił obietnic i powiedział “sprawdzam” – podpiszą jak wpierw wpłynie kasa. Kubica gwarantuje wyniki, a z drugiej strony są zapowiedzi finansowych wpływów i (być może) w długiej perspektywie wyniki.

  • Marek Bogacki

   Zapewne transport tylu sztabek złota musi potrwać do stycznia.:)
   Święta idą, uśmiechnij się i trochę optymizmu.

  • PiotreK

   tak tez może być

 • czarny86

  Myslalem.ze uslyszymy cos bardziej optymistycznego,.. tylko mnie zemdlilo, nauczylem sie przez ten ostatni okres niczego nie brac za pewnik w tej Krolowej Money One, zadne procenty, miliony, wyscigi, terminy. Teraz poprostu SUPPORT KUBICA i tyle co bedzie to bedzie Robert zrobil wszystko co mogl

  • Roberto

   Mikołajowi też zależy żeby Robert wrócił i też pewnie jest mu ciężko ten temat poruszać z drugiej strony lepiej jak mówi wprost tak niż jakby miał pompować dalej balonik zresztą jakby co wolę się pozytywnie zaskoczyć niż mega rozczarować no nic czekamy na dalszy rozwój wydarzeń i do stycznia jeszcze można się łudzić i liczyć na cud.

   • czarny86

    szanuje go i wiem ze przekazuje aktualna wiedze i to jest jak najbardziej ok, poprostu ja zmienilem swoje podejscie… w zeszły poniedziałek popłynalem na grubych emocjach, lamentach smutkach poniewaz tak zareagowało moje serducho i tyle, pozniej uspokoiłem sie a Klub postawił mnie do pionu:) czlowiek po takiej akcji ma twardsza dupe, Robert juz dkonał cudu i moze byc z tego dumny, to mi wystarcza. Marze o F1 z RK ale wiem zycie jest poj…ane czasem i trzeba doceniac to co sie ma
    Forza Klub
    Forza Robert

  • PiotreK

   Robert już był poza sezonem 2018 ale jeszcze jest szansa, Artur Kubica mówił że walczą i tego się trzymam.

  • ZimnaMi

   “Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem
   Zawsze jest nadzieja

 • SantanoF1

  No ale przecież tak przebierał nogami, nie mogąc doczekać się występu w tej Trójce? :D
  Nie powiedział niczego nowego, czego nie można było znaleźć w necie od kilku dni.
  Specjalista od F1 w Polsce :D

  • Charlie Runkle

   Najpierw poczytał fora, a potem powiedział co wyczytał. ;)

   • Tommi

    Takie same wrazenie odnioslem xD

   • @Priv. ;-)

    • Charlie Runkle

     Poszło.

  • Damon

   A oczekiwałeś, że powie coś przełomowego? Błagam:) Dostaniemy oficjalne info, które będzie przełomowe w jedną bądź drugą. I fakt, że MS nie powiedział niczego takiego nie świadczy bynajmniej o jego niekompetencji. Zna się na F1 100000 razy bardziej niż my wszyscy tutaj.

   • SantanoF1

    Ja Sokoła nie słucham od czasu tego z flagą Ferrari.

    • Andrzej Onichimiuk

     Ja nie słucham od czasu “ostrego fitnessu”.

  • ZimnaMi

   Powiedział. Trzeba było słuchać między słowami. Na pytanie, czy Robert miał już podpisany kontrakt z Williamsem stwierdził “brak komentarza
   A co wolałbyś, żeby powielał te bzdury, że Robert był wolniejszy od Sirotkina?
   Każda pomoc dla Kubicy jest teraz ważna. Także taka.

  • PiotreK

   Na pewno ma jakiś układ z Robertem woli powiedzieć tak niż powiedzieć za dużo

 • Prozak

  No to czekamy na ten cud .

  • Roberto

   no niestety jak można by przewidzieć po ostatnich wypowiedziach za dużo optymizmu nie usłyszałem no nic pozostaję czekać na cud

  • NO2

   I wspieramy do samego końca !!!

  • BIDY

   To bedzie kareta, albo poker

 • Charlie Runkle

  “tylko cud na ostatniej prostej” … na tyle ocenia szanse na fotel M. Sokół.

  • ZimnaMi

   Ten cud nazywa się Jacek Kubicar. To jego wiara.

  • NO2

   Też mi wsparcie dla Roberta… Poszoł won…

  • PiotreK

   Ja nadal nie widzę duetu Stroll Sirotkin, nawet grube miliony nie pomogą.

   • Charlie Runkle

    Wiesz co. Ja bym osobiście pragnął zwrotu akcji i miejsca dla RK w jakimś teamie, nawet najsłabszym. Niech ten Sirotkin pójdzie do Williamsa. Będą mieli to na co szczerze zasłużyli.

    • hrh17379@kopqi.com

     Haas, fajna tam atmosfera. Tylko kierowcy słabi.

    • PiotreK

     Przez te zagrywki zespołu też cisnienie ze mnie zeszło :/

  • SantanoF1

   Ja nadal jestem zdania, że on niczego nie wie.

  • Yanek

   Jeśli potrzeba cudu, to ten cud już się dzieje. Ustalona przez Williams oficjalna data podania nazwiska drugiego drivera zostaje przesunięta……..czyż to nie cud ? ( Wszyscy wiemy kto miał być ogłoszony )
   Teraz brakuje tak naprawdę kilkanaście baniek euro i prawdziwego sponsora Roberta z krwi i kości.
   Forza KUB !! #SupportKubica !!

   • Charlie Runkle

    Nie wiadomo z jakiego powodu, także ja aż tak euforycznie do tego nie podchodzę. Równie dobrze może być to czas na finansowe uwiarygodnienie się drugiej strony.

   • some_one

    Williams nigdzie oficjalnie nie powiedział, że ogłoszenie w poprzedni piątek, więc nie wiadomo czy była to ustalona data.

 • ZimnaMi

  Mikołaj Sokół na pytanie czy Robert miał podpisany kontrakt odpowiedział: “bez komentarza”

  • Każdy tak może powiedzieć….

  • Roman Czarujący

   Szybko jednoznacznie, bez chwili zastanowienia: “bez komentarza”.
   Czyli Robert miał kontrakt:(

   • Tommi

    Mi sie bardziej wydaje ze on nie ma o niczym pojecia, powiedzial tak bo nie chcial (jak zawsze) opowiedziec sie czy mial czy nie.

    • SantanoF1

     No przecież, że nie ma. Nie wiem jak ludzie mogą podejrzewać, że on ma jakieś info od otoczenia Kubicy. Myślicie, że ktoś by jakiejś osobie, nawet znajomemu dziennikarzowi wypaplał coś, w czasie gdy trzeba ostro język na zębami trzymać?

 • Przemek

  Sokół mówi tak: 1 Sirotkin, 2 Kvyat. Kubica wogóle nie jest brany pod uwagę, ze strony Williamsa przeciąganie ogłoszenia decyzji to odwlekanie nieuniknionego.

  • Charlie Runkle

   Ależ Sokół zajechał optymizmem, ja prdl. :(

  • Tommi

   Zapisujcie te cytaty, jak Kubica dostanie fotel to bede mu to wklejal na tt :D

  • Kokosvag

   Pier…e kotka za pomoca mlotka. Totalna bzdura.
   Tak mistrz jest tylko jeden
   Forza Robert

  • Przemek

   Tylko cud może sprawić, że Kubica dostanie fotel- M. Sokół.

 • “może przynieść korzyści marketingowe…”
  I nic więcej????????

  • Tommi

   Ale on pierd***, nie moge sluchac tego goscia.

   • wiz

    proponuje na hbo piratów :P

    • ooo

     • Tommi

      U mnie ten koles jest juz spalony, zamiast wspierac i mowic jak najlepiej to sypie piachem w oczy.

 • “…możemy się łudzić…”
  Dziękuję, do widzenia… lepiej w lesie…

  • Charlie Runkle

   Też doszedłem do tego samego wniosku.

  • Tommi

   Mowi o wszystkim o czym tu bylo mowione xD

  • Filip_Kaplica

   rzeczywistosc boli, lepiej wylaczyc to!

   • A ty w ogóle wiesz w jakiej rzeczywistości się aktualnie znajdujesz?

 • Charlie Runkle

  Tymczasem nasz Mistrz nie odpuszcza. Trzeci dzień z rzędu śmiga na rowerze. Ostro. Forma musi być. https://uploads.disquscdn.com/images/d586c628d815512d34cf77453bf40f96d82f77234617c5b4f66253bae942aa52.png

  • Forza Juve

   I to jest najlepszy news ostatnich tygodni. Motywacja ma się dobrze.

  • Roberto

   musi utrzymywać kondycję na kolejny sezon F1

  • BIDY

   Gianni Marmellata jeszcze chce schudnac, zeby Williams byl jeszcze lzejszy

   • Charlie Runkle

    Może niekoniecznie Williams, ale któryś pojazd na pewno będzie lżejszy. Wierzę w to.

    • BIDY

     Moze rozowy

 • LukeSiano

  Tak czy siak trudno nie zauważyć że od serwowanego przez Williamsa menu wiele osób już dzisiaj mdli… ;)

 • Asia

  A ja idąc za przykładem Williamsa zrobiłam pasztet ;)

  • Roberto

   i jak go nazwałaś pasztetowy Williams? ;p

   • Asia

    Zostawię bez nazwy, nie chcę się z nim wiązać emocjonalnie ;)

  • LukeSiano

   To raczej powinien wyjść niezły bigos ;)

   • Akslugor

    Ja zrobię w piątek ;)

 • Roberto

  jak ja uwielbiam barszcz z uszkami ;)

  • Akslugor

   U mnie na wigilię obowiązkowo grzybowa i od lat nie z łazankami a włoskimi farfallami :)

 • SantanoF1

  W 2010 roku Benson (ten, na którego artykuł praktycznie wszyscy się teraz powołują, jeżeli chodzi o sprawę w Williamsie) wybrał top10 kierowców w 2010 roku: http://www,bbc,co,uk/blogs/andrewbenson/2010/11/who_were_the_top_10_f1_drivers.html
  Odjął Kubicy między innymi (w jego top10 kierowców W 2010 ROKU), oczywiście za 2009 rok.

  Proponuję przeczytać tam komentarze, co sądzili ludzie wtedy o Robercie.

  • Greg_OR

   różnie sądzili, jedni stawiali go wyżej (w art 4 miejsce) inni wypominali, że przez 3 sezony w BMW 2 razy kończył niżej w klasyfikacji od NH. Mi z tamtych lat utkwił w pamięci inny artykuł o bardzo wymownym tytule napisany przez innego tuza dziennikarstwa – Marka Hugesa – “Dlaczego Kubica jest prawdopodobnie najlepszym kierowcą w F1” – http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/motorsport/formula_one/9080455.stm

 • Roberto

  Cytuję nie wiem czy było:
  “Podobno @SokolimOkiem przebiera już nogami i nie może się doczekać występu w @RadiowaTrojka o 17.20. Zapraszamy, tak padną pytania na kótre wszyscy czekają. Nie wiem tylko co z odpowiedziami ;-)”

  • NieJestemStad

   Będzie mówił jak to już jest pozamiatane… ;-)

   • ja niestety nie mam czasu bo wyjść do sklepu muszę.

    • wiz

     ja też nie mam czasu bo yyyyyyyy… leze z wywalonym do góry brzuchem :P

   • Forza Juve

    Jak już pozamiatał u siebie, może wstąpić potem do mnie i pozamiatać, nie widzę problemu.

  • SantanoF1

   Czyli euforia taka jak w Eleven po testach. Wiadomo, co to musi oznaczać. Że on nadal nic nie wie.

 • terry84

  Hello! Jakas promocja w klubie? Tylu nowych użytkowników :) pozdro z Marakeszu.
  Forza Kubica!

 • Potrzebuję do twitta. Ktoś z eleven prostowal info o brawach w garażu WMR jakoby to były nic nie znaczące oklaski z okazji czyichś urodzin/imienin.
  Urodziny czy imieniny to niby były?
  Było to chyba w którymś z ostatnich ElevenF1.

  • Bobby

   O urodzinach to chyba też dla jaj mówili. Jak masz gdzieś nagrany ostatni magazyn elevenf1 to tam był poruszany temat.

   • Ja to odebrałem jak nieudolne zakrzywianie rzeczywistości.
    Poszukam tego..

  • Greg_OR

   z tego co pamiętam to oklaski w garażu WMR były 2 razy – zaraz po skończeniu testów (i tu na forum WMR sugerowali, że to mogło być ogólnie zespołowe zadowolenie z testów i końca całego sezonu) a drugi raz później jak Kubica pojawił się na spotkaniu całego zespołu, a Siriotkin w tym czasie już pakował manatki.

   • o to już bardziej pogmatwane…
    odpuszczam

   • Dado

    Na ktoryms z video widac jak Robert wychodzi z garazu i pyta go o oklaski Rosberg (czy to oklaski dla Roberta?) a Robert mu cos odpowiada, ale wyglada jakby za przeczyl, takie wrazenie, ale czy to prawda nie wiem?

 • kingpiotrek

  Dokładnie! a jak już tyle dni te uszka lepisz, to ja zamawiam tak ze 40 szt. i w piątek mogę być odebrać!:-) taki żart o usz(k)ach do góry:-)

 • KuboF1 / Southampton

  A fachowiec Sokół jako jeden z pierwszych skreślił szanse Kubicy. Niby tacy „koledzy”. Wyglada na to ze Robert ma go głęboko w powaznaniu a jedynie ma do niego jakiś tam
  szacunek.

  • fargione

   patrzysz na to z poziomu nic nie wiedzącego prostego kibica. Sokół ma wiedzę jedną z najlepszych i to wprost od źródła. A skoro pisze tak a nie inaczej to znaczy że TAK MA BYĆ napisane i już. Widocznie dziennikarstwo ma dla niego mniejsze znaczenie od znajomosci i to bliskiej z RObertem.

   • KuboF1 / Southampton

    Z tego co mi (nic nie wiedzącymi prostemu kibicowi) wiadomo, to Robert wcale nie jest blisko z Sokołem. Znają się to prawda – nawet Sokół był jego pilotem w kilku rajdach ale podobno Robert za nim nie przepada.

    • fargione

     przypuszczam, zdaje mi się, wydaje mi się, być może, najprawdopodobniej, podobno etc. = żadna wiedza. Wiedza ZERO. Pozdrawiam

  • Adrian Joyo

   Sokół w sumie żadnym newsem nie zaskoczył więcej daje do zrozumienia że niby coś wie ale nie powie i się cieszy sam do siebie :) Nie wiem jak wygląda jego kontakt z Robertem bo o tym mówią różnie :)

  • Charlie Runkle

   Nie do końca. Sokół może brał udział w pewnej medialnej “gierce” o której nie wiesz i nigdy się raczej nie dowiesz. Ja bym go nie skreślał ot tak.

   • ta… Williams tłumaczył na ang tweety i wymiękał w negocjacjach.

    • Charlie Runkle

     To co? Mamy już dwóch na liście? TO oficjalne stanowisko partii? ;)

     • każdy ma swój rozum.
      Ja idę do sklepu, a Wy posłuchajcie radia, będzie z pewnością ciekawie.
      Lecę bo zamkną.

     • Charlie Runkle

      Po Martini?

  • Damon

   Mikołaj Sokół jest jedynym dziennikarzem, od którego bezpośrednio RK odbiera telefon. Niestety teraz jest między młotem a kowadłem. W Abu Dhabi naprawdę wszystko wskazywało na pozytywne rozwiązanie sprawy. Teraz dziennikarze nie mogą sobie pozwolić na brnięcie w spekulacje. Jest to bezpieczna opcja, ponieważ jakkolwiek by się to nie skończyło, to bezpieczniej jest zachowywać “negatywne nastawienie i zdrowy rozsądek”. Dziennikarze orpoćz tego, że są kibicami RK, to poniekąd odpowiadają za przekazywane treści. A co do stosunków Mikołaja z RK, to zapewniam że są w bardzo dobrej relacji.
   Pozdrawiam:)

   • fargione

    Gdzies na filmikach widać było jak Robert z Sokołem rozmawiali na uboczu. Znając Roberta i jego wręcz pedantyczną skłonnosć do betonowania dostępu mediów do informacji delikatnych jestem przeswiadczony o tym że Sokół pisze artykuły uwzględniając zdanie sztabu albo samego Roberta. Oczywiscie to tylko moje zdanie.

 • Tommi

  Mam pytanko, mozecie mi wkleic najlepsze filmiki o powrocie Roberta jakie znacie? Najlepiej takie ktore pokazuja cala historie i sa bardziej w jezyku angielskim niz polskim, chcialbym to wrzucic w pare miejsc ;)

 • hrh17379@kopqi.com

  Polecieli ostro…

  https://youtu.be/5t8ijzF00cg

 • dulin

  Właśnie, może zrobiliby za trzy tygodnie testy po prostu SIR vs KUB?
  I z głowy
  Może tego chcijmy
  W sensie – propagujmy
  Skoro „based on pure performance”…

 • Jarecki

  czesc
  nasi skoczkowie w formie ! Przelaczcie na Engelberg !
  FORZA KUBICA !

  • Akslugor

   Oglądamy :)

  • wezyr

   Przynajmniej tu dokopiemy Rosjanom.

 • 21

 • Ostry

  Piękne. A jak komuś nie wystarcza, niech lepi ravioli. Forza Kubica ;)

 • quickNick

  Jedni lepią uszka, inni idą do lasu…

  • Rafał_DG

   Jakbym nawet mógł lepić ale przepisu nie mam ;)
   No chyba, ze koleżanka się podzieli?

   • ZimnaMi

    Zaczynasz we wrześniu. Zbierasz borowiki szlachetne i suszysz. Potem je dodajesz do nadzienia. Pieczarki ścierasz na najdrobniejszej tarce, smażysz z drobno posiekaną cebulą i posiekanymi borowikami, dodajesz troche śmietanki . Ciasto robisz z mąki, jajek, wody i odrobiny oliwy. Wałkujesz i wycinasz kieliszkiem, trochę nadzienia i zawijasz. I tak 70 razy.

    • gniewko

     – Musisz mi kupić nowy kapelusz – mówi Zimna do męża. Gdy chodzę w tym starym, to ludzie myślą, że jestem kucharką.
     – Zaproś ich do nas na obiad, to przestaną tak myśleć.

    • Rafał_DG

     Damy radę :) dziękuję!!
     Jeszcze tylko zakwas z buraków nastawić i będzie pycha.

  • Jaroo

   Ja lepię modele. Jeden zajmuje kilka tygodni, jakoś ten czas mi przynajmniej spokojnie zleci. Pozdrawiam wszystkich

  • dulin

   Byłem właśnie
   Fajnie
   I nie ma ruskich

 • Alex O’Mahony

  Czyli jednak NDA do momentu ogloszenia decyzji przez WMR potem sie wszystko rozleje na zewnatrz.
  Dziennikarze nic nie wiedza, a jak wiedza to znaczy ze to co nadawca chce zeby poszlo w swiat.
  Co do czasow, opon itp. Kierowca jezdzacy w programie testow opon Pirelli ma narzucony set up od dostawcy opon, rowniez poziom paliwa i inne dodatkowy set up. Bo to oni chca uzyskac odpowiedzi a nie zespol. Wiec pytanie jest, kto testowal co….? Ale tego sie na 100% nie dowiemy chyba.

  • karolck

   Podczas tych testów Pirelli wyraziło zgodę, by zespoły mogły korzystać z własnych setupów, jeśli tylko będą chciały. Oczywiście przekazując informacje o nim dostawcy opon. Niestety nie znajdę teraz źródła, musisz na słowo uwierzyć. Cała reszta za to się zgadza.
   Z resztą pozwalanie zespołom na korzystanie z własnych setupów według mnie ma sporo sensu, ponieważ podczas wyścigów sami ustawiają bolidy, a nie Pirelli, w związku z czym każdy bolid zachowuje się inaczej, a w nim opony inaczej pracują. Dzięki temu łatwiej dopracować im mieszanki, tak by większość zespołów była w miarę zadowolona.

   • Michal J.

    Jeśli dobrze pamiętam to podczas pierwszego dnia wszystkie zespoły musiały pozostać przy ustawieniach, które były zastosowane podczas niedzielnego wyścigu, a dopiero w drugim dniu Pirelli zgodziło się na zmiany, przy czym oczywiście o wszystkim musieli zostać poinformowani.

   • db

    Mario Isola powiedział to w wywiadzie dla Eleven…

 • Robert Łuczak

  Chyba po prostu mamy do czynienia z wojną medialną – takie nowoczesne zaklinanie rzeczywistości – zgodnie z zasadą, jak to powiedział kiedyś Mussolini: “Tysiąckrotnie powtórzone kłamstwo staje się prawdą”. Możemy dołożyć własne “na bezrybiu i rak ryba”: jak nie ma żadnych oficjalnych informacji, to nawet każdy fake, którego nie można podważyć jest w cenie. Na szczęście w Williamsie mają dane z testów i z pewnością dokładnie je porównali. Mamy spore doświadczenie w czekaniu i tego trzeba się trzymać.

  • LukeSiano

   To akurat Goebbels powiedział ;)

 • NO2

  Dzisiaj to i ja wybieram się do lasu… ;)

  • Charlie Runkle

   Raz na jakiś czas trzeba. Tylko obowiązkowo trzeba też “zapomnieć” wziąć telefon.

   • NO2

    Ok. Telefon zostawię w domu. Wylogowuję się na godzinkę… ;)

  • quickNick

   Po co do lasu, koleżankę zawołaj;-)

 • quickNick

  Ja wiem czemu ten Williams przełożył tą decyzję… no cóz.. jest to bardzo proste. Otóż Ferrari wraz z Mercedesem prowadzą rozmowy dotyczące wykupienia kontraktu Raikkonena oraz Bottasa. Sirotkin, który był szybszy od Kubicy, zapewnił Williamsa, że da znać w styczniu, jeśli nie pójdzie w negocjacjach z Toto i Marchionne.

  Cała więc nadzieja w tym, że to nowe objawienie F1, koszmar Roberta i wszystkich Polaków zostanie zatrudnione przez największych graczy F1.

  I to są potwierdzone informacje. :)

  • Idę do lasu…

   • Charlie Runkle

    Słuszna koncepcja.

   • Marrally

    Ja już jestem w lesie….

   • Ostry

    A ja na pole ;)

  • Tommi

   Pokaz w takim razie potwierdzenie tych informacji.

   • Hubert Pańtak

    ironia ;)

    • Charlie Runkle

     Ironia czy sarkazm w internecie to często jak mruganie przez telefon. ;)

  • Charlie Runkle

   Był też “szybszy” od Alonso, więc może prowadzi negocjacje aż na trzech frontach.

   • Tommi

    Tylko z trzema? Przeciez to wybitna jednostka, wszyscy sie za kulisami o niego bija, nawet MPK.

  • Maciek

   Nie rozumiem. to gdzie tam miejsce dla SIR?

 • Cholewka jeszcze kilka takich wpisów jak w ciągu ostatnich 24-ch godzin i może zacznę myśleć, że kibice na tyle pomieszali komuś szyki , że zainteresowany wysłał grupę petersburską aby rozbić nasz kibicowski front do walki.
  :D

  Przed testami dziennikarze wypowiadali się że nie da się wykorzystać czasów do analizy.

  Co się zmieniło , że jednak się da?

  Czy Sirotkin ma aż taką siłę sprawczą?

 • keyholder

  Ale się pierdolamento na dole wyprawia.

  • Robert Łuczak

   Z tego co czytam, to chyba dobrze, że nie mam czasu przeczytać większości komentarzy. Trzeba uzbroić się w spokój i cierpliwość, bo chyba przyjdzie nam poczekać na decyzję jeszcze miesiąc.

 • OTEO

  Ale się tu dzieje. I te “analyzy”… ;)
  Wiemy jedno w sprawie RK. Testował opony w Willi. I był też tam rusek :)
  Cała reszta to polityka i spekulacje.
  Nasza rola to kibicować Robertowi.
  Bądźmy cierpliwi bo tyle możemy.
  No i moje: AVE Kubica!

 • Robert Łuczak

  Jeżeli decyzja ma zapaść dopiero w styczniu, to wydaje się wysoce prawdopodobne że będzie to druga połowa miesiąca po wcześniejszym zorganizowaniu kolejnych testów.

  • Charlie Runkle

   Oby tylko do tego momentu Kubica zachował się wstrzemięźliwie jeśli chodzi o pomoc w budowaniu bolidu Williamsa.
   Nie piszę tego absolutnie złośliwie, ale chłopak ma swoją gigantyczną wartość i szkoda by było żeby go wykorzystano w tym celu, a potem wystawiono do wiatru.

   • NO2

    Charlie nie ma mowy o budowaniu bolidu bez podpisanej umowy… To byłoby mega nieprofesjonalne z jednej i z drugiej strony.

    • Charlie Runkle

     Wiesz, czas goni… Ogłoszenie niby w drugiej połowie stycznia, a ktoś w symulatorze śmigać powinien jednak. Stroll? Przecież nie gdzie indziej niż tutaj czytałem że te częste jazdy w symulatorze w Grove to była już praca nad nowym bolidem.

     • NO2

      Bez sensu to wszystko ale co zrobić… Myślę jednak, że Robert nie pozwoli sobie na takie “dymanie”…

 • Jacek Kubicar

  Już chyba niektórzy starają się przekonać samego siebie co do swoich racji a to pierwszy stopień do wpadnięcia w fiksację. Nie cudujmy z teoriami bo to zakaźna choroba. Kibicujmy i wspierajmy Roberta szczerze i od serca i nie kombinujemy za bardzo:)
  Robert będzie w F1 ! W to trzeba wierzyć i wspierać Go dobrym słowem. Na wszystko pozostałe wpływu nie mamy więć dajmy sobie z tym spokój, żeby się później nie okazało że bardziej szkodzimy niż pomagamy.
  Robert w 2018 będzie w F1 stawiam na szalę całą swoją reputację. Jeśli będzie inaczej to niech ją psi zjedzą, do klasztoru nie pójdę bo mnie starego warchoła i pijusa nikt nie weźmie ale do Klubu nigdy więcej nie wejdę bo nie mógłbym wam w oczy spojrzeć.
  W 2018 Robert będzie w F1 koniec. kropka.
  Uszy do góry i nie siać mi tu defetyzmu.
  Klub ma być w gotowości a morale na szóstkę!
  Forza KUB !!!

  • LukeSiano

   Wysoko Pan licytuje Panie Jacku. No ale jaki idol tacy kibice!!! :D Pozdrawiam.

  • wezyr

   Ale po co zaraz vabank?

  • gniewko

   Oczywiście masz jak zwykle rację ..ale..
   Zarówno fizyczne, jak i psychiczne objawy zramolenia są łatwe do zdiagnozowania.
   Stetryczały osobnik ma w nosie wszystkich, zresztą siebie trochę też.
   Jest rozlazły, niechlujny, gderliwy, z upodobaniem dłubie w nosie, wydaje najrozmaitsze
   – niezbyt przyjemne – odgłosy.
   Jego kaszel i kichanie można porównać z kanonadą artyleryjską!
   Do tego ziewa jak krokodyl albo bez przerwy mruczy coś pod nosem.
   Wszystko widział, wszystko zna – zawsze wie lepiej. Uwielbia złośliwe plotki i pouczanie.

   Witaj Jacku. Ta definicja tetryka dotyczy mojej skromnej osoby ;)
   Pozdrawiam cieplutko Ciebie i Klubową Familię.

  • PiotreK

   W końcu jakieś pewne źródło:) na duchu to Ty umiesz podnieść człowieka. Oby tak było jak piszesz✊ SupportKubica!

  • NO2

   Zamiast tracić czas i energię na te bezsensowne teorie lepiej wykorzystać ją w lepszy sposób – wspierając Roberta i np. głosząc Support Kubica w światowych social mediach. To może pomóc a biadolenie tutaj raczej nie pomoże…

  • Roberto

   Panie Jacku będzie dobrze kibice i tak będą przy Robercie zawsze i wszędzie :)

  • jurek krak

   Ja też się przyłączam i podpisuje się obiema rękami.

  • ArtNr4

   Oj tam… nie pisz, że do klubu już nie wejdziesz, bo za co chcesz na karać? Jeśli to wszystko miałoby się potoczyć
   się nie po naszej myśli (w co mi si i tak nie chce wierzyć), to tym bardziej będziesz tu potrzebny.

   PS Pozdrawiam klubik :-)

 • Lucjan Gliński

  Panowie kto był w Angli??ten który tam był wie że Polacy są bardzo nie lubiani, a może ktoś powie przez kogo ??? Rosjanie w Angli czują sie świetnie i robią baaardzo duuużo ,,interesów,, i sa bardzo tam lubiani i ciesza sie duzym szacunkiem , wiecie teraz jaki będzie werdykt i kto za tym stoi, ja sliedziłem Jazdę Kubicy w Reno z logo LADA , co za kur…… a marka żeby sie pojawiła w f1, to sie nadaje do wożenia cementu na budowę torów w f1. Robert jest świetny ale brak zaplecza stabilnego finansowego, myslę że powinien rozmiawiać z Amerykańskim team w f1 tam mają fundusze a potrzebują kierowcy z górnej półki, nawet za kierowcę testowego z mozliwością scigania sie. Robert daj spokój z Agolami bo oni i tak wezmą Lada a ciebie wykorzystaja i ośmieszą. Robert lepiej z madrym stracić jak z ……………. Powodzenia.

 • miro

  A mnie nie daje spokoju fakt że po 1szy dniu testów były wywiady , uśmiechy, nawet zapowiedzi że jutro będą czasy kwalifikacyjne , itp. A po 2 gim dniu zakaz wywiadów i cisza ,
  Gdyby KUB WYPADŁ ŹLE TO CHOCIAŻBY DLA MEDIALNEGO SPOKOJU POWIEDZIELI BY ŻE SIR BYŁ SZYBSZY I DLATEGO WYBÓR PADA NA NIEGO .

  PONIEWAŻ KUB dostał zakaz wywiadów oznacza że, robili mu pod górkę (ustawienia , paliwo itd.)

  Kiedyś się dowiemy.

  NIE WIERZE I NIE UWIERZĘ ŻE Z TĄ SAMĄ ILOŚCIĄ PALIWA , NA TYCH SAMYCH OPONACH , KUB MIAŁ BY CHC PODOBNE CZASY

  TAM RÓŻNICA BĘDZIE MIN 0,5 S
  OD SIR, STR, MASY I INNYCH

  PORÓWNYWALNE CZASY TO BYŁY BY Z
  HAMILTON, ALONSO, VERSTAPEN I MOŻE VETEL RESZTA SIĘ NIE UMYWA.

  PATRZĄC NA CZASY Z DUŻĄ ILOŚCIĄ PALIWA IMPONOWAL WIĘC Z MAŁĄ TEŻ TAK MUSI BYĆ.

  ZRESZTĄ TO WIEDZIAŁEM PRZED TESTAMI

  BĘDZIE DOBRZE

  • wezyr

   A skąd czerpiesz te wykrzyczane mądrości?

 • Roberto

  Na instagramie Karpova Nico? hmm

 • Aras

  Klubie, właśnie teść powiedział mi, że wczoraj wieczorem na któtymś kanale dorwali Roberta i wypowiadał się o sytuacji. Ale było głośno i nie słyszał co dokładnie mówił. Nie pamięta też jaki kanał. Mówi tylko, że słyszał, słowa ” jest mi przykro”, ” nie wyszło tym razem”. Widział ktoś może ?

  • some_one

   xD

  • PiotreK

   „Ktokolwiek widział ktokolwiek wie”?byl taki program;)

  • Przemysław Jan

   hahaha

  • miro

   Jak przy zakazie wywiadów, może być wywiad?

   Gdyby tak było łonety i inne tego typu badziewia już by trabily od 6 rano.

   Robi cie w konia , albo cie nie lubi .☺

   • oczek29

    Na gali Autosportu były?

  • oczek29

   Teściu Martini popijał?;)

  • Ostry

   Aras… weź się zastanów zanim coś napiszesz, bo aż serducho boli.

  • ShadowM3

   Po co pierd… farmazony jak nic nie wiesz nie wie który kanał nic nie słyszał tylko akurat że jest przykro.Skasujcie to bo tylko zamęt sieje ten typ.Trzeba ograniczyć zainteresowanie tematem Kubicy do stycznia bo tylko wnerwić się można.

   • Ostry

    Trzeba by skasować połowę wpisów od wczoraj… obawiam się, że taki nasz zbiorowy stan umysłu. A Aras nikogo nie obraża…

    • Rolandus

     kasować i blokować nic innego nie wymyśli się

 • Dado

  Bry Klub. Rozstrzaly, sraly, baly i dyrdymaly. Tyle na temat doniesien prasowych. Czekamy spokojnie. Forza Robert.
  #SupportKubica
  Ps: Robert kiedys wspominal ze dziennikaze i tak sa pare miesiecy w tyl z informacjami.
  Bez odbioru.

 • Wierny fan Roberta
 • Roberto

  :)

 • fannnnnnnnn

  podrzucicie linkiem do filmu o williamsie…

  • grzesiekd92

   netflix

 • Roberto

  Witam wszystkich z każdym kolejnym dniem wchodzę na klub z nadzieją ale i też z obawą.
  Co by nie było mam nadzieję że F1 nadal możliwa dla Roberta.

 • Srutu tu tu…..tyle dziś wiemy i cała reszta dziennikarzy.

  Forza RK!

  Cześć klub :)

  • Ostry

   Trafny opis. #SupportKubica

  • gniewko

   Dziennikarz pyta marynarza:
   – Więc to pan jest tym jedynym marynarzem, który uratował się z zatoniętego statku?
   – Tak.
   A jak się pan uratował?
   – Byłem wtedy na urlopie.

   • Ostry

    Super, muszę to wykorzystać w robocie :)

 • Forza Juve

  “No to ładny mamy rozstrzał. Karpov z tajemniczym, doświadczonym
  inżynierem sądzą, że Sirotkin był 1,8 s szybszy od Kubicy, tą samą
  wartość sugerowała “analiza” Bensona, który poźniej zszedł z tonu i
  ustawił deltę na poziomie Massy dla Sitotkina, Kubicy nie był w stanie
  określić. Saward puszcza info o +0,4 s Kubicy do tempa Strolla. Hughes
  wskazuję, że Kubica podróżował na poziomie Massy lub nawet szybciej,
  Sirotkin jest dla niego niewiadomą. Rosyjscy oligarchowie z kolei
  twierdzą, że Sirotkin był jedynie na poziomie Strolla, będąc
  jednocześnie szybszy od Kubicy

  Co będzie w przyszłym tygodniu ?”

  Cytat z usera maciotacio z f1 wm. Podaję dalej, bo tyle w tym temacie…

  • wezyr

   Fascynujące.

   • Forza Juve

    Nie bardziej niż Twoje posty.

    • wezyr

     Zgadzam się.

  • Charlie Runkle

   Dom wariatów. Ot tyle.

  • wezyr

   Tylko po co takie bzdury wklejać?

   • Forza Juve

    Po pierwsze po to, żebyś się pytał. A po drugie, żeby inni nie wyskakiwali ze swoimi z kolei analizami, nie będąc nawet dziennikarzami.

    • Charlie Runkle

     Za to Paddy spokojnie. Twierdzi że będzie budował “positive momentum” ;) Z Sirotkinem i Strollem, ja się pytam?

     • wezyr

      Pewnie też miał styczność z tym tajemniczym inżynierem.

     • Forza Juve

      Te wszystkie artykuły to mogą być elementy wywierania presji na przeciwną koterię w zespole. Analizy czasów vs właśnie np. wywiad z Paddy’m.

     • Charlie Runkle

      Ja po tym wczorajszym odnoszę wrażenie że Paddy chcę żeby media, opinia publiczna etc trochę pocisnęły w stronę która nam odpowiada najbardziej, czyli w stronę niezatrudniania kolejnego paydrivera, a zatrudnienia kogoś z górnej półki. Mam nadzieję że i my i Paddy mamy tę samą osobę na myśli.

  • NO2

   Dajcie już spokój. Za przeproszeniem rzygać się chce…

  • PiotreK

   Czyli wiem ze nic nie wiem…

 • czarny86

  Czesc Klub! Do konca, nieustannie, cisniemy dalej, nadzieja nie umrze..
  Forza Robert

  • Charlie Runkle

   Dobry. Nie umrze. O to jedno możesz być spokojny. ;)

 • PiotreK

  Nastroje o niebo lepsze niż kilka dni temu ale nie ma do czego wracać;) Wspieramy Roberta w powrocie do jedynki:)

  • wezyr

   Do TVP1?

   • PiotreK

    Może być nawet taka jedynka i z komentarzem p. Szpakowskiego byle z KUB i F1;)

 • Aras

  Podziel się proszę optymizmem, to może mi się poprawi geometria mordy na przyjźniejszą w odbiorze przez otoczenie.

 • Krzychu Wartki

  Witam serdecznie klubowiczów i trzymamy kciuki dalej.

 • Pavlo

  Witam Klubik:). Spokojnej niedzieli. Podrzucam testy systemu Halo dla ciekawych.
  https://www.youtube.com/watch?v=6XG0GjJLboQ

  • Btx18

   Nie tyko halo. Jest jeszcze propozycja Red bulla i chyba FIA( ta testował Vettel)

  • Prozak

   To teraz tylko jeszcze czas na fotel z katapultą .

 • Ostry
 • Dlugatyka

  Dzien dobry,
  Nieustannie i niezmiernie
  Mistrz jest 1⃣
  Forza KUB ❗ ❗ ❗

 • NieJestemStad

  Dla tych wszystkich którzy dalej twierdzą żę $$ był szybszy – tudzież lepszy na długich przejazdach, cytat z RK po długich przejazdach:
  “Jestem zadowolony, a jak na moje standardy to dużo. Bo bywałem niezadowolony stając na podium F1”

  • Andrzej Onichimiuk

   A kto to jest $$?

 • NO2

  Widzę, że pojawili się nowi “realiści”… :)) Panowie jeśli macie zamiar przekonywać kogokolwiek swoimi analizami to darujcie sobie. Przerobione zostało tu wszystko co tylko pojawiło się w sieci i nie tylko nt. Roberta… Wszelakie analizy też.
  Panuje tu bardzo pozytywna atmosfera, wyczuwalny jest duch walki i ogromnego wsparcia dla Roberta. I niech tak zostanie na wieki wieków…
  Byłoby miło gdybyście chcieli wspierać Roberta i walczyć wspólnie o jego powrót. Analizowanie dziennikarskich artykułów jest co najmniej bez sensu i stało się już po prostu nudne i męczące…

  • wiz

   Analiza stała się nudna i nawet nie możliwa już dawno temu f1 to niestety potężna polityka i analizy zdjęć na fb to zabawa dla nudzacych się osób. Prawda jest taka że po za czekaniem nic nie można zrobić. Pewne jest że chciałbym zobaczyć Roberta w f1 a co myślą inni pojawiający się tu losowo ludzie i ich sprawa.

   • Marrally

    Wspierać wspierać wspierac

 • Poldek Napora

  Cześć Klub :)

 • kon kk

  Witam klub.
  Chwilę człowieka nie było, a tu taki analityczny wieczór się wczoraj zrobił.
  Co człowiek to opinia, ale proszę Was, nie bierzmy się za analizy widząc suche cyferki.
  FORZA ROBERT

  • teq

   dokładnie, ja juz tez przestałem analizować…

  • Darek

   Analizować jak najbardziej można. Oczywiście nie da się z braku danych ustalić dzięki takim analizom, co było i kto był rzeczywiście szybszy, ale można wykluczyć wiele nielogicznych wniosków. Najbardziej nielogicznym wnioskiem jest ten mówiący, że Robert i Siergiej realizowali ten sam program, a co za tym idzie pisanie, że Siergiej był szybszy jest całkowicie nieuprawnione. Jeśli nawet Williams publikując pełne dane mógłby udowodnić, że Sirotkin był szybszy, to analiza łatwo może wytłumaczyć dlaczego mógł być szybszy i dlaczego to nic nie znaczy. Sirotkin jechał na limicie walcząc o miejsce w F1, a Robert na spokojnie realizował program testowy mając kontrakt w ręce i nie spodziewając się, że za jego plecami Rosjanie z williamsem chcą ubić interes. Sirotkin jechał na ustawieniach Roberta i w wywiadzie podkreślał, że samochód bardzo dobrze się prowadził, Robert natomiast męczył się na kiepskim setupie i ta informacja również pojawiła się w wywiadzie z Sirotkinem.

   • kon kk

    Pewnie, że można tak analizować, ale to nie zmienia faktu, że mamy szczątkowe dane, co pozwala każdej ze stron wykazywać swoje racje. Nic się nie da potwierdzić, a wszystko można podważać, dokładając swoje teorie, takie masło maślane się robi.
    Kibicować, wspierać i tak bez końca, to jest nasza rola.

 • teq

  WItam, miłego dzionka wszystkim!

  Williams wstaje z kolan na giełdzie… :P

 • Jacek Kubicar

  Sie mają? Dobrze? To dobrze, ja też:)
  Miłego dzionka!
  Robert w F1!
  Forza KUB!!!

 • Darek

  Marcinie Chęciński, wszystkie twoje założenia są całkowicie bezwartościowe, zwłaszcza te mówiące o tym, że Robert i Siergiej robili ten sam program. Jeżeli Robert podczas swojego pierwszego kontaktu z nowym samochodem Williamsa robi czasy na poziomie regularnych kierowców pomimo tego, że nawet nie może dostroić bolidu do swoich potrzeb i swojego stylu jazdy, mówi nam to, że mamy do czynienia z wybitnym kierowcą. Ty sugerujesz, że Sirotkin jest dużo szybszy od tego wybitnego kierowcy porównując czasy jakie uzyskali podczas testów. Jest to nielogiczne. Musiałbyś jednocześnie wytłumaczyć, dlaczego Sirotkin był lepszy od Verstappena jadącego w dużo szybszym samochodzie. Czy przychodzi ci do głowy jakieś dobre wyjaśnienie takiego fenomenu? Nawet twoje argumenty z malejącymi czasami okrążeń prowadzą do wniosku, że Sirotkin miał dużo mniej paliwa. Przy pełnym baku na jakim jeździł Kubica, o czym informował zespół Williamsa, ubytek paliwa na każdym okrążeniu nie robi dużej różnicy procentowej w masie całego bolidu, przy znacznie mniejszym obciążeniu różnice procentowe są większe.
  Nie ma najmniejszego sensu analizowanie czasów Roberta na HS, gdyż wystarczy spojrzeć jakie czasy uzyskiwali inni kierowcy w porównaniu ze swoimi kwalifikacyjnymi, żeby zrozumieć, że opony te nie miały jakiejś szczególnej przewagi na tym torze, a mówimy tu o regularnych kierowcach znających perfekcyjnie swoje samochody i z setupami ustawionymi idealnie do ich potrzeb.
  Jedyne czasy, które są warte porównania, to te z zatankowanym pod korek samochodem, zrobione na długich stintach z czasami kierowców Williamsa podczas wyścigu, oraz porównanie czasów Roberta na HS z czasami Srtolla.
  Sirotkin najprawdopodobniej dość dobrze wypadł na testach, gdyż takie było jego zadanie. Jechał na limicie w dobrych warunkach, z małą ilością paliwa oraz z dobrze prowadzącym się samochodem na ustawieniach Roberta. Fakty pokazują, że zespołowi zależało na dobrych czasach Sirotkina, bo tylko tym mogliby usprawiedliwić ewentualną decyzję postawienia na ogromne pieniądze zaproponowane przez Rosjan zamiast na najczystszy talent, bez dużych strat wizerunkowych. Analiza faktów prowadzi do oczywistego wniosku, że testy były ustawione.
  Natomiast twoja analiza nie ma żadnych podstaw logicznych i nie trzyma się kupy.

  • Maciek

   Ja powtórzę raz jeszcze, i nie potrzebuje źródła.
   SIR to nie VER, który naprawdę rozwalił system.
   Miał mniej paliwa!
   Błagam i proszę o rozwagę, jesteście teamem. który szuka wsparcia finansowego, przychodzi potężny bank i mówi, damy wam 15M i SIR, tylko trzeba pokazać, że jest szybszy niż KUB. I NAPRAWDĘ nie potrzeba robić spisków. Wystarczy wlać 5-10KG paliwa mniej!! Opony może niekoniecznie, chociaż tak jak pisałem wcześniej, któryś z dziennikarzy (nie nie mam źródła) pisał o własnym komplecie Williamsa, może to prawda, może nie.

   Ale nie trzeba mieć nobla, żeby się domyśleć że SIR miał mniej paliwa. Dlaczego Paddy nie dyskutował o szybkości KUB… hmm no czemu ..

   FORZA KUB!

   #SupportKubica

 • Pan Bimber

  Dzien dobry F1 mimo wszystko nadal mozliwa, przynajmniej tak mi sie wydaje

  • Jacek Kubicar

   Masz rację!

 • NO2

  Dzień Dobry Klubie.

 • Dzień dobry Klubowicze.
  #SupportKubica

 • Marcin_S

  czuwa ktoś? :)

  • FUBU

   no jasne

  • AFD100

   Nie.

  • Akslugor

   Jak zawsze, Klub otwarty 24 godziny na dobę :) Witam Klubowiczów :)
   Forza Robert Kubica!!! #SupportKubica !!

 • WaWel Smoczek

  71 dni do testów w Barcelonie. Forza Kubica!

 • Nie ma żadnych możliwości zakotwiczenia i stworzenia bezwzględnego porównania między KUB a SIR.
  Co więcej nie można określić, że SIR był szybszy od Strolla czego kolega MC jest tak pewien w swoich wywodach. Z tych samych powodów co powyżej.
  Co jest właśnie kur…skie “piękno” takich testów.

  W związku z powyższym nie zastanawiam się nad tymi czasami ale nas zachowaniem KUB, SIR i WMR , przed, w trakcie i po testach.

  Z tego co pamiętam Robert był obecny przy jazdach SIR i miał możliwość porównania. Jeśli więc zobaczył z jakim genialnym zawodnikiem walczy o miejsce zgodnie z jego podejściem powinien już zrezygnować. Myślę, że jako kibice znamy Go na tyle , że taka reakcja byłaby dla nas oczywista. Nie mówiąc o tym, że testy w Abu potraktowałby jak swoją życiową porażkę. Zauważył ktoś coś takiego?

  Zastanawia mnie dlaczego jeśli SIR okazał się taki genialny i kręcił czasy na poziomie Vettela WMR jeszcze się waha?
  Dlaczego przez te kilka lat Renault i inni nie odkryli tego niesamowitego talentu SIR?

  W tej F1 to chyba siedzą sami imbecyle.

  Jeśli czasy w trakcie testów opon wiele nie mówią to dlaczego Rosjanie tak skrupulatnie notowali te czasy. Marnowali dla odmiany swój czas? Czy liczyli , że do czegoś się to przyda? Nie zauważyłem jakoś głębokich analiz i porównań czasów wewnątrz innych zespołów czy między zespołami. A już nie wspomnę o tak daleko idących wnioskach z z takich analiz.

  Czyżby jedynie Williams był tak nieuważny, że zostawił wszystkie dane jak na tacy i nic nie ukrywał? Co za absolutny brak profesjonalizmu ze strony tego zespołu. I to w momencie negocjacji z potencjalnymi kierowcami.

  Przecież teraz jak już wiadomo jak dobry jest SIR to WMR będzie jeszcze musiał mu z 20 baniek wypłaty dać.

  Aaaaaa…. może ze względu na to ostatnie trzymają KUB – chcą wynegocjować niższą pensję dla SIR?

  Skrupulatni Rosjanie nie byli wstanie zauważyć a nawet wziąć pod uwagę/zastanowić się nad takim niuansem jak praca silnika KUB w drugim dniu testów. Jakiś dziennikarzyna o tym wspomniał a oni tego nie przeanalizowali?

  Bajka z czasami i ich istotnością powstała w Rosji – dlaczego?
  I z drugiej strony: dlaczego KUB na luzie powiedział, że szybki to on musi być w Australii?

  Niuanse, detale, niekonsekwencje. Może osobno trudne do wychwycenia ale trochę ich sporo. Dla mnie za dużo.

  A ja wymieniłem tylko kilka z nich.

  A jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę.

  • MLK

   I obys mial racje! Jest w tym troche racji co piszesz – w sumie ci Ci ruscy tak notowali te czasy faktycznie? Chyba nikt dotad tego nie robil na testach. Moze nam kiedys Robert powie jak to bylo… niefart z tym Kvyatem, gdyby nie to to nie byloby tematu calego…

 • WaWel Smoczek

  mr.o.karpovУ нас менеджера Кубицы по телевизору показывают.
  https://www.instagram.com/p/Bcx5Q98nmeR/?taken-by=mr.o.karpov

  • Przemysław Jan

   Oleg jest jeszcze bardziej wykręcony niż największe pokręty analizujące zdjęcia kolegów Roberta ;)

 • dulin
 • quickNick

  Darujcie sobie te pseudo analizy. Wróżycie z fusów.
  Przede wszystkim RK jechał swój unikalny program testowy jako kierowca podstawowy zespołu na sezon 2018.
  Sirotkin jechał testy życia.

  • v

   EOT.

 • reverof

  Ok, na podstawie czasów zapisanych przez Kaprova opublikowanych na łamach motorsport.com sporządziłem wykresy w Excelu z czasami z przejazdów KUB (12 okrążeń) i SIR (8 okrążeń). Od razu na wstępie zaznaczam, że są to SUCHE czasy. Nie uwzględniające ŻADNYCH czynników, takich jak, opony, temperatura toru, tłok na torze, ustawienia samochodu, ustawienia silnika, nagumowanie toru i w KOŃCU ilość paliwa. Zapewne takie symulacje przeprowadza się bez nadmiaru paliwa, tak aby wypalić całe podczas przejazdu. To już na wstępie daje SIR przewagę 4 okrążeń zapasu paliwa. Moim zdaniem widać, to na wykresie, szczególnie w pierwszym sektorze, kiedy zmiany tempa są równomierne. Jeśli chodzi o ostatni sektor, to na dwóch okrążeniach Robert był nawet szybszy/ Z wykresów moim zdaniem nie wynika nic, ani kto był szybszy, ani nic nie mówi o tempie. NIE MAJĄC innych danych same porównywanie czasów moim zdaniem mija się z celem. Wrzucam te wykresy, żeby każdy mógł “zobaczyć o czym jest mowa”. Jeśli wychwyciliście jakieś błędy, to piszcie, poprawię :P https://uploads.disquscdn.com/images/8a1ee527878785fff4e14d8d95ef6c6af8b133aa71f6cbd60bd5fb3153bb4d97.png

 • Michal Celm-ski

  Panowie i Panie, dajemy z https://uploads.disquscdn.com/images/8b71956d2c13c149ad43bd25daeccaacdade80121c70fbb95826800cb7b1771f.jpg z akcja #SupportKubica na Martini / Bacardi i innych stronkach, tylko kulturalnie, ja napisze, ze Robert idealnie pasuje do wizerunku ich firmy, bo ma charyzme, klase, historie itd.

 • Ostry
 • F1 tylko z RK !

 • Regular

  W rzeczywistości Robert w testach Abu Dhabi spisał się znakomicie
  o tym wie doskonale Paddy Lowe.
  Robert będzie Pierwszym kierowcą Williamsa!
  FORZA KUBICA & KEEP CALM !!!

 • Rafał_DG

  Jest obok, nie konkuruje, jest obok.

 • Dlugatyka

  Z Tobą, dobranoc

 • DT

  Abstrahując całego wątku dotyczącego tempa, czasów obydwu kierowcow, zastanawia mnie jedno. W co pogrywa Williams?! Skoro Sirotkin, według wielu, wpadł lepiej, jest bardziej perspektywiczny, wykłada 2 razy większy budżet to dlaczego już teraz nie podpisali kontraku albo chociaż nie skreślili oficjalnie Roberta jako kandydata? Widocznie nie jest aż tak dobry, a Robert tak słaby skoro jeszcze na coś czekają…

  • Marcin Chęciński

   Robert nie jest słaby, jest już szybszy od Strolla, a jakby pojeździł to byłby jeszcze szybszy. Ale Sirotkin jest teraz szybszy i ma więcej kasy. Więc pewnie czekają na kasę…

   • DT

    Ja to wiem. Siłą rzeczy Robert potrzebuje więcej jazdy. Jeśli już teraz jest całkiem nieźle to co będzie po kolejnych testach i ustawieniu bolidu pod swój styl jazdy.

    • DT

     A jazda Sirotkina, wnioskuję, aż tak d… nie urywa.

     • DT

      Trzeba wygrać tą wojnę Polsko-Ruską!

     • Charlie Runkle

      Nie ma to jak prowadzić konwersację z samym sobą :) Sobota? ;) Aż tak mocno “dała się we znaki”?

     • DT

      Jakoś tak wyszło. Ale dobrze gadam?;)

     • oczek29

      Dobrze piszesz;)

     • Marcin Chęciński

      jest na pewno szybszy od Strolla ;), ale wyścigowe tempo + zachowanie jedna wielka niewiadoma.

      ale dochodzi te 15 M EUR… i decyzja jest prosta…

     • DT

      Jak widać nie do końca taka prosta. Mamy tylko medialną burzę a Williams nic nie komentuje. Robert w grze;)

     • DT

      Poza tym dwóch młokosów nie rozwinie tego bolidu. Robert nada temu projektowi odpowiedniego kierunku.

     • Przemysław Jan

      Marcin, dam Ci 15M EUR jak skończysz mówić o pieniądzach Sirotkina :D Kubica bez wątpienia jest lepszym i szybszym kierowcą. Za mało wiemy żeby mówić o czasach

    • Marcin Chęciński

     zgadzam się

   • marcus

    czasy czasami a w wyścigu trzeba jeszcze walczyć. Dlatego bez kilku gp nie jesteśmy w stanie nic powoedzieć.

    • Marcin Chęciński

     to się zgadza absolutnie, tylko ja staram się zrouzmieć WMR i ich decyzje.

     • pepe

      ale żeby postarać się zrozumieć ich decyzję to nie są potrzebne żadne analizy, bo np. jak im brakuje 15mln euro żeby wystartować w next sezonie to muszą iść za kasą, tu raczej chodzi o to, jak ta cała historia jest rozgrywana

     • DT

      Styl mają słaby, fakt

     • Marcin Chęciński

      Może tak być, bez wątpienia.

     • jakitaki

      Kolego, jestem po wigilii firmowej więc nie mam siły ani odwagi w obecnym stanie walczyć z Twoją analizą, aleee…

      Co do HS to zacytuję kolegę z kilku postów wcześniej, może się nie obrazi:
      “ipo ipo • 2 godziny temu
      Mam:
      VET: test: 1:37.551 hyper, Q3: 1:36.777 super
      BOT: test: 1:38.490 hyper, Q3: 1:36.231 super (PP)
      VER: test:1:38.736 hyper, G3: 1:37.328 super
      gdzie
      są te 2s szybsze? Czemu wszyscy się k czepiają że SS na softach był
      tylko 0,5s wolniejszy od Roberta – k. powinien być szybszy skoro hypery
      się przegrzewły na tym torze”

      więc tyle w temacie mieszania czasów na HS do czasów innych opon podobno wolniejszych.

      O
      wersjach opon 2018/2017 pisałem niżej nie pamiętając źródła, ale
      przypomniano mi że podawał to “chyba Huges” a widząc Twoją operatywność
      wierzę że znajdziesz ten artykuł bo my tu raczej zbiorowych halucynacji
      nie miewamy…

      Piszesz że spisku nie było bo “takie masz
      odczucia”, świetnie, ale ja mam odczucia zgoła inne i te moje są warte
      tyle samo co Twoje.

      A ponieważ widzę że kolegi nie było wcześniej… a tu nagle wpadasz można powiedzieć “spontanicznie”
      świetnie
      przygotowany, czasy, analizy, a nawet wykresy… więc chciałem spytać
      skąd przybywasz i kto Ci płaci? Oczywiście jeżeli takie pytanie godzi w
      Twoją godność to od razu śpieszę z przeprosinami, ale chęć
      poznania odpowiedzi jest zbyt wysoka by go nie zadać.

      A
      co do Twojego odczucia że nie było mataczenia to wyjaśnij mi przerwę na
      gmeranie przy samochodzie przez zespół akurat gdy miał do niego wsiadać
      KUB po $IR… tajemnicza awaria… zbieg okoliczności… ale ja za
      staryjestem żeby wierzyć w zbiegi okoliczności gdy pojawiają się takie
      zarzuty…

      A na koniec, jeżeli jesteś zwykłym, normalnym fanem
      Roberta to pamiętaj że nie znamy ani poziomów paliwa, ani dokładnych
      danych co do opon 2017/2018, ani potwierdzonej informacji o zmianie
      ustawień z dnia 1 na 2, ani masy innych zmiennych wpływających na czasy i
      te Twoje analizy nie mają najmniejszego pożytku a mogą być jedynie
      wykorzystane przeciw KUB przez mało mu życzliwych, dlatego zdrówko i nie
      zgłębiaj spraw niezgłębialnych… czy jakoś tak.

      Pozdr i #supportkubica

      PS. Jeżeli powyższe jest obraźliwe proszę moda o skasowanie ;p

   • Regular

    To nie jest Prawdą. Testy nie odpowiedziały właśnie na ten dylemat (i … nie służyły temu celowi).
    FORZA KUBICA & KEEP CALM !!!

   • Tym Pio

    Skąd wiesz że jest szybszy? Bo paru pismaków tak napisało? Nie zastanawiałeś się jak to jest możliwe że kierowca rezerwowy bez doświadczenia w F1 który na tych kilka jazd w 2017 aktualnym bolidem nie pokazał mówiąc delikatnie specjalnego tempa (podejrzewam że w symulatorze Renault też nie błyszczał na tyle żeby traktować go poważnie jako następce Palmera) wsiada nagle do nowego bolidu i z marszu pokazuje takie tempo wyścigowe że deklasuje wszystkich łącznie z solidnie objeżdżony w tym samochodzie Massą, bez treningu i dobrego poznania samochodu? Cuchnie to na kilometr i z dużym dystansem podchodził do tego typu analiz. To tak poza tematem “tempo Roberta” co do którego bez dostępu do danych niewiele można z zewnątrz powiedzieć.

    • Marcin Chęciński

     Oby tak było jak piszesz. Może rzeczywiście to ustawili, żeby uzasadnić $$ od Sirotkina.

   • wezyr

    Ić jusz stont.

  • Regular

   TESTY W ABU DHABI TO LIPA !!!
   FORZA KUBICA & KEEP CALM !!!

  • wadomen

   Właśnie wg doniesień skreśli oficjalnie.

   • andy

    Tak? To poproszę linka z wypowiedzią kogoś z Williamsa na ten temat. Uprzedzam, możesz się długo naszukać, bo nic takiego nie ma.

   • DT

    W tym rzecz, że nic nie wiadomo. Uważam, że jeśli tak by było to Robert, chociażby ze względu na tych wspaniałych ludzi, którzy go wspierali np. na testach na Węgrzech, podał by informacje do publicznej wiadomości.

 • Marcin Chęciński

  Słuchajcie, starając się jeszcze lepiej zrozumieć co jest grane – bo jest dziwnie – wróciłem do jedynego artykułu, w którym były czasy sektorów na oponach, czyli artykułu Karpova. Polscy dziennikarze niestety nie notowali / przekazywali czasów sektorów, co jest samo w sobie dość żenujące, biorąc pod uwagę jak to było istotne. Te fakty w arktykule, które dało się sprawdzić kontra inne źródła były wszystkie prawdziwe, więc zakładam, że jest on na 99% rzetelny.

  W każdym razie, jeżeli przyjmiemy założenia:
  1. spisku podbijania czasów Sirotkina nie było – a coraz więcej w całej sytuacji wskazuje, że jednak nie było;
  2. programy były identyczne – co ma sens, jeśli porównywali kierowców,

  Wtedy fakty z testu są mniej więcej takie:
  1. Robert na hypersoftach w dniu 2. był minimalnie szybszy od Strolla na hypersoftach z dnia 1. (podobny czas) – RK 1.39.4 vs LS 1.39.5. Jednocześnie analizując różnice na mieszankach i delty sektorów RK na innych gumach, jeśli RK wcisnął by przy drugim podejściu (którego nie mógł zrobić przez czerwone flagi) dobry 3. sektor, to miał potencjał na zejście na 1.39.2
  2. Robert na softach w dniu 1. pojechał 1.41.296, na supersoftach 1.41.327
  3. Sirotkin na softach w dniu 2. pojechał na softach 1.39.947, na supersoftach jechał (ostatni sektor zablokowany przez inny bolid) w okolice 1.39.6

  Oczywiście może zmienili setup na dzień 2. (jeśli chcieli porównać kierowców to trochę byłoby nielogiczne) i tor był trochę lepszy (zakładam, że naturalna różnica nie była 1,6s).

  Są jednak dwie rzeczy, które nie dają mi spokoju:
  1. Tempo kolejnych kółek Roberta w najlepszych stintach spadało szybciej niż Sirotkina, zwłaszcza w 3., krętym sektorze – zróbcie sobie wykresy stintów, widać to ewidentnie, że ciężko mu było złapać rytm. Druga sprawa – RK miał też większe odchylenia między okrążeniami, generalnie i na wszystkich mieszankach ;
  2. Nawet jeśli setup był lepszy 2. dnia, to Robert pojechał w tempie Strolla z dn. 1, który w AD jeździł słabo cały weekend (tor mu nie leży) – więc jeśli setup/tor był szybszy to nie jest to dobre info, a jeśli setup/tor nie był szybszy, to podkreśla wyniki Sirotkina.

  Tak więc sytuacja jest taka, że jeśli to nie było ustawione, to pewnie są wątpliwości do tempa – RK ma dzisiaj na oko tempo troszkę lepsze niż Stroll. A Sirotkin okazał się bardzo szybki, dużo szybszy od Strolla i jednocześnie bardziej regularny w długich stintach od RK.

  I oczywiście można – a nawet trzeba – zakładać, że Robert się wjeździ i poprawi czasy / rytm, ale to jest ryzyko dla WMR, którego nie chcą podjąć… A Sirotkin daje jeszcze 15 M EUR…

  Dla chętnych link do artykułu (Google dobrze go tłumaczy na angielski)

  http://bit . ly/2zhG3xI

  • Marcin Chęciński

   O i dodam jeszcze, jedną rzecz:
   w dniu 2. RK pojechał na supersoftach 1.40.0, a Sirotkin na SS był na drodze do 1.39.6 (zapewne przy gorszych warunkach na torze, bo w słońcu się jeździ trochę wolniej w Abu Dhabi, niż tu po zachodzie, przynajmniej tak było w trackie weekendu grand prix).
   Także różnica między nimi na testach, i na długich stintach i na szybkich stintach na porównywalnych oponach – ok. 0.5-0.7s

   • Marcin Chęciński

    Może to kwestia wyłącznie rozumienia opon, i pewnie by to ogarnął nasz Robercik, ale postawcie się w butach WMR… + 15 M EUR… ciężki temat

    • Regular

     Szkoda czasu na te dywagacje. Testy w Abu Dhabi nie nadają się do oceny jazdy i porównywania kierowców. Jedyne, co wykazały to fakt, że Robert jest wytrzymały i potrafi radzić sobie ze stresem w – przy czym “oswaja” kompletnie nowy dla siebie bolid błyskawicznie. I takie było jego osobiste zadanie, a nie rywalizacja z Sirotkinem.
     FORZA KUBICA & KEEP CALM !!!

     • Marcin Chęciński

      To też prawda. Ale potrzebuje jeszcze trochę czasu na wjeżdżenie – mam ogromną nadzieję, że znajdzie takie rozwiązanie, które mu na to pozwoli i wróci !!!!! FORZA ROBERT!!!

     • Marcin Chęciński

      A może był ten jeb&&^ spisek, to wtedy mamy dowód 1:1, że RK jest już mega szybki i znajdzie robotę gdzie indziej!!! FORZA!!!

     • ZimnaMi

      Nie przeanalizuję czasów, ale jedno wydaje mi się oczywiste. Gdyby Robert podejrzewał, że nie jest tak szybki jak kiedyś, to by odpuścił. To człowiek, który wymaga od siebie więcej niż 100 %.

     • Marcin Chęciński

      On już jest szybki, a może być szybszy, mi bardziej chodziło o zrozumienie decyzji i przeciągania WMR

     • ZimnaMi

      Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. W tym wypadku o ich brak.

     • Marcin Chęciński

      dokłądnie, myślę że te 15 M EUR przechyla szalę w stronę Sirotkina. Ale do ogłoszenia jeszcze czas :)!

   • WaWel Smoczek

    Nie wiemy jakie nastawienie było Roberta, czy wykonywał tam jakiś program, czy miał kręcić hot lapy.

    • Marcin Chęciński

     Nawet jeśli przyjmiemy założenie, że 1. dnia robił programy na luzie, to jak mu Sirotkin najeździł hot lapów w pierwszej części dnia 2., to sądzę, że na koniec już był spięty na czasy.

     • WaWel Smoczek

      Mówił że jednostka napędowa była słabsza 2 dnia niż w Renault.

     • WaWel Smoczek

      Hughes to pisał. Patrzyłeś co on pisał ?

     • Marcin Chęciński

      racja, tak czytałem, ale Sirotkin jechał też pod koniec życia tego silnika…

     • Marcin Chęciński

      To chyba mówił po 1. dniu, po 2. dniu miał zakaz.
      Jest możliwe, że po zmianie skrzyni auto było gorsze. Ale to już kierunek “spisek”.

      Ale prawdę mówiąc to co mnie najbardziej uderzyło to ewolucja stintów w dn. 1 na długich przejazdach, zwłaszcza stintu 3. – nie spadał. A u Sirotkina spadał, spójrz na czasy w artykule.

    • Marcin Chęciński

     i wiesz, mi chodzi bardziej o to jak to widzi WMR. Ja to wierzę, że RK by to wjeździł…

    • oczek29

     Tego nie wiemy, ale fakty są takie że wszyscy napisali ze SIR był szybszy, nigdzie nie widziałem ze ktos napisał że było odwrotnie. Mozna gdybać o paliwie, warunkach ale to nasze domysły bez pokrycia,Ci blizej testu chyba wiedza wiecej niz my nie wspomne o Naszych ze nic nie sprostowali, przypadek?

     • Marcin Chęciński

      No właśnie, sam byłem pierwszy po testach żeby krzyczeć, że ustawione, ale czas płynie i wszystko wskazuje na to, że nie były…

     • Marcin Chęciński

      i stąd może konsekwencja Sokoła w nominowaniu Sirotkina na #1 jak już zrozumiał to w taki sposób jak ja teraz…

   • andy

    Dlaczego pominąłeś jeden ‘drobny’ fakt, o wspomniał nawet Karpov? Jeśli wziąć pod uwagę 8 pierwszych kółek z długiego stintu Roberta to rozrzut był mniejszy niż u Sirotkina, a Sirotkin ze względu na brak czasu jeździł stinty właśnie tej długości. Pod koniec opony mogły już tak nie trzymać jak wcześniej.

    • Marcin Chęciński

     porównywałem tylko pierwsze 8 kółek.

     • andy

      To w jaki sposób wyszło Ci, że Robert był mniej regularny?
      Odchylenia standardowe:
      KUB (8 kółek): 0.167
      KUB (10 kółek): 0.166
      SIR (soft): 0.197
      SIR (supersoft): 0.186

      W dodatku patrząc kółko po kółku to Robert miał największą różnicę 0.274, a SIR 0,419 (S) i 0.373 (SS).

      Ja patrząc na te dane nie mam wątpliwości, że to Robert był bardziej regularny. Co do tempa, to liczby, które znamy, wskazują na SIR, ale pozostaje zbyt wiele niewiadomych, aby wysunąć jednoznaczne wnioski.

      Co do czasów w trzecich sektorach na szybkich kółkach, to ewidetnie po jakimś błędzie/utknięciu w korku Robert zwyczajnie zwalniał, żeby oszczędzić opony i łatwiej podładować hybrydę na kolejnym kółku.

     • Marcin Chęciński

      Stinty na SuperSoftach, pierwsze 8 okrążen – SIrotkin idzie w dół (pomarańczowy):
      https://uploads.disquscdn.com/images/428f2f8289f595492afbc8fa0e922da93c4a98b9b9c02fd70421d7f54229b4a0.jpg

     • Marcin Chęciński
     • andy

      Ewidentnie Robert miał problemy w trzecim sektorze, które prawdopodobnie wynikały z ustawień. Dzień później na szybkich kółkach widać, że odpuszczał na trzecich sektorach, więc to tam musiał popełniać jakieś błędy. Ba, nawet Stroll potrafił wykręcić lepszy czas w trzecim sektorze niż Robert.

     • Marcin Chęciński

      Też na to zwróciłem uwagę, ale trzeba też zauważyć że RK na HS pojechał tylko 1 kółko, więc akurat mogło mu nie pójść dobrze. na SS / US był w tempie Strolla lub minimalnie szybszy w 3. sektorze.

      dlatego uważam, że mógł pojechać na HS 1.39.2

     • andy

      Nawet tutaj widać, że Robert jest bardziej regularny.

     • Marcin Chęciński

      można tak na to spojrzeć, to fakt.

     • oczek29

      Tylko wydaje mi sie ze regularność regularnością ale krzywa ma iśc w dół.

     • WaWel Smoczek

      a jak u innych kierowców wygląda taka krzywa przydałoby się wiedzieć.

     • oczek29

      Napisz do zespołów moze podadzą;)

     • Marcin Chęciński

      Dokładnie, ale niestety nasi dziennikarze nie weszli jeszcze na ten poziom ewolucji. Będę jeździł i spisywał dla nas następnym razem.

     • WaWel Smoczek

      dla mnie krzywa Sirotkina jest mniej więcej stała i na koniec hot -lap

     • Marcin Chęciński

      Ogólnie cały obraz jest taki, że Sirotkin jest aktualnie trochę szybszy. Ale nie w takie rzeczy wjeżdżał się Robert, więc byłbym spokojny o niego. Tylko, że WMR pewnie nie da mu tej szansy, 15 M EUR przechyli już na pewno szalę…

     • Marcin Chęciński

      no właśnie

     • Marcin Chęciński

      Widzisz, jakbyśmy mieli więcej danych to można by powiedzieć więcej, ale towrzystwo zamiast pracować to dobrze się bawiło najwyraźniej

     • andy

      Mówisz o dziennikarzach? Do baku mieli zajrzeć i w laptopy WMR? Nigdy się nie dowiemy jaka była prawda. Tylko regularność można ocenić i to u Roberta wypada na plus.

     • Marcin Chęciński

      Spisywać stinty, jak Rosjanie. Żeby mniej było niedomówień i plotek. A gówno mają i gówno się znają, taka jest prawda. A my na tym cierpimy, bo zamiast kierować się faktami, to się kierujemy emocjami.

     • WaWel Smoczek

      Pirelli ma wszystkie czasy do do sektora. Trzeba by było zapytać.

     • oczek29

      Spisywali tylko wiedza jak bylo i tego nie upublicznia;)

     • ZimnaMi

      Tyle, że co nam by to dało bez pozostałych danych?

     • Marcin Chęciński

      Można założyć, że nie było spisku i pozostałe dane są zbliżone, bo chcieli porównać Kubicę do Strolla i Sirotkina. Wiemy, że tor w dzień jest trochę wolniejszy niż po tuż zachodzie słońca z weekendu grand prix. Wiemy, o ile Stroll był wolniejszy od Massy.

     • ZimnaMi

      Ale to dalej będą tylko założenia. A ja po tym całym cyrku zbytnio nie ufam Williamsowi.

     • Tommi

      Ale jak juz tak bardzo chcecie analizowac tych dwoch kierowcow to polecam przeanalizowac tez testy z Reanult. Dlaczego opieracie sie tylko na Abu skoro mamy tez Walencje.

     • WaWel Smoczek

      ale Williams robił własną ewaluacje kierowców i tylko się tym kierują.

     • oczek29

      Zapodaj czasy i przeanalizujemy;)

     • Marcin Chęciński

      Z Walencji nie ma danych, ale w V8 był b. mocny i w ogóle to jest bardzo ciekawa sprawa! – no bo przecież RK nawet w starej hybrydzie WMR musiał być szybki skoro miał w niej dwa testy i wzięli go na pewniaka do Abu Dhabi. Coś mu nie leży w tych nowych autach najwyraźniej.

      ALbo spisek…

     • Marcin Chęciński

      to jest mega ciekawy wątek

     • WaWel Smoczek

      a ile okrążeń przejechał Sirotkin w hybrydzie z 2017?

     • Marcin Chęciński

      Nie wiem ale z tego co pamiętam nie tak dużo (50?) – że Kubica w Renault na Hungaro te 140, to było więcej. Ale może w symulatorze Sirotkin jeździł dużo więcej?

   • pepe

    a wziąłeś pod uwagę, że stinty SIR były krótsze?

    • Marcin Chęciński

     Tak, ale zrobiłem założenie że nie było spisku. Jeśli nie było spisku – poziomy paliwa były takie same żeby zespół mógł porównać. Jeżeli był spisek – poziomy paliwa były różne.

     • pepe

      no ale z jakiegoś powodu byłī krótsze, dlatego też jeśli nie znamy wszystkich zmiennych albo przynajmniej tych kluczowych to wszystkie tego typu analizy to w najlepszym wypadku wróżenie z fusów

     • Marcin Chęciński

      Niby tak, ale drugim porównaniem było tempo Q Strolla, nie tylko Sirotkin

     • pepe

      tylko, że tempo Q Strolla też nie powinno być porównaniem, RK testował opony a nie jechał tempem Q, co więcej to były inne opony… tego się nie da w żaden sposób porównać na podstawie tego czym my dysponujemy

     • Marcin Chęciński

      c’mon drugiego dnia jechał na hyperach po wyczynach Sirotkina, jestem pewien że szukał szybkości. Ale na SS był wolniejszy od Sirotkina na S, a SIrotkin na SS miał prawie tempo Roberta na HS.

     • pepe

      no tak, ale jeśli prawdą jest, że SIR miał ustawiony bolid, a dla RK był nazwijmy to skrótowo testowy (można wysnuć taki wniosek z newsów które się pojawiały) to można szukać tej szybkości, ale się jej nie znajdzie…

     • Marcin Chęciński

      Jęśli nawet była zmiana między 1. i 2. dniem, to w 2. dniu mieli już raczej te same ustawienia – więc wtedy trzeba szczególnie patrzeć na tempo vs. Stroll. Było trochę lepsze, ale nieznacznie.

     • pepe

      wyżej już odpowiedziałem na porównania ze STR:)

     • Marcin Chęciński

      nie wierzę, że na koniec 2. dnia po displayu Sirotkina RK jechał na luzie testując opony. Atakował.

     • Maciek

      Pewnie atakował sektory, co do których miał wątpliwości, nie atakował czasu toru, bo to bezsens.

     • Marcin Chęciński

      Jak mu Sirotkin pojechał to, co pojechał, to wiedziął że musi zrobić czas wg mnie. Atakował.

     • Tommi

      Zle rozumujesz, to ze Sirotkin mogl miec mniej paliwa wcale nie oznacza spisku, nie rozumiem o czym mowisz. Mial mniej czasu na jazde wiec moze mial troche mniej paliwa, nie wydaje mi sie tez ze jak kto podobno Lowe powiedzial, mieli lustrzany program. Obstawiam ze mieli podobny ale nie dokladnie taki sam, gdyby mieli taki sam to zmarnowaliby mase czasu na cos co juz robili.

     • Marcin Chęciński

      Ok, ale na pusto na Supersoftach w dniu 2. RK pojechał 1.40.0, a Sirotkin pojechał po 2 sektorach na 1.39.6 (na twardszych softach zrobił 1.39.9). Spójrz też na wykresy niżej z rozwoju okrążen + stintów.

      Szukam po prostu odpowiedzi na pytanie co się dzieje w głowach w WMR. Wg tych analiz RK jest trochę szybszy od Strolla, wolniejszy od Sirotkina. Rk ma doświadczenie i potencjał że będzie szybszy, a Sirotkin jest już w miarę gotowy, ale ma ryzyko wyścigowe (niesprawdzony), tylko że do tego 15 M EUR.

      Wszystko się składa…

     • Tommi

      Mysle ze zbyt duzo nie wiemy zeby cokolwiek analizowac, nie wiemy na przyklad czy Robert na testy nie pojechal jako juz zakontraktowany kierowca i chcial jak najlepiej poznac opony i jak najwiecej informacji przekazac. Dlatego z jego punktu widzenia nie bylo sensu atakowac. Przypomnij sobie czasy z testow w Renault kiedy to tez jezdzil z Sirotkinem

     • ZimnaMi

      Dlatego powiedział po pierwszym dniu, że na szybkość przyjdzie czas w Australii.

     • Marcin Chęciński

      Spojrzałem na to co “wiemy”, żeby spróbować zrozumieć WMR, i trochę się to klei ze sobą… niemniej FORZA Roberto – byle znalazł rozwiązanie które pozwoli mu się wjeździć i będzie dobrze!!!

     • v

      Skońćż “analizować” i robić sobie obciach…

     • andy

      Wypatrzyłem jeden ciekawy fakt. SIR powinien być średnio szybszy na SS niż S, a był wolniejszy.

  • zibi

   A podał w tym artykule, że Robert jeździł na softach 2018, a Sirotkin na softach 2017? bo to nie te same opony te 2018 są twardsze a za tym mniej przyczepne. Podał że SS jeździł na ustawieniach dokonanych w/g poprawek Roberta? czy wreszcie podał z jaką ilością paliwa jeździli kierowcy? Podał, że na szybkie okrążenia SS miał ustawienia kwalifikacyjne, a Robert nie? To tyle odnośnie rzetelności tego artykułu.

   • Marcin Chęciński

    No właśnie tego nigdzie nie znalazłem że były opony z 2017 (w sumie to był test opon 2018) – masz źrodło?

    Jeśli chodzi o poziomy paliwa / mody silnika – napisałem założenie, że nie było spisku. Nie wiem czy nie było, ale dzisiaj mam poczucie, że chyba jednak nie było.

    • zibi

     O Mocy silnika info podał Hughes, o paliwie nawet nie musi być żadnego info, bo to widać po czasach. Lowe podał, że Robert był zatankowany po korek i to by się zgadzało porównując czasy wyścigowe Massy z pierwszej połowy wyścigu ( Robert był szybszy na okrążeniach między 0,5 a 1 sek ) Natomiast SS kręcił czasy wyścigowe na poziomie Ferrari i Red Bulli. No to chyba te ustawienia Roberta przyśpieszyły Williamsa tak o 3 lata, a sam SS to co najmniej Vettel :) I jeszcze jedno Robert swoje szybkie kółko robił na przegrzanych oponach co już samo w sobie nie robi z nich żadnych Hiper. Dlatego SS mógł jechać na innych ustawieniach bo nie jechał na oponach testowych. Gdy do bolidu wrócił Robert przywrócono ustawienia bazowe

     • Marcin Chęciński

      Oki, ale skoro Sirotkin kręcił hot lapy, a Robert wsiadł po południu, to czemu nie dał rady dogonić go na Supersoftach i czemu miał czas tylko minimalnie lepszy od Strolla (tam były dwa punkty odniesienia – nie tylko Sirotkin, ale też Stroll)? Po południu wiedział już co pojechał Sirotkin i nie sądzę, żeby spokojnie kontynuował swój program “na luzie”.

     • Maciek

      WMR miał swój komplet opon dla SIR.
      KUB testował nówki na 2018.

     • Marcin Chęciński

      Skąd jest to info właśnie, bo go nie znalazłem? Po co by brali stare opony na bezcenne testy opon 2018?

     • Maciek

      Dobre pytanie. Po co?
      I po co lub dlaczego pirelli zgodziło się na zmiany setupu 2 dnia.

     • Marcin Chęciński

      Ale masz źródło? Nigdzie w faktach z testów się to nie pojawiało wg mnie.

     • oczek29

      Nie wymyślaj.

     • pepe

      żeby SIR sobie pośmigał na oponach, które zna? I’m just asking a question

     • Marcin Chęciński

      Źródło

     • AFD100

      Pirelli oznaczyło jednakowym kolorem opony z 2017 i 2018 (nie licząc superhard i hypersoft), aby zespoły się nie sugerowały, a dostarczone dane były jak najbardziej rzetelne. Kubica jeżdząc na SS mógł jeździć na SS z 2017, a Sirotkin na S z 2018, albo odwrotnie. Jak “szybkie” na tym torze były HS widać po czasach Mercedesów, Renault, Ferrari i Red Bulla.

     • pepe

      dokładnie, co więcej już przewijał się ten temat, że te hiper to wcale nie są takie hiper w ABU

     • Marcin Chęciński

      Stroll jechał na hyperach i był o tylko 0.1s wolniejszy od RK w dn. 1 (być może na gorszym setupie)

     • pepe

      w porządku, tylko Stroll przejechał w tym aucie cały rok, a RK jechał nim pierwszy raz, powtórzę się po raz kolejny, tego nie da się w żaden sposób porównać w naszych warunakch

     • Marcin Chęciński

      to prawda – prowadzi to dokładnie do mojej konkluzji – RK jest już troche szybszy od Strolla i pewnie będzie jeszcze szybszy. A SIrotkin już jest szybszy, i ma 15 M EUR (z ryzykiem że na torze będzie dawał ciała).

      Decyzja byłaby prosta… Niestety mega niefart RK w tym momencie z tą walizką dolarów od SMP…

     • pepe

      wg mnie (ale z góry mówię, że ja się nie znam) stwierdzenie, że SIR już jest szybszy jest zbyt daleko idące

     • Marcin Chęciński

      Nie tyle “już” co “jeszcze” :) — RK dopiero się wjeżdża, i móimy tu o autach 2017 wyłącznie zdaje się, w poprzednich musiałbyć szybszy od wszystkich żęby dotrzeć do Abu Dhabi a wcześniej na Hungraoring

     • v

      Brawo.

      Jeden z faktyczną umiejętnością analizy.

  • marcus

   analiza dość ciekawa tylko ,że nie znamy poziomu paliwa i dlaczego stinty SS były krótsze. druga sprawa zużycie opon. co z tego ,że SS jeździł szybciej jak w czasie wyścigu musiałby 3x do boxu zjeżdżać.

   • Marcin Chęciński

    Niestety nie ma danych wszystkich stintów, te krótsze mogły być po awarii skrzyni żeby się zmieścić – już nie pamiętam sam jak tam było, a dobrej relacji brak. Fakt, że nasi dziennikarze nie mają wynotowanych wszystkich stintów, a było ich tam pięcioro w sumie, świadczy o nich nie najlepiej…

    • dupekx3

     Bo dziennikarze powinni siedzieć ze stoperami na linii startowej tak, aby robić analizy jak mr Will Dupston. Skończ wać Panie się kompromitować.

  • Regular

   Tylko ktoś bardzo głęboko zorientowany w Williamsie wie jak było na prawdę i wyżej przytoczona analiza (wraz z danymi z “pewnych na 99% źródeł) jest warta funta kłaków. Wszystkie oficjalnie podane analizy i ich wyniki – wraz z tą propagandową Karpova można śmiało wyrzucić do kosza i o zapomnieć. Obecna gra nie jest jasna bo z jednej strony teoretycznie dotyczy jakości kierowców, a z drugiej wychodzi na to, że chodzi tu o niemałe pieniądze za którymi kryje się dodatkowo polityka (“Rosjanin w F1 musi być”). Ogólnie, Williams rozgrywa “wolny fotel” bardzo ryzykownie bo nie uda mu się na pewno “mieć ciastka i je wcześniej zjeść” – stąd te karkołomne i niebezpieczne pomysły o “dzieleniu” fotela.
   Robert będzie jeździć w Williamsie – wniesie dużą, potrzebną i to co najcenniejsze czyli siebie – bo to będzie i zdrowe i opłacalne.

   FORZA KUBICA & KEEP CALM !!!

   • Marcin Chęciński

    Oby tak było! Ten scenariusz z kilkoma wyścigami żeby się wjeździć, byłby bardzo pożądany!

   • Marcin Chęciński

    analiza jak analiza, myślę że nie jest warta funta kłaków, a źrodło notowało i nie złapałem go na kłamstwie, więc liczby są liczby :).

    • dupekx2

     Gówno jest gówno.

     Analiza ta jest typowym przykładem gówna dziennikarskiego.

   • DT

    Amen!:)

  • Maciek

   Wystarczy że SIR miał 5-6 KG paliwa mniej i pstryk! Cudowne dziecko F1 :)

   • Marcin Chęciński

    Jak to było: 10kg = 0.3sekundy na okrążeniu?

   • Marcin Chęciński

    Jak to on pojedzie ze Strollem, to zobaczymy na torze weryfikację tej analizy powyższej ;)

  • mark

   Było też tak że Sirotkin podczas wywiadu był ewidentnie zły ze nie mógł się przejechać na hypersoftach – musiał je zostawić Robertowi na symulacje kwalifikacji…

   • z usmiechem powiedzial ze nie jezdzil zostawil je Robertowi … złosci tam nie widzialem

   • Marcin Chęciński

    było było, z lekkim wyrzutem “hope he makes a good use of them” albo coś takiego

    • v

     3,15 erdolisz jak potrzaskany.

     Analiza z 4 liter jak te wszystkie dziennikarzyny typu Buxton (Dupston).

  • DT

   “znamy” Roberta. Nie odwala lipy. Szczery do bólu, wymagający i uczciwy wobec siebie. Jeśli byłoby ch… to by odpuścił i nie robił cyrku.

 • Dobranoc.

 • Dlugatyka

  Kurde święta no, na nic nie ma czasu
  Ale na jedno jest…

  • Dlugatyka

   Mistrz jest 1⃣
   Forza KUB ❗ ❗ ❗

 • Tomasz Mussur

  Dobrej nocy panowie i panie. Ostatnio śnił mi się Kubica w Ferrari. Także ten :P żeby się i Wam przyśnił!

 • Poldek Napora

  Dobrej nocy Klubie :)
  Forza Robert!

 • czarny86

  Wtf z tymi stwierdzeniami wcześniej autosportu teraz racer “Robert Kubica having been close to signing a deal to partner Lance Stroll next season. ” wydźwięk jest cholernie wq..cy , to tak jakby definitywnie zamykali przed RK drzwi do dalszej walki, z ch nie uwierze ze Robert sie już nie liczy, gdyby cos poszło nie tak to RK by wiedział o tym i nie zachowywalby sie raczej tak jak na tym filmiku z pozegnania z pracownikami, uważam ze Williams po prostu czeka na odpowiednia kwote…

  • keyholder

   Ja tu zrozumiałem że blisko podpisania kwitka.

   • close – blisko ?
    anglikiem nie jestem

    • keyholder

     So close

    • reverof

     W czasie przeszłym jest

    • keyholder

     Więcej filmów z napisami :D

    • Charlie Runkle

     “close to”- blisko

     • reverof

      Having been close to… however – Był blisko do… . Jednakże..

     • Charlie Runkle

      Mnie nie musisz robić wykładów.

     • reverof

      Ok, po prostu powstało zamieszanie, bo nie wszyscy odczytali to w czasie przeszłym.

    • andy

     Można to przetłumaczyć:
     “Robert Kubica, który był blisko podpisania porozumienia, aby zostać partnerem Lance Strolla w następnym sezonie…”

     • Tommi

      raczej bez tych przecinkow i nie podpisania porozumienia tylko podpisania umowy

  • Charlie Runkle

   “będącym blisko podpisania”

   • czarny86

    Sory na szybko, zle to sobie przetlumaczylem..

 • Charlie Runkle
  • no własnie miałem ;-)
   to dodam w skrócie, jak to Paddy Lowe stwierdza, że potrzebuje topowego kierowcy ;-)

   • Charlie Runkle

    No przecież już znaleźli topowego drivera. Kręci czasy na poziomie Alonso, jest szybszy o 1.5 sekundy od Roberta Kubicy i jeszcze płaci 20 baniek za sezon. Paddy! Nie zwlekaj. Taka szansa może się nie powtórzyć już nigdy. I jak zbudujecie swoje “momentum” jak wam go sprzed nosa zwinie Ferrari/Mercedes?

    • quickNick

     Świetne!

     • Charlie Runkle

      Napisałem gamoniom to samo pod tym artykułem ;)

   • keyholder

    No skoro dają w pakiecie z SS 15-25mln$ a Williams się jeszcze zastanawia tzn że to musi być topowy kierowca po ch**u fest.

   • ShadowM3

    Alan Permane też tak twierdzi niestety tacy ludzie nie mają decydującego głosu.

 • jurek krak

  Kurcze tak patrzę na ten filmik wyżej .Jak to fajnie mieć przyjaciół takich prawdziwych.Po prostu ROBERT KUBICA.

 • kingpiotrek

  W tym całym szumie zapomnieliśmy o urodzinach Maćka Szczepaniaka!! Dobrze że admin Klubu pamięta i na fb pamiętamy!
  100 lat w zdrowiu i dyktując zawsze najszybszą drogę do mety panie Maćku. fot https://uploads.disquscdn.com/images/339fb0b17b844c6c55526b9074c00a23b1af949c0e071ef49bd67ee6d2388551.jpg

  • Dzięki Piotrek za przypomnienie.

 • ipo

  Sorki za odbieganie od tematu ale wracając do czasów testów w Abu może ktoś przypomnieć czasy z Q3 i czasy czołówki na hypersoftach? Pytam bo wkórw*** mnie Benson z tymi porównaniami i analizami że hypery są 2 sekundy szybsze od supersoftów – jak to wyglądało?

  • ipo

   Mam:
   VET: test: 1:37.551 hyper, Q3: 1:36.777 super
   BOT: test: 1:38.490 hyper, Q3: 1:36.231 super (PP)
   VER: test:1:38.736 hyper, G3: 1:37.328 super

   gdzie są te 2s szybsze? Czemu wszyscy się k czepiają że SS na softach był tylko 0,5s wolniejszy od Roberta – k. powinien być szybszy skoro hypery się przegrzewły na tym torze

  • NieJestemStad

   Pieprzenie. Huges uważa, że te opony się najprawdopodobniej nie nadwały na Abu Zabi… Robert na Super softach wykręcił 1:40 z groszami więc niedużo gorzej niz Sirotkin na Softach.
   Z zewnątrz faktycznie wydaje się że $$ był szybszy ale nie znamy kluczowych danych jak: ilość paliwa jaką w danej chwili mieli czy mapy silnika.

   Bardzo prawdopodobne, że Robert testował opony nie robił glory lapsów – nie ryzykował – gdyby się rozbił już byłoby po ptakach. Natomiast $$ był nagrzany na czasy, pewnie ryzykował bo nie miał nic do stracenia.

   Jeżęli chodzi o czasy na długich przejazdach $$ miał zmienione ustawienia – które dzień wcześniej proponował RK ale ich nie dostał. Dodatkowo miał krótsze stinty i bardzo prawdopodobne – mniej paliwa.

  • wadomen

   Tu powinny być pokazane czasy wszystkich uczestników testów na soft ach. Ciekawe jakie wyniki mieli pozostali. Być może wolnej niż Sir. To by oznaczało ze jechał na oparach.

 • Akslugor
 • mmmpiotrek

  Siemka. Nie zagladalem kilka godzin i przewijam zeby nie zdublowac. Helmut Marko o Danile Kviat na autoklubie: https://uploads.disquscdn.com/images/8bd9822533769137c268f7e630df19808c51a25ec7c270b47419f25b95162a38.jpg

 • Filip_Kaplica

  targaja mna emocje raz mysle On wruci, pozniej mysle, ze nie wruci ;(

  • some_one

   Do wora

  • Charlie Runkle

   Targają Cię też na drugim forum, gdzie uważany jesteś za trolla i prowokatora. Miejsce dla takich jest jedno- wór.

 • Sam
 • Elena

  Te oklaski to niby za to, że słabo pojechał ?…hehe..”Ludzie dużo mówią, ale tak naprawdę nie wiedzą co mówią..”…czekamy:)

  • db

   Nie mieli co z rękami zrobić : )

  • oczek29

   Z tego co pamiętam to Sokół ( tu bym sie skłaniał lub któryś z E11) albo CG powiedział ze oklaski były dla kogoś co urodziny obchodził.

   • Asia

    Cezary mówił, ze oklaski były dla Roberta, to samo Pani Aldona

   • Było coś takiego ale o ile pamiętam to wyglądało na dziwne tonowanie.

   • Elena

    To chociaż już wiemy kogo Robert miał na myśli;)

   • Btx18

    Tak Sokol, from Polonia

 • ode mnie na dobranoc z przesłaniem
  “Where’s the Revolution”
  https://www.youtube.com/watch?v=jsCR05oKROA

  • Sam

   Ogólnie czy w kontekście?

  • db

   Dobry album. Dzięki za przypomnienie… Odpalone : )

  • oczek29

   Jest zakładka na takie tam;) Ban za takie wstawki powinien być;)

 • hrh17379@kopqi.com
  • Filip_Kaplica

   jak to kacap, uwaza ze lepszy, a w rzeczywistosci slabszy

  • db

   Proszę Cie… Wykasuj to coś zanim się zacznie….

 • Przemek

  Heja heja Rooobert Kubiiiiica, dumą kibica! ;) Nawet 7 GP biorę w ciemno! Forza Robert!

 • Pit

  Koledzy sory za ta pryvate, ale moze bylby ktos w stanie zrobic tlo do fotki? Widzialem, ze ladnie sobie radzicie z photoshopem ;)

 • oczek29

  Koszulki nowe;) zaraz po wpisie na fejsie podjechałem ale w Wawie jeszcze nie ma, maja byc w tygodniu. Zaklepałem:)
  https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/25353951_1646164135443454_532810605165727691_n.jpg?oh=b75b36c029e26e5ee669bdcb5c8afc33&oe=5AD11E0A

  • Akslugor

   Czy to w sklepie Olimpu?

   • oczek29

    To zdjęcie z fejsa KKRK. W Północnej maja być we wtorek, sprzedawca “blądynek” wspomniał o poprzednich koszulkachże była akcja jakiegoś klubu i wykupili i nawet “jedna” zdjęcia robiła.

    • kingpiotrek

     A to Nasza Ewa tańczyła!!

  • Kokosvag

   Gdzie mozna kupic te koszulki,tylko w sklepach stacjonarnych czy przez neta mozna

 • NO2

  Widzę, że dziś trochę lepsze nastroje… No chyba, że w sobotni wieczór większość drinkuje… ;)
  A tak na poważnie to od początku twierdzę i nie raz już to pisałem w ostatnich dniach. Plan A i B to F1… ;)
  Pozdrawiam Klub.

  • Charlie Runkle

   Pewne rzeczy trzeba przetrawić, ale żółć się czasem uleje. Życie….

   • Miszcz

    Co do żółci to coś Żak się długo nie udzielał w kwestii RK.

 • Charlie Runkle
 • db

  Ale to jest dobre!

 • ShadowM3

  Dlaczego Hass:

  Szefem zespołu Włoch – Günther Steiner
  Silniki włoskiego producenta – Ferrari
  W powietrzu wisi włoski deal – Maserati (włoski producent) miałby połączyć się z Hassem
  Włoski producent nadwozia – Dallara (w ich symulatorze nieraz miał okazję być Robert)

  • Btx18

   HAAS☺

   • Filip_Kaplica

    z Haasem to raczej szans nima, bo juz zaklepany sklad :(

 • Marrally
 • db

  Heja! Dobry ten filmik na górze : ) Trzeba to posłać dalej z dopiskiem: Zły Kubica opuszcza cichaczem garaż po testach w Abu Dhabi

  • Miszcz

   “Wściekły Robert Kubica opuszcza garaż który zdemolował po nieudanych testach.”

 • Rafał Lewandowski

  nie traćmy czasu, zbierajmy kasę dla RK, dobre i kilka baniek (1,2 lub 3 wyścigi). Potem to samo poleci jak zobaczą wyniki kopną w d… kasę innych (nie będę mówił czyją). No i jak ktoś zauważył wcześniej, Fajnie by było zobaczyć na bolidzie klubową naklejkę
  FORZA RK

  • tylko gdzie jest R.?

 • Aras

  Zobaczcie jsk w świetle tych 7 wyścigów w 2018, zupełnie inaczej wygląda odrzucona propozycja jazd zamiast Saintza od TR, którą Robert miał otrzymać.

  • narturo

   Jaka propozycja?

  • Charlie Runkle

   Nie było propozycji. Była jedynie w naszych głowach, bo nic oficjalnie(!!!) nie padło. Osobiście- nie miał bym nic przeciw. W obojętnie jakim zespole, oby w F1 i oby na uczciwych zasadach.

 • DB

  7 wyścigów powinien RK brać w ciemno, jeżeli nie wystartuje w F1 w 2018 roku, oznaczać to będzie odrzucenie przez dwa teamy F1 i w konsekwencji koniec marzeń o powrocie. Nie pomoże to także w znalezieniu miejsca w innej serii i będzie pozamiatane, pozostaną już tylko serie dla emerytów. Jeżeli tylko jest możliwość podpisania kontraktu nawet na te 7 GP to nawet nie powinni się zastanawiać

 • Akslugor

  Witam Klubowiczów w sobotni wieczór :)
  Robert i jego team wiedzą co robić a nam pozostaje wspieranie z całych sił. Forza Robert Kubica Team!!! #SupportKubica !!!
  Fajny film :)
  https://www.instagram.com/p/BcxNJ1llOe7/?taken-by=robert_kubica_

 • hrh17379@kopqi.com

  Na wykopie piszą o Haasie

  HAAS:

  Szefem zespołu Włoch – Günther Steiner
  Silniki włoskiego producenta – Ferrari
  W powietrzu wisi włoski deal – Maserati (włoski producent) miałby połączyć się z Haasem
  Włoski producent nadwozia – Dallara (w ich symulatorze nieraz miał okazję być Robert)

  • DB

   Plan B

   • Wojciech Rosłaniec

    Śnięty Mikołaj ;p

  • Filip_Kaplica

   czyli wruci :)))

   • Jarecki

    raczej wurci

   • lukasR

    Wróci !!!!!

 • Filip_Kaplica

  wruci?

 • Wojtek A

  Napiszę tak: “Money talks, bullshit walks.”

  To już jest cyrk, a nie F1. Brakuje tylko kataryniarza z małpką na łańcuszku i stoliczka do gry w 3 karty.

  • Tadek B

   Williams Racing – CCCP

 • hrh17379@kopqi.com

  Naprawdę nieważne co wrzuci Matteo Bobbi to znaczy, że chodzi o Roberta?

 • jurek krak

  Cześć F1 Nadal Możliwa:) z R.K;)

  • Co tak mało lajków????
   Hej klub… do roboty!!!!!

   • To się chyba mogę już skasować… ;-)

 • Dora
  • Jarecki

   and speed

   • ArtNr4

    Na nastepnym będzie speed…

 • Rafał_DG

  Wrażenie jakby pierwszy raz chłopaki pracowali z kierowcą takiego kalibru, który wiedział więcej o bolidzie niż oni sami :)

 • Kokosvag

  Wielki Czlowiek,ktory tyle wycierpial ale walczy ze soba z calym swiatem wielki szacun.
  Nie rozumiem tylko polityki w naszym kraju,zeby rzad czy jakas firma a przede wszystkim rzad nie pomoze najwiekszemu Talentowi w polsce,to jest zenada.

 • Dobry!
  Dziś chyba lepiej jak wczoraj.
  #alewalka

  • Wojtki

   Wewnętrzna też ale jakoś wytrzymamy do tego stycznia. Teraz jakoś leci a nie jak za czasów zdjęć z ,,pizzy” ;)

  • KrisTO

   Lepiej jak wczoraj, gorzej jak przed wczoraj, nie wiem jak jutro, ale wiem że po jutrze będzie jak przed wczoraj,….czyli, pełen wiary i nadziei☺

 • DB

  Robert im pomagał, a teraz tak się mu odwdzięczają https://twitter.com/SMP_Racing/status/868532536401645568

  • Sam

   to chyba RK swoimi wskazówkami sie odwdzięczał za jazdy

   • Dex

    Dokładnie ja myślę że oni w jakiś nie znany jeszcze przez nas sposób pomagali Robertowi w ciężkiej pracy w powrocie do tego o czym marzył .Nie sądzę aby Robert miał z nimi jakiś problem .

  • Dex

   Ja bym tak szybko ich nie obwiniał zwłaszcza że nie ma oficjalnego stanowiska Roberta .Oni się znają jak łyse konie i myślę że Robert też dobrze wychodził do tej pory na tej znajomości .
   Trzeba mieć nadzieję że media wiedzą swoje a Robert wie swoje .

  • Wawrzyniec Wichrowski

   Odpowiedziałem jak trzeba ;)

  • Andrzej Onichimiuk

   A co mu zrobili?

   • oczek29

    Może kombinezon zabrali;)

 • wezyr

  Pamiętacie rozkminki sprzed 3-4 lat nad zastąpieniem Kubicy przez rezerwowego w Monaco i Valencii? To było nierealne, ale realniejsze niż te 7 wyścigów. C hyba że chodzi tylko o zamydlenie oczu Rosjanom i wyrwanie ciężkiej kapuchy od nich,.

  • A pamietasz jak jechano po Jurku i kilku innych że wierzyli w F1? Szalone czasy, dziwne scenariusze…..ale jak to mówią nigdy nie mów nigdy. Mateobbobi prowokuje dziś na instagramie i to też może być nie bez znaczenia. Inne opcje w F1 niekoniecznie Williams. Już kiedyś pisałem że kto wie czy tenn Hass to noe opcja B. Ja się zastanawiam skąd nagła sympatia że strony Saubera?…..

 • Corrado
 • ShadowM3
  • Wojtki

   widzę odpowiednią motywację mają Panowie na rowerkach żeby kręcić formę ;)

  • WaWel Smoczek

   ciekawe czym sterują

   • WaWel Smoczek

    robią ćwiczenia oddechowe na bieżni podczas gry w jakąś symulację.

  • Kama / Wrocław

   Mały obrazek na telefonie, więc może dlatego nie dostrzegam HASSa, którego Wy widzicie….

   • Potwierdzam Hass…..Magnusen

    • Kama / Wrocław

     Dzieki…
     Nie znam się na silowniach… to sobie można coś oglądać jeżdżąc?
     Mało prawdopodobne, żeby tak BEZ podtekstu akurat Massa oglądać, nie?

  • Zdzicho Lorek

   O co z tym chodzi ?

 • Dora
 • Tia, a SS był szybszy…..tak samo prawdziwe.

 • F5

  • No :)

   • Maciek

    O to chodzi! :)

  • Zdzicho Lorek

   Daro a jak tam wczoraj poszło dalej ćwierkanie z tym rosjaninem , zbastował?

   • Rozejm chwilowy ;-)
    Nie umniejszyłem umiejętności SIR jednocześnie twierdząc, że da się go porównywać do RK. A potem wybiłem mu z głowy jakieś tam pytania o ograniczenia Roberta. Na koniec po-życzyłem sportowego rozwiązania sprawy :)

 • Wojtki

  piękne ;)

 • No był bardzo złyyyy.

  • Daro, wstawcie to na główną. W komentarzach zginie.

  • LukeSiano

   Bo to są oklaski radości, że w końcu przestał na nich krzyczeć i już sobie idzie. :D :D :D

 • dulin
  • Tommi

   Ino czekac az ktos to wklei Williamsowi na tt

   • dulin

    Wklejone

  • Pierwszy raz widzę…..

   • dulin

    Dokładnie
    Czyli jest jakiś dowód że się podobało…
    I nastroje były inne
    Jakby brawa dla swojego

  • Poldek Napora

   O proszę nie widziałem tego :D

  • Roman Czarujący

   Jeden post niżej :)

 • hrh17379@kopqi.com
 • KuboF1 / Southampton

  Ten sezon albo nigdy. Nie zgadzam się z niektórymi z was. Cały sezon albo wcale? Te 7 GP to ostatnia szansa Kubicy aby wkręcić się w świat F1 na kilka kolejnych lat. Obstawiam ze po 3 wyścigach wskoczy na dobre tory.

  • Pojedzie również w ósmym jak i w następnych.
   Kibic to mówi :)

   • Charlie Runkle

    Cześć wszystkim. Chciałbym jak rzadko kto żeby tak było, ale jeśli bym powiedział że się cieszę z tej mam nadzieję plotki o 7GP, to bym skłamał ;)

    • Tommi

     Grunt zeby byl na gridzie w 2018, reszta juz w jego rekach.

     • Charlie Runkle

      I tak i nie. Gdyby Williams nie był aż tak pazerny na kasę, to bym może i uwierzył.

     • Tommi

      Mysle nie ze beda kombinowac, wez pod uwage ze prawdopodobnie takze NR bedzie w garazu. On by raczej wiedzial kiedy by cos kombinowali.

     • SantanoF1

      No i też nie wierzę, aby chociaż jakaś część zespołu nie chciała Kubicy w swoim bolidzie.

   • some_one

    Najpierw niech pojedzie chociaż w tych 7.

 • Tommi

  Rywala tak, dziennikarzy ktorzy stwiaja go ponad RK nie. Robert juz udowodnil jakim jest kierowca i to we wszystkim do czego wsiadl, SIR musi dopiero wszystko udowodnic KROPKA

  • Wojtki

   mylisz się, RK zaczyna od nowa.

   • Asia

    Niekoniecznie od nowa, w przypadku Roberta wystarczy jeden dwa dobre wyścigi, żeby udowodnić, że stary dobry a według niektórych najlepszy Kubica wrócił. Rosjanin musi zrobić dużo więcej

    • Wojtki

     Owszem ale najpierw muszą go wpuścić na GP ;)

    • Ostry

     W końcu coś sensownego ;)

   • Tommi

    Nie zaczyna od nowa on juz tam byl, wie jak wszytko tam dziala. Jedyne co jest nowe to auto. Wiec o czym ty mowisz?

 • Roberto

  Na Siergeya jeszcze żadnego złego słowa nie powiedziałem

 • Jarecki

  Sirotkina to my wszyscy kochamy, ale Putina i jego ludzi od zalatwiania interesow juz nie koniecznie

  • NO2

   A ja się wstrzymuję od głosu… Jeśli to prawda o czym się mówi ostatnio o testach w Abu to chłopak z pewnością nie był nieświadomy niczego… Ale to na razie plotki i moje uprzedzenie do Ruskich… ;)

   • Ostry

    Niejeden cyrograf z diabłem by podpisał, więc ja bym go nie obwiniał że konkuruje o robotę z naszym Mistrzem

 • wezyr

  Nikt tutaj nie jedzie po nim, oprócz kilku prawdziwych kibiców.

  • Wojtki

   warto przypomnieć, że sam Sirotkin wypowiadał się z dużym szacunkiem o RK przez ostatnie pół roku. Tak samo Palmer, który mimo ogromnego hejtu i spekulacji nie powiedział złego słowa a nawet wręcz przeciwnie.

   • wezyr

    Mnie nie musisz tego przypominać.

    • Wojtki

     nie było to personalnie, po prostu się podłączyłem pod wypowiedź ze swoim co by trochę tonować ,,prawdziwych kibiców – husarię internetu” ;)

   • Tommi

    Tutaj juz nie chodzi o niego, bo on i tak milczy. Ale o media ktore za przeproszeniem pierd*** ze jest lepszy od Robera. A co on takiego osiagnal, w czym zablysnal, w jednym tescie?

    • Wojtki

     wygrał chociażby 3 wyścigi w GP2 i jakieś umiejętności pewnie ma.

     • Tommi

      3 z ilu, z 42? Moze niech sie zainteresuja co dzialo sie przez te 39 zamiast uznawac go teraz za super kierowce.

     • Wojtki

      W sezonie 16 był na prowadzeniu w klasyfikacji nawet, sezony 15 i 16 skończone na 3 miejscu w generalce. Pomijając oczywiście tytuł RK w WRC 2 i to, że w Formule 1 dawniej tj. 7 lat temu wygrał (odpowiadając na 3 z 42 można powiedzieć, że rk wygrał tylko jeden w F1 bo Hamilton odpadł; tak, wiem gp2 to nie f1 i doskonale znam karierę RK i jego osiągnięcia i jestem fanem RK a nie SIR ale błagam…) i był na podium (z 12 razy ?) – teraz zaczyna z czystą kartą. To co było jest tylko sentymentem. Liczą się aktualne dane a nie miłe wspomnienia z kilku lat wstecz.

     • Tommi

      Ale SIR tez mial swoje momenty, co bedzie w F1 nie wiadomo. RK byl w F1 i nie jezdzil jak torpeda, byl wrecz prawie bezbledny. Mi tylko chodzi o to ze nie mozna jednego stawiac nad drugim, na pewno nie SIR nad KUB, bo to jest juz zwyczajnie chamskie.

     • AFD100

      Robert wygrał w F1 tylko 1 wyścig z 76, co się działo przez pozostałe 75?

      Nauczcie się szacunku.

     • Tommi

      A ty w ogole ogladales jakikolwiek wyscig SS w gp2?

     • AFD100

      Oglądam GP2 od 2011 roku.

     • Jakieś pewnie ma. Taj jak Palmer też jakieś miał i Pietrov i Maldonado…..i wielu tego pokroju kierowców podobnych. To są kierowcy na jeden max 2 sezony i koniec.

     • Tommi

      O to to :D

     • Wojtki

      Maldonado – 5 sezonów, jedno zwycięstwo.
      Petrov – 3 sezony, jedno podium. Może i miewał problemy na torze a jak wystartował w Australii w debiucie pamiętają ;) ?

     • Wojtki

      RK: Jest wiele ekip, które walczą o przetrwanie, więc potrzebują sponsorów, ale jest cienka granica pomiędzy kierowcą opłacanym i płacącym. Weźmy przykład taki: jeśli Ferrari współpracuje z hiszpańskim bankiem Santander i chce mieć hiszpańskiego kierowcę, a najlepszym jest Fernando Alonso, który zarazem jest jednym z najlepszych zawodników w ogóle i oni pozbywają się Kimiego Räikkönena przed wygaśnięciem kontraktu tylko po to, aby zrobić miejsce dla Hiszpana, to czy możemy nazwać Fernando kierowcą płacącym? Nie. Jeśli masz Maldonado…

      SO: Maldonado płaci, bo nie jest dobrym kierowcą.

      RK: No nie wiem… Wygrał…

      SO: Daj spokój! To szalony koleś. I jest głupi, to widzę. Mam dowody! Nie wmawiaj mi, że jest dobry!

      RK: (śmiech) Nie wiem, ilu kierowców wygrało wyścig F1, ale jemu się udało, więc z jakiegoś powodu czasami potrafi być bardzo dobry. Jeśli szukamy kierowcy regularnego, na 18 wyścigów, to faktycznie możemy się sprzeczać.. Ale szybki jest. Jeśli mam team i bardzo dobrego kierowcę bez budżetu oraz kierowcę, który jest o 0.3 s wolniejszy, ale ma dużego sponsora, to biorę tego wolniejszego. Bo jego pieniądze mogę zainwestować w rozwój samochodu i poprawię go znacznie bardziej niż o te 0.3 s. Gdy dostaję na sezon o 30 milionów więcej, mogę je przeznaczyć na rozwój. A w F1, aby utrzymać tempo rozwoju, potrzebujesz przez rok poprawić osiągi o około dwie sekundy na okrążeniu. Jeśli twój bolid w pierwszym wyścigu daje ci pierwsze pole startowe, a ty przestaniesz nad nim pracować, to pod koniec sezonu będziesz ostatni.

     • Tommi

      Czyli wychodzi ze Maldonado to byl bardzo dobry kierowca i prawdopodobnie przyszly mistrz swiata, szkoda z zaden team sie na nim nie poznal :(

     • Tommi

      To tak samo jak, a pamietacie jak Maldonado wyscig wygral? Co z tego skoro przez cala reszte byl beznadziejny.

     • To tylko potwierdza moje zdanie, jakieś tam umiejętności mieli. I jednorazowe przebłyski geniuszu. Oboje raczej odejdą jako ci, którzy szerzyli postrach na torach. Zliczyć ich wszystkie wypadki, obawiam się że mają podium w tym wygrane. Byli bo kasa za nimi stała……

     • Wojtki

      co nie umniejsza tego, że byli wśród najszybszych kierowców świata i nie radzili sobie aż tak źle patrząc tylko na czyste tempo i jednak byli w tej F1 dłużej niż wyścig. Mówić tak jak niektórzy tutaj próbują to można np. o Luca Badoerze . Wymieniona dwójka miała prędkość ;) Grosjean też dzwoni ile wlezie, kiedyś z F1 się pożegnał, wrócił, dzwonił, ban na wyścig też był a któryś sezon już jest.

     • Tommi

      Grosjean to jakas pomylka dla mnie, zapchajdziura.

     • Wojtki

      6 sezonów i dalej jeździ. Gdyby faktycznie był TAK słaby – już by go tam nie było. Proste ;)

     • Tommi

      No tak, bo jezdzi 6 sezonow to wybitny kierowca.

     • Wojtki

      1 z 20 w najszybszej serii wyścigowej. Tyle w temacie

     • Tommi

      Tylko ze jedni sie tam nadaja a inni nie. Palmer tez byl 1 z 20.

     • Dado

      Nieprawda bardzo dobry sezon 2013. Po prostu jezdzi slabymi bolidami. Najpozniej hamujacy kierowca z calej stawki, nastepny z najpozniej hamujacych to nasz Robert.

 • Jarecki

  FORZA KUBiCA !!
  FORSA SIROTKIN !!

  he, he spodobalo mi sie to ponizej :-)

 • Dex

  A ja wam mówię że będziemy świadkami przejęcia Williamsa Smp Racing ma zielone światło na zaistnienie w F1 oni potrzebują kierowcy w f1 a kwiat wypadł i cierpliwość się pewnie komuś skończyła i radykalnie będą próbowali to zmienić.Ich kierowca był Petrow który jeździł z Robertem
  Lada była sponsorem
  Robert z trzy lata temu namaścił Kwiata na dobrze rokującego kierowcę no niestety nie wyszło choć nigdy nie wiadomo .
  Wcisnoł Sirotkina na testy w williamsie a co najważniejsze to Robert był wspierany przez Smp Racing w mozolnym powrocie na tory F1
  Williams milczy bo prawdopodobnie rodzinka robi deal życia .
  Albo to opchną albo dodadzą drugi człon w nazwie .
  Nie wierzę że mogą robić takie tajemnice tylko z powodu wyboru kierowcy

  • NO2

   Grubo…;)

  • Dex

   Firma na giełdzie więc dbają o akcje ale przy tak słabym PR w sprawie kierowców oznaczać może że jest coś więcej.
   Byłem kiedyś świadkiem jak jedna z firm wydawniczych Axlel Springer tylko dlatego że była notowana na giełdzie musiała robić wszystko w tajemnicy do wydania pierwszego numeru Faktu .Tak tego szmatlawca.W tajemnicy przed innymi zbudowali redakcję (zespół ludzi)i przez okrągłe trzy miesiące wydawali fakt w nakładzie 5000tys egzemplarzy i wszystko komisyjnie szło do zniszczenia oczywiście tytuł został nadany na samym końcu tuż przed oficjalka.Koszty tego były ogromne a tłumaczono się później że z uwagi na giełdę nie mogli narobić kłopotów inwestorom w razie niepowodzen .
   Tak więc tak tu z Williamsem wygląda mi to podobnie.

   • SP

    Nawet prawdopodobne.

  • Dex

   Ba zespół
   oni mogą kupić całego Williamsa z jak słyszałem dobrym pionem badawczym np w temacie Baterii i samochodów elektrycznych .Stać ich
   muszą coś zrobić z petrodolarymi .Gdzieś je trzeba wydać bo cholera wie kiedy znowu będą mieli zyski na paliwach.

 • wezyr

  Nie można cały czas żyć przeszłością.

  • Jarecki

   trzeba z zywymi naprzod isc, po zycie siegac nowe

   • wezyr

    Nie mam racji? Wklejanie 5letnich filmików i jara nie się nimi, to trochę nie teges na forum. Można przecież oglądać sobie do woli w zaciszu, ale nie musi się tym terroryzować innych.

    • Jarecki

     terroryzowac od razu

     • wezyr

      No nie od razu, bo pewnie od czasu powstania tego filmu, każdy z nas oglądał go kilkadziesiąt razy. Ale ozdobie naszego forum widocznie ciągle mało. Reszta jak w sentencji. :))

     • Jarecki

      ja ten filmik znam wiec nie klikam, nie ma przeciez przymusu moralnego

     • wezyr

      No właśnie jest, moralny.

     • Jarecki

      na prawde musisz klikac wszystko to co widzisz na ekranie

     • wezyr

      Eeh, żartuję.
      Piłeś? ;)

     • Jarecki

      pije, druga kawe :-)

 • LukeSiano

  Różne teorie, rozkminki i domysły się pojawiają na naszym forum. Ale co do jednego jesteśmy jak widzę zgodni. Winowajcami całego zamieszania są od początku do końca media. Zaczęło się od jednej insynuacji rosyjskiego dziennikarza, że Robert całkowicie wypadł z gry i potem już poszła lawina. Podchwyciły to wszystkie wiodące portale i media w naszym kraju, (które niestety ciężko nazwać mediami polskimi – ) i zaczęło się “sprowadzanie na ziemię”. “Koniec marzeń”, “Brak szans”, “Sen się skończył” itp. tytuły sprawiły, że do społeczeństwa poszedł przekaz, iż Kubica jest skończony. Większość przyjęła bezrefleksyjnie i uwierzyła, tak samo jak w te brednie, że Robert to tylko i wyłącznie umie rozbijać samochody. A to wszystko na podstawie tylko i wyłącznie insynuacji. (Nie bez powodu media nazywa się czwartą władzą – gdyż ten przykład pokazuje, jak głęboki mają rząd dusz). Także i tu na naszym forum w tych dniach zaraz po insynuacji Karpova, nastąpił prawdziwy wysyp “realistów”, (Oczywiście być może przez przypadek) pragnących za wszelką cenę udowodnić, że kibicowanie Robertowi jest bez sensu bo “i tak nie trafi do F1”. Chciałem powiedzieć jedynie, że cieszę się, że nasz klub nie poddał się tej zmasowanej propagandzie i został na swoim stanowisku, które od prawie siedmiu lat brzmi #supportkubica i F1 możliwa z Robertem!!!

  • Zaczęło sie od Chinchero.
   I np. mogła to być ustawka, tak jak teraz te info o 7 GP.

  • Tommi

   Tylko ze wiele rzeczy o ktorych napisales zdaje sie byc prawda. Bo skad w takim razie wzielaby sie wypowiedz pana Artura gdyby to prawda nie bylo?

   • LukeSiano

    Ja nie mówię, że wszystko nie było prawdą. Staram się tylko zwrócić uwagę na mechanizm propagandowy i jak łatwo ludzie jej ulegają.

    • Tommi

     Propaganda ktora okazuje sie byc prawda, to cos nowego.

     • LukeSiano

      A nie słyszał Pan o mechanizmie przeplatania prawdy i kłamstwa tak, aby wszystko wydawało się prawdą? Jeden z podstawowych sposobów manipulacji.

  • ShadowM3

   Dla mnie media w Polsce nie mają żadnej wiedzy bo ilu polaków widywaliśmy koło Roberta w jego bliskim otoczeniu ani jednego.Robert jest bardziej Włoski niż Polski i do ogłoszenia Chinchero byłem spokojny że wszystko idzie tak jak należy teraz nie wiem co o tym myśleć.

   • AFD100

    “Polaków” z małej, a “polski” z wielkiej, no czapki z głów.

  • Jarecki

   autosport.com stawia na szale swoj autorytet, i w tym jest problem, polskie, czy inne media nas nie interesuja, bo one przepisuja od innych

 • Poldek Napora

  Właśnie sobie oglądam do obiadu :D zawsze takie same na mnie wrażenie robi ten przejazd :) https://www.youtube.com/watch?v=HwyRS_6Uqn0

  • Roman Czarujący

   Ja wczoraj przejrzałem wszystkie filmy na facebooku Roberta, polecam. Fajnie widać jak się nam zmieniał przez te lata powrotu, ale prawdziwy uśmiech zagościł u niego dopiero teraz :)

   • wezyr

    Fajnie. Polecam oglądnąć jeszcze raz. I jeszcze raz.,i jeszcze…

    • Tommi

     a chetnie, dzieki

  • Tommi

   Na mnie tez, jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa pierd****

   • wezyr

    Co ma Sirotkin do tego?

    • Czy to blog o Sirotkinie????

     • Tommi

      Nie zrozumiales widocznie.

    • Nic….ale zgasły światła hmm przypadek? nie sądzę :PP

     • wezyr

      Haha. Tu możesz mieć rację. I te tyczki, przecież same tam nie przywędrowały.

     • narturo

      Tiaaaa. Ktoś musiał wiedzieć, że Robcio będzie jechał i umieścił je tam celowo… ;-P

     • No i teraz mamy…..młody Sirotkin, już wówczas kombinował jak pozbyć się RK. Kolego Wezyr masz odpowiedz :PP

     • Tommi

      Sie usmialem, haha :D

  • Forza Juve

   Tam gdzie ja widzę jedną wielką prostą, oni widzą jakieś syfki, syfy, skosy, a nawet pi, mediany, minusy oraz zaciski…wow.

  • SP

   Momentami jechał totalnie na czuja, bez świateł, bardzo dobrym tempem.
   Polecam jeszcze SS11 Monte Carlo 2015, też jest moc !
   Forza Kubica:)

 • Przemysław Jan

  Forza Kubica!

  • Przemysław Jan

   Forsa Sirotkin!

 • Forza Juve

  Ok, bierem nawet te 7 wyścigów, a potem wkręcamy się gdzie indziej…Tak bym to chciał widzieć i marzę, bo mimo trudnej ich sytuacji czuję rosnący absmak…

  • Wojtki

   musi jeździć, pokazać się… wszyscy mają dość tej dramy. Jak to całe powietrze zejdzie a szansy nie będzie obawiam się, że już będzie po ptokach i wszyscy inni możliwi się zniechęca. Tylko zespół środka stawki ma sens w tym przypadku i tylko taki go weźmie.

   • WaWel Smoczek

    i musi pokazać się w F1. Żadne DTMy, WECy i inne dzikie węże.

   • Forza Juve

    Masz absolutnie rację, dlatego jestem gotów to przełknąć. Trudne czasy wymagają trudnych decyzji. “Czasem trzeba się cieszyć z tego co się ma”, tak to RK kiedyś ujął. Na pewno mu się to nie podoba, ale lepsze to (o ile by się manewr udał) niż zostać z PR-em pt. “nie wziął go Williams ani Renault, przegrał z wiecznym rezerwowym, oho, coś z nim musi być nie tak…”.

  • ShadowM3

   Albo cały kontrakt albo niech sperd…

   • Wojtki

    nie zgodzi się na 7 wyścigów, sezon mija i po zabawie może być… Potem będzie 2 zespoły nie wzięły Kubicy, pewnie coś nie tak z tempem itd, więc po co ? Do tego będzie już 8 lat poza regularnym ściganiem

    • ShadowM3

     7 wyścigów to jakaś fantazja Rosjanie się na to nie zgodzą.

     • Wojtki

      powinni się cieszyć, że SIR został w ogóle brany pod uwagę po 4 latach wiecznego testowania

     • narturo

      To nie Rosjanie stawiają warunki…

     • ShadowM3

      Tak to dlaczego jeszcze nie ogłosili w takim razie Roberta?

     • narturo

      Dobra. To Ty mi teraz odpowiedz: Muszą? ;)

     • Nic nie muszą. Powiedzieli styczeń. Zostało tylko czekać, gdybać i wspierać Roberta z całych sił. #SupportKubica

     • Tommi

      A maja wyjscie jesli Williams powie ze macie 14 wyscigow albo nic?

   • Tommi

    A jak na szali jest 7 wyscigow albo nic to wybralbys nic?

 • Wojtki

  Jak widzę ten filmik zawsze jestem spokojny o jego formę. Brakuje tylko komentarza w stylu Terminatora ,,I’m back”
  https://www.youtube.com/watch?v=SmxudI5OvzI

 • Wojtki
  • Tommi

   To zjecie jest epickie, ci dziennikarze z tylu xD

   • kingpiotrek

    I My kibice na trybunach!! XD

 • Maciek

  Czy naprawdę ktoś tutaj wierzył że SIR był szybszy od KUB na softach?? Toż to od początku śmierdziało na kilometr.

  • Asia

   Tak tak, są tacy :))
   Dzień dobry Klub :)

   • Wszystkie Ruskie :)

    • Tommi

     i autosport :D

 • ShadowM3

  Jedynie do Williamsa
  można mieć pretensje wykorzystali wiedze Roberta przeciwko niemu a on
  przekazał wszystkie sekrety ponieważ najpewniej miał już podpisany
  kontrakt.

  • Tego nie wiesz.

   • ShadowM3

    Wnioskuje po jego zachowaniu na gali.

    • Czyli tylko wnioskujesz.
     Chodzi mi o zachowanie umiaru w wydawaniu przedwczesnych oskarżeń.

     • ShadowM3

      Póki niema oficjalnego ogłoszenia to tylko teoria i wolałbym aby się nie sprawdziła ale skoro tyle testowali Roberta to dlaczego tak długo czekają z jego potwierdzeniem nie przysparzają sobie tym zwolenników.

  • Robert nie ma 15 tu lat , to doświadczony pokerzysta wiec na takie historie bym nie liczył :)

   • ShadowM3

    Jeżeli miał już podpisany kontrakt to odkrył wszystkie karty.

    • czy miał, czy nie miał … kolejne rozsiewane podejrzenia :) od Roberta tego nie słyszałem

 • Marcin81

  Cześć i czołem…
  Nie wierzę w nic czego nie usłyszę od RK
  Nie czytam plotek o kasie i kontraktach
  Nie przestanę wierzyć że się uda dopóki RK powie basta …
  Nie wtrącam się w rozmowy bo nic tak naprawdę nie wiem….
  Ale za to zawsze i wszędzie support Kubica :-)

  • Marrally

   Pełen szacuneczek

  • Wojciech Rosłaniec

   I nigdy nie usłyszysz pewnie tego od Roberta bo on nie zdradza kulisów negocjacji chyba i zawsze “nigdy”

   • Marcin81

    Dlatego nigdy nie przestanę wierzyć,proste nie :-)

 • NO2

  Słuchajcie, rzucanie tu jakichkolwiek kwot jest bez sensu… Nigdy nie dowiemy się o ich wysokości bo to nie są jawne dane. Wszystko to przypuszczenia więc nie ma co się licytować. Wiemy, że chodzi o kasę i tyle…

  • dulin

   To wszystko co się dzieje teraz pokazuje, że Kubica wcale nie był słabszy od Sierotkina. Nie rozumiem tylko jak VVladimiams obroni swoje kłuamstwa gdy wyjdą na torze.
   Gdyby Kubica był słaby, jak chcą niektórzy, to w ogóle by z nim nie gadali

 • Wierny fan Roberta

  Wcale się nie zdziwię jeśli to była jedna wielka plota że wogóle SIR coś daje ($$$)

  • hmmm jeszcze raz proszę kogoś kto ma możliwosc znalezienia wywiadu eleven z pierwszego dnia testów była tam rozmowa z Karpiovem że Sir poza wsparciem SMP nie ma żadnych sponsorów , a samo SMP nie gwarantuje wiele i moze liczyc na wsparcie rzedu kilku mln … wiec o co tu chodzi ? czyżby się coś zmieniło ? czy to kolejne pokerowskie rozdanie …

   • WaWel Smoczek

    przecież ten Karpov to szachista. Nie wierzył bym mu na słowo.

    • Negocjacje trwają i to jest pewnik … sum kontraktow i tak szybko sie nie dowiemy bo tego sie nie podaje do publicznej wiadomosci …

 • Jedno w tej grze jest pewne … Wiliams chce Roberta i kasę Sirotkina , oby ta ( greed ) nie odbiła się czkawką w ich pięknej kilkunastoletniej historii .

  Nie ten jest biedny, kto posiada mało, lecz ten, kto stale pragnie mieć więcej …

  Forza RK

  • Oni raczej pod ścianą stoją. To chyba też ich być albo nie być w przyszłości w F1.

   • Forza Juve

    Chyba wszystkie 3 strony stoją pod ścianą. I stąd też ten ambaras i galimatias. Kto wie, co zrobi Wołodia, jak Sirotkin nie pojedzie ze stojącymi za Siergiejem ludźmi. W najlepszym razie wywali na zbity łeb…

    • Tommi

     Na pewno co cala ta sytuacja pokazuje to to ze dalej im zalezy na Robercie, tego sie trzymajmy.

     • Forza Juve

      Oby, oby. Natomiast czy im naprawdę zależy przekonamy się po tym, czy się zgodzą czy nie.

  • Wojtki

   a może chce kasę RK i SIR ? :p

   • Najlepsze że nikt do tej pory z obozu Roberta i SIR nie podał żadnej sumy … a w praktyce wszyscy opierają się na konkretach które nie wiadomo skąd wyszły :)

    • Wojtki

     bo przy negocjacjach nikt oficjalnie nie poda takich informacji ;) Takie sprawy zostawia się za zamkniętymi drzwiami i widzi je tylko grono osób, które można policzyć na palcach jednej reki. Powoli mam dość tej telenoweli. Żeby tylko ,,piękny” sen o powrocie trwający 7 lat nie pękł jak bańka na ostatniej prostej…

     • Nie pęknie i sam tez nie pękaj :) Robert na starcie GP w Australii i basta ….

 • keyholder

  Nie pasuje mi to 7gp… Myślę że to plota. Uważam też że jeżeli RK dopnie budżet na czas to SS wskakuje od 2019 a RK od 2019 będzie mierzył wyżej od fotela w Williamsie za kase. Niczego ten team w ten sposób nie osiągnie. Będzie wiecznie na miejscach 5-8 w genaralce.

  • WaWel Smoczek

   wg pewnym plotek Sirotkin zaproponował 25 mln. Kubica nie jest wstanie go przebić przy takiej sumie idąc “na walke wręcz.”

   • keyholder

    Zaproponować a dać to dwie pary kaloszy. Plotki są o kant dupy warte, wyssane z palca.

   • Tommi

    Plotki od tych samych ludzi co mowili ze RK ma 12mln?

    • WaWel Smoczek

     :)

     • Tommi

      Tylko ze to puste gadanie, kazdy moze cos takiego napisac.

     • WaWel Smoczek

      Jak zwykle nie mamy pełnych informacji i ciężko spekulować mając tak wiele zmiennych.

     • Tommi

      A jakie informacje macie? Bo jesli tylko takie ze ktos napisal gdzies ze RK ma tyle a SS tyle, to wybacz ale dla mnie to bujda. Ludzie ze srodowiska ktorzy maja dojscia nie pisali chyba jeszcze ze SS ma 25mln, a wie to jakis anonimowy polak z forum. Mhmmmmmmmm, jedzie mi tu czolg?

     • WaWel Smoczek

      Autosport podało finansowanie Sirotkina jako 15 milionów FUNTÓW co daje 17 milionów Euro.

     • Tommi

      17 to nie 25, wiec skad 25?

     • WaWel Smoczek

      zapytaj Mastera, on ma znajomości z Czachowskim. Ja tylko czytam co ludzie piszą.

     • Tommi

      Pytam ciebie bo ty roznosisz takie plotki, sam sie go zapytaj skad ma takie informacje zanim zaczniesz je rozprowadzac.

     • WaWel Smoczek

      przecież napisałem “wg plotek” a następnie określiłem scenariusz. Nie kazałem tego brać za pewnik.

     • Tommi

      Tylko ze zapytalem cie wczesniej skad takie informacje to powolales sie na Autosport ktory podal ze to nie 25 tylko 15 czy 17, zalezy w jakiej walucie liczymy. I moze faktycznie jak raffe81 pisal na dwa lata. Nie ma sensu o tym rozmawiac, tego nikt nie wie a napewno nie wie tego koles z forum F1WM, wiesz kogo mam na mysli.

     • WaWel Smoczek

      Będę bardziej ostrożny w doborze słów. Bardziej mi chodziło o to aby rozważyć scenariusz że Sir zaproponował kwotę dużo większą niż jest nam podawana.

     • Tommi

      Nawet jesli, to czemu sie jeszcze zastanawiaja? Jesli najnowsze spekulacje maja w sobie ziarno prawdy to 7 Kubicy plus 10 Sirotkina daje 17, jesli Sirotkin sam moze dac 25 to dlaczego jeszcze go nie oglosili. I nie wierze ze chodzi o to ze dogrywaja szczegoly kontraktu, tutaj przychodzi mi na mysl co powiedzial pan Artur, jesli nie bedzie decyzji przed swietami to znaczy ze dalismy Williamsowi do myslenia. Nie wiem jak tobie ale mi cos sie w tych 25 nie zgadza.

     • WaWel Smoczek

      Ja to liczyłem tak, że jeśli Sirotkin proponuje za tort kwotę X, to jeden wyścig jest wart X/21. I Williamsowi opłaca się zrobić deal kiedy Kubica proponuje za wyścig kwotę większą niż >X/21.

     • Wojtki

      jeszcze może chodzić o akcje. Trendy zależnie od informacji były różne. W dodatku nabijają sobie darmowy PR zwykłym czekaniem. Nie ważne jak mówią – ważne, że mowią

     • dodaj ze na 2 lata :)

 • Tommi

  Widze ze prawie wszystkie media pisza o tej ofercie 7 wyscigow. Zastanawia mnie czy gdyby to byl fake to WMR by to zdementowal czy nie?

  • Roberto

   ostatnio WMR już nic nie dementuję

  • Kozioł

   Narazie nie ma czego dementować, bo to podał jakiś niszowy portal. Do stycznia podobnych tego typu plotek powstanie jeszcze dziesiątki.

   • Tommi

    To ze podal to niszowy portal nie znaczy ze to nieprawda, juz nie raz zdarzalo sie ze cos co podal niszowy portal okazywalo sie prawda. Moze to celowe dzialanie zeby zobaczyc co na to opinia publiczna. A lepiej do tego nadaje sie wlasnie niszowy portal.

    • Kozioł

     Ja nie mówie, że to nie prawda, tylko to jest jakiś kosmos, choć może ziarno prawdy w tym jest.

     • Tommi

      Z tym ze to kosmos to sie zgadzam. Dziwi mnie ze wydaje mi sie to prawdopodobne.

     • Kozioł

      Tylko, czy ktoś z takiego portalu miałby informacje do takich ściśle tajnych inofmacji? Wątpię.

     • A nie można podrzucić właśnie jak powyżej pisano w celu zbadania opini publicznej?
      Takich eksperymentów raczej nie robi się na takich portalach jak np. Motorsport.com
      Miejsce idealne.

     • Tommi

      O to wlasnie mi chodzilo, ze ktos z Williamsa podrzucil im ta informacje wiedzac ze i tak sie rozejdzie. Chcac sprawdzic jaki bedzie odzew.

   • Daniel

    Dokładnie
    Skoro Nico napisał ze jest po pracy w tym roku to wszystkie opowieści i teorie między bajki można schować

 • narturo

  Cześć Klub! Te 7 wyścigów to świetna zagrywka i chyba ostatnia możliwość. Oby się udało!

  • wezyr

   Ale co jest dobrego w 7 wyścigach? Już któryś z kolei jest happy z tego powodu. Napisz, czekam z niecierpliwością.

   • narturo

    Główny powód jest taki, że siedem to jest więcej niż zero.

    • Wojtki

     prawdopodobnie stoimy przed sytuacją w stylu “teraz albo nigdy”

     • narturo

      Uważam, że jak Kubek nie pojedzie w przyszłym sezonie to już może nie pojechać w ogóle…

    • wezyr

     Jedynie że albo teraz, albo nigdy ociupinkę do mnie przemawia. Ociupinkę.

     • narturo

      Tak właśnie mi się wydaje i to nie ociupinkę…

    • Daniel

     A co wtedy z ta #polisa#
     Jak ona się ma do tych 7 wyscigow

     • narturo

      Z którą?

     • Daniel

      Z ta co niby jest nie zdolny do wykonywania zawodu)

     • narturo

      Jeśli wróci choćby na jeden wyścig to znaczy, że jest zdolny… No chyba, że w warunkach ubezpieczenia było to inaczej ujęte… A tak w ogóle to skąd Twoje pytanie o polisę pod tym co ja napisałem….

     • Daniel

      Poprostu się zapytałem nic osobistego

   • ArtNr4

    Mieć stopę w drzwiach… mieć możliwość udowodnienia, że ryzyko się opłaciło. Wtedy to on by
    podyktował dalsze warunki. Jeśli to okaże się prawdą, to Robert podejmując taką decyzję rozważył
    wszystkie za i przeciw.

    • wezyr

     Jesteś pewien, że po siedmiu wyścigach będzie dyktował warunki? Nie dałbym za to obciąć sobie paznokcia u małego palca.

     Edizio

     “pewna” sorki

     • ArtNr4

      Jeśli by przekonał, a z takiego założenia wychodzę, to jestem przekonana, żeby mógł.

     • Pytanie czy Williams będzie chciał dać się przekonać ?

     • ArtNr4

      To zależy od tego, na jakim poziomie Robert by pojechał. Tak czy inaczej uważam, że ta noga
      w drzwiach byłaby dobrym wyjściem… n

     • Sęk w tym, że to na jakim poziomie pojedzie Robert, nie zależy tylko od niego, ale także od zespołu.
      Sam ten pomysł z siedmioma GP świadczyłby o tym że Williamsowi zależy tylko na kasie, a wtedy nie koniecznie zależało by im na dobrym tempie Roberta.
      Ogólnie według mnie ten pomysł to jakieś nie porozumienie.

     • ArtNr4

      Nawet, jeśli Williamsowi by zależało tylko na kasie, to przyglądają się temu tez inne zespoły. A te potrafią odróżnić, czy czasy podyktowane są kiepską formą, czy kiepskim bolidem. Piłka byłaby w grze. W ostatecznym rozrachunku Robert wie najlepiej, co dla niego dobre… :-)

     • Ależ oczywiście że to wybór Roberta, i jeśli taki będzie to go uszanuję :)

 • Pavlo

  Do oficjalki jeszcze sporo spekulacji przed nami. Biorąc pod uwagę, że przecieki dobiegają z opóźnieniem to nie wiadomo jak to wszystko wygląda na tę chwilę. Czekania ciąg dalszy. Forza RK!!! https://uploads.disquscdn.com/images/ee31c2b41fd65a4ee6d4bf029c876a9a3ebb32fa1ee1b545144bbe621ae2f228.jpg

 • Edzik

  Hejo wszystkim
  Pierwsze 7 GP dala Roberta a w tym sezonie Rosja to było zdaje się 4 GP , jak oni chcą to rozegrać to będzie jakaś rozpierducha zapewne chcieli by tam pojawił się SS

  • WaWel Smoczek

   Sochi jest 30 września.

   • Edzik

    Jeśli tak to dadzą radę bez przetasowań

  • nikt nie mowil ze pierwsze :) tylko ze 7 z sezonu pewnie wybrane najkorzystniejsze :)

   • Tommi

    Australia, Monaco, Kanada, Wegry, Wlochy i jakies dwa dodatkowe xD

    • fajnie się pośmiać i trochę spuścić powietrza po tym napiętym tyg. :) ale nadal nic nie wiemy poza przeniesieniem terminu na styczeń .. reszta to kolejne podejrzenia :)

    • Jarecki

     Spa i Suzuka oczywiscie

   • WaWel Smoczek

    to jest dla mnie jakiś kosmos, 7 wybranych GP to sci-fic.

    • Tommi

     Grunt ze nawet jesli bylyby tylko 7 pierwszych to lapie sie Australia Monaco i Kanada gdzie RK zawsze sobie dobrze radzil.

   • AFD100

    7GP z opcją przedłużenia. Oczywistych rzeczy (że pierwsze 7GP) nie trzeba pisać.

    • Tommi

     Z opcja przedluzenia jesli bedzie mial po melonie na kazde kolejne xD

     • AFD100

      Nie. Pieniądze będą za 7GP.

    • dla mnie nie jest to oczywiste :) i nikt nie napisał ze przedłużenie na ten sam rok , być może chodzi o 2019 ? nikt nic nie wie , nie popadajmy ze skrajności w skrajność :)
     #SUPPORTKUBICA to jest robota dla nas kibiców na najbliższy czas …

     • AFD100

      Jak Kubica przejedzie te 7GP, to opcję przedłużenia będzie miał w innym zespole :) Nie sądzisz chyba, że Team Robert będzie chciało kontynuować współpracę z Williamsem? Teraz muszą zrobić wszystko, żeby Nash wystartował w 2018, wtedy perspektywy na kolejny sezon będą zdecydowanie lepsze.

     • narturo

      Dokładnie tak. Jeśli w tych 7 GP RK wypadnie bardzo dobrze (A jest cholernie pewny siebie) to może być bardzoooo ciekawie… ;)

     • i tego sie trzymajmy :) co do tej propozycji to jestem ostrożny to nie jest żadna pewna informacja .
      Zaufajmy mu Robert wie co robi i czego chce …

  • Staax

   Wybieranie GP to brzmi jak bajka. Nie moga podzielic fotela na dwoch kierowcow, to jest niepowazne w walce Williamsa o klasyfikacje generalna na koniec. Tylko Robert sie nadaje, przykro mi ale takie sa “suche” fakty :D

   • O nic nie chodzi , to kolejna talia kart w tym Pokerze :)

 • Marrally

  Jak można zauważyć retoryka w innych mediach trochę się zmienia wiec widać sile supportu i nadal gorąca prośba by nawet w każdym prywatnym mejlu dodać mały suporcik to działa a ziarnko do ziarnka … https://www.express.co.uk/sport/f1-autosport/892934/F1-news-Williams-DELAY-decision-2018-drivers-Robert-Kubica-Sergey-Sirotkin/amp

 • Tommi

  Jesli pokaze klase w siedmiu wyscigach to pomachaja SIR na dowidzenia.

  • Proste i logiczne.

  • narturo

   Wtedy zostanie im już tylko Sirotkin…. ;)

 • Dlugatyka

  Witam, witam
  Dzieje sie widze. Osobiscie nie wieżę w jakies dzielenie fotela, dywagowanie nad czysta spekulacja drugi dzień z rzędu jest stratą czasu.

  • lukasR

   Ja tez nie “wieże” ale wierzę. Forza Kubica. Mistrz jest tylko jeden.
   Witam klubowiczow.

  • Dlugatyka

   Mistrz jest 1⃣
   Forza KUB ❗ ❗ ❗

 • KrisTO

  Mało trochę tych 7 wyścigów, mogło by być 21 ;-) Mamy trochę patriotów, Pan Solorz tak ładnie opowiadał o swojej firmie na gali, zarabiał na transmisji F1(na popularności RK) swego czasu , no i tak dalej można wymieniać, tylko zjednoczyć się tu jest problem, u ruskich wydaje się że wszystko jest przejrzyste, odgórna decyzja i poszło :-)

  • Staax

   7 na początek a jak zobaczą jak Robert będzie jeździł to sami mu zapłacą milion za każdy występ następny :) Forza RK!

   • KrisTO

    muszą chcieć aby Robert jeździł swoim tempem a nie Williamsa

    • Staax

     Jak juz wsiądzie do bolidu to pojedzie swoje, nawet jesli Williams kazalby mu odpuscic. Zbyt dużo ambicji jest w Robercie żeby sluchac takich “polecen”. Oczywiscie fantazjujemy narazie bo najwazniejsze jest ogloszenie ze jednak Robert…… #SupportKubica :)

     • HeHe znajac głód Roberta to pewnie z GP na GP pojedzie bolidem żeby nabijać km :)

     • KrisTO

      Wiesz, wcale mu nie muszą kazać , ale o tym już było wałkowane

 • marcus

  nie tak dawno nie chcieliśmy oddać 11 piątków a teraz oddajemy 14 weekendów i się niektórzy cieszą.
  niedługo williams będzie sprzedawał Gp po 1 mln$ za weekend i się pokażą kierowcy z Emiratów :-)

  • Tommi

   Ale pamietaj ze w przypadku Kubicy sytacja jest dosc wyjatkowa ze wzgledu na jego reke i powrot po tak dlugim czasie, to tez bardzo niecodzienna sytuacja w F1.

  • Charlie Runkle

   Przecież to już się dzieje. Jedna bańka- jedno GP.

  • KrisTO

   ale to nie są nasze piątki weekendy, my o nie walczymy

 • Wierny fan Roberta
 • Marcin

  Jak to dobrze, że Tata Roberta dał znać o bieżącej sytuacji…)) I jak fajnie, że jest w “walczącym obozie”. Można by rzec: “Forza Kubicas”.

 • fannnnnnn

  może jakoś yutuberów polskich z np. top 50 wciągnąć do #supportKubica mają wyświetlenia, sponsorów i reklamy, duży zasięg dzięki wyświetleniach rzędu kilku mln na filmie

 • oczek29
  • KrisTO

   To z tyłu powinno być płatne miejsce, a to z przodu dla talentu jakim jest między innymi Robert Kubica, wilk syty i owca cała ….jakie to proste ;D

  • Komentarz dnia:)

  • wiz

   dobre :P

  • a jak z halo ? :)

 • Opcja z 7 wyscigami wydaje się bardzo karkołomna i dziwną ale……nie znamy szczegółów i czy to w ogóle prawda. Reasumujac ja tam nie wiem, ja się nie znam…..robie krok za RK i czekam. Niemniej nie odpuszczamy i nadal #SupportKubica. I jeszcze jedno skoro możemy robić hałas może warto w Social media trochę podreczyc naszych rodzimych polityków bo to oni mają całkowity wpływ na polskie państwowe molochy jak Lotos czy Orlen.

  • Marcin

   Każda opcja jest dobra jeśli Maestro ją akceptuje…

  • Marrally

   Ciechan :) a właściciel będzie zadowolony

  • KrisTO

   Jeśli F1 można dalej nazwać sportem….,nie wiem ;-) minister Bańka powinien przy opłatku szepnąć do ucha temu i tamtemu,” słuchajcie jest ogromne zapotrzebowanie w Polsce na RK w F1 , a po za tym, żaden tam ze wschodu nie będzie nam wchodził w paradę ” ;D

 • jurek krak

  Siedem. F1 Nadal Możliwa:) z R.K;)

  • WaWel Smoczek

   siedem lat poza F1 ;)

 • KrisTO

  Witam
  Dobre czy nie dobre wyjście z opresji , nie wiem.Za świeży temat przełożenia decyzji Williamsa aby nastawiać się na takie rozwiązanie, to wszystko musi dojść, jak małosolne w słoiku, i powiem, że jeszcze może nas wiele rzeczy zaskoczyć przez te parę tygodni, pracowity okres dla zespołu RK, zrobią wszystko co możliwe , dla mnie to już jest sukces że są dalej w grze.
  Forza RK!

 • Wierny fan Roberta

  tyle ile wyscigów ;)

 • Przemek
  • NieJestemStad

   Jakbyś miał żone Rosjanke to też byś polubił ;)

  • ZimnaMi

   W prawosławnym kościele Boże Narodzenie jest 7 stycznia

 • Nie mogło być inaczej.

 • PiotreK

  Uszka z wróżbą;)

 • WaWel Smoczek

  Pewne rzeczy docierają do nas z opóźnieniem. Publikacja “Game Over” na instagramie mogła już się zdarzyć po tej propozycji teamu nad która teraz dyskutujemy. Teraz można to odbierać jako coś nie do odrzucenia dla zespołu który kończy wszystkie gierki i podchody z obu stron. Jeszcze raz witam.

  • Aleksiuu

   Wątpie, inaczej w piątek ogłosili by Sirotkina. Game over raczej na pewno było związane z frustracją Roberta i wkurzeniem się, że go wych*jali

   • WaWel Smoczek

    …a wieczorem mieliśmy już wywiad z panem Arturem, który mówił o działaniach podejmowanych…

    • AdamRKfan

     wywiad z Panem Arturem byl innego dnia

     • Marrally

      Chyba nie bo ukazał się w środę po 20 wiec albo wcześniej pare godzin albo coś na prwno nie wczesniej

     • Dla sprostowania. Rozmowa z panem Arturem trwała do 20:00 tego samego dnia, w którym ukazał się artykuł.

 • Wierny fan Roberta

  21 ;)

 • ZimnaMi

  Przemyślałam opcję 7 przy lepieniu uszek i doszłam do konkluzji:
  Osobą, która wie czy to dobre czy złe rozwiązanie dla Roberta Kubicy- jest Robert Kubica.
  To on będzie siedział za kierownicą bolidu i on będzie podnosił konsekwencje tej decyzji.
  A zatem zaufajmy Robertowi.
  Bry.

  • NieJestemStad

   Dokładnie!

  • czarny86

   Oczywiście, Czy Robert wezmie to czy nie to bedzie tylko jego wola i trzeba bedzie ja uszanowac

 • Jacek Kubicar

  Marcina nikt nie przebije ale jakoś nie dociera do mnie myśl o tych 7 wyścigach, ciekawe czy i kombinezonem będą się dzielić, to jakiś obłęd, paranoja. Andrzej O pisał wczoraj że ma wielką wyobraźnię ale ja uważam że nawet on by czegoś takiego nie wymyślił:))

  • Rozumiem cię dobrze. Sam mam takie dylematy. Ale myślę… bądźmy krok za nim.
   Jestem pewny, że nie zrobi sobie krzywdy. No i sam w tym nie jest.
   Forza RK

 • czarny86

  Nawiązując do tych 7 wyścigów, mało to profesjonalnie wyglada i na pewno nie w stylu RK, natomiast trzeba wziąść pod uwagę sytuacje w której jest Robert…, jesli to ma być na zasadzie teraz albo nigdy… RK dostaje ta szanse i juz jej nie odda!!! Upier… ja przy samej d..;) Tylko niech Williams mu ta szanse da

  • Według tamtego artykułu jest to propozycja Team RK.
   To może być – być albo nie być w F1 2018

   • Forza Juve

    Sęk w tym, że – w ogóle w F1. Gdyby Robert miał “chociaż” te 30 lat, mógłby może czekać, ale teraz to już nie bardzo. A poza tym, jak odpuści, nie próbując dać sobie szanse w świat pójdzie fama z artykułów Bensona i Karpowa, czyli zła i reszta machnie ręką, przechodząc płynnie do tzw. “swoich spraw”.

   • czarny86

    Ja bardzo ostrożnie podchodzę do tych spekulacji, to nie jest jakieś super źródło, a podają jakieś liczby milinony itd

  • Darek

   W obecnych okolicznościach jest to bardzo profesjonalny pomysł. Powiedziałbym nawet, że genialny. Świadczy on o wielkiej pewności siebie Roberta, oraz wierze zespołu i sponsora w jego umiejętności, potencjał i obecna formę.

   • czarny86

    Pytanie czy to wogole jest prawda, czy abstrakcyjne teorie ludzi z circusf1

  • AFD100

   Wziąć.

  • KrisTO

   no, bez szansy nie da się nic udowodnić

 • czarny86

  Czesc Klub. Team Kubica dostał więcej czasu… Cisniemy z tematem
  FORZA ROBERT!

 • kon kk

  Przynajmniej pierwszy raz od kilku dni, “w miarę” sumiennie w pracy walczyłem ;-)

 • ShadowM3

  Mi już ten Williams obrzydł dla mnie są niepoważni powinni skupić się na budowaniu bolidu pod kierowce kierować się jego wskazówkami. Na początku był to dobry ruch marketingowy ale już za długo to trwa dla mnie ten zespół traci coraz bardziej kogo by nie wybrał decyzja już powinna być ogłoszona.

  • Kasa… Tylko tyle i aż tyle.

   • ShadowM3

    Nawet jeśli wybrali Sirotkina powinni już to podać.Nic do niego nie mam dobrze się o Robercie wypowiadał pewnie podpatrzył też co nieco od Roberta bo mieli okazje ze sobą testować z stąd te dobre wyniki zapewne.

    • Oni potrzebują jedno i drugie.. Znaczy kasy i top kierowcy.
     Kase na dziś, kierowcę na rozwój.

  • wiz

   Bez kasy mogą jedynie taczki budować i to mnie najbardziej martwi

 • kon kk

  Witam klub.
  Muszę przyznać, że wczoraj w godzinach popołudniowych to aż bałem się tu zaglądać.
  Jednak decyzja z przeczekaniem, póki co na plus.
  Pozdrawiam

  • wezyr

   Gdybyś chciał się bać tak chociaż do marca…

 • Darek

  Pomysł ekipy Roberta uważam za świetny. To co jeszcze kilka dni temu wydawało się porażką, najprawdopodobniej zostanie przekute na wspaniałe zwycięstwo. O ile dobrze zrozumiałem, to każdy wyścig z pierwszych siedmiu będzie kosztował sponsora Roberta 1 mln, a jeśli nastąpi ciąg dalszy, to do końca sezonu pojawi się kolejne 5 milionów w kasie Williamsa (co razem da 12 mln, o których wspominali wtajemniczeni klubowicze). Zatem na pozostające do końca sezonu wyścigi będzie 5 do 10 milionów dla Sirotkina, jednak przez pierwsze miesiące Williams i jego sponsorzy, mogą skorzystać finansowo na obecności Roberta w F1 dużo bardziej niż te 5 mln. Również jestem przekonany o tym, że pod względem sportowym korzyść dla zespołu z posiadania tak wybitnego kierowcy będzie ogromna.
  Z tak doskonałej oferty trudno będzie Williamsowi zrezygnować. Finansowo skorzystają (mogą co najwyżej stracić jedynie 3 mln wpływów ze sponsoringu(15-12), co powinno zostać zrekompensowane z nawiązką wzrostem zainteresowania kibiców i mediów), a zamiast ogromnej porcji czarnego PR, na samym starcie mają najlepsze z możliwych pod względem marketingowym i wizerunkowym wejście w nowy sezon.
  Nie podzielam obaw innych klubowiczów, dotyczących możliwego przeszkadzania Robertowi w wypełnieniu limitów zapisanych w klauzulach kontraktowych. Potencjalne zyski będą zbyt małe, by zrekompensować potencjalne straty spowodowane takimi działaniami. Poza tym z Robertem w garażu będzie pracował zespół, a nie księgowi i zarząd.
  Innymi słowy wszystko będzie zależało od Roberta i jestem dziwnie spokojny, że podoła i co więcej, pokaże już w tych pierwszych siedmiu wyścigach, że nadal należy do ścisłej czołówki kierowców. Robert po testach wydaje się być równie spokojny o wynik, więc najprawdopodobniej dostaniemy to, na co wszyscy od lat czekamy – powrót Roberta do F1 i w konsekwencji zdobycie przynajmniej jednego tytułu mistrzowskiego przed emeryturą.

  • WaWel Smoczek

   Przez te 7 wyścigów może pojawią się kolejni sponsorzy którzy dorównają do 15 baniek skoro wmr jest taki łasy. Witać!

   • dulin

    Przez te 7 wyścigów musi być dobry rezultat. Reszta nie ma znaczenia. Wiadomo że Sierotkin jest słaby, i wtedy się zastanowaią co wolą. Oni, inni, F1.
    Wynik.
    Zagranie rozpaczliwe, haniebne, ale genialne w tej sytuacji
    Forza Kubica❤️

  • No ładne podsumowanie. Moim zdaniem znaleźć się w F1 przede wszystkim. Potem może być tylko lepiej.

  • EnZo

   W tym rachunku warto zastanowić się ile wynosi różnica wkładu Martini. Bo jeśli pojedzie Sirotkin i na konferencjach prasowych kierowcy WMR będą siedzieć bez loga głównego sponsora, to jest pewne że ten sponsor zmniejszy inwestowaną kwotę. Czyli, jeśli pojedzie Robert to Martini prawdopodobnie da więcej kasy.

   Cześć Klub!

 • keyholder

  Czyli tak jak przypuszczałem. Decyzja po nowym roku. #SupportKubica

 • Jacek Kubicar

  Cześć!
  Wyścigów siedem a może nawet sześć;))
  Forza KUB !!!

  • Darek

   Cześć!
   Wyścigów nie sześć i nie siedem,
   tylko dwadzieścia jeden. :)

  • Marrally

   O nawet oczko można zjeść

 • reverof

  Jak chcecie się pośmiać z rana, to zajrzyjcie na sąsiednie forum i przeczytajcie w komentarzach analizę zdjęcia z insta xD

  • Adrian Kruppa

   Sorry, ale na inne fora nie zaglądam, wystarczająco dużo czasu spędzam dziennie na tym forum:)

  • Btx18

   Tego z -7?

   • reverof

    Tak :D

  • Daj żyć.

  • Hubert Pańtak

   Koledzy z forum obok zawsze poprawiają humor xDDD

   • Pit

    Ale jaki tam byl ostatnio kociol co 3 minuty po 20 wpisow

  • wezyr

   Oni rechoczą czytając niektóre brednie tutaj.

  • Charlie Runkle

   Nie wiem co chcesz przez to osiągnąć. Ludzie zza ściany zaglądają też tutaj. Nie będzie im miło czytać ze się ktoś z nich nabija. Chcesz polsko-polskiej wojenki? Mało nam emocji? Tym bardziej że sam tam się ponoć udzielasz…

   • Roberto

    popieram co piszesz bo sam zaglądam tu i tam

  • TIT

   Co głupio ci?

 • mucha1982

  #SupportKubica

 • Maciek

  I tak myślę, że w tej chwili każdy sponsor, który dołoży $$, będzie pisywany jako ten, dzięki któremu KUB wrócił….. co za chłyt marketingowy!
  Bomba :)

 • Sam

  Teoria dziurawa z każdej strony ale cóż… jeden krok za Robertem
  Bry Klub
  #supportkubica
  #iostoconRK
  ForzaKubica

 • NieJestemStad

  Te zwroty akcji to na potrzeby przyszłego filmu… ;)
  Film a nawet serial pełen cliffhanger’ów ;)

 • Dzień dobry.

 • Poldek Napora

  Dzisiaj aż człowiek jest spokojny, głowa ochłonęła choć na chwilę :) Cześć Klub :)

 • Rafał_DG

  Dzień dobry!
  Bardzo fajne podsumowanie tygodnia!
  Najważniejsze żeby tylko nie przysnąć z kibicowaniem do czasu decyzji.
  #SupportKubica!
  Będzie dobrze…

 • Dawid

  Inna sprawa. Taki układ daje dodatkowych kilka miesięcy na znalezienie sponsora. Tym bardziej, że RK będzie już widoczny w akcji. Poza tym Robert nie należy do tych, którzy ustępują miejsca. Myślę, że jak już zostanie to do końca. Nie odda fotela :D

 • Maciek

  A ten nowy sponsor to czuje ze Nico i s-ka (zwróci mu się z nawiązką)

 • Maciek

  Witam i o zdrowie pytam :)
  Dla Roberta, jeśli myśli poważnie o 2019,2020,2011,2022 w F1, sezon 2018 jest jak witryna wystawowa.
  7 Wyścigów, w tym Monaco i Kanada. To jest piękna pułapka na ruskich, bo WMR wcale nie bedzie bralo Sirotkina, jeśli w czasie sezonu dojdzie jakis sponsor za 5 baniek lub Robert bedzie ciągle punktował.
  Brawo Team Kubica!

 • Btx18

  Rano był temat poruszony tu na blogu że jest nowy sponsor z 12mln a Lotos się wycofał. To jakies sprawdzone info?

  • NO2

   Musiałby to być Orlen… ;)

   • Btx18

    Orlen napisał, że sponsoruje rajdy, nie ma szans na wyscigi

    • Roman Czarujący

     Napisał to Orlen Team

    • reverof

     Wychodzi głupia polityka tej firmy, mieliby szansę stać się marką europejską, a tak marnują okazję.

     • wiz

      jak to łatwo wysuwać wnioski na czyjąś kasę zamiast czepiać się firmy należałyby zapytać kto zasiada w zarządzie takiej firmy i może zapytać miłościwie panującego nam kurdupla dla czego żadna spółka państwowa nie promuje takiego talentu jakim jest Robert i dlaczego specjaliści rządowi starają sie o promocję przecież należy promować wszystko co polskie ale może tylko się tak gada w tvpis a tak naprawdę kraj ma się w dupie? już raz zawirowania po wyborach obcięły dofinansowanie dla Roberta.

    • Sam

     Nie Orlen a Orlen Team a w wyścigach tez jest

  • Marrally

   Zapraszamy częściej i nie tylko w poszukiwaniu info by “sprzedać” na innym :)

   • Btx18

    ☺☺ szukam żrodła☺

  • Mike

   Tak niejaki Master z forum F1WM czyli tutejszy quicknick ma swoje fantazje i wmawia je innym.

  • Sam

   To chyba właśnie Lotos

  • Hubert Pańtak

   Wg. mnie utrata sponsora to nic innego jak zmiana rządu. Wszystko wraca do normy, więc i Lotos wraca ;)

 • Dawid

  Nas to cieszy i wszystko fajnie, coś się dzieje. Tylko co na to wszystko SIR? 14 wyścigów to jednak nie 21, a kasę ma dać taką samą :P Może to jest ten właśnie sposób na wyjście z twarzą dla Williamsa. Niby więcej ma SIR, ale i tak zacznie RK. Zacznie jeździć, będzie dobrze i zostanie ;)

  • Żona Kazika

   Sir podobnie jak RK nie ma innego wyjścia jeżeli chce mieć szansę pokazać się w nadchodzącym sezonie.

 • NO2

  Dzień Dobry klubie.
  Nie wiem co myśleć o tej opcji 7 wyścigów… Jeśli będzie to pierwszych 7 to chyba słabo bo jeśli bolid jest średnio udany to mniej więcej tyle potrzeba żeby coś z nim zrobić. Robert przekazałby SIR lepszy bolid, niż ten którym dysponował. Druga sprawa to kasa. Widać, że Williams w tym temacie jest nieugięty. Chcą milion za wyścig. Robert zapłaci 7 za siedem wyścigów. Gdyby miał jechać kolejne to znowu może pojawić się problem z kasą… Poza tym to jakaś mało profesjonalna opcja jak dla mnie. Przecież to chodzi o to aby kierowca za inżynierami rozwijał bolid przez cały sezon zbierając dane przede wszystkim w trakcie weekendów. Hmmm…
  A tak w ogóle to najbardziej doświadczony i najszybszy kierowca miałby pojechać tylko 7 wyścigów a resztę młodzież. Bez sensu ale skoro tak musiałoby być…
  Robertowi taki scenariusz z pewnością jest nie na rękę.

  • Rafał_DG

   Dobry, dobry.
   Zakładając, że to rzeczywiście była propozycja KubicaTeam to musi im to pasować.
   Może upatrują szansę na pozostanie jeśli Robert pokaże na co go stać i znajdzie w międzyczasie nowych sponsorów.

  • Greg_OR

   Każdy scenariusz powrotu i startu w GP jest Robertowi na rękę – jeśli Robert wraca i udowadnia, że jest tym samym Robertem (w co wielu wątpi) to po tych kilku wyścigach jest nim zainteresowana cała stawka – przecież wraca topowy kierowca – to tak jakby nagle HAM, VET lub RIC znalazł się bez kontraktu, czekający na oferty. Dadzą mu palec, to odrąbie rękę i będzie chciał więcej :)

   • NO2

    Możliwe ale znając Roberta to chciałby profesjonalnego, pełnego sezonu… Trzeba jednak brać co będzie. Oby się udało.

 • Dora

  Witam Klub, pozdrawiam cieplutko:)
  Jestem pełna optymizmu i wierzę, ze Robert z tej walki o fotel w Williamsie wyjdzie zwycięsko.
  Forza RK!!!SupportKubica
  https://uploads.disquscdn.com/images/26825b0b215921ffc44362d3815a56d6044a5dd4292ba8bf481c616c5deede8b.jpg

 • kingpiotrek

  ten podział na wyścigi to jakoś do mnie nie dociera!! jak będzie ze sponsorami? i wg mnie to będzie dziwna sytuacja ze strony np. firmy X która będzie mówić ” jesteśmy sponsorem RK, i będzie nasze logo na bolidzie za 3 tygodnie gdy Robert będzie na Silverstone” nie pojmuję tego, a jak będzie z wyścigami ‘premium’ co będzie z Monaco bo wszyscy będą chcieli tam jechać!
  Walczymy dalej masowym, inteligentnym i kulturalnym suupportem we wszystkich mediach!!
  #SupportKubica

 • Marrally

  Po raz kolejny dzień doberek :)
  i tak co sądzi Marko o Kviacie
  nic o Robercie ale …
  https://www.momentogp.com/m/

 • Peter Materna

  Go bold & big! #SupportKubica

 • Roman Czarujący

  Czyli jest tak jak pisał użytkownik Greg Sewastianowicz na temat negocjacji. Brawo za trafioną analizę, mniemy nadzieję :)

 • wiz

  A może po prostu po ludzku próbuje? Każdy rozpatruje plany widzę że większość już zna ustalenia i zapisy proponowanej umowy a nikt nie bierze pod uwagę że Robert po prostu próbuje się dostać a co będzie dalej to czas pokaże

  • Wojtki

   Też tak uważam. Tylko kilka wyścigów jest w stanie pokazać,czy podoła a nie jakieś symulacje i spekulacje. Musi pojechać a nawet te 7 wyścigów byłoby czymś niesamowitym. Być może to jedyna i ostatnia szansa.

 • teq

  Walczymy! #SupportKubica