^

Robert Kubica - Klub Kibiców

czwartek, 14 grudnia 2017

Robert Kubica nadal w grze o fotel w Williamsie.

Robert Kubica – historia powrotu do Formuły 1 jawi się przed naszymi oczyma jak scena z kasyna gier. Poker z różnymi zagraniami zaczyna wyglądać blado, na tle wydarzeń z ostatnich dni. Dzień po dniu napływają do nas całkiem sprzeczne informacje, a napięcie kibiców, którzy przez tyle lat oczekiwali tego upragnionego marzenia Roberta, sięga zenitu.

Robert Kubica: Nadal w grze o fotel w Williamsie

W środę w rozmowie z WP, ojciec kierowcy powiedział “Ciągle walczymy, żeby to Robert pojechał dla Williamsa. Nie wszystko jest stracone” .

Wszystko zaczęło się jednak w poniedziałek, od Olega Karpova i Roberto Chinchero, którzy dwa dni temu ogłosili jako pierwsi, iż stajnia z Grove wybiera Sergieja Sirotkina, który razem z Lancem Strollem w Williamsie będzie stanowił najmłodszy tandem w Formule 1.

To był zapalnik, który spowodował lawinę spekulacji w social mediach oraz na renomowanych portalach związanych z F1. Domniemań, iż Robert wypadł z gry o fotel w Williamsie pojawiło się bardzo dużo nawet na rodzimym podwórku – tu nawet najwięcej. Przez dwa dni kibice Roberta mieli zafundowane przez środowisko dziennikarskie,  kilka wstrząsów naraz, a rollercoaster informacyjny spowodował u niejednego stan, który przechodził od podwyższonego zwątpienia do chwil radości.

“Łyżką dziegdziu ” był artykuł na temat pochodzenia zaplecza finansowego Sergieja Sirotkina – SMP Racing, który może zapewnić ogromny czek. Pytanie które warto zadać to : a ile wkładu z Kremla? SMP Racing zostało założone przez Borisa Rotenberga, człowieka, który założył także SMP Bank wraz ze swoim bratem Arkadym. Obaj mężczyźni to miliarderzy, ale mają burzliwą przeszłość. Arkady dwukrotnie znalazł się na unijnej liście sankcji przeciwko Rosji.

 

Istnieje umowa pomiędzy Williamsem a Kubicą?

W środę pojawiła się kolejna informacja, którą za pośrednictwem twittera przekazał Diario Motorsport:

Istnieje jednak umowa pomiędzy Williamsem a Robertem Kubicą, ale warunki umowy nie są znane.

Na końcu informacja, iż Diario zwróciło się do oficera prasowego Williamsa Sophie Ogg :
Nie będzie ogłoszenia w sprawie kierowców przez następne parę dni.
Juto spotkanie w siedzibie Williamsa, ale to info z polski zastrzega Diario.
Zaczynają się pojawiać przeróżne teorie i dywagacje na temat zerwanego kontraktu przez zespół Williamsa, a nawet poprzez możliwe zaangażowanie się Orlenu we wsparcie Roberta Kubicy – inaczej mówiąc Orlen w korespondencji nie wykluczył takiego.
Portal TheBestF1es podaje: Wiadomości dnia! Z biegiem czasu, szanse Roberta Kubicy w barwach Williams w 2018
Rosyjska prasa zdaje się mieć pewne informacje z pierwszej ręki na temat składu Williamsa w przyszłym sezonie. Twierdzą, że Sergey Sirotkin jest dla Williamsa pierwszym wyborem, a zarówno jego przedstawiciele, jak i SMP Racing ciężko pracują w negocjacjach. Mówią oni również, że jeżeli rozmowy między obiema stronami nie wypalą, Daniil Kvyat będzie miał możliwość w Grove. Wszyscy rosyjscy fani sportów motorowych spodziewają się otrzymania potwierdzenie od Sirotkina i Williamsa. Z tego, co rozumiem, odbywają się rozmowy i ciężko pracują reprezentanci Sergey’ ego i SMP Racing. Najlepiej byłoby, gdybyśmy zobaczyli dwóch Rosjan w drużynie. W każdym razie obydwaj są na tyle dobrzy, że mogą być zawodnikami Williamsa, powiedział Igor Ermilin, szef Rosyjskiej Federacji Sportów Silnikowych, dla Sportbox.

Najbliższe grono to znaczy Artur Kubica – ojciec Roberta

 
Z przeprowadzonego wywiadu dla WP “Ciągle walczymy, żeby to Robert pojechał dla Williamsa. Nie wszystko jest stracone – mówi nam Artur Kubica, ojciec kierowcy. – Williams jest dość tajemniczy, zapowiedział ogłoszenie decyzji przed świętami. Mamy nadzieję, że będzie to dobra dla nas decyzja. A jeśli nie będzie jej przed świętami, to znaczy, że przynajmniej daliśmy jeszcze władzom Williamsa do myślenia. Podejmujemy działania, które mają przekonać do tego, by postawić na Roberta. Oczywiście chodzi o to, co dany zawodnik wniesie do zespołu. Czasami jednak nie umiejętności, doświadczenie czy potencjał kierowcy są decydujące, tylko liczą się pieniądze.”

Kubica walczy – kibice chcą pomóc.

Kibice chcą utworzyć zbiórkę dla Roberta wobec przewlekłości decyzji firm z Polski w sprawie sponsoringu rodaka w F1. Istnieją możliwości do takiej zbiórki i kwestia tylko czy obóz Roberta to zaakceptuje.

Podsumowanie

W skrócie info z jakichś 7 dni wygląda tak:
Robert Kubica prawie na pewno w Williamsie,
Robert Kubica nie będzie w Williamsie,
jeszcze nie wszystko stracone…
Chęć zorganizowania zbiórki finansowej dla Willliamsa przez kibiców by podjął słuszną decyzję ws Roberta – tylko czy Robert by tak chciał?
KOMENTARZE KIBICÓW
Autor: Marrally
o 05:42

Udostępnij:

error: Content is protected !!